Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Greitasis skaitymas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 72

#41
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Na 100% prisimint tikrai nedaug kas sugeba :) Bet iš tikrųjų, jei netardamas žodžių prisimeni mažiau negu tardamas, tai čia ne greitasis skaitymas. Greituoju skaitymu suvokimas netgi didesnis turėtų būti... Tad treniruotis čia reikia... :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#42
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Na 100% prisimint tikrai nedaug kas sugeba :) Bet iš tikrųjų, jei netardamas žodžių prisimeni mažiau negu tardamas, tai čia ne greitasis skaitymas. Greituoju skaitymu suvokimas netgi didesnis turėtų būti... Tad treniruotis čia reikia... :)

Taip taip, bet treniruotes nukelsiu į vasarą...
  • 0

#43
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
o ko ne dabar? :)
  • 0

#44
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

o ko ne dabar? :)

Neturiu pakankamai laiko, aišku sakysi, kad laiko visada atsiranda jei tik nori, bet aš savo norą nukelsiu vasarai. :)
  • 0

#45
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
nuspėjama aš. :) bet rimtai, geriau užmojų nenukėlinėt, nes taip ir tempiasi tada. o gyvenimas tai trumpas. aišku jeigu tikrai vasarą tai padarysi, tada nieko baisaus. gal nevisi tokie bevaliai kaip aš. :)
  • 0

#46
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Skaitau jūsų komentarus ir mąstau - kodėl visus apsėdo greitojo skaitymo manija ? :)
Iš kur apie tai sužinojot? kada nusprendėt pabandyt? kodėl norite išmokt?
Man tiesiog pasidarė laaaabai įdomu :)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#47
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Aš apie greitąjį skaitymą tik prieš metus sužinojau iš žmogaus, kuris jį įvaldė ir tobulina toliau :) Supratau, kad tai yra būtent tai, ko man trūksta gyvenime :D Aš labai mėgstu skaityt ir labai mažai yra knygų, kurias paimu į rankas ir nenoriu skaityti :) Knygos man yra žinių šaltinis, be kurių neįmanomas tobulėjimas. O kodėl man svarbus tobulėjimas, manau, nereikia aiškinti :) Taigi greitasis skaitymas man yra greitkelis į tobulėjimą :) Jeigu aš galiu skaityti 5 ar net 10 kartų greičiau (reiškia lygiai tokiu pačiu greičiu galiu tobulėti), tai kodėl tada turiu tenkintis tuo greičiu, kuriuo skaitau dabar? Man žinia apie greitojo skaitymo realumą buvo kažkas nerealaus :) Nusprendžiau, kad žūtbūt turiu išmokt :) Per tą laiką sutikau daug žmonių, kurie nelabai suprato tokį mano norą, bet apskritai nesupranta, kam reikia tokio įgūdžio. O aš savo ruožtu nesuprantu jų. Na nors nušaukit mane, aš nesuprantu, kodėl yra žmonių, kurie žino apie greitąjį skaitymą, bet jo nesimoko ir neieško būdų ir net neplanuoja mokytis! :) Man tokie žmonės yra nepaaiškinami faktai, kaip kokie ateiviai :D Atsiprašau, jei kažką įžeidžiau, tiesiog turbūt aš dar esu labai maža mažai suvokianti pasaulį ir žmones mergaitė :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#48
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Skaitau jūsų komentarus ir mąstau - kodėl visus apsėdo greitojo skaitymo manija ? :)
Iš kur apie tai sužinojot? kada nusprendėt pabandyt? kodėl norite išmokt?
Man tiesiog pasidarė laaaabai įdomu :)

Prieš kelete metų sužinonau, o norėčiau išmokt tam, kad pagreitinčiau mąstymą bei išspausčiau kuo greičiau ir kuo daugiau informacijos iš knygų. :D
  • 0

#49
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Man tiesiog buvo nuostabu, kad net keli forumo dalyviai yra bandę šį metodą :)

Na, čia iš tų dalykų, kaip norint išlavinti atmintį, reikia kasdien išmokti nors po eilėraščio posmą - bet abejoju, kad visi taip daro :D
O čia tiek daug susidomėjusių žmonių :)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#50
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Tiesą pasakius, be Browno daugiau nepastebėjau čia Greituoju skaitymu susidomėjusių žmonių ;)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#51
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Evoliucija bandė, Bace ir taip skaito
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#52
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Aš kiek žinau, tai greitas skaitymas labai gerai, kai skaitai kokią techninę literatūrą ar mokslams, kai reikia atsirinkti svarbiausias vietas. O grožinę literatūrą norisi skaityti su pasimėgavimu, ne paskubom
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#53
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Pritariu tau, Dori :)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#54
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Na aš atsiprašau, jei dabar pasirodysiu nemandagi, bet

Jūs iškart įvaldykite šį meną, o tada kalbėkite kam jis skirtas...
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#55
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Aš nieko ir neteigiu, žinau, kad tai nelengva išmokti ir pati norėčiau palankyti kokius kursus. Tik sakau, kokius atsiliepimus esu girdėjusi iš kitų bei savo susidarytą nuomonę.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#56
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Tiesą pasakius išmokti lengva :) Kiek mačiau seminare. Ten tik aš tokia niekam tikusi buvau :)

Na bet žinoma tai gal priklauso nuo to kaip Jūs skaitote. Daug kas sako, kad skaito malonumui ir nori pratęst tą malonumą, bet vis gi man tai yra šiek tiek keista: nejaugi Jūs skaitydami bandote pratęst malonumą skaitydami kiek įmanoma lėčiau? Juk turbūt ne, skaitote paprastai... O kai išmokstat greitojo skaitymo, tai tas greitis 1500 žod/min ir tampa Jūsų normalus. Tai ir varot tokiu tempu visas knygas iš eilės... O juk į sąmonę ir širdį lygiai tiek pat ir netgi daugiau visko nueina nei skaitant senuoju būdu...

O vat seminare buvo dvi medicinos studentės, tai jos atvirkščiai sakė, kad grožinę literatūrą no problem greitai skaityti, o su moksline yra kaip tik sunkiau, nes daug terminų nepažįstamų...

Vienu žodžių ta paplitusi nuomonė apie greitojo skaitymo netinkamumą grožinei literatūrai (man visi NEmokantys greitojo skaitymo tą vienu balsu teigia) man yra kažkokia keista ir niekuo nepagrįsta :) Aš patariu pradžiai išmokti (t.y. bent 1500 žod/min pasiekt), o tada pamąstyt, kur tą taikyt, o kur ne :) Pavyzdžiui, aš tiek grožinės tiek negrožinės literatūros baisiai daug norėčiau perskaityt, todėl, manau, grožinę irgi skaitysiu greitai, kad kuo daugiau ir greičiau galėčiau perskaityti :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#57
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Bet ir iš tikrųjų jokių įrodymų nėra, kad žmogaus galvoj kažkas labai ilgam užsilieka po tokio skaitymo. Taip, žmogus viską perskaitė, viską suprato, viską prisimena. BET ar prisimins po pusmečio? Nežinia.

O dėl specialiosios medicinos literatūros - kai terminai nežinomi - reiškia, nelankei paskaitų :)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#58
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Bet ir iš tikrųjų jokių įrodymų nėra, kad žmogaus galvoj kažkas labai ilgam užsilieka po tokio skaitymo. Taip, žmogus viską perskaitė, viską suprato, viską prisimena. BET ar prisimins po pusmečio? Nežinia.


Palauk, kaip tai nežinia? Taip kalbate lyg pasaulyje dar nėra žmonių, kurie nemoka greitąjį skaitymą... Visi mokantys pamena viską neprasčiau už lėtai skaitančius. O jeigu kažką pamiršta, tai juk lėtai skaitant irgi užsimiršta po kurio laiko. Todėl kai kurias knygas norisi dar kartą perskaityti... Jūsų klausimas "BET ar prisimins po pusmečio?" yra keistas... Žinoma prisimins, prisimins tiek kiek reikės.
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#59
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Na, paskaičius daugiau apie greitąjį skaitymą susidarė įspūdis, kad tai gana trumpalaikis reiškinys.

Kartą ruošiausi egzui ir nespėjau perskaityti vieno grožinio kūrinio, tai tiesiog "skenavau" puslapius (žodžių mintyse netariau ir t.t). Per egzą puikiai galėjau prisiminti visas smulkmenas, atpasakojau tiksliai, atsakiau į visus klausimus (ir dėstytojai net susidarė įspūdis, kad skaičiau TIK šią knygą).
Tačiau dabar - po maždaug metų - NIEKO iš tos knygos neprisimenu :)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#60
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Be to, kad išmoktum žodį, jį reikia bent 7 kartus "tarti" mintyse (ar pavartoti sakiniuose), kad įsimintum.
  • 0
Free thinkers are dangerous.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0