Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Lietuviškas kinas.


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 41

#21
spruktum

spruktum

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 30 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
"Vienui vieni" labai patiko. Ir apskritai, pasitaikius progai stengiuosi pažiūrėti vis kokį lietuvių kurtą filmuką, traukia tas, jog juose viskas taip natūralu, neperdėta ir neišpūstos burbulais įvairios scenos.
  • 0

#22
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
"Balkonas"- vienas iš paskutinių matytų ir patikusių:)
G.Beinoriūtės, atrodo.
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#23
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Aš tai pasakysiu atvrai lietuviai kino kurt nemoka. Vienintelis ,,Elzė iš Gilijos" Puipos, man patiko, visuose kituose vien tik keiksmai, vien tik nešvankybės, kad ir tame pačiame ,,Nuodėmės užkalbėjime" šlykštu jį žiūrėti, o ,,Svetimi žmonės" tai kažkoks nesamonių rinkinys... nu toli dar Lietuvai su kinu iki Holivudo arba iki bent jau Anglijos. Jau vien ką reiškia, kad Matelis sukūrė filmą apie vėžininkus, tai atleiskit, kuo man tas filmas turi būt įdomus, vaikais, kurie vėžiu serga ar kuo???? Nesamonė pasižiūrėjau aš jį ir nieko gero nepamačiau ir net nesupratau konteksto.
Aišku, dabar prasidėjo nauja mada: filmai apie komunizma ir partizanus, tai kepa vieną po kito, jau net koktu. Toks jausmas kad nėra kitų temu. Toks jausmas kad pas mus istorija tik nuo 1954 m. esti ir daugiau baba. Taigi tegu sukuria tokius filmus istorinius, apie Gediminą, Mindauga ar pan ar bent jau pagal garsiausias knygas, net lenkai ir tiek Šienkevičių pastatė ,,Qua Vadis" žiūrėt yra į ką, gražus aukšto lygio filmas, sukurė rusai filmą ,,Tykusis Donas" taip pat yra ką žiūrėti, kokie vaizdai, koks stilius, vos ne Holivudas, gali mėgautis tokiu filmu ir nors nesikeikia kaip pas mus...
  • 0

#24
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
o man nepatinka del kitu priezasciu, butent - visiskai nepritariu spruktum nuomonei, kad musu filmuose viskas naturalu etc. Man kliuva, kad puikus teatro aktoriai filmuose pamirsta [o gal rezisieriai nemato reikalo priminti], kad stovi ne teatro scenoj, jau vien del to nenaturalu ir netikra viskas juose atrodo. Apie tai, kad siuzetiskai jie silpni, net nesneku [o ka cia kalbet, kai vieno naujo lietuvisko filmo rezisierius ar net scenaristas ramiu veidu pareiske pats nezinas, apie ka tas filmas. Ot dramos kurimo tradicijos!].
  • 0

#25
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Kad ne vien režisieriai dauguma dar LT menininkų nėra gerai artikuliuoti, čia matyt iš senų laikų tas likęs, kad menininkas nekalba apie savo darbus.
  • 0

#26
smilga

smilga

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 69 Pranešimai:
Esu mačiusi:
- "Dievų miškas". Nepatiko. Po knygos tikėjausi kažko TOKIO, negavau nieko. Nesugebėjau net pabaigos sulaukt.
- "Nuodėmės užkalbėjimas". Po draugės komentaro tikėjausi,kad bus gerai. Bet nebuvo.
- "Balkonas". Patiko. Tuo, kad viso filmo metu jaučiau nostalgiją vaikystei. Ir ta pirmoji "meilė"... (Manasis irgi buvo kaimynas.Tik ne iš dešinės,o iš apačios).Viskas taip gražu, vaikiška, tyra. Dabar kitaip. Dėl to prisiminimai tokie svarbūs.
-"Kolekcionierė". Pažiūrėjusi susimąsčiau (tai vis šis tas). Nors nesuprantu, kuo akimirkų fiksavimas toks svarbus. Visiems reikia įvairių jausmų. Bet man asmeniškai realių ir tikrų, šią akimirką išgyventų. Gerai, gal nufilmuotų stebėjimas žiūrint pirmą kartą ir sukeltų stiprokus jausmus, tačiau, vis daugiau kartų žiūrint, tai silpnėtų ir silpnėtų.
-"Grožis ir geismas"("Zero"). Peržiūrėjau ir tiek.
-"Zero 2". Geriau, bet irgi nėra kažkas TOKIO. Ir niekaip nesuprantu tų, kurie šį filmą garbina ir cituoja sceną su keiksmažodžiais ar buitiška kalba. Labai jau paviršutiniška.
- "Vilniaus getas 2009". Tikrai buvo verta žiūrėti. Nors pradžia visai nepatiko. (Pagalvojau "na va, vėl bandoma sukurti kontrastus "turtingi-neturtingi", "nuskriausti ir laimingieji". Bla bla..Kada kažkas naujo?". Bet įtraukė. Pajutaukokia aš vis dėlto dvasiškai silpna. Ir.. Padėjo dar kartą apmąstyt savo gyvenimą.
-"Duburys". Žiūrint buvo įdomu. Tuo momentu taip.Bet turbūt nesistengčiau pamatyt antrą kartą.
Dar du biografiniai.Tai:
-"Šokis dykumoje" ir "Baras". Abu patiko. Ir po abiejų buvo sekė ilgi pamąstymai.Ar žiūrėčiau dar kartą? Tikrai taip. "Baras" norėčiau dar kartą pamatyt, nes prieš kokius 2-3 metus žiūrėjau, kai buvau visiškai kitokia. O kadangi vienintelis labai įstirgęs dalykas net dabar prisimenant atrodo įdomus, smalsu, ką praleidau.
  • 0
"Mes patys turime talentus uždirbti.Mums yra duotas pagrindas,tasai pradinis kapitalas.Tačiau jis vienas nepadarys mūsų buvimo egzistencija.Jis vienas mus nuves tik į tamsybes."

#27
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Esu mačiusi:
- "Dievų miškas". Nepatiko. Po knygos tikėjausi kažko TOKIO, negavau nieko. Nesugebėjau net pabaigos sulaukt.
- "Nuodėmės užkalbėjimas". Po draugės komentaro tikėjausi,kad bus gerai. Bet nebuvo.
- "Balkonas". Patiko. Tuo, kad viso filmo metu jaučiau nostalgiją vaikystei. Ir ta pirmoji "meilė"... (Manasis irgi buvo kaimynas.Tik ne iš dešinės,o iš apačios).Viskas taip gražu, vaikiška, tyra. Dabar kitaip. Dėl to prisiminimai tokie svarbūs.
-"Kolekcionierė". Pažiūrėjusi susimąsčiau (tai vis šis tas). Nors nesuprantu, kuo akimirkų fiksavimas toks svarbus. Visiems reikia įvairių jausmų. Bet man asmeniškai realių ir tikrų, šią akimirką išgyventų. Gerai, gal nufilmuotų stebėjimas žiūrint pirmą kartą ir sukeltų stiprokus jausmus, tačiau, vis daugiau kartų žiūrint, tai silpnėtų ir silpnėtų.
-"Grožis ir geismas"("Zero"). Peržiūrėjau ir tiek.
-"Zero 2". Geriau, bet irgi nėra kažkas TOKIO. Ir niekaip nesuprantu tų, kurie šį filmą garbina ir cituoja sceną su keiksmažodžiais ar buitiška kalba. Labai jau paviršutiniška.
- "Vilniaus getas 2009". Tikrai buvo verta žiūrėti. Nors pradžia visai nepatiko. (Pagalvojau "na va, vėl bandoma sukurti kontrastus "turtingi-neturtingi", "nuskriausti ir laimingieji". Bla bla..Kada kažkas naujo?". Bet įtraukė. Pajutaukokia aš vis dėlto dvasiškai silpna. Ir.. Padėjo dar kartą apmąstyt savo gyvenimą.
-"Duburys". Žiūrint buvo įdomu. Tuo momentu taip.Bet turbūt nesistengčiau pamatyt antrą kartą.
Dar du biografiniai.Tai:
-"Šokis dykumoje" ir "Baras". Abu patiko. Ir po abiejų buvo sekė ilgi pamąstymai.Ar žiūrėčiau dar kartą? Tikrai taip. "Baras" norėčiau dar kartą pamatyt, nes prieš kokius 2-3 metus žiūrėjau, kai buvau visiškai kitokia. O kadangi vienintelis labai įstirgęs dalykas net dabar prisimenant atrodo įdomus, smalsu, ką praleidau.



Nejaugi nematei ,,Elzes is Gilijos" va, ten tai filmas, vertas oskaro....daugiau nei vienas.
  • 0

#28
smilga

smilga

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 69 Pranešimai:
Ne, nemačiau.
  • 0
"Mes patys turime talentus uždirbti.Mums yra duotas pagrindas,tasai pradinis kapitalas.Tačiau jis vienas nepadarys mūsų buvimo egzistencija.Jis vienas mus nuves tik į tamsybes."

#29
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Gal kas nors turi filmą "Stiklo šalis" ir gali pasidalinti?..
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#30
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:
Į kino teatrus nevaikštau, "pasiimt" filmų irgi neinu, tai naujų nedaug esu mačiusi.
Iš senesnių lietuvių filmų esu mačius "Herkų Mantą", "Anglų valsas", "Atleisk", "Birželis vasaros pradžia", "Gražuolė", "Mirtis ir vyšnios medis", "Moteris ir keturi jos vyrai", "Paskutinė atostogų diena"...
Iš naujų... Peržiūrėjau čia jūsų paminėtus: "Dievų miškas". Nemanau, kad įmanoma pastatyti filmą visiškai pagal tą knygą, todėl pastatymas man patiko ir tikrai nenuvylė. Tarkim, tai nėra "Sruogos "Dievų miškas", bet Sruoga jame yra.
"Vienui vieni". Filmas būtų išlošęs, mano itin mėgėjišku pastebėjimu, jeigu režisierius būtų apsisprendęs, ką jis kuria: vaidybinį, ar dokumentinį filmą. Kadangi neapsisprendė... Na, NATO kariams gal kaip mokomoji priemonė ir tiko. O šiaip "Ketvirtasis prezidentas" yra kur kas geriau.
"Elzė iš Gilijos" gražus filmas. Tiesa, man kvaršina galvą mintis, kiek pagal Vicherto romaną jis pastatytas. Buvo rašoma, kad Pranas Mašiotas versdamas tą kūrinį, pritaikė jį vaikams, išmesdamas tam tikras vietas. Tačiau pabaiga taip pat skiriasi lyginant su filmu. Įdomu, ar Mašiotas pakeitė ir ją. Šiaip knygoje, netgi ir taip nuskriaustoje, visgi jaučiasi daugiau potencialo negu ekranizacijoje.

Taigi tegu sukuria tokius filmus istorinius, apie Gediminą, Mindaugą ar pan ar bent jau pagal garsiausias knygas, net lenkai ir tiek Šienkevičių pastatė ,,Quo Vadis" žiūrėt yra į ką, gražus aukšto lygio filmas, sukūrė rusai filmą ,,Tykusis Donas" taip pat yra ką žiūrėti, kokie vaizdai, koks stilius, vos ne Holivudas, gali mėgautis tokiu filmu ir nors nesikeikia kaip pas mus...

Lietuviai neišgalėjo ir "Žalgiris. Geležies diena" pastatyti - tokiems filmams reikia daug pinigų. + "būkim biedni, bet teisingi" - Tavo paminėti filmai pastatyti pagal Nobelio premijos laureatų kūrinius.
  • 0

#31
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
antrame siu metu ketvircio Kino numeryje Santa Lingeviciute, apzvelgdama Donelos Atsisveikinima uzkabina akivaizdzias lietuvisko kino bedas [filmo, tiesa, nemaciau, bet paskaitykit ir pasakykit, kad netinka daugumai]:

Silpniausia lietuviu kino dalis - dramaturgija. Ne isimtis ir Atsisiveikinimas. Filmo dialogai pilni bendriniu daiktavardziu, besiliejanciu simbolinemis prasmemis: Andriaus Mamontovo dainoje, viesbucio kambary; ilgesys - is tipo, panasaus i Ryti Cicina, lupu. Nemaziau susiraukti privercia ir dramatiska to paties personazo fraze: Juokis, gyvenime, juokis pajaco juoku. Net ir Andriaus vaikas svaistosi simboliniais posakiais apie jurininku roju - tai didziulis laivas, plaukiantis tik pirmyn.

Pats naratyvas trukinejantis, o kai kurie filmo kadrai montuojami be jokiu sasaju arba visiskai nesuteikia jokios prasmes. <...> Mociute, pilanti kiaules krauja po obelimi, butinai turi garsiai paaiskinti, kodel taip daro. Ar rezisierius mano, kad ziurovas yra toks bukas ir jam butinai reikia zodziais, o ne vaidyba ar veiksmais paaiskinti, ka galvoja arba veikia personazai, ar paciam rezisieriui nelabai itikinamai atrodo vizualizuotas jo paties parasytas scenarijus?



paskutiniu pasazu, imho, puliuoja absoliuciai visa prasta drama bet kokiam mediume, man tik liudna, kad pas mus kazkodel nesiranda zmogaus, gebancio parasyti vykusi dramini scenariju vadovaujantis kad ir paprasciausiais David Mamet patarimais: kiekvienoj scenoj turi buti aisku, kas ko nori, kas nutiks, jei to negaus, ir kodel tai vyksta dabar. Jokiu aiskinimu to, kas ivyko, jokiu svarstymu, kas ivyks toliau; tobula butu, jei scenaristu deka veikejai neturetu aiskinti auditorijai siuzeto, o vaidinti taip, kad ziurovai noretu sekti istorija. Zo, dazniausiai net ir nevyke/ekranui netreniruoti aktoriai nesugadina gero scenarijaus, o kad prasta isvilktu geri aktoriai, deja, buna retai. Mane liudina musu ziurovu ir placiosios ziniasklaidos poziuris, kad, girdi, geriau toks kinas negu jokio. Ne velnio.
  • 0

#32
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Dėl scenarijų rašymo, tai kaip gali būti gera situacija, kai niekas juk neruošia scenaristų, o kad nėra lt dramaturgijos, tai aš tai senai pasakėliai nepritariu, ką parodo teatralai kurie sugeba sėkmingai bendradarbiauti ir su tais pačiais dramaturgais ir patys galop rašyti sau tekstus.
  • 0

#33
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
o kas galetu tuos scenaristus ruosti? Kol nebus pradeta rimtai i tai ziureti [ne stilium, parasau bileka, vis viena padarys kina], tol nesiras vertu demesio scenaristu, kurie galetu prisideti prie kino rasymo vystymo.

darkart cituoju:

silpniausia lietuviu kino dalis - dramaturgija



kur ir kas cia uzsimena apie teatra?
  • 0

#34
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Teatra prikišau todėl, kad bendrai kalbant ten mano supratimu su tekstu ir nebūtinai draminiu yra geriau susitvarkoma nei kine. Aišku čia skirtingi dalykai, bet vis tiek su tekstu ir ten ir ten reikia dirbti. Ir jau vien tas žodis dramaturgija man asocijuojasi visų pirma su teatru, o kas ta kino dramaturgija ? čia reikia suprasti, kad į tai įeina ne vien scenarijus, ar kaip?
  • 0

#35
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
pala, tu kreivai vartaisi ir tavo palyginimai kreivoki. Kodel teatras vs. kinas? Nepaisant to, kad kadangi siu dvieju strukturos, perejimai, erdves, istekliai skirtingi, tai ir ju kalba skiriasi, as ju nesiruosiu priesinti. Dramos grudas ir kine, ir teatre, ir literaturoje, ir televizijoje yra TAS PATS, bet pateikimas - skiriasi. Taciau ar apie tai snekame? Manes nedomina tavo asociacijos sioje diskusijoje, nes kalbame ne apie kino ir teatro priespriesa; galu gale - aisku cia skirtingi dalykai - stai pati viska apie tai ir pasakei. Kino kalba ir teatro kalba skiriasi, o straipsnyje kaip lietuviu kino beda pamineta dramaturgija, niekur neisskaiciau priesinimo teatrui. Ka bandai pasakyti? Kad mes turime dramaturgija, kad mokame pasakoti istorijas? Nepulsiu gincytis, taciau musu kine tos istorijos nesuspindi - ar jos nevykusiai rasomos, ar dar nemokame kino kalba ju pasakoti, bet - faktas - nesiziuri.
  • 0

#36
mermeladas

mermeladas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 247 Pranešimai:
Ave Vita!
Kažkaip pradžia turėjo stiprią emocinę sąsają su 8 1/2. Gal tai kiek iš vaizdo pusės, nes istorija nors ir suspindi, bet neatitinka Fellinio.
  • 0

#37
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Aš nieko ne priešpriešinu, man tik patinka lyginti :)
Bet matau, kad supratot ką norėjau pasakyt, tai grįžtant siaurai prie kino, tai čia lieka dabar laukti Drungos filmo, čia jau gal nebebus kaip prikišti prastos dramaturgijos.
Ir dar dėl tos kino dramaturgijos, tai panaršius radau, kad LMTA ruošia pagal tokią specialybę vat būtent kino dramaturgus.
  • 0

#38
nervous.head

nervous.head

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 26 Pranešimai:
Lietuviai - kažkokia tai depresyvi tauta, viskuo labai jau nepatenkinti. Todėl ir filmai tokie. Bet aš nieko prieš neturiu, priešingai, mėgstu tokius. Keletą kartų mačiau "Kolekcionierę", "Nereikalingus žmones". Ach, dar "Nuodėmės užkalbėjimas". Labiausiai nuvylęs - naujasis filmas su Mamontovu, kurio net pavadinimą pamiršau. Žiūrėjau kine, kartu su pustušte sale. Pasibaigus, niekas nekilo iš kėdžių, nes atrodė, jog kažkas dar turi nutikti. Žodžiu, pabaigos nebuvo.
  • 0
"Optimizmas yra karti pajuoka iš žmogaus sielvarto."

#39
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Jei turi galvoj Amaya, tai nelabai jis lietuviškas, labiau latviškas ;) O man jis patiko, kaip ir Nereikalingi žmonės. Kažkokia tendencia pas Martinsoną daryt filmus su panašia mintim, kad viskas ir visi, bei kiekvienas gyvenime yra susiję.
Artimos šviesos neseniai mačiau. Žiauriai patiko. man
  • 0

#40
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:
A.Puipos "Procesas" paliko slogų įspūdį. Žiūrint nesąmoningai traukiausi į kamuoliuką dėl vis didėjančio absurdo. Turbūt galima sakyti, kad Kafkos pasaulis perteiktas su trim pliusais. Kreiva šypsena teko išjungti tv ir iš naujo į rankas pasiimti "Procesą". Jaučiausi tokia pat confused, kokia būnu paskaitinėjus Kafką. Pagyros režisieriui.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0