Peršokti prie turinio

Nuotrauka

M.Katiliškis - Miškais ateina ruduo

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 9

Karolis

Karolis

Forumo dvasia

• Moderatoriai
  • 1.454 Pranešimai:
Puslapiai: 159
Leidykla: Vaga

Tai naujausia serijos „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“ knyga. Šis M. Katiliškio romanas spaudai parengtas remiantis paties autoriaus prižiūrėtu JAV leidyklos „Terra“ 1957 m. leidimu.

Marius Katiliškis (1914–1980 m.) – prozininkas. Mokėsi Žagarės progimnazijoje, dirbo tėvų ūkyje, vėliau, po kariuomenės, Pasvalio bibliotekos vedėju. 1944 m. pasitraukė į JAV, Čikagoje dirbo fizinį darbą fabrikuose, kapinėse ir kt. Bendradarbiavo „Karyje“, „Jaunojoje kartoje“, „Naujojoje Romuvoje“, „Aiduose“, „Tėviškės garse“, „Lietuvių žodyje“, „Metmenyse“.

Pirmoji knyga – novelių rinkinys „Prasilenkimo valanda“ (1948). Žinomiausias šio žanro M. Katiliškio kūrinys – novelių romanas „Užuovėja“. Parašė dar novelių, išleido kelis romanus – „Miškais ateina ruduo“, „Išėjusiems negrįžti“.

2002 m. Lietuvių literatūros ir meno archyve buvo rastas niekur neskelbtas M. Katiliškio novelių rinkinio „Seno kareivio sugrįžimas“, sukurto 1944 m., rankraštis; šį rinkinį 2003 m. išleido leidykla „Šiaurės Lietuva“. 2004 m. pasirodė ir šio autoriaus ankstyvosios poezijos knyga, pavadinta „Mano žodžiai“, 2005 m. Čikagoje išleistas M. Katiliškio apsakymų rinkinys „Pasivaikščiojimas ratu“.

M. Katiliškis mirė 1980 m. Lemonte, JAV.

„Miškais ateina ruduo“, sukurtas per šešias savaites. Jis apima vienos vasaros įvykius miškų apsuptame modernėjančiame nepriklausomos Lietuvos kaime. Prasidėjęs miško kirtimu pavasarinio polaidžio metu bei pelkių sausinimu, baigiasi tą patį rudenį įvykusiu miško gaisru. Ūkio darbai, šiokiadienių ir šventadienių ritualai bei gamtos aprašymai sudaro pusę romano teksto. Nemaža dalis skiriama miškui, kurio naikinimas fatališkai susietas su kūrinio veikėjų likimais. Romano intrigos lūžius valdo gaivališkos prigimties aistra ir nenumalšinamas asmeninės laimės troškimas. Jo personažai yra vitališkų vidinių jėgų aukos, jie gyvena jausmo visagalybės atmosferoje, giminingoje anglų rašytojų T. Hardy ar D.H. Lawrence’o romanams.

„Miškais ateina ruduo“ yra epinis realistinis kūrinys, artimas tradiciniam lietuvių romanui, tačiau jo audinyje liejasi ir moderniosios prozos spalvos, sužėrinčios netikėtomis metaforomis, originaliai palyginimais, paralelizmais, laisvu kalbėjimu. Rašytojas daug dėmesio skyra egzistencinių problemų įprasminimui per gamtos ir žmogaus vienovę. Pasigėrėjimą kelia vaizdingas sakinys, spalvingos, nepakartojamos veikėjų charakteristikos<...>

Priedas  Marius Katiliškis-Miskais ateina ruduo.pdf   1,09MB   3368 Parsiųsta kartų
  • 0

Yoel

Yoel

Forumo dvasia

• Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
Kodėl čia parašyta tik 150 psl.? Visa knyga kiek pamenu netoli 500 ;)
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

Karolis

Karolis

Forumo dvasia

• Moderatoriai
  • 1.454 Pranešimai:
Tai čia .pdf knygos puslapių skaičius, šitie puslapiai yra didesni.
  • 0

artist_e

artist_e

Dalyvis (ė)

• Nariai
  • 74 Pranešimai:
Brownui Aciu!

o Yoel tai tegul isivaizduoja pikta mano veida ir klauso: esu nebe moksleive ir nebe studente. darbo dienom i biblioteka nespeju, o savaitgaliais veik visada yra kitu reikalu.. reklamuoji knyga,tai turek ir pdf :) ;)
  • 0

Killer_Bee

Killer_Bee

Intelektualas (ė)

• Nariai
  • 620 Pranešimai:
Ačiū, Brownai ;)

Būtinai paskaitysiu
  • 0
Free thinkers are dangerous.

Yoel

Yoel

Forumo dvasia

• Nariai
  • 1.844 Pranešimai:

Brownui Aciu!

o Yoel tai tegul isivaizduoja pikta mano veida ir klauso: esu nebe moksleive ir nebe studente. darbo dienom i biblioteka nespeju, o savaitgaliais veik visada yra kitu reikalu.. reklamuoji knyga,tai turek ir pdf :) ;)

Aš nereklamuoju knygos, ne mano darbas deja.
artist_e tegu įsivaizduoja Yoel pašaipią šypsenėlę, jog tamsta nerandanti laiko.

Pataisiau
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

artist_e

artist_e

Dalyvis (ė)

• Nariai
  • 74 Pranešimai:
Yoel ;),
gerbk pasnekova ir rasyk taisyklingai, nes as i Tave irgi tuoj pradesiu kreiptis kitaip: Yleo, pvz :)
  • 0

artist_e

artist_e

Dalyvis (ė)

• Nariai
  • 74 Pranešimai:
Yoel, sleptis po lapais negrazu - geriau jau pripazinti klaida ;)
  • 0

Yoel

Yoel

Forumo dvasia

• Nariai
  • 1.844 Pranešimai:

Yoel, sleptis po lapais negrazu - geriau jau pripazinti klaida ;)

Aš vis dar abejoju, ar tamsta tikrai nebesate moksleivė? Dėl tokių niekų ,,prisikabinti" ir paskiau kartoti, priminti netyčią padarytą klaidelę yra juokinga.
  • 0

artist_e

artist_e

Dalyvis (ė)

• Nariai
  • 74 Pranešimai:
Moksleiviskumas gali buti ir charakterio bruozas. As nepykstu.
O jei juokinga, prasau, juokis ;)
Jei nepavyksta, atsiversk koki nors "cha.lt" - gal pades suvokti, kas juokinga, kas - ne.
  • 0

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0