Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Kodėl kai kurie žmonės nemėgsta skaityti?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 71

#21
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Net jei netobulėja, vertinkite savo laiką ir energiją ir nesukite sau dėl to galvos ir juo labiau nesileiskite į tuščius ginčus, įrodinėdami savo tiesą :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#22
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
nemanau, kad tai tusti gincai. ir jei niekada zmones nesiveltu i diskusijas, nesakytu savo nuomones,tada nevyktu pokalbiai. nes neimanoma, kad nuomones visada sutaptu. ir butu neidomu. nes diskutuodami zmones ka nors duoda vieni kitiems. :)
  • 0

#23
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Man diskusija ir tušti ginčai yra skirtingos sąvokos :) Diskusija, pokalbis, dialogas yra jėga. Tuščias ginčas visada baigiasi tuo, kad kiekviena pusė tik dar labiau savo sąmonėje sutvirtina savo poziciją :) Aš paauglystėj baisiai mėgau ginčytis :) Bet dabar į tai žiūriu šiek tiek kitokiu kampu.
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#24
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
o kur tu izvelgei tuscia ginca? :)
  • 0

#25
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

o kur tu izvelgei tuscia ginca? :)

Konkrečiai šiame forume neįžvelgiau :) Tiesiog paminėjau, nes įtariau, kad kartais gali kilti tokie ginčai su neskaitančiais, bent jau man kildavo.
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#26
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
a, galvojau tarp manes ir kiler be izvelgei ginca. :) o su neskaitanciais nesiginciju. nesikisu i ju gyvenimus, man nelabai jie rupi. tik artimiesiems pamokslauju.pvz broliui. :) jau pamazu imu pripratint skaityt. visokias knygas isbandziau, kurios galetu patikt. tai jau kaip jam nemazai perskaite. :) didziuojuos juo.
  • 0

#27
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Aš ir artimiesiems stengiuos nepamokslaut, nes tik nuotaiką susigadinu :) Paprasčiausiai kai kurie netgi neskaitantys žmonės stebėdami mane, mano tobulėjimą kartais paklausia patarimo, ką paskaityti :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#28
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
as irgi susigadindavau, bet matau, kad buvo verta. va ir dabar brolis knyga skaito, o mano sirdis dziaugiasi. :)
gerai, kad pavyksta sudomint. :)
  • 0

#29
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
O mano brolis visiškai neskaito (išskyrus tai, ko būtinai reikia mokslams), nors yra ir protingas, ir sumanus...ir su vertybėm jam viskas gerai.
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#30
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
mano irgi buvo su vertybem, nors ir neskaite. tai vel neaiskios priezastys neskaitymo..
  • 0

#31
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Beskaitant savo gyvenimo "bibliją" Marko Aurelijaus "Sau pačiam" užtikau įdomią mintį: "O knygų troškimą numalšink, kad mirtum ne murmėdamas, bet iš tikrųjų patenkintas ir nuoširdžiai dėkingas dievams." Paaiškinimuose rašoma: "Daugelis stoikų buvo prieš pernelyg didelį knygų skaitymą. Seneka sakė, jog gilintis į save yra svarbiau nei "graužti knygas"."
Tad galbūt tai ir paaiškinimas, kodėl kai kurie tikrai protingi žmonės puikiai suvokia gyvenimą ir be knygų skaitymo?
  • 0

#32
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
gal ir tiesa. bet nemanau, kad daug tokiu zmoniu. turbut tokiems zmonems yra lenviau susivokti savyje, gyvenime. matyt tai lemia aukstesnis intelektas. be to kogero nuolatinis ilgas skaitymas irgi gali buti nenaudingas, nes reikia daug ka patirti ir paciam , o ne tik is knygu. :)
  • 0

#33
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Seneka sakė, jog gilintis į save yra svarbiau nei "graužti knygas".

Visiškai sutinku :) Aš esu prieš "knygų graužimą", vien dėl graužimo. Tiesiog skaitymas daugeliui ir padeda gilintis į save... :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#34
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Stop stop stop!

o kas sakė, kad jei skaitai - esi netobulas ir tokiu būdu tobulėji, o jei neskaitas - tai esi protingesnis.
Visiškai nesutinku, kad knygos suteikia proto. Žinių - taip, bet dažniausiai tai tiesiog pramoga (plačiąja prasme). Žmogus jau turi turėt proto, kad suvoktų, kas knygose yra.

O dėl vertybių - tai jų gali turėt ir neprotingi.
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#35
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Stop stop stop!

o kas sakė, kad jei skaitai - esi netobulas ir tokiu būdu tobulėji, o jei neskaitas - tai esi protingesnis.
Visiškai nesutinku, kad knygos suteikia proto. Žinių - taip, bet dažniausiai tai tiesiog pramoga (plačiąja prasme). Žmogus jau turi turėt proto, kad suvoktų, kas knygose yra.

O dėl vertybių - tai jų gali turėt ir neprotingi.

Sunkiai sugebu suprasti, ką norėjote pasakyti :) Ką apskritai norite pasakyti žodžiu "protas" ir "protingas žmogus"?
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#36
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Protas - tai *įgimtas* gebėjimas, nežinau, suvokti, analizuoti ir daryti išvadas... (jei nepultume į filosofijas ir pan)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#37
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
O kad būtų aiškiau, galite netyčia ir į žodyną žvilgtelėti :)
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#38
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Protas - tai *įgimtas* gebėjimas, nežinau, suvokti, analizuoti ir daryti išvadas... (jei nepultume į filosofijas ir pan)

Skaitymas prideda ne tik žinių, bet ir padeda ugdyti suvokimą ir tt. Todėl manau galime teigti, kad knygos suteikia* proto.
  • 0

#39
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Žinote, Brownai, čia aš labiau linkusi sutikti su Killer_Bee. Skaitymas suvokimo nepadidins, jeigu žmogus nemąsto... O juk yra tokių, kurie skaito, bet nemąsto! Tai dažniausiai skaito knygas, kur daug veiksmo: veiksmas ir minimum minčių :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#40
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Jei protingai moki naudotis knygomis, tai tada knygos padės ugdyt suvokimą.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0