Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Knygų pirkimo ypatumai [apklausa]


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 3

Apklausa: Knygų pirkimo ypatumai (4 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Ar, palyginus su ankstesniais 2013,2014,2015 metais, knygų nusiperkate daugiau ar mažiau?

 1. Daugiau (0 balsai(-ų) [0.00%])

  Balso procentinis santykis: 0.00%

 2. Mažiau (3 balsai(-ų) [75.00%])

  Balso procentinis santykis: 75.00%

 3. Įprastai (1 balsai(-ų) [25.00%])

  Balso procentinis santykis: 25.00%

Balsuoti Svečiai balsuoti negali

#1
Yoel

Yoel

  Forumo dvasia

 • Nariai
 • 1.844 Pranešimai:
 • Miestas:Vakarų Lietuva

Sveiki,

 

(įdomu, kiek dar yra besilankančių registruotų vartotojų)

 

neseniai teko bendrauti su vieno knygyno vadybininku, kuris teigė, kad knygų pirkimas smarkiai sumažėjo. Man būtų įdomu sužinoti tų žmonių, kurie mėgsta ne tik skaityti, bet ir pirkti knygas, įpročius dėl knygų pirkimo. Pamenu, buvo žmonių, kurie sakė, kad galėtų netgi sirgti priklausomybe nuo pirkimo, dar visai neseniai ir aš galėjau priskirti tokiems save, tačiau vis labiau pastebiu, kad knygas perku rečiau.

Taip yra dėl to, kad, man regis, jos yra smarkiai brangesnės nei anksčiau, kita vertus, nemažai skaitau e-knygų, kuris, deja, nupiratauju iš interneto.

 

Taigi, įdomu būtų išgirsti dar esančių pastebėjimus :) Ypač, kodėl ir kaip keitėsi, galbūt kažkas prieštaraus, jog knygos nebrango ar perka įprastai, o gal ir daugiau :)


 • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#2
Skaitau Knygas

Skaitau Knygas
 • Nariai
 • 8 Pranešimai:
 • Miestas:Šiauliai

Knygos tikrai žymiai pabrango, ypač tai pajutau po euro įvedimo 2015 m. Kai anksčiau naujos knygos kainuodavo apie 25-30 Lt, tai dabar dažniausiai kainos svyruoja nuo 9,99 iki 15 € (labai suvidurkinti ir statistiškai tikrai neparemti duomenys, tiesiog man užsifiksavusios kainos). Gal ir patiems leidėjams labiau apsimoka parduoti mažiau vienetų už brangesnę kainą? Juk dabar praktiškai niekas neleidžia "ekonominės klasės" knygų minkštais viršeliais, smulkiu šriftu ant prastesnio popieriaus. Vis dėlto, savo skaitomas knygas visada perku popieriniu pavidalu (per metus apie 30 naujų, o dėvėtų neskaičiavau). Ir panašiais kiekiais kaip anksčiau. Matyt esu smarkiai senamadiškas, nes esu nusiteikęs prieš elektroninius formatus. 

Šiaip nebloga alternatyva naujoms knygoms yra "dėvėta" spauda. Pavyzdžiui, visiems puikiai žinomoje sena.lt galima rasti daug knygų už tikrai normalią kainą.


 • 0

#3
devilrun

devilrun

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 817 Pranešimai:
 • Miestas:Vilnius

man regis, pernai nusipirkau sau viena knyga. Viena! Bet tai gali buti susije su tuo, kad prie namu pagaliau atidare biblioteka. 

 

knygu pirkti pradejau maziau velyvoje paauglysteje, visu pirma, kai uzdraudziau sau maniakiskai rereadint megstamiausias ir, antra, kai supratau, kad kiekviena isigyta knyga uzima vieta. 

 

Vis dėlto, savo skaitomas knygas visada perku popieriniu pavidalu (per metus apie 30 naujų, o dėvėtų neskaičiavau). Ir panašiais kiekiais kaip anksčiau. Matyt esu smarkiai senamadiškas, nes esu nusiteikęs prieš elektroninius formatus. 

Šiaip nebloga alternatyva naujoms knygoms yra "dėvėta" spauda. Pavyzdžiui, visiems puikiai žinomoje sena.lt galima rasti daug knygų už tikrai normalią kainą.

 

 Skaitau Knygas, 30 knygu?! Oho. O kodel esi nusiteikes pries elektronines knygas?


 • 0

#4
Skaitau Knygas

Skaitau Knygas
 • Nariai
 • 8 Pranešimai:
 • Miestas:Šiauliai

Aš į popierines knygas žiūriu ne tik kaip į turinį. Man jos turi ir didelę išliekamąją vertę kaip fizinis objektas (nors nesu snobiškas knygų uostytojas). Elektroniniai formatai turi savybę morališkai pasenti, o jei laiku nesusirūpini skaitmeninio archyvo atnaujinimu, gali būti, kad laikmenose saugoma informacija pražus. Dar ir dabar skaudu matyti gausybę senų flopikų su gan įdomia informacija, tačiau dabar jos atkurti nenešant specialistams praktiškai neįmanoma. O dar kiek visokio gėrio dingo išoriniam kietajam diskui tiesiog nenuskaitomai sugedus.

Popierius ilgaamžiškesnis. Be to, leidau sau atskirti vieną kambario sieną šiokiai tokiai namų bibliotekai, galbūt ateityje bus kultūrinis palikimas atžaloms :) o ir dukrikė nuo pat kūdikystės čiupinėja ir varto knygas, galbūt ir ateityje į jas nespjaus.


 • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0