Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Gerink atmintį


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 14

#1
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Neblogas žaidimas gerint atminčiai.
http://gatve.delfi.l...zle&game=memory
http://neutralx0.net/home/mini04.html
Vėliau įdėsiu dar vieną.
  • 0

#2
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Man tokie nepadeda. :P
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#3
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Čia tik dalis žaidimų. Na tokio tipo žaidimų rimtai dar nebandžiau, bet kad didina susikaupimą, tai tikrai :P
  • 0

#4
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Man tokie nepadeda. :D


Atmintis pas tave gera. Reikia ne atmintį gerinti, o koncentraciją, vieną iš Tauriojio Aštuonialypio Kelio paslapčių: 'Teisingas susikaupimas'. Sidharta to mokė ilgus metus. :)
Koncentruoti padeda skaičiavimas medituojant. Na, skaičiuoji iki kokio skaičiaus. Mokslininkai apskaičiavo, kad kas 10 s žmogaus protas nukrypsta ' į lankas', ir dažniausiai tada tu užmiršti kur baigei skaičiuoti. Vėl pradedi, bet ne nuo pradžių, o nuo ten, kur prisimeni, kad baigei. Taip ir susikaupimas/koncentracija patobulėja. :)
  • 0

#5
Akela

Akela

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
  • Miestas:palanga
Kažkada buvau atminties lavinimo paskaitoj, tai visai patiko ir nemažai naudingų dalykų sužinojau, tai dar ir dabar tas žinias pritaikau. Ypač padeda mokantis istoriją :)
  • 0

#6
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
pirmame kurse man buvo keletas paskaitu, kuriose pasakojo apie budus, kaip gerint informacijos atsiminima.
dauguma ju geriausiai tinka tiem zmonem, kurie naudojasi vaizdine atmintim(bet kiek zinau tokiu zmoniu ir yra daugiausia). tai visiems zinomas budas zodzius rasyti, ar brauktis skirtingomis spalvomis. sudarysi savoku ar kitu dalyku kuriuos reikia atsiminti zemelapi, rodyklemis suvedzioti ant ju galima trumpai uzsirasyti kuo tos savokos susije. dar vienas budas is reikiamu atsiminti dalyku padaryti pasakojima, kuo pasakojimas netiketesnis, juokingesnis, tuo geriau turetu buti atsimenama. sieti su tam tikrais gerai zinomais ar juokingais dalykais.
pavyzdziui man reikejo mokytis lotyniskus augalu pavadimus, tai situ budu naudojantis vieno pavadinimo tikriausiai ilgai dar nepamirsiu (jau dabar galvot tris metus sedi) Gypsophila paniculata (ta kuri sugipsuota ir panikuoja) :)
  • 0

#7
Griūk_negyvas

Griūk_negyvas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 170 Pranešimai:
Šiaip įvairių juokingų asociacijų prisigalvoju, jei reikia kažką tam kartui iškalt. Pvz., Moldavijos sostinė yra Kišiniovas, o vadinu Kišeniuku. ;] Arba kokias taisykles ar apibrėžimus mokausi dainuodama jas arba sakydama greitakalbe ;D
  • 0
Kiekvienas žmogus turi savo ribotą horizontą. Su laiku horizontas siaurėja ir tampa tašku. Tada žmogus sako: tai yra mano požiūris

#8
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Aš tai neturiu nesusikūrusi įsiminimo sistemos, tai kas kart improvizuoju :P
Kartais perrašynėju, kartais naudoju juokingas asocijacijas jai tenka daug pavardžių ar pavadinimų įsimint, kartais darausi korteles, kartais vizualiai bandau prisimint kas parašyta buvo, bet tai netinka jei reikia daug vaizdinių įsimint ir pan.
Aišku būna geriausiai kai nereikia stengtis ir šiaip viską prisimeni ką dėstė per paskaitas, bet čia taip būna tik su labai įdomiomis paskaitomis :D
  • 0

#9
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
pas mane tai laikinoji atmintis gera- kai reikia perskaitau kelis kartus teksta ir beveik tiksliai galiu atsiminti, tik va bėda , kad tai trunka max 2 dienas
jei rimtai noriu išmokti tenka daugiau laiko skirti.
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#10
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
O mano atmintis keista kažkokia, atsimenu kas buvo pries 10 ar daugiau metu, netgi dienom ir koks dienos metas buvo ir ka snekejau pamenu, tuo tarpu sunku atsimint ka veikiau vakar arba siandien ryte. Kas keisciausia, kad mano atmintis kuo labiau tuo labiau darosi keistesne nepamenu net ka pries valanda veikiau ar apie ka kalbejau. Zinau, kad neitikima, bet taip jau yra...
  • 0

#11
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
Teodorai, siaip tai ne keista, nes visiems taip yra. nes yra dalyku, kurie stipriai isirezia i atminti, kaip situacijos palikusios dideli ispudi (gal dabar atrodo, kad tai nebuvo didelis tas ispudis, bet matyt kada ta situacija ivyko jis atrode pakankamai didelis). ir su metais tai tik ryskes, jei turi proga kur autobuse pasiklausyk senu zmoniu. pati esu girdejus, kaip vienas diedukas pasakojo apie savo jaunystes metus, kariuomene, dienu ir valandu tikslumu gali papasakot ka veike, su kuo, kokia nuotaika buvo, nors tai vyko pries kokius 50 metu.
butent del to yra rekomenduojama ivairius dalykus lavint, mokint nuo kuo ankstyvesnio amziaus (atmintis geresne) tai ir reiskia, kad tiesiog ilgiau atsimeni tai ka ismoksti, suzinai vaikystej, jaunystej.
  • 0

#12
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

pas mane tai laikinoji atmintis gera- kai reikia perskaitau kelis kartus teksta ir beveik tiksliai galiu atsiminti, tik va bėda , kad tai trunka max 2 dienas
jei rimtai noriu išmokti tenka daugiau laiko skirti.


prie savo komentaro nepaminejau dar vieno budo, kaip informacija isidet i ilgalaike atminti. cia zinoma tinka tiesa "kartojimas mokslu motina" (zinoma geriau ne nuolat kartoti, o dienu, savaiciu ar menesiu tarpais), taciau kitas budas, kad neuzverst galvos dideliais informacijos kiekiais is karto. reiketu kas pusvalandi daryti 5-10min pertraukas, per kurias uzsiimti meditacija arba dar geriau miegoti. yra irodyta, kad atmintis formuojasi miegant http://www.technolog... ... 5/1850&l=4
(as tai miegodavau, ne del to, kad geriau atsiminciau, bet buvo tokiu dalyku, kur skaitant labai labai migdydavo :) )
  • 0

#13
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Aš jeigu ir įsimenu ką nors kartodama, naudodama pastangas, tai vis tiek negaliu to parašyti per egzą, nes tada užeina nepasitikėjimas savimi, toks jausmas, jog tai yra kažkieno kito, ne mano mintys. Kai rašau tuos iškaltus dalykus, tai jaučiuosi, lyg meluočiau. O gerai sekasi tada, kai atrandu prasmę tuose dalykuose, kuriuos mokausi, jeigu jie gerai įsipaišo į mano schemas smegenyse, sudaro su jomis loginius ryšius. Tai čia būna tada, kai nebandau tik įsiminti informacijos, o man natūraliai kyla klausimai: kodėl vyksta būtent šitaip, o ne kitaip, kas tai lemia, kas tai reguliuoja? (dalykai, kuriuos aš turiu mokėti, yra visokios organizmo funkcijos ir jų sutrikimai)
  • 0

#14
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Aš jeigu ir įsimenu ką nors kartodama, naudodama pastangas, tai vis tiek negaliu to parašyti per egzą, nes tada užeina nepasitikėjimas savimi, toks jausmas, jog tai yra kažkieno kito, ne mano mintys. Kai rašau tuos iškaltus dalykus, tai jaučiuosi, lyg meluočiau. O gerai sekasi tada, kai atrandu prasmę tuose dalykuose, kuriuos mokausi, jeigu jie gerai įsipaišo į mano schemas smegenyse, sudaro su jomis loginius ryšius. Tai čia būna tada, kai nebandau tik įsiminti informacijos, o man natūraliai kyla klausimai: kodėl vyksta būtent šitaip, o ne kitaip, kas tai lemia, kas tai reguliuoja? (dalykai, kuriuos aš turiu mokėti, yra visokios organizmo funkcijos ir jų sutrikimai)


as ir geriau atsimenu dalykus kuriuos eina susieti loginiais rysiais, o ne tik iskalta informacija. as jos beveik ir nekalu, tik pacias pagrindinis fundamentalias tiesas, be kuriu ne is vietos :)
  • 0

#15
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Teodorai, siaip tai ne keista, nes visiems taip yra. nes yra dalyku, kurie stipriai isirezia i atminti, kaip situacijos palikusios dideli ispudi (gal dabar atrodo, kad tai nebuvo didelis tas ispudis, bet matyt kada ta situacija ivyko jis atrode pakankamai didelis). ir su metais tai tik ryskes, jei turi proga kur autobuse pasiklausyk senu zmoniu. pati esu girdejus, kaip vienas diedukas pasakojo apie savo jaunystes metus, kariuomene, dienu ir valandu tikslumu gali papasakot ka veike, su kuo, kokia nuotaika buvo, nors tai vyko pries kokius 50 metu.
butent del to yra rekomenduojama ivairius dalykus lavint, mokint nuo kuo ankstyvesnio amziaus (atmintis geresne) tai ir reiskia, kad tiesiog ilgiau atsimeni tai ka ismoksti, suzinai vaikystej, jaunystej.

Tai šita aš suprantu, bet man kitaip būna, čia gal kaip koks sindromas, užmušk kartais neatsimenu, ką veikiau prieš valandą ar prieš dieną, bet ką veikiau taip prieš 10 metų, galiu varyt nakties metu net...
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0