Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Knyga, kuri pakeitė mano požiūrį į gyvenimą


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 79

#61
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Aha.."Narcizą ir Auksaburnį","Sidhartą","Demianą"..patinka.:) Dar "Stiklo karoliukų žaidimas laukia
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#62
Griūk_negyvas

Griūk_negyvas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 170 Pranešimai:
Tikriausiai, kad Balzako Tėvas Gorijo. Skaudi šeimos drama, palikusi neišdildomą įspūdį ir privertusi susimąstyt, kad ne kiekvienas įvertinam tėvų meilę ir rūpestį... Be to, aprašyta ir šiandieną aktuali tema - meilės, trumpos laimės pirkimas, parodantis pinigų galią visuomenėje. Išties skaudu...
  • 0
Kiekvienas žmogus turi savo ribotą horizontą. Su laiku horizontas siaurėja ir tampa tašku. Tada žmogus sako: tai yra mano požiūris

#63
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Dostojevskio knygos.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#64
Giedrius

Giedrius

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 22 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
David G. Myers "Psichologija" :D
  • 0

#65
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
as turiu dvi tokias knygas Dreizerio ,,Genijus" ir Tolstojaus ,,Prisikelimas"
  • 0

#66
nervous.head

nervous.head

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 26 Pranešimai:
Agneta Pleijel "Fungi". Atvedė į gamtos glėbį. Tiek gražių minčių, norėjos viską išsirašyti. Be abejonių viena geriausių skaitytų knygų.
  • 0
"Optimizmas yra karti pajuoka iš žmogaus sielvarto."

#67
smilga

smilga

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 69 Pranešimai:

Agneta Pleijel "Fungi". Atvedė į gamtos glėbį. Tiek gražių minčių, norėjos viską išsirašyti. Be abejonių viena geriausių skaitytų knygų.


Hmm...Švedų rašytoja.. Gal galėtum šiek tiek plačiau apie knygą?
  • 0
"Mes patys turime talentus uždirbti.Mums yra duotas pagrindas,tasai pradinis kapitalas.Tačiau jis vienas nepadarys mūsų buvimo egzistencija.Jis vienas mus nuves tik į tamsybes."

#68
nervous.head

nervous.head

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 26 Pranešimai:

Agneta Pleijel "Fungi". Atvedė į gamtos glėbį. Tiek gražių minčių, norėjos viską išsirašyti. Be abejonių viena geriausių skaitytų knygų.


Hmm...Švedų rašytoja.. Gal galėtum šiek tiek plačiau apie knygą?


Na, tai turėtų būti knyga apie meilę, tačiau, manau, kad tai labiau filosofinė knyga, kurioje gilinamasi būtent į žmogaus sąsają su gamta, apie tai, koks žmogus menkas, ir kaip visuomenė neturi ko pasiūlyti, nes yra paviršutiniška. Subtiliai išdėstytos mintys. Rekomenduočiau kiekvienam, vertinančiam gamtą, ir suvokiančiam jos didybę.
  • 0
"Optimizmas yra karti pajuoka iš žmogaus sielvarto."

#69
gabija8

gabija8
  • Nariai
  • 3 Pranešimai:
Požiūrį į tikėjimą ir gyvybę padėjo suformuoti ketvirtoje klasėje perskaitytos "Erškėčių paukščiai" bei "Dievų miškas" knygos.
  • 0
baidarės, baidarės Merkys

#70
Ernoldsame

Ernoldsame

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 47 Pranešimai:
José Ortegos y Gasseto "Masiu sukilimas" padejo geriau suprasti musu laimecio dvasia ir Europos civilizacijos bukle.
  • 0

#71
Griūk_negyvas

Griūk_negyvas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 170 Pranešimai:
Heminvėjaus 'Senis ir jūra'. pati knyga nepasižymi beveik jokiu siužetu, todėl visaip ją plūdau, bet kai perskaičiau, supratau, ką reiškia turėt ir siekt savų tikslų, atiduot save svajonei... ;)
  • 0
Kiekvienas žmogus turi savo ribotą horizontą. Su laiku horizontas siaurėja ir tampa tašku. Tada žmogus sako: tai yra mano požiūris

#72
Reisende

Reisende
  • Nariai
  • 9 Pranešimai:
Aš neturiu vienos knygos, kuri būtų kardinaliai pakeitusi mano gyvenimą. Stengiuosi skaityti tokias knygas, iš kurių kiekviena kažkiek mane "užaugintų". Paskutinė tokia knyga buvo Hermano Hesses "Stiklo karoliukų žaidimas" - privertė dar labiau pamilti meną, neribotas žmogaus galimybes, asketizmą, supratau, kad man dar prieš akis laukia plati plati jūra pažinimo. Svarbiausia supratau, kad tiesiausias kelias užsitarnauti kitų žmonių pagarbą - paprastumas, principingumas ir supratingumas. Knyga tikrai sunki, nežinau kiek kartų reikia ją skaityti, kad "išsunkti" iki galo.
  • 0

#73
Mažoji Fėja

Mažoji Fėja

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 17 Pranešimai:
Jack Kerouac "Dharmos valkatos" buvo atspirties taškas naujam požiūriui į materialumą. Sunku išskirti konkrečias knygas, pakeitusias kažkokį tai požiūrį. Man regis, jog jeigu knyga perdavė slapta kokią "žinią", kitaip tariant jei paliko kažkokių pamąstymų ar jausmų, ji vienaip ar kitaip prisidėjo prie naujo požiūrio formavimosi ar požiūrio pakeitimo. Kartais, būna sunku pripažinti, kad kokia knyga įtakojo mano požiūrį, tačiau, giliai pasąmonėje, visai gali būti, kad paveikė. Knygos, apskritai, brandina požiūrį.
  • 0

#74
Svečias_LuLu_*

Svečias_LuLu_*
  • Svečiai
Sutinku su Mažąja Fėja. Kiekviena (na beveik kiekviena) perskaityta knyga bent trumpam (o kartais ir ilgam) priverčia į gyvenimą pažvelgti kitaip. :]
Man didžiausią poveikį turi "Mažasis princas". Šią knygą tikriausiai yra skaitę kone visi. Tai klasika. Klasika savo paprastumu ir vaikiškumu sugebanti paliesti net kiečiausią širdį. Kiekvieną kart skaitydama šią knygelę, tai, kas joje parašyta suprantu vis kitaip (augant požiūris keičiasi), pritaikau viską esamai situacijai ir pasimokau tų paprastų ir nuoširdžių gyvenimo vertybių. :]]
  • 0

#75
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Pakeist, tai nepakeitė, nes tas požiūris iš viso nesusiformavęs, bet tiksliai žinau, kad ko jau ko, o Proust'o įtakos mano mąstysenai nenuneigsiu. Visgi šį tą reiškia kone visą sąmoningą gyvenimą skaityt vis tą pačią knygą...
  • 0

#76
EverythingAlright

EverythingAlright

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 55 Pranešimai:
Tokios knygos nėra. Mano požiūrį į gyvenimą pakeitė filmas Valgyk. Melskis. Mylėk ir mamos neišsankanti išmintis.
  • 0

#77
moketojas

moketojas
  • Nariai
  • 2 Pranešimai:
Sveiki forumiečiai,
Gal pagelbėsite.
Ieškau knygos, kuri padėtu pakeisti požiūrį į gyvenimą, nes žmogus buvo auklėjamas tėvų sovietiškai ir matė vien blogybes - viduje yra labai sužalotas. Ačiū.
  • 0

#78
Nesugalvoju

Nesugalvoju

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Moketojas, psichologa rekomenduociau.
O kas yra "sovietiskas auklejimas"?
  • 0

#79
moketojas

moketojas
  • Nariai
  • 2 Pranešimai:
Žodžiai ateinantys į galvą: draudimas, psichologinis smurtas, žeminimas, patyčios, tėvai skaityk asocialai. Ilga kraupi istorija. Tiesiog asmuo nebrendo kaip kiti. Dabar jau savarankiškas. Tam nelaimėliui ir noriu padėti kiek galiu, tik išseko idėjos.
Galbūt reikėjo rašyti į psichologinių knygų kiltį? Ups.
  • 0

#80
Nesugalvoju

Nesugalvoju

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Man atrodo, kad šiuo atveju problemos yra nemažos ir, deja, įsisenėjusios, todėl kažin ar čia knygos gali kuo padėti. Čia jau reikia profesionalo pagalbos, todėl rekomenduočiau jam apsilankyti pas psichologą. Nereikia bijoti šito žodžio, niekas ten diagnozių neprirašys (žmonės dažnai painioja psichologus su psichiatrais), tiesiog bus pokalbis, gal kartu bus lengviau rasti išeitį.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0