Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Pabėgimas nuo realybės į knygų pasaulį


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 34

#1
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Pastebėjau, kad yra daugybė žmonių, kurie sako: "Knygos man padeda pamiršti savo problemas ir pabūti kitame pasaulyje, kur pabaiga visada nuostabi" ar kažką panašaus. Pasidalinkite savo patirtimi, Jūs irgi bėgat nuo realybės į knygas? Kodėl? Tai padeda spręsti realaus gyvenimo problemas? Ar tai tik galimybė bent kelias valandas pasijausti geriau?
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#2
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Visų pirma reiktų atsižvelgti kokios tai knygos. Jei turiu kokių problemų, tai nepuolu skaityti knygų, bet jei pradedu, tai tai tos problemos tikrai pasimiršta bent kuriam laikui.

Ar knygos padeda spręsti realaus gyvenimo problemas?
Taip. Visgi mes mokomės iš knygų. Jose dažnai būna aprašomos realios gyvenimo situacijos su tam tikromis problemomis bei jų sprendimu. Tik darantis klaidas žmogus gali tobulėti, o tokių pavyzdžių knygose tikrai galime rasti. :D
  • 0

#3
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Problemų sprendimui daro įtaką išmintis. Vaizduotė. Sugebėjimas išsisukti iš situacijos. Būtent knygos ugdo tai. Todėl manau, kad padeda sprendžiant problemas. O pasimiršimui taipogi. Pvz. Marko Aurelijaus "Sau pačiam" nuramina, kai esi piktas ant viso pasaulio... Mintys duoda tai, ko ir reikia - išminties ir sielos ramybės. :D
  • 0

#4
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Tai, kad knygose galima rasti savo problemų sprendimus, be abejo tiesa, bet taip įvyksta, kai pradžioje susidėlioji savo mintis ir užduodi sau klausimus, tada ir atsakymą knygoje randi. Bet teko pastebėti, kad daug žmonių vartoja sąvoką: "Pabėgti nuo realybės", t.y. jie nesprendžia savo problemų, nesieja knygų su realybe, o tiesiog atsiriboja nuo visko. Ar Jūs taip elgiatės? Kodėl? :D
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#5
Miškų Deivė

Miškų Deivė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 49 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Aš pripažįstu ,jog dažniausiai elgiuosi būtent taip : ne ieškau atskaymų o tiesiog atsiriboju.
Kodėl? Todėl ,kad kartais nebegaliu tvert savo kaip "veikėjo" rolės. Tiesiog pavargstu be perstojo mąstyti, be perstojo ieškoti sprendimų, stengtis... Tiesiog trokštu įsikūnyti į knygos veikėją ,bent trumpam, ir leist savo mintims paklajot .Man tai padeda. Kadangi sergu nemiga priešnaktiniai mąstymai mano trukdavo labai ilgai : dienos perbėgimas mintimis,klaidų analizavimas, bereikalingi nervų tampymai ir panašiai... Pasistengus bent kuriam laikui atsiriboti nuo realybės ir paskaičius knygą mano mintys apšvarėja ir galiu laisviau atsipalaiduoti ir pasiruošti miegui
  • 0

#6
mermeladas

mermeladas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 247 Pranešimai:
Dar ir dabar pamenu Galinos Dauguvietytės žodžius kurie skambėjo daugmaž taip-
„Kai mirė mano vyras buvau išgelbėta knygų. Skaitydavau nuolatos...“, „Taip, knygos ir savianalizė..“
Tai knygos ar savianalizė jai padėjo išgyventi vyro netektį taip ir nesupratau. :^)
Nebėgu nuo realybės į knygų pasaulį.

"..kur pabaiga visada nuostabi"

„500 days of summer“
  • 0

#7
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Aš pripažįstu ,jog dažniausiai elgiuosi būtent taip : ne ieškau atskaymų o tiesiog atsiriboju.
Kodėl? Todėl ,kad kartais nebegaliu tvert savo kaip "veikėjo" rolės. Tiesiog pavargstu be perstojo mąstyti, be perstojo ieškoti sprendimų, stengtis... Tiesiog trokštu įsikūnyti į knygos veikėją ,bent trumpam, ir leist savo mintims paklajot .Man tai padeda. Kadangi sergu nemiga priešnaktiniai mąstymai mano trukdavo labai ilgai : dienos perbėgimas mintimis,klaidų analizavimas, bereikalingi nervų tampymai ir panašiai... Pasistengus bent kuriam laikui atsiriboti nuo realybės ir paskaičius knygą mano mintys apšvarėja ir galiu laisviau atsipalaiduoti ir pasiruošti miegui


as labai panasiai :) jei einu miegoti nepaskaicius bent 10 min knygos pries miega, tai atsigulus svarstau rytojaus veikla, ka tadien nuveikiau, ka dar reiktu padaryti ir kaip, zodziu migdymasis gali ir uztrukti ( ne visada taip, bet buna), tai todel paskaitau, atsiriboju nuo tos dienos ivykiu ir tiek, tada lengviau uzmiegu :D
o siaip sprendimus tai stengiuos daryti savo galva, nesiremdama jokiom knygom, zinoma knygu skaitymas manau lavina tu sprendimu galimybiu ivairove :)
  • 0

#8
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Niekada nesu tapatinusi savęs su jokiu jokios knygos veikėju (girdėjau, kad žmonės taip daro...)tačiau neretai esant didelei įtampai, stresui, atsakomybei knyga tikrai padeda atsipalaiduoti, pamiršti,atsiriboti.Man tai tikra terapija - knygų terapija (geriau už bet kokį psichoterapeutą):))
  • 0

#9
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Niekada nesu tapatinusi savęs su jokiu jokios knygos veikėju (girdėjau, kad žmonės taip daro...)tačiau neretai esant didelei įtampai, stresui, atsakomybei knyga tikrai padeda atsipalaiduoti, pamiršti,atsiriboti.Man tai tikra terapija - knygų terapija (geriau už bet kokį psichoterapeutą):))


Tai vadinama biblioterapija :) Planuoju specializuotis šioje srityje :)
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#10
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Problemas reikia spręsti, o ne bėgti nuo jų :D
Man kai realybėj yra problemų, aš knygų neskaitau, kol jų neišsprendžiu.
  • 0

#11
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Manau, kad problemų yra visada, kada gi jų nebūna?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#12
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Man tai beveik niekada nebūna, tik retai
  • 0

#13
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Gerai gyveni.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#14
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas

Man tai beveik niekada nebūna, tik retai

Retai tokių žmonių būna :D Sveikinu Tik manau, kad dar esi jauna, ir viskas dar prieš akis :)
  • 0

#15
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
atvirkščiai, kai jauna buvau, tai daugiau buvo, nes pati prisigalvodavau. O dabr noriu džiaugtis laimingu gyvenimu be problemų, ir jums patarčiau
  • 0

#16
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas

atvirkščiai, kai jauna buvau, tai daugiau buvo, nes pati prisigalvodavau. O dabr noriu džiaugtis laimingu gyvenimu be problemų, ir jums patarčiau


Man tai atrodo, kad 23 metai, tai pati jaunystės pradžia :) Aš irgi noriu džiaugtis laimingu gyvenimu be problemų,tačiau kartais jos iškyla nepaisant nieko.Toks jau tas gyvenimas :D
  • 0

#17
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Man knygos teikia polsį ir progą pagalvoti prieš užmiegant, apsvarsyti įvairius kelius, šunkelius, tikrovės veiksnius ir pan...
  • 0

#18
Hasisas

Hasisas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 146 Pranešimai:
Paskutiniu metu deja ne.
  • 0

#19
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Vienos knygos (dažniausiai lengva grožinė literatūra) iš tiesų padeda pabėgti iš šito pasaulio, užsimiršti, , o kitos- rimtesnės verčia mąstyti skaitant ne tik apie tai kas parašyta bet ir apie save.Sutinku, kad knygos gali padeti išspręsti problemas, taip pat atsakyti į daugybę kylančių klausimų. :)
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#20
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Manau, kad į klausimus knygos neturėtų atsakyti, o turėtų iškelti klausimus, į kuriuos atsakymus turėtum galvoti pats.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0