Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Labiausiai suintrigavęs knygos pavadinimas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 21

#1
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Ar kada jus knyga ypač suintrigavo vien iš pavadinimo? Kokių knygų pavadinimai jums yra patys keisčiausi ir įsimintiniausi?
  • 0

#2
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Galbūt ne knygos, bet kūrinio ir ne tiek suintrigavęs, kiek vaizdingas ir toks, regis, gilus, neturintis analogo.
J.Apučio - ,,Erčia, kur gaivus vanduo" Novelė.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#3
Killer_Bee

Killer_Bee

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 620 Pranešimai:
Man daug tokių buvo.
Gal vienas butų Juknaitės "Išsiduosi. Balsu"
  • 0
Free thinkers are dangerous.

#4
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Pastebiu tendenciją, kad labiau intriguoja pavadinimai, kurie yra neapbrėžti, ne itin aiškūs.

Mane suintrigavo du pavadinimai: ,,Labai retai. Kai mėlynas mėnulis" ir ,,Mažmožių dievas" (autorių nepamenu)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#5
LiLy.

LiLy.

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Juknaitės 'Išsiduosi. Balsu' - patiko, radau tai, ko ieškojau, nuostabi knyga.
paskui užsienio autorės 'aukštyn laiptais, besileidžiančiais žemyn' - blevyzgų knyga, neapsimokėjo skaityti, pavadinimas nieko gero nedavė.

o kitos gal ne tiek suintrigavo, šie du įsimintiniausi.
  • 0

#6
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Bet kartais tie vertėjai į lietuvių kalbą pavadinimą išverčia knygos pavadinimą gana netiksliai.
  • 0

#7
LiLy.

LiLy.

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:

Bet kartais tie vertėjai į lietuvių kalbą pavadinimą išverčia knygos pavadinimą gana netiksliai.


na, taip, bet tas pavadinimas, išverstas į lietuvių kalbą, mane sužavėjo. tik gaila, kad knyga nesužavėjo taip, kaip pavadinimas.
  • 0

#8
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Bet kartais tie vertėjai į lietuvių kalbą pavadinimą išverčia knygos pavadinimą gana netiksliai.



Gal ne tai, kad ne tiksliai, bet yra ir vertimo taisyklės. Aš pati kažkada labai piktinausi dėl knygų vertimo, bet viena vertėja man taip aiškino. Tarkim Harper Lee knyga "To KILL a mockingbird" o lietuviai verčia "NEŽUDYK strazdo giesmininko" |(

O kalbant į temą, tai mane kažkodėl labai žavi Baricco knygos pavadinimas "Jūra vandenynas". Na man taip švelniai ir plaukiančiai skamba
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#9
laTulipe

laTulipe

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 328 Pranešimai:
pamenu, labiausiai suintrigavo Suados knygos pavadinimas ,,sudeginta gyva'' . ir tikrai nenusivyliau, kai ją perskaičiau, nes tokios geros knygos dar niekada nebuvau skaičiusi :)
  • 0

#10
Monstriuke

Monstriuke

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 12 Pranešimai:
Tracy Chevalier "Puole angelai" tapusi viena mylimiausiu mano knygu.
  • 0

#11
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Man patiko kažkurio autoriaus knygos pavadinimas 'Be pavadinimo', nors tai gal jau ir banalu.
Dar Erlickas vieną iš savo knygų įdomiai pavadino 'Knyga'. :D Visada knygas tokiu pavadinimu paimu ir paskaitau. :)
  • 0

#12
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:

Man patiko kažkurio autoriaus knygos pavadinimas 'Be pavadinimo', nors tai gal jau ir banalu.
Dar Erlickas vieną iš savo knygų įdomiai pavadino 'Knyga'. :) Visada knygas tokiu pavadinimu paimu ir paskaitau. :)


Aha, "Knyga" mane irgi privertė ją pasiimt. :) Perskaičiau.
  • 0

#13
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Aš tai tik antraštę. :)
  • 0

#14
Faint

Faint

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 209 Pranešimai:
pavadinimas man visad daug reiškia, o daugeliui autorių jaučiu nelabai, ypač grafomanams. gaila. o suintriguoja dažniausiai visi nebanalūs pavadinimai. taip pat aštrūs, ilgi... Bet kažkaip gan retai tenka rinktis pagal pavadinimą.
  • 0

#15
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
''Naktį parke aukštai medyje su ežiuku'' :)
priverte nusišypsot kai pamačiau,po to peržvelgiau aprašymą ir nusprendžiau,kad skaitysiu.
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#16
eretikas

eretikas
  • Nariai
  • 4 Pranešimai:
c.s lewio ,,Toli nuo tylinčios planetos,, pavadinimas tikrai atspindi knygos turini
  • 0

#17
okultistas

okultistas
  • Nariai
  • 9 Pranešimai:
Na, man irgi kažkaip Apučio novelės pavadinimas įstrigo (turbūt jis tikrai talentingas pavadinimų kūrėjas).
"Nesmagu, kad liekat vienas", nežinau kodėl, bet labai gražus ir įstringantis pavadinimas.
  • 0

#18
vonioje

vonioje
  • Nariai
  • 3 Pranešimai:
paskutinis taip sužavėjęs pavadinimas – "Pirminių skaičių vienatvė". Ir knyga neprasta
  • 0

#19
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
nezinau, ar suintrigaves, bet graziausias is aptiktu [o ir knyga pamilau perskaicius]. Truman Capote Kiti balsai, kiti kambariai. Nezinau net
  • 0

#20
Vampyre

Vampyre

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 11 Pranešimai:

"Aukštyn laiptais besileidžiančiais žemyn" Pavadinimas labai sudomino,bet knyga nuobodoko ;)


  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0