Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Knyga, kuri pakeitė mano požiūrį į gyvenimą


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 79

#1
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Kokia knyga ar knygos pakeitė jūsų požiūrį į gyvenimą?
  • 0

#2
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Borges'o "Smėlio knyga" :o
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#3
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Gavelio "Vilniaus pokeris" už tą realizmą, ironiją ir suvokimą visko visiškai kitaip ir paslaptingiau.
Remarko "Juodasis obeliskas" už išmintį, gyvenimą ir netikėtumus.
Viktoras Pekelis "Kaip surasti save" už paprastus patarimus iš visų sričių.
  • 0

#4
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Na taip, Gavelį daug kas giria.
  • 0

#5
Lauryt ;>>

Lauryt ;>>

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 17 Pranešimai:
Jahhanna Spyri" HEida" išmokė kad galima džiaugtis ir paprasta gamta, o mes esame labai išpuikę ir nemokame priimti to kas mums yra duota... O šiaip dar nesu skaiiusi knygos kuri pakeistų amno požiūrį į gyvenimą... Tiesiog beveik iš kiekvienos knygos kažko pasimokau...
  • 0

#6
agnieskiuxxx

agnieskiuxxx

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:

Tiesiog beveik iš kiekvienos knygos kažko pasimokau...

Geras pastebėjimas :)
  • 0
Kai kada gyvenimas žiaurus, bet žmonės žiauresni

#7
Lauryt ;>>

Lauryt ;>>

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 17 Pranešimai:
Ačiū ;D Bet juk tai tiesa,manau, apie kiekviena
  • 0

#8
lepeckoja

lepeckoja
  • Nariai
  • 4 Pranešimai:
Lūšnynų milijonierius, nes parodė koks gyvenimas yra žiaurus.
  • 0

#9
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Nieko jis ten neparodė..jūs ką, žinių nežiūrite? Žemaitę paskaitykit...o ne apie kažkokią Indiją, kur net būti nėra tekę...
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#10
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
tai gal šiam žmogui būtent ši knyga atvėrė akis, privertė susimąstyti , o ne Žemaitė ar žinios . Nesvarbu ar ten rašoma apie Indiją , svarbu , kad apie žmones , kurie kenčia ...Nesvarbu buvęs toje šalyje ar nebuvęs , svarbu ,kad domimasi , kad skaudūs kitų išgyvenimai pasiekia širdį :) ir nereikia domėtis vien savo daržu - nebuvau , nemačiau- tai ir nesvarbu kaip ten žmonės gyvena . :)
  • 0

#11
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Na, man nieko kvailiau nėra, kaip gailėtis dėl to, kurie yra už tūkstančių kilometrų, jeigu kažkam skauda, kuris yra mano darže...
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#12
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Na, man nieko kvailiau nėra, kaip gailėtis dėl to, kurie yra už tūkstančių kilometrų, jeigu kažkam skauda, kuris yra mano darže...

Pritariu =)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#13
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
tai žinoma,kad reikia žiūrėti ir į tuos kurie šalia , bet kartais tas šalia gali būti tik šeima , kurioje viskas puiku . o nuo ko pradėti žiūrėti toliau savo nosies,manau, nesvarbu .
gailėti ir jaudintis reikia netik dėl savo tautiečio , miestiečio , bendramokslio ar bendradarbio , jaudintis reikia dėl gyvo sutvėrimo ,nesvarbu kur jis bebūtų :)
taigi , manau , nesvarbu ar pamatysi pasaulio blogąją pusę skaitydamas ,,lūšnynų molijonierių'' , a Ž emaitę , ar kitą poetą, o gal žiūrėdamas televizorių, svarbu , kad suvokiama, kad kažkas negerai :)
  • 0

#14
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Nesutinku.

nuo ko pradėti žiūrėti toliau savo nosies,manau, nesvarbu .

Labai svarbu.Kam man jaudintis dėl tų, kuriems negaliu padėti? Dėl bereikalingo streso atsiranda įvairios patologijos:širdis plaka greičiau, gali atsirasti neurozės, depresija, skrandžio opos ir t.t.

gailėti ir jaudintis reikia netik dėl savo tautiečio , miestiečio , bendramokslio ar bendradarbio , jaudintis reikia dėl gyvo sutvėrimo ,nesvarbu kur jis bebūtų :)

O kas iš to jaudulio, ar tam sutvėrimui bus geriau, jeigu dėl jo piršto negaliu pajudinti?

taigi , manau , nesvarbu ar pamatysi pasaulio blogąją pusę skaitydamas ,,lūšnynų molijonierių'' , a Ž emaitę , ar kitą poetą, o gal žiūrėdamas televizorių, svarbu , kad suvokiama, kad kažkas negerai :)

Kas iš to, kad aš žinosiu, kad kažkam negerai?
1) Suvoksiu-,,ačiū Dievui, man ne taip blogai!''
2) Pajusiu gailesti ,,Oho, koks aš geras!''
Tokios knygos žaidžia tik jausmais, tuščiai.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#15
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius

Labai svarbu.Kam man jaudintis dėl tų, kuriems negaliu padėti? Dėl bereikalingo streso atsiranda įvairios patologijos:širdis plaka greičiau, gali atsirasti neurozės, depresija, skrandžio opos ir t.t.


Reikia išvis pradėti jaudintis, nesvarbu nuo ko .kaip gali kam nors padėti jeigu išvis dėl nieko nesijaudinsi ir nesirūpinsi ?? o jeigu pradžią rūpesčiui duos istorija apie kitą pasaulio kraštą , tegu. svarbu, kad ji padėtų susimąsti kuo galima padėti , o padėti kartais galima net tam kuris už tūkstančių kilometrų , kur kas geriau negu savo kaimynui...
o tavo išvardintos bėdos atsiranda ir dėl nebereikalingo streso . tai ką , gal išvis niekuo nesirūpinkime , tegu vaikai badauja , žmonės žudosi ir tegu būna žudomi , svarbu , kad man per bet kokios rūšies stresą neatsirastų problemų ? :^) na aš manau , kad geriau rūpestis nors ir negalint padėti , negu abejingubas grindžiamas kažkokiom ligom.

O kas iš to jaudulio, ar tam sutvėrimui bus geriau, jeigu dėl jo piršto negaliu pajudinti?


bet jeigu apie jį galvosi,domėsiesi atsiradus progai pajudinsi ne tik piršta bet ir visą delną ar dar daugiau. o ką prireikus pagalbos padarysi jeigu net nežinosi apie tas bėdas , o jeigu ir žinosi tada juk nerūpės , nes manysi , kad niekuo negali padėti , nes jis neateina ir nepaprašo , nes jis yra toli .

Kas iš to, kad aš žinosiu, kad kažkam negerai?
1) Suvoksiu-,,ačiū Dievui, man ne taip blogai!''
2) Pajusiu gailesti ,,Oho, koks aš geras!''
Tokios knygos žaidžia tik jausmais, tuščiai.


1) ir puiku , kad suvoksi ! jeigu daugiau žmonių tai suvoktu , manau , būtų kur kas mažiau savižudybių , depresijų :)
2) šio tavo punkto nesupratau . pajusi gailestį ,kad esi geras ? :) ar pajutęs gailestį pagalvosi , kad esi geras ? jeigu antras variantas tada žmogus gailisi ne to kam reikia pagalbos , o pats savęs , norėdamas sau patikti , būti ,,geru'' :) o tai kiek kitoks gailestis negu tas apie kurį kalbėjau :)
na o kaip pilnai žaidžia Žemaitės knygos jausmai ? kaip pilnai žaidžia žinios? ir viena ir kita tik stengiasi pajudinti žmogaus sielą .Bent taip aš manau ;)
  • 0

#16
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Reikia išvis pradėti jaudintis, nesvarbu nuo ko .kaip gali kam nors padėti jeigu išvis dėl nieko nesijaudinsi ir nesirūpinsi ?? o jeigu pradžią rūpesčiui duos istorija apie kitą pasaulio kraštą , tegu. svarbu, kad ji padėtų susimąsti kuo galima padėti , o padėti kartais galima net tam kuris už tūkstančių kilometrų , kur kas geriau negu savo kaimynui...
o tavo išvardintos bėdos atsiranda ir dėl nebereikalingo streso . tai ką , gal išvis niekuo nesirūpinkime , tegu vaikai badauja , žmonės žudosi ir tegu būna žudomi , svarbu , kad man per bet kokios rūšies stresą neatsirastų problemų ? :^) na aš manau , kad geriau rūpestis nors ir negalint padėti , negu abejingubas grindžiamas kažkokiom ligom.

Pasaulyje kas kelios sekundės iš bado miršta žmogus.Aš tą žinau.Tai faktas.Kuo galėčiau padėti?





bet jeigu apie jį galvosi,domėsiesi atsiradus progai pajudinsi ne tik piršta bet ir visą delną ar dar daugiau. o ką prireikus pagalbos padarysi jeigu net nežinosi apie tas bėdas , o jeigu ir žinosi tada juk nerūpės , nes manysi , kad niekuo negali padėti , nes jis neateina ir nepaprašo , nes jis yra toli .

O kiek kažin galvoji per dienas apie tą žmogų? Kol perskaitai ir viskas.Kelias valandas neapleidžia tas jausmas, bet vėliau- baigta.Bet jeigu tu pradedi domėtis, sakykime, įvairiomis organizacijos, kaip Raudonojo Kryžiaus veikla ir įdedi kokių nors pastangų-puiku.

1) ir puiku , kad suvoksi ! jeigu daugiau žmonių tai suvoktu , manau , būtų kur kas mažiau savižudybių , depresijų :)

Jeigu suvoktų, kad nėra taip blogai?

2) šio tavo punkto nesupratau . pajusi gailestį ,kad esi geras ? :) ar pajutęs gailestį pagalvosi , kad esi geras ? jeigu antras variantas tada žmogus gailisi ne to kam reikia pagalbos , o pats savęs , norėdamas sau patikti , būti ,,geru'' :) o tai kiek kitoks gailestis negu tas apie kurį kalbėjau :)
na o kaip pilnai žaidžia Žemaitės knygos jausmai ? kaip pilnai žaidžia žinios? ir viena ir kita tik stengiasi pajudinti žmogaus sielą .Bent taip aš manau ;)

Gal ir taip.Svarbu, kokį atgarsį duoda ta knyga.Nors man tos kurios populiariais metodais žaidžia jausmais- nepatinka.Kokia nors fantastiška istorija ir minios žmonių praskysta.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#17
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius

Pasaulyje kas kelios sekundės iš bado miršta žmogus.Aš tą žinau.Tai faktas.Kuo galėčiau padėti?



Oj galėtum ,dar ir kaip galėtum :) paaukok pinigų ar maisto produktų organizacijoms , kurios rūpinasi , kad tas vaikutis nemirtų . Galbūt nevisiems padėtum , bet vieną vaiką išgelbėti gali . o beje jei negali paaukoti užtenka vien žinojimo , užtenka vien nors kartą per savaitę prisiminti tuos vaikučius , galų gale pasimelsti , tu juk tikintis kiek supratau, tai turėtum suvokti kiek daug gero mirusiems duoda malda. Bet to žmogus niekada nepadarys , jeigu galvos , kad vaikai miršta , mirė ir mirs , bet manęs tai neliečia , mano aplinkoje tai nevyksta ir aš nieko negaliu jiems padėti.

O kiek kažin galvoji per dienas apie tą žmogų? Kol perskaitai ir viskas.Kelias valandas neapleidžia tas jausmas, bet vėliau- baigta.Bet jeigu tu pradedi domėtis, sakykime, įvairiomis organizacijos, kaip Raudonojo Kryžiaus veikla ir įdedi kokių nors pastangų-puiku.


taip , nedaugelis apie tas problemas galvoja kasdien , bet kaip minėjau jeigu net kartą į savaitę , ar kai kas nors tai primins pagalvosi vėl užplūs tas jausmas , tik jis bus stipresnis negu anksčiau , nes taip pat veiks faktorius , kuris priminė tą jausmą :)

Jeigu suvoktų, kad nėra taip blogai?


Taip , jeigu suvoktų , kad jų gyvenimas nėra pats blogiausias , kad palyginus su kitų jis gan geras , pakenčiamas , kad nėra ko verkšlenti dėl to kad paliko vaikinas/mergina ir bėgti , tarkim, žalotis. Tuomet turi būti gėda prieš kitus žmones , kuriems kur kas blogiau , bet jie laikosi , gyvena ir džiaugiasi tuo ;)

Gal ir taip.Svarbu, kokį atgarsį duoda ta knyga.Nors man tos kurios populiariais metodais žaidžia jausmais- nepatinka.Kokia nors fantastiška istorija ir minios žmonių praskysta.


Bet dalis tos istorijos tikrai galbūt kažkada kažkur kažkam atsitiko . mano nuomone , geriau tegu praskysta tos minios žmonių dėl populiarių metodų , negu išvis nepraskysta :)
  • 0

#18
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Oj galėtum ,dar ir kaip galėtum :) paaukok pinigų ar maisto produktų organizacijoms , kurios rūpinasi , kad tas vaikutis nemirtų . Galbūt nevisiems padėtum , bet vieną vaiką išgelbėti gali . o beje jei negali paaukoti užtenka vien žinojimo , užtenka vien nors kartą per savaitę prisiminti tuos vaikučius , galų gale pasimelsti , tu juk tikintis kiek supratau, tai turėtum suvokti kiek daug gero mirusiems duoda malda. Bet to žmogus niekada nepadarys , jeigu galvos , kad vaikai miršta , mirė ir mirs , bet manęs tai neliečia , mano aplinkoje tai nevyksta ir aš nieko negaliu jiems padėti.

galėtų galėjo galės galėjo ... Taip, galėčiau.Ir tu galėtum.Ar paaukojai?
O jie nuo mano žinojimo ir prisiminimų bus sotesni?

Taip , jeigu suvoktų , kad jų gyvenimas nėra pats blogiausias , kad palyginus su kitų jis gan geras , pakenčiamas , kad nėra ko verkšlenti dėl to kad paliko vaikinas/mergina ir bėgti , tarkim, žalotis. Tuomet turi būti gėda prieš kitus žmones , kuriems kur kas blogiau , bet jie laikosi , gyvena ir džiaugiasi tuo :)

Deja, kad pripažintum, jog kito skausmas didesnis turi būti pats pakankamai stiprus žmogus.Kiekvienam savas skausmas didesnis.

Bet dalis tos istorijos tikrai galbūt kažkada kažkur kažkam atsitiko . mano nuomone , geriau tegu praskysta tos minios žmonių dėl populiarių metodų , negu išvis nepraskysta ;)

Pirkdami tokias knygas ir praskysdami, jie tikrai niekam nepadeda.Vargu, ar labai jau vertingas tas praskydimas.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#19
BeLLe.

BeLLe.

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 15 Pranešimai:
hmmm. ;D aš nelabai kišiuosi, bet čia diskutuojama apie "Knygą, kuri pakeitė mano požiūrį į gyvenimą", o ne apie tai kas aukos ir kas neaukos.

Aš turbūt dar neperskaičiau tokios knygos kuri būtų absoliučiai pakeitusi mano požiūrį į gyvenimą..
  • 0

#20
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Čia ir neklausiama apskritai.
Pavyzdžiui, skaičiau kaip ,,Meistras ir Margarita" pakeitė vieno rašytojo požiūrį į tikėjimą, Evangelijos pasakojimus, kaip juos pagyvino ir suteikė naują patirtį.Tą patį taikau ir sau.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0