Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Knygos apie bepročius


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 51

#21
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Kartais prisistatydama ir apibūdindama save sakau, jog esu beprotė. Beprotė todėl, nes elgiuosi prieš visuomenės normas. Tai nepasireiškia įžūliu elgesiu, tačiau daug aspektų gyvenimo many kitokie. Žiūriu į pasaulį pro priešingą prizmės kampą. Kartais sukuosi prieš žemės sukimosi kryptį. :tmi: Tačiau, kriterijai čia yra ne, kad fiziniai kaip kokios ligos, regėjimai, o tiesiog mažos smulkmenos sudarančios visumą kaip kitą pasaulėžiūrą. :D
  • 0

#22
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
pavyzdziui? :D
  • 0

#23
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Pavyzdžiui susidedantys dalykai, kaip kažkokia perkreipta žmonių matymo forma. Matydama žmogų galvoju apie tai, ką jis galvoja, kaip jis jaučiasi ir kodėl. Arba kartais įlipa į autobusą kokie žmonės ir aš galbūt egoistiškai ar arogantiškai pagalvoju: kaip jiems gera gyventi paviršutiniškai. Čia viena iš tokių savybėlių. Nežinau, gal čia tik asmenybės vingiai. Tačiau visuomenės konteste tai atrodo keista. O ir pati jaučiuos tokia beprotė. Ir tuo net didžiuojuos. :D
  • 0

#24
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
zinai, atrodo lyg savo mintis skaityciau. visada taip jauciuosi lyg koks ateivis, bet geraja prasme. :D gal ir skamba pagyruniskai tai.
  • 0

#25
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Taip. Svetimkūnis. :D
Arba aš dar nors būnu tarp žmonių, nors tarp gerų žmonių, jaučiuos vieniša. Čia tokia nelabai gera savybė, ir net nežinau kaip ją panaikint. Išore esu ekstravertė, bet vidum visiška intravertė. Nors su nepažįstamais greit randu bendrą temą, nors ir patinka pakalbėt kartu, tačiau geriausiai jaučiuosi tyloje. Taip... Jei kalbant apie meilę. Tylėti ir mylėti. Čia tai aukščiausia materija. :)
  • 0

#26
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Na, čia ne pasaulio atradimas - ir beprotyste nekvepia...
visi tokie dalykai - žmogiški :D
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#27
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Na, čia nuo kiekvieno žmogaus beprotystės suvokimo laipsnio. Man labiau suprantama psichologinė beprotystė. :D Angliškai beprotybė yra insanity. Sanity tuo tarpu dar turi reikšmę sveikas galvojimas, normali psichinė būklė. Tuo tarpu, normali psichinė būklė yra nustatome atsižvelgiant į daugumą, todėl galima įvairiai suprast beprotystės sąvoką. :)
  • 0

#28
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Na, čia ne pasaulio atradimas - ir beprotyste nekvepia...
visi tokie dalykai - žmogiški :D

Visiškai pritariu :)

Turbūt mūsų suvokimas žodžio "beprotė" totaliai skiriasi :D
Pvz, man asmeniškai bepročiai yra žmonės, kurie ištisas dienas sėdi prie TV ar pc, kurie neskaito knygų ir nesidžiaugia pavasariu, kurie nuolat blogos nuotaikos ir nesišypso, kurie 8 val per dieną dirba nekenčiamą darbą, kurie studijuoja tarkim kokią teisę tik todėl, kad gautų "kietą" diplomą, kurie nuolat kažko bijo: netekti darbo, pamesti brangų daiktą, netekti mylimojo, mirti ir t.t. Beprotis tas, kuris veltui švaisto laiką, beprotis tas, kuris nemyli savęs, nes reiškia, kad jis nieko nesugeba mylėti, ir jei jo dar negalima laikyti bepročiu, tai taps jo netrukus! Tokia yra mano bepročio sąvoka :) Kartais ir aš štai šitaip truputėlį pasikraustau iš proto :)
Tuo tarpu mano tėvai ir kai kurie pažįstami mane laiko beprote, nes anot jų beprotis yra tas, kuris nevalgo mėsos, o maitinasi tik šviežiu augaliniu maistu, beprotis tas, kuris siekia nerealių dalykų, beprotis tas, kuris bando išgydyti savo ligas, kurių tradicinė medicina negydo, beprotis tas, kuris šypsosi be priežasties, tiesiog pats sau, beprotis tas, kuriam patinka pabūti vienam su savimi, beprotis tas, kuris pasiekia savo tikslų minties galia :)

Taigi, kiekvienas pagal save sprendžiame, kas gi tas beprotis yra ir kaip jis atrodo. Tačiau psichiatrija, manau, turi visiškai kitokius šito, sakykim, sindromo apibūdinimus :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#29
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:

Na, čia nuo kiekvieno žmogaus beprotystės suvokimo laipsnio. Man labiau suprantama psichologinė beprotystė. :) Angliškai beprotybė yra insanity. Sanity tuo tarpu dar turi reikšmę sveikas galvojimas, normali psichinė būklė. Tuo tarpu, normali psichinė būklė yra nustatome atsižvelgiant į daugumą, todėl galima įvairiai suprast beprotystės sąvoką. :D


Na, čia jau šiek tiek perdėjot. "Insanity" turi labai daug reikšmių, pvz "nepakaltinamumas" - kada žmogus tiesiog neatsako už savo veiksmus... O beprotystei yra ir daugiau žodžių, kartais nelabai malonių. Taigi, atsargiau su ta anglų k :D
Ne, ne, nelabai daug tų "sąvokos supratimų" - yra viena savoka, reiškianti protinius nukrypimus nuo vadinamos "normos". O mes čia ją naudojame, na, metaforiškai, jei norite...savo skirtingam mąstymui pažymėti (ar pan)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#30
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Man beprotystė yra rimti protiniai nukrypimai/sutrikimai: šizofrenijos, manijos ir pan. Ypač tokie, kurie gali pakenkti kito žmogaus fizinei sveikatai (psichinę buklę ir "normalūs" žmonės kartais oi kaip paveikia). Pvz. manjakas, kuris žudo blondines žaliomis suknelėmis.

O tie, kurie užsiima parašiutų sportu, ar laipioja kalnais, ar iš meilės dainuoja gatvėje, ar vaikščioja stogais - jokie bepročiai (nebent jie mano esą batman'ai, superman'ai, ar operos fantomai).

Teko gyventi su beprote kaimyne: jai nuolat vaidenosi, kad gatvėje šaudo, ir žmonės guli kraujo balose, kad kaimynai žagina savo vaikus (daug jai visko su tuo žaginimu vaidenosi - čia jau spėju dėdulei Froidui reikėjo pasidarbuoti) - ji nuolat kviesdavo policiją ir rėkė keiksmažodžius pro langą, kad visus (pypt).

O metaforiškai beprotystė keltis 5 val ryto, kad nueitum pigiau į baseiną (nors ten iki 10 val tiek pat kainuoja) :D
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#31
Greta

Greta

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 178 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
nesu tokių knygų gerbėja, bet teko skaityti vieną knygą, susijusią su beprotnamiu "Pamišėlio istorija" ,
autorius John Katzenbach.
Pati knyga toks kaip detektyvas, kaip trileris, bet viskas vyksta beprotnamyje, istoriją pasakoja tos ligoninės pacientas ir šiaip yra įvairių dalykų apie bepročius :)
  • 0

#32
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:

Na, čia nuo kiekvieno žmogaus beprotystės suvokimo laipsnio. Man labiau suprantama psichologinė beprotystė. :D Angliškai beprotybė yra insanity. Sanity tuo tarpu dar turi reikšmę sveikas galvojimas, normali psichinė būklė. Tuo tarpu, normali psichinė būklė yra nustatome atsižvelgiant į daugumą, todėl galima įvairiai suprast beprotystės sąvoką. :D

Paryškintas sakinys yra klaidingas :) tikrai ne pagal daugumą yra ji nustatoma.
tai daugumai dar labai toli iki normalios psichinės būklės
  • 0

#33
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Na, čia nuo kiekvieno žmogaus beprotystės suvokimo laipsnio. Man labiau suprantama psichologinė beprotystė. :D Angliškai beprotybė yra insanity. Sanity tuo tarpu dar turi reikšmę sveikas galvojimas, normali psichinė būklė. Tuo tarpu, normali psichinė būklė yra nustatome atsižvelgiant į daugumą, todėl galima įvairiai suprast beprotystės sąvoką. :D

Paryškintas sakinys yra klaidingas :) tikrai ne pagal daugumą yra ji nustatoma.
tai daugumai dar labai toli iki normalios psichinės būklės


Būklė yra nustatoma pagal normas, o normos sudaromost tiriant daugelį žmonių.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#34
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Gali būti, kad normas nustatinėjant tiriami daugelis žmonių, bet tai nereiškia, kad norma pavadinama tai, kas būdinga daugumai žmonių. Nes tiriant žmones galima nustatyti, kad dauguma iš jų neatitinka normos. Pvz Lietuvoje tiriant vaikus paaiškėjo, kad apie 70 procentų jų mokykloje patiria patyčias, tai yra dauguma, bet dėl to patyčios mokykloje netampa normaliu socialiniu reiškiniu.

Normali psichinė būklė yra žmogaus emocinis, moralinis atsparumas, jis pasireiškia taip:
Gebėjimas būti savimi tarp kitų;
Emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, bet taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį;
Gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams;
Gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Abejoju, ar dauguma žmonių Lietuvoje atitinka šitą apibūdinimą, bet dėl savo kiekio jie netaps psichiškai sveikesni. Jeigu aiškinsime dauguma, tai beprotnamyje sveikiausi turėtų būti bepročiai, nes jų ten yra dauguma.
:D
  • 0

#35
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Matai, tu į psichinę būseną žiūri iš socialines pusės. Aš kalbu apie žmogaus psichiką ir jos sutrikimus, labiau gal iš klinikinės psichologijos. Gebėjimas daryti sprendimus, emocinis pajautimas dar neparodo geros psichinės būklės.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#36
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Tai reikia į psichikos sveikatą žiūrėti iš visų trijų pusių (medicininės, psichologinės ir socialinės), kurią nors praleidžiant tokių ligonių tik daugės.
  • 0

#37
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Tai reikia į psichikos sveikatą žiūrėti iš visų trijų pusių (medicininės, psichologinės ir socialinės), kurią nors praleidžiant tokių ligonių tik daugės.


Taip, sutinku. Aš kadangi atstovauju psichologams, apturėjusi klininkę praktiką, tai kalbu tik iš savo varpinės :D
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#38
Carmatina

Carmatina
  • Nariai
  • 1 Pranešimai:
labai nemegstu tokiu knygu

  • 0

#39
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:
Daniel Keyes "Gėlės Eldžernonui".
Tokiam pavadinimui "knygos apie bepročius" gal netiktų.
Bet šiaip, tikiuosi, yra skaičiusių? Nebūtinai fantastikos mėgėjų.
  • 0

#40
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Daniel Keyes "Gėlės Eldžernonui".
Tokiam pavadinimui "knygos apie bepročius" gal netiktų.
Bet šiaip, tikiuosi, yra skaičiusių? Nebūtinai fantastikos mėgėjų.

yra, yra, tarp mano mėgstamiausių gražiai padėta
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0