Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Pakvaišę dėl Meyer


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 184

#41
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

aš juk sakau , kad nevykęs , nieko nesužavintis kūrinys ,mano nuomone, negali būti laikomas menu :D na o jeigu ta pirmokėlio nupiešta saulutė daugeliui žmoniu labai patiktų , jie ją įvertintų ,aišku nuoširdžiai įvertintų , ar tai nebūtų pats didžiausias menas kokį gali pasiekti pirmokėlis ? o su menų lyginimais yra manau visai kitaip, nedrysčiau lyginti pradenčiojo ir profesonalo meninius sugebėjimus

Reikėtų padaryti keletą svarbių pastabų.
Kad taip nupieštų pirmokėlis-būna labai retai.Žinoma, mažųjų genijų būna.
Kas žavėtųsi tokiu darbu? Greičiausiai kiti pirmokai, ar šiek tiek vyresni vaikai.
Kas iš to išplaukia? Kad yra menas, kultūra skirta skirtingiems sluoksniams: vaikams, paaugliams, suaugusiems.Skirstymas gali būti ir toks: masėms ir vienetams.
Šiuo atveju, Meyer skirta masėms, taip-tai menas, kaip gražiai išskusta bulvė, tačiau iš jo ir tokia nauda-nei žiūrėti gražu, nei paragausi.O bulvėmis ne grožėtis, bet valgyti reikia.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#42
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
na tai aš ir bandau pasakyti , tai menas, tik kiekvienas gali pasirinkti kiek tas menas jam reikalingas, kokios jis vertės ir kiek gali būti naudos iš jo :D
  • 0

#43
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Na va, sutarėm.
Aš nesu prieš Meyer;labiau prieš masinę kultūrą, kuri gerus kūrinius išstumia iš knygynų lentynų.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#44
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
taip, susitarėm :)

bet daugeliui masine kultūra niekada nepakeis klasikos :D
  • 0

#45
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

bet daugeliui masine kultūra niekada nepakeis klasikos :D

Taip, turbūt nepakeis.Bet kalbu ir apie praktinę patirtį: nors žmonės lieka prie klasikos, vis daugiau yra perkama toks kitos literatūros.Leidykloms darosi neverta spausdinti klasikos, arba ji darosi labai brangi, ir (arba) labai maži tiražai.
Taip pat, galima prisiminti ir lietuvių literatūrą, kuri taip pat nėra gausiai perkama ir nėra skatinami rašytojai, dėl tos pačios priežasties-žmonės nežino Gavelio, Černiauskaitės ir t.t. nors jų kūryba anaiptol nėra prastesnė už Meyer, netgi daug naudingesnė, beje, visais atžvilgiais.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#46
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius

Taip, turbūt nepakeis.Bet kalbu ir apie praktinę patirtį: nors žmonės lieka prie klasikos, vis daugiau yra perkama toks kitos literatūros.Leidykloms darosi neverta spausdinti klasikos, arba ji darosi labai brangi, ir (arba) labai maži tiražai.
Taip pat, galima prisiminti ir lietuvių literatūrą, kuri taip pat nėra gausiai perkama ir nėra skatinami rašytojai, dėl tos pačios priežasties-žmonės nežino Gavelio, Černiauskaitės ir t.t. nors jų kūryba anaiptol nėra prastesnė už Meyer, netgi daug naudingesnė, beje, visais atžvilgiais.


taip , deja tas tiesa .
  • 0

#47
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Bet Meyer knygos tikrai nesąmoningos ;)
Čia net ne skonio ir ne masiškumo reikalas ;)
Jei dar laikyti galvoj, kad rašytoja studijavo literatūrą...
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#48
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius

Bet Meyer knygos tikrai nesąmoningos ;)
Čia net ne skonio ir ne masiškumo reikalas :D
Jei dar laikyti galvoj, kad rašytoja studijavo literatūrą...


Drįsčiau teigti , kad čia yra jūsų nuomonė , o ne faktas ;) nes tai aišku vien pasižiūrėjus į tai kokie būna sužavėti kai kurie skaitytojai , o jau vien tai labai aiškiai parodo viso to kas anksčiau buvo diskutuota prasmę :D
  • 0

#49
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Ten, berods, buvo dar kažkokių gandų, kad ji nuo kažko nusirašė, nes anksčiau buvo išleista kito rašytojo labai panaši knyga?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#50
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
apie tai bent aš nieko negirdėjusi , na niekada ir nesidomėjau tomis knygomis ;) taigi visko gali būti ;)
  • 0

#51
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Ten, berods, buvo dar kažkokių gandų, kad ji nuo kažko nusirašė, nes anksčiau buvo išleista kito rašytojo labai panaši knyga?


Kiek esu girdėjusi, tai sakoma, kad Meyer pasiskolino keleta idėjų iš knygos ,,Mirę iki sutemų"

O dabar į bendrą temą:
Esu perskaičiusi tiek kiek yra įmanoma tai padaryti (t.y. visas keturias knygas ir tiek kiek yra paskutiniosios). Man patiko. Beje, nemėgau ir vis dar nemėgstu fantastikos - esu žemietė :D na, Saulėlydis - išimtis. Kai draugė pasakė, jog skaito vampyro ir paprastos merginos meilės istoriją, tai pamaniau, kad tik Hario Poterio gerbėjus tokie dalykai ir žavi. Tą pačią dieną apsilankiau bibliotekoje, o ten - sutapimas- pasiūlė perskaityti ,,Saulėlydį" :D kadangi bibliotekininkių nuomone pasitikiu, tai pasiėmiau. Ir pradėjau skaityt... Užsikabinau. Kadangi kitų knygų negalėjau gauti greitai, tai viską skaičiau PDF formatu (per kompą) - tai pirmos ir paskutinės knygos, kurias skaičiau šitaip.
Kuo patraukė? Gal paprastumu, lengvu skaitymu, nenuspėjimu (nes vis būdavo sunku padėti - kas bus toliau?). Bet labiausiai, tuo, kad ten tos pačios moralinės temos - problemos pateikiamos daug įdomiau, originaliau, taip, kad nori pabandyti suprasti veikėjus, pabūti jų kailyje. Tai vat, aš mąstau šitaip :)


Apie filmą:
Žiūrėjau porą kartų, bet ne todėl, kad labai žavėtų. Pirmąjį kartą - norėjau tiesiog jį pamatyti, o antrąjį su draugėmis - kompanija :) Pats filmas nėra geras. Tiesiog, pasauliui patiko knyga, reikėjo filmo greitai, na ir jį sukūrė. Greitai ir neišbaigtai. Daug neatitikimų pagal turinį, kažkas netaip, kažko nėra... Tačiau, ką aš kalbu:D juk labai retai, praktiškai niekada, filmas nenurengs knygos :)


Ir dar: apie masinę kultūrą:
Pastebėjau tokį gana įdomų dalyką: madinga nebūti masine kultūra :D - darosi masinė kultūra ,,Nesu masinė kultūra :D"
Nenukrypstant per daug nuo temos: ,,Saulėlydis" - knyga sužavėjusi pasaulį. Jeigu ji būtų prasta ir neįdomi - jos tiek daug žmonių neskaitytų. Bet skaito. Taigi, tai gera ir įdomi knyga. O jeigu ji tokia, tai patinka daugeliui. Jeigu patinka daugeliui, tai masinė kultūra. Išvada: gera knyga negali būti populiari, nes taps masinė kultūra?
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#52
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
cha cha, aš ir pastebėjau, kad daug kas bando "išsiskirti" ir nebūti MASINE KULTŪRA, kai kuriems pavyksta, bet kiti tai... net gaila kartais žiūrėt.... :D
  • 0

#53
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Ir dar: apie masinę kultūrą:
Pastebėjau tokį gana įdomų dalyką: madinga nebūti masine kultūra :D - darosi masinė kultūra ,,Nesu masinė kultūra :D"

Pastebėjimas taiklus, nors taip ir būna, tačiau argumentacijos lyg ir nematyti, o kam taikyta nesupratau, nes masinės kultūros pavyzdys čia tėra saulėlydžiai ir užtemimai.

Nenukrypstant per daug nuo temos: ,,Saulėlydis" - knyga sužavėjusi pasaulį. Jeigu ji būtų prasta ir neįdomi - jos tiek daug žmonių neskaitytų. Bet skaito. Taigi, tai gera ir įdomi knyga. O jeigu ji tokia, tai patinka daugeliui. Jeigu patinka daugeliui, tai masinė kultūra. Išvada: gera knyga negali būti populiari, nes taps masinė kultūra?

Tai ,kad kažkas sužavi pasaulį dar nereiškia, jog yra ,,geras".Kitaip tariant, kiekybė visiškai neatspindi kokybės.Drįsčiau teigti, jog atvirkščiai: amžininkai nepriimdavo savo kūrėjų kūrinių, kadangi pastarieji būdavo, tikriausiai, per daug modernūs tam laikmečiui, kandūs, kritiški, atvirai vaizduojantys aktualias problemas.Nepriimtini.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#54
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Pastebėjimas taiklus, nors taip ir būna, tačiau argumentacijos lyg ir nematyti, o kam taikyta nesupratau, nes masinės kultūros pavyzdys čia tėra saulėlydžiai ir užtemimai.


Kadangi šiame forume kaip ir nemažai buvo kalbėta apie masinę kultūrą, tai tiesiog išsakiau savo pastebėjimą. Argumentacija kiekvienam savo. Manau daug kas jos rastų savo aplinkoje :D
********

Tai ,kad kažkas sužavi pasaulį dar nereiškia, jog yra ,,geras".Kitaip tariant, kiekybė visiškai neatspindi kokybės.Drįsčiau teigti, jog atvirkščiai: amžininkai nepriimdavo savo kūrėjų kūrinių, kadangi pastarieji būdavo, tikriausiai, per daug modernūs tam laikmečiui, kandūs, kritiški, atvirai vaizduojantys aktualias problemas.Nepriimtini.



Iš tavo pasakymo galima suprasti, kad knyga turi nepatikti jos amžininkams, nes gerą kūrinį supranta ir įvertina tik po kurio laiko? Vadinasi, žmogus parašo kūrinį ir jei tas darbas geras, autorius to nežinos :D
Neteigiu, kad Saulėlydis ar kitos jo dalys yra tikrai labai geros knygos. Meyer neaplenkė Remarque (susižavėjau ,,Trim draugais: :D), tačiau, tos knygos, mano nuomonė nėra prastos. Pasaulis atsirenka ko jis nori. Ir daug žmonių ją perskaitė kaip topuose karaliaujančią knygą, tačiau kad pakliūti į aukštumas, reikia to, kad sužavi ir užkabina. Dalis žmonijos šių knygų niekada neperskaitys dėl tos pačios priežasties, kodėl ją skaito - ji populiari. Visagaliai principai.
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#55
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Iš tavo pasakymo galima suprasti, kad knyga turi nepatikti jos amžininkams, nes gerą kūrinį supranta ir įvertina tik po kurio laiko? Vadinasi, žmogus parašo kūrinį ir jei tas darbas geras, autorius to nežinos :D

Visiškai nebūtinai, tačiau tokia tendencija yra.Taip, be abejo, taip ir būdavo, jog nežinodavo.

Neteigiu, kad Saulėlydis ar kitos jo dalys yra tikrai labai geros knygos. Meyer neaplenkė Remarque (susižavėjau ,,Trim draugais: :D), tačiau, tos knygos, mano nuomonė nėra prastos.

Šių knygų lyginimas man panėšėtų į literatūrinį nusikaltimą.

Pasaulis atsirenka ko jis nori. Ir daug žmonių ją perskaitė kaip topuose karaliaujančią knygą, tačiau kad pakliūti į aukštumas, reikia to, kad sužavi ir užkabina. Dalis žmonijos šių knygų niekada neperskaitys dėl tos pačios priežasties, kodėl ją skaito - ji populiari. Visagaliai principai.

Būtent, mes ir kalbame ne apie atskirą individą, kuris ,beje, yra protingas,o apie mases, kurios seka mada.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#56
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Visiškai nebūtinai, tačiau tokia tendencija yra.Taip, be abejo, taip ir būdavo, jog nežinodavo.


Na, taip, nesiginčiju, tendencija tokia, tačiau kaip ir sakei - visiškai nebūtinai :D

Šių knygų lyginimas man panėšėtų į literatūrinį nusikaltimą.


Sulyginau todėl, kad Remarque nesenai baigiau skaityti - tad pirma į galvą atėjusi mintis :D nenorėjau nusikalsti :D

Būtent, mes ir kalbame ne apie atskirą individą, kuris ,beje, yra protingas,o apie mases, kurios seka mada.


Bet jeigu žmogaus tiktais masės pagalba pradėjo skaityti (kažkaip pasitaikė ne vienas pavyzdys, kad būtent Twilght ,,užkabino" knygoms) tai nėra blogai. O masė ar ne masė padeda pasirinkti knygą - koks skirtumas? Jei kūrinys sužavi - tegul tai ir masinės kultūros padarinys :)

Beje, nesuprantu, kodėl esi taip prieš Twilight? Ir ar skaitei tas knygas?
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#57
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
pastebėjau , kad per šią diskusiją taip pat galima prieiti prie anksčiau priimtu išvadų - kiekvienas žmogus gali pasirinkti ką jam kada skaityti ir kiek tai gerai , ir naudinga :D
manau niekas nesiginčytų , kad Meyer niekada neprilygs klasikai , bet ir negalėtų teigti , kad tas kūrinys absoliučiai nevykęs ir nevertas knygos vardo :D juk ,kaip minėjau anksčiau, svarbiausia , kad kai kuriems tų knygų skaitovams jos duoda tai ko iš jų tikimasi :D o kai kuriems tiesiog nepriimtinas , nevertas dėmesio :) čia kiekvieno pasirinkimo laisvė :)
  • 0

#58
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Bet jeigu žmogaus tiktais masės pagalba pradėjo skaityti (kažkaip pasitaikė ne vienas pavyzdys, kad būtent Twilght ,,užkabino" knygoms) tai nėra blogai. O masė ar ne masė padeda pasirinkti knygą - koks skirtumas? Jei kūrinys sužavi - tegul tai ir masinės kultūros padarinys :D

Na, masinė kultūra išstumia mažiau populiarius, tačiau vertingesnius kūrinius iš prekybos.
Todėl ir blogai, todėl ir esu prieš masinį nusiteikimą.


Beje, nesuprantu, kodėl esi taip prieš Twilight? Ir ar skaitei tas knygas?

Atsakymas yra viršuje, o ir dar anksčiau buvau rašęs.Twillight'as šiuo atveju nėra esminis dalykas, bet kiti su juo susiję veiksniai.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#59
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Na, masinė kultūra išstumia mažiau populiarius, tačiau vertingesnius kūrinius iš prekybos.


Kas nusako kūrinio vertingumą? Sutinku, kad Dostojevskis, Remarque ar panašiai yra vertingiau nei Meyer (ir vėl nusikalstu :D), tačiau kiekvienas pasirenka kokios vertės jam reikia. Ir jei žmogus nori skaityti pripažintas knygas - jis skaitys, jeigu jam reikia populiariosios literatūros - jis domėsis ja. Ir nei pirmu, nei antru atveju nėra blogai. Saulėlydyje nagrinėjamos tos pačios moralinės problemos kaip ir daugelyje kūrinių, tačiau kitu kampu.

Atsakymas yra viršuje, o ir dar anksčiau buvau rašęs.Twillight'as šiuo atveju nėra esminis dalykas, bet kiti su juo susiję veiksniai.


Taigi, jei gerai suprantu, Tu esi prieš Meyer vien dėl to, kad ji patinka masėms?
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#60
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
o mai :) ar man čia vienai juokinga jog viskas šioj temoj tarsi ,, nutrūko vadžios ir vėl iš pradžios'' ? :) gal jeigu būtų skaitoma visa tema tai nepasikartotų , o gal jau man paranoja , kad viso jūsų pokalbio prasmė yra tokia pat kaip ir anksčiau buvusio :D

o dabar atsakysiu jums Mergiote :D nors čia ne manęs klausiama , bet atsakymas labai jau akivaizdžiai pateikiamas aukščiau esančioje žinutėje :D

Yoel rašė:
Aš nesu prieš Meyer;labiau prieš masinę kultūrą, kuri gerus kūrinius išstumia iš knygynų lentynų.


na o jeigu kils kausimų ar teiginių panašių į šį :

bet daugeliui masine kultūra niekada nepakeis klasikos :D


galbūt vertėtų paskaityti ir tai kas rašoma aukščiau :)
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0