Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Sentencijos


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 32

#1
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Rašykite čia labiausiai įsimintas sentencijas ( gali būti ir iš jūsų perskaitytų knygų) ;)
Štai mano keletas:

Knyga padeda užpildyti išsilavinimo spragą. - V. Pekelis.

Dirbti reikia ne tik tam, kad sukurtum kūrinius, bet ir tam, kad įkainotum laiką. - Delakrua

Knyga - tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja. - A. Debruselis

Reikiamos informacijos ieškokite tame instrukcijos skyriuje, kur mažiausiai tikitės ja rasti.

Mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais. - A. Einšteinas.

Geras dalykas kaupti geras knygas, bet kur kas geresnis - dažniau jas skaityti.- F. Petrarka.

Tik išties taurias knygas verta skaityti ir gilintis į jų turinį; maitinti protą daugeliu knygų be jokio pasirinkimo - tolygu atimti jam polėkio jėgą ar net visai jį pražudyti. - F. Petrarka.
  • 0

#2
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Ar tos sentencijos turi būt tik apie knygas?
Aš tai turiu keletą labai šaunių, bet apie kitką...

Pvz. Einšteino "Vaizduotė svarbiau už žinojimą" (Imagination is more important than knowledge).
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#3
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Gali būti apie bet ką.
  • 0

#4
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Meilėje mes apskritai per daug klausinėjame, o jei dar imame reikalauti išsamių atsakymų - ji greit išgaruoja. [E.M.Remarkas "Juodasis obeliskas"].
Šunys neskiria sapnų nuo realybės. [R. Gavelis "Vilniaus pokeris"].
Dieve, padėk man būti tokiu žmogumi, kokiu laiko mano šuo. [Janusz L. Wisniewski "Vien@tvė tinkle"].
  • 0

#5
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Jeigu uždarysite duris visoms klaidoms, tiesa liks už durų. R.Tagorė

Jeigu paslėpsite tiesą ir užkasite ją į žemę, ji būtinai išaugs ir įgis tokią jėgą, kad ištrūkusi nušluos viską savo kelyje. E.Zola

"Yra legenda apie paukštį, kuris gieda tiktai vieną vienintelį kartą gyvenime, bet daug gražiau nei kas kitas šioje žemėje. Palikęs lizdą, jis leidžiasi ieškoti erškėčių krūmo ir neturi ramybės tol, kol suranda. Tada pragysta tarp dygių sakų ir spausdamas krūtinę prie ilgiausio aštriausio spyglio, persiveria širdį. Mirties valandą, užmiršęs viską, jis gieda taip, kad jam neprilygsta nei vieversys, nei lakštingala. Nepaprasta jo giesmė, vienintelė gyvenime, ir už ją atiduodama gyvybė. Tačiau visas pasaulis klausosi nuščiuvęs, ir Dievas spokso danguje, nes tai, kas geriausia, atitenka per didžiausias kančias...bent taip sako legenda" c.mccullough "Erškėčių paukščiai"

"Norint būti tik laimingam,tokiu greit galima tapti.Bet žmonės paprastai nori būti laimingesni už kitus,o tai beveik neįmanoma,nes mums kiti visada atrodo laimingesni,negu yra is tikrųjų." - S.Monteskje

"Kai kas ant laužo džiugauja, triumfuoja ne todėl, kad įveikė skausmą, o todėl, kad nejaučia jo ten, kur tikėjosi" - F. Nyčė
  • 0

#6
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
"Mėgstu absurdą - jis priverčia smegenis dirbt" (Dr.Seuss) ;)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#7
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
"Kažkur toli prasidėjo potvynis, visi puolė gelbėtis. Kas kaip - kas plaukte, kas su valtimis. Gelbėjo šeimas, vaikus ir t.t. Ir tik vienas žmogelis nieko nedarė,motyvuodamas tuom, kad Dievas jam padės. Vanduo vis kilo ir kilo. Tam žmogui visi sakė, lipk pas mus į valtį, mes tave parplukdysime į krantą. Jis vis savo: "Dievas man padės". Pagaliau vanduo visai pakilo, nespėjusius išsigelbėti gelbėtojai gelbėjo su malūnsparniu. O tas žmogėnas vis tą patį: "Dievas man padės". Ir pagaliau, sėdėdamas ant savo namo stogo, jis ėmė šaukti: "Dieve, ar tu vis tik esi? Kodėl man nepadedi?". Dievas ir tarė: "Aš gi tau siunčiau gerus kaimynus į pagalbą - atsisakei; siunčiau malūnsparnius - atsisakei. Tai ko dabar nori?" Moralas: jeigu pats nesistengsi, jogs Dievas tau nepadės. Taigi savo likimui reikia ir savom rankom pagelbėti. - Autorius nežinomas
  • 0

#8
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort. (Herm Albright)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#9
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
(...)matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis [A. De-Sent Egziuperi]

Nes žmogus neišgyvens nesijausdamas geresnis už kitus, ir nėra tokio nelaimėlio, kuris nesijaustų kuo nors geresnis už kitus. Vienas didžiuojasi rankų miklumu, kitas - pečių tvirtumu, vagis didžiuojasi klasta, teisėjas - išmintimi, godišius - godumu, švaistūnas - švaistymu, žmona - padorumu, kekšė - dosniu būdu. Niekas nesuteikia žmogui didesnio malonumo nei suvokimas, kad jis kuo nors gabesnis už kitus [Mika Waltari] ------- jeigu atidžiau pastebi žmones šitas dalykas labai pasitvirtina :D

Problema yra ne visai problema. Problema yra tavo požiūris į problemą. [Ann Brasharess]

Kai gyvenimas tau pasiūlo citriną, sakyk; ,,O taip. mėgstu citrinas. Ką dar man turi?" [Ann Brasharess]

Tas kas netiki, tas niekada nesuteiks tikėjimo kitam... [E. Malūkas]

Bausmė ne ta, kad Dievas išvarė žmogų iš rojaus - jis suteikė pasirinkimo laisvę. [E. Malūkas]
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#10
Vėjo_Nublokšta

Vėjo_Nublokšta

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 906 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Džiaugsmo perteklių yra sunkiau turėti negu,bet koki liūdesio kieki.

Iliuzinis džiaugsmas dažnai yra vertas daugiau,negu tikras liūdesys.

Kančia ir darbas yra du tikri žmogaus veidai [V.Hugo]

Būk išmintingesnis nei kiti ir nerodyk jiems to.

Norint įvykdyti savo svajonę,reikia tvirtos valios ir didelio gebėjimo pasiduoti,nore turi tikslą,kelias į ji ne visada yra tas kurį įsivaizduoji. [Paulo Coelho]

Kol yra gyvenimas yra ir viltis. [Ichara Saikaku]

Mokyklos draugai geresni auklėtojai negu tėvai,nes jie negailestingi. [A.Morua]
  • 0
"Man nerūpi ar tu juodaodis, baltaodis, heteroseksualas, biseksualas, gėjus, lesbietė, lieknas, storas, aukštas, žemas, turtingas ar vargšas, jei tu būsi malonus man, aš būsiu malonus tau. Šitaip paprastai."
- Eminemas -

#11
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.
"Tu ištarei savo žodžius taip, tarytum nepažinotum nei šešėlių, nei blogio. Gal malonėtum pagalvoti apie tokį klausimą: ką veiktų tavasis gėris, jeigu nebūtų blogio ir kaip atrodytų žemė, jeigu joje pradingtų šešėliai? Juk šešėliai krinta nuo daiktų ir žmonių. Ar tik nenorėtum nusiaubti viso žemės rutulio, išrauti visų medžių ir išnaikinti visų gyvių, idant patenkintum savo įgeidį mėgautis plika šviesa? Tu kvailas."
Iš Bulgakovo "Meistras ir Margarita".
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#12
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:
Juk būdamas atviras,žmogus kaip į tunelį eina gilyn į save;tolsta,tolsta,tolsta nuo to,kuriam atsiveria,to,kuris bijo arba nenori,arba nesusipranta leistis iš paskos. [J.Ivanauskaitė]
  • 0

#13
LiLy.

LiLy.

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Ričardas Gavelis. Vilniaus pokeris.

Bet aš netikiu atsitiktinumais. Jų nėra. Visa, kas nutinka gyvenime, yra Tavo paties nulemta. Visas 'atsitiktines' nesėkmes, visas nelemtis, visus džiaugsmus ir katastrofas gimdome mes patys. Kiekvienas fiasko yra nesuvoktų norų išsipildymas, slapta pergalė. Kiekviena mirtis yra savižudybė.
  • 0

#14
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.

Ričardas Gavelis. Vilniaus pokeris.

Bet aš netikiu atsitiktinumais. Jų nėra. Visa, kas nutinka gyvenime, yra Tavo paties nulemta. Visas 'atsitiktines' nesėkmes, visas nelemtis, visus džiaugsmus ir katastrofas gimdome mes patys. Kiekvienas fiasko yra nesuvoktų norų išsipildymas, slapta pergalė. Kiekviena mirtis yra savižudybė.

"... Kol dar laikaisi pasaulio, kol nepasiduodi, jokia jėga negali tavęs priveikti. Viskas, absoliučiai viskas priklauso nuo tavęs paties."

Nukirpai man pačią esmingiausią dalį.

Iš to paties "Pokerio": "Akys, žvelgiančios ne į mane. Vien į savo pačios vidų."
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#15
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:
Kasdieniai reikalai slopina laisvą mintį/ Ir nejučiom vergte pavergia mus;/ Pasaulio šio gėrybių apsvaiginti,/ Pamiršta žmonės aukštus siekimus/ Ir savo dvasios brangų lobį meta/ Į kunkuliuojantį gyvenimo verpetą. [J.W.Goethe "Faustas"]
  • 0

#16
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Kokia gi čia tada pasaka? Juk tai pats gyvenimas!
Ir iš tikrųjų susipina pasaka su tikrove, kaip laimė ir nelaimė žmogaus gyvenime, ir kur čia tada atskirsi, kur pasaka, o kur tikrasis gyvenimas?
Aš jų ir neskiriu.


Borutos 'Baltaragio malūnas'.
  • 0

#17
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.
"Laisvės skonis, žinoma, kartus, užtat jis leidžia pajusti tokią gryną, tokią, žinote, pačią gryniausią revoliucionieriaus euforiją. Su niekuo kita nepalyginamą džiaugsmą. Tebunie tik sekundės dalį. Bet ta sekundės dalis prilygsta dešimčiai bespalvių nelaisvės metų."

". Esu tūkstantį kartų blogesnė, ir tūkstantį kartų geresnė, negu kas apie mane manytų, nes tik aš viena žinau visas savo sielos istorijas. Jų aplinkybes, priežastis ir pasekmes. Ir jas dar žino Dievas."


Iš Jazukevičiūtės "Anarchistės išpažintis".
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#18
Drinni

Drinni

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 37 Pranešimai:
  • Miestas:Miegančių drugelų tvirtovė.
''įdomiau eiti prieš vėją, nei vilktis pavėjui.'' E.Mieželaitis

''Parodykite man tą, kuris nėra klydęs, ir parodysiu jums tą, kuris pakankamai nesistengė.'' A. Einšteinas
  • 0
Pameni, mes trise,
aš, Tu ir Šopenas,
visai nepamąstę nutarėm -
gerai ten, kur mūsų nėra.
Kategoriškai

#19
agnieskiuxxx

agnieskiuxxx

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 84 Pranešimai:
Šiuo metu labiausiai mėgstamos

Kai kurių knygų reikia paragauti
Kai kurias praryti,
Ir tik nedaugeli kramsnoti
(Cornela Funke) :D

Žmonės kurie yra laimingi - būna geri, žmonės, kurie yra geri, ne visada būna laimingi. (Deja autoriaus neatsimenu)

Gyvenimas - tai didelis piešinys, kuriame nenaudojamas trintukas. (Deja autoriaus neatsimenu)

Svajok taip, lyg gyventum amžinai.Gyvenk taip lyg tai būtų tavo paskutinė dieną. (Cathy Hopkins)
  • 0
Kai kada gyvenimas žiaurus, bet žmonės žiauresni

#20
Vėjo_Nublokšta

Vėjo_Nublokšta

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 906 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Neseniai gavau tokį nuostabų pamokymą.
Jis tiesiog man atrodo labai taiklus ir geras.
Todėl pagalvojau,kad galiu ir su jumis juo pasidalinti
"Jauna moteris aplankė savo mamą ir pasiguodė jai, kad jos gyvenimas
tapo sunkus. Ji nežinanti, kaip viską sutvarkyti ir kad ji jau pavargo
nuo to, kad pasibaigus vienai problemai, atsiranda kita.
Todėl jos manymu, geriausia išeitis - viską užbaigti.

Mama tyliai išklausė ir po to nusivedė dukrą į virtuvę.
Nieko nesakydama, ji užkaitė tris puodus su vandeniu.
Į pirmą puodą ji įdėjo morkas, į antrą-kiaušinius ir į paskutinį
supylė kavos pupeles.
Užvirino juos ir po 20min. viską išjungė.
Išimtas morkas ir kiaušinius sudėjo į lėkštutes, vandenį nuo virtų
pupelių supylė į puoduką.

Atsisukusi į dukterį, ji paklausė: "Pasakyk, ką tu matai?"

"Morkos, kiaušiniai ir kava",-atsakė dukra. Mama pastūmėjo arčiau
lėkštutę su morkomis ir paprašė paliesti morkas. Dukra pastebėjo,kad
jos suminkštėjo.

Vėliau mama paprašė paimti kiaušinį ir jį nulupti. Nulupus pamatė, kad
tai kietai virtas kiaušinis.
Galiausiai mama paprašė dukters pauostyti ir paragauti kavos.
Dukra nusišypsojo, įkvėpė malonaus kavos aromato ir mėgavosi kava.

"Koks viso to tikslas, mama? "-paklausė duktė. Jos mama paaiškino jai,
kad kiekvienas iš šių objektų pateko į nemalonią padėtį-karštą
vandenį, bet sureagavo skirtingai.
Kietos, standžios morkos, pabuvusios verdančiame vandenyje,
suminkštėjo ir tapo silpnos.
Gležnas dūžtantis kiaušinis jautėsi saugiai jį saugančiame lukšte. Bet
pabuvęs verdančiame vandenyje, viduje tapo kietas.
Unikaliausios buvo kavos pupelės, nes pabuvusios verdančiame vandenyje
jos pakeitė...vandenį.
"Kuri iš jų esi tu",-ji paklausė savo dukters.
"Kai išbandymai ir nepalankios situacijos pasibeldžia į tavo duris,
kaip tu atsakai?
Ar tu esi morka, kiaušinis ar kavos pupelė"
Kaip elgiesi tu? Ar sunkiausią valandą ir didžiausių išbandymų metu
pakyli į kitą lygį?

Ar tu lyg morka, kuri atrodo stipri, bet skausmo ir išbandymų metu
vysti, tampi minkšta ir prarandi stiprumą?

Ar tu lyg kiaušinis - širdyje ramus ir pasyvus, bet kuris keičiasi,
kai jį kaitina?
Ar tavo entuziazmas ir geroji dvasia, patyrę finansinį sunkumą,
kasdienius
išbandymus ir nusivylimus, nesukietėja ir netampa nejautri kitiems?

Ar tu kaip kavos pupelė? Maža pupelė sugeba pakeisti karštą vandenį,
t.y. keičia kiekvieną aplinkybę,kuri sukelia skausmą. Kai vanduo tampa
karštas, ji išleidžia savo
skonį ir malonų aromatą. Jei tu esi kaip pupelė, tai kas kartą
pablogėjus aplinkybėms, tu tampi geresniu žmogumi ir keiti situaciją
aplink.
Taigi..."
  • 0
"Man nerūpi ar tu juodaodis, baltaodis, heteroseksualas, biseksualas, gėjus, lesbietė, lieknas, storas, aukštas, žemas, turtingas ar vargšas, jei tu būsi malonus man, aš būsiu malonus tau. Šitaip paprastai."
- Eminemas -




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0