Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Knyga, kuri pakeitė mano požiūrį į gyvenimą


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 79

#41
Akela

Akela

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
  • Miestas:palanga
neneigiu to ką tu sakai, turi laisvą pasirinkimo teisė kuom tikėti.:) iš tiesų ir daug kam pritariu. o ypač sudomino ši mintis:

dabar esu linkus manyt, kad dievas ir yra tas AS PATS kiekvienas zmogus sau. :)

aš manau taip pat. idėja ta, kad žmogus yra kūrėjas, o Dievas taip pat.taigi seame tapatūs :)
  • 0

#42
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Dievas taip pat.taigi seame tapatūs

Per stipriai pasakyta.Galbūt esame panašūs (plg.,,Tuomet Dievas tarė: „Padarykime žmogų pagal mūsų paveikslą ir panašumą<...>" Pr.knyga)
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#43
Akela

Akela

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
  • Miestas:palanga
taip, galbūt per stipriai:) tiesiog tokius dalykus man sunku išreikšti žodžiais :) bet esmė ta, kad esame panašūs.
  • 0

#44
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Taip, panašumas yra, bet jis yra labai dviprasmiškas ir turi įvairių atspalvių.Negerai kai žmogus laiko save Dievu, tai taikytina apie bet kurią sritį, pavyzdžiui, kai bandoma klonuoti žmogų ir panašiai.Beje, teologiškai Dievas sukuria viską iš nieko lot. ex nihilo , o žmogus labiau daro nei kuria.Nebent kalbėtume apie konkretų meną t.y. kūrybą.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#45
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
tik tiek, kad dievas, anot tikinciuju, visagalis, o musu galimybes apsiriboja musu aplinkoj ir yra kiek ribotos.:)
  • 0

#46
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

tik tiek, kad dievas, anot tikinciuju, visagalis, o musu galimybes apsiriboja musu aplinkoj ir yra kiek ribotos.:)

Teologiškai galėčiau praplėsti ,,tik tiek" iki begalybės.(teologiškai- turiu omeny ne vien katalikiškai).
Bet čia reikalinga būtų teologinė diskusija-su argumentais- iš abiejų pusių, o ne ,,kas kaip supranta ir kas kaip mano".
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#47
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
bet manau, kad cia ir tegali but diskusija kaip kas mano.:)
  • 0

#48
Akela

Akela

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
  • Miestas:palanga
apie Dievo panašumą į žmogų turiu omeny, kad jis yra panašus savo esybe, siela. tai, kad jis, pavyzdžiui, bando klonuoti gyvybes yra ne kūryba, o bandymas atkartoti, to, kas jau yra sukurta, na bent jau mano nuomone. kūryba yra tai, kas vyksta mintimis, jomis kuriame savo tikrovę. tu turi omeny konkrečią kūrybą, kurią galime pamatyti, bet pagrindinius dalykus ir įvykius kuriame mintimis.
  • 0

#49
Akela

Akela

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
  • Miestas:palanga

bet manau, kad cia ir tegali but diskusija kaip kas mano.:)

tik tokios ir būna diskusijos :) kievienas viską suvokia kitaip, bet man visad įdomu išgirsti kitų nuomę :)
  • 0

#50
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Diskusija: kas kaip nori, taip suvokia- dažniausiai nebūna produktyvi.Reikia žinoti bent aptariamo dalyko dėsnius ir apibrėžti sąvokas.Tai, ką jūs kalbate labiau panašu į budizmą.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#51
Akela

Akela

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
  • Miestas:palanga

Diskusija: kas kaip nori, taip suvokia- dažniausiai nebūna produktyvi.Reikia žinoti bent aptariamo dalyko dėsnius ir apibrėžti sąvokas.Tai, ką jūs kalbate labiau panašu į budizmą.


Nežinau, bet gali būti. Nesu nagrinėjusi budizmo. O gal tau mano idėjos tokios keistos, kad tapo panašios į juodo.balto? :) juokauju. Šeip panašumas tarp tikėjimų visada yra, juk Kristus ir Buda buvo žmonės pasiekę nušvitimą. tai buvo mokytojai, kurie pažino tikrąsias tiesas, tad kodėl gi jos turėtų skirtis? beje, prašau nesikreipk į mane "jūs". :)
  • 0

#52
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Panašios.Po ritualais, simbolika ir tradicijomis slepiasi ta pati tiesa, arba, tos pačios tiesos paieškos.
Sakydamas ,,jūs", turėjau omenyje, ir justę :)
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#53
katastrofa

katastrofa

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 180 Pranešimai:
Remarkas ,,Trys draugai"
Mane suzavejo zmoniu nuosirdumas ir draugystes bei meiles vertinimas. Musu siuolaikineje visuomeneje to truksta. Buvo taip puiku skaityti, kaip zmones myli vienas kita ir kaip aukojasi. Nuostabu.
  • 0
Gyvenimas - tai žaidimas. Tik be taisyklių.

#54
Faint

Faint

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 209 Pranešimai:
Atsibodau tikriausiai visur minėdamas tą Škėmą... :) Bet temos klausimas negailestingas ir jis verčia pakartot šią pavardę dar kart:
Antanas Škėma "Balta drobulė"
  • 0

#55
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Galima būtų sužinoti, kaip būtent pakeitė?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#56
Faint

Faint

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 209 Pranešimai:
Labai sunku papasakoti... Ech...
Skaitant drobulę, su kiekvienu puslapiu vis labiau suprasdavau, ant kiek artimas man Garšva. Kaip jo, bei Škėmos prisiminimai, svajonės, mozaikinės kompozijos laviruoja knygoje. Spalvos minimalistinės. Viskas taip kaip aš mėgstu. Knyga pagal mano užsakymą. Toks jausmas, kad lankiau gyvenimo meno kursus kur mokė tokių dalykų apie kuriuos Škėma rašo, o perskaičius 2 kartus drobulę gavau Diplomą, kad baigiau kursus aukso medaliu.
  • 0

#57
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
"Tas keistas nutikimas šuniui naktį". Jau kai pamačiau pirmą puslapį, tai mane sukrėtė iki pat širdies gelmių :D pagalvojau, kad ooo, jeigu jau kažkas knygas rašo apie tokį gyvenimo būdą, tai jis tikrai įmanomas. O aš, kai buvau mažytė, irgi rašydavau panašias knygas.
  • 0

#58
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
S. Moravski ,,Keleri mano jaunystės metai Vilniuje" supratau, kad abu su Moravskiu gyvenam tapatų gyvenimą ir tapačiai galvojam...Keista, arba aš praeitam gyvenime buvau Moravskis, arba Moravskis kitam gyvenime yra aš... 8-)
  • 0

#59
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Hermanas Hesė "Stepių Vilkas". Tai buvo viena iš pirmųjų mano rimtesnės literatūros knygų. Skaičiau kelis kartus.Iš pradžių pasijutau taip lyg atradusi kažką kas mane supranta, kas kažkada užrašė žodžius, kurie apibūdina mano būseną. Dabar toks jausmas šiek tiek priblėso, tačiau tai yra viena mylimiausių knygų.
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#60
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
O daugiau Hesės skaitei?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0