Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Kuri asmenybė jus labiausiai domina?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 31

#21
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

o kas tas AS?


Aspergerio sindromas
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#22
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:

Mane domina rašytojas Christopher Priest, būtų įdomu sužinoti, ar jis kartais neturi AS :D


Skaičiau jo "Prestižas", viena prasčiausių skaitytų knygų
O man įdomu, ar yra lietuvoj nors vienas forumas, kur tu nebūtum užsiregistravus ir nekalbėtum apie AS :D

Manau, kad tai neišvengiama, nes tai yra labai įdomus dalykas O apie įdomius dalykus aš visada noriu kalbėti.
O tau nepatinka AS?
Kodėl nepatiko "Prestižas"? (jeigu priklausai žmonių aibei, kuriuos trikdo klausimai, kodėl kas nors nepatinka, tai neįsižeisk :))
  • 0

#23
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Manau, kad tai neišvengiama, nes tai yra labai įdomus dalykas O apie įdomius dalykus aš visada noriu kalbėti.
O tau nepatinka AS?
Kodėl nepatiko "Prestižas"? (jeigu priklausai žmonių aibei, kuriuos trikdo klausimai, kodėl kas nors nepatinka, tai neįsižeisk :D)


Negaliu sakyti, kad man nepatinka AS, teko mokytis apie juos ir paskui pati domėjausi. Tiek AS, tiek Autistais. Tiesiog jau kur beužklysi, ten tave surasi :D
Pirmiausia žiūrėjau filmą "Prestižas", kuris labai patiko, tad nusprendžiau perskaityti ir knygą. Knyga labai nuvylė, nes pirmą kartą tada pasakiau, kad filmas geresnis nei knyga. Istorija kitokia, nesudominanti, nekabinanti tiesiog knyga. Priešingai nei filmas, kurį žiūrėjau gal 5 kartus jau.
Beje, kiek žiūrėjau tai Priest AS nesirgo, o kodėl tau arodo, kad gali sirgti? Iš jo kūrybos?
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#24
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Nu šiaip negalima sirgti AS, nes tai yra ne liga, o būsena (condition). Tai galima tik gimti su juo ir turėti. Jeigu jis labai trukdo gyventi, tai tada galima ir sirgti, bet tokiu atveju sergama ne pačiu AS, o pvz nerimo sutrikimu ir panašiai. Tai aš pažįstu keletą žmonių su AS, jie pasako man visokių įdomių dalykų, kokių nepasako žmonės be AS. Negalėčiau tiksliai apibrėžti kuo, bet to rašytojo knygos kažkuo panašios į jų idėjas. O mane tikrai galima daug kur rasti, nes nepraleidžiu progos padiskutuot apie AS :lol:

Aš tai pirmiausia skaičiau knygą. Iš pradžių nesudomino, atrodė kaip eilinė istorija. Bet skaičiau toliau, nes neturėjau daugiau veiklos. Ir tada pasidarė labai įdomu, suintrigavo. Perskaičiau labai įdomių dalykų, kurių pati nesugalvočiau o paskui ir filmą žiūrėjau. Jis buvo kitoks nei knyga, ten nebuvo pabrėžtas tas mane sudominęs dalykas, bet irgi patiko.
  • 0

#25
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Tai nėra ir būsena, kadangi tai ne momentinis dalykas, nėra remisijų ir pan. o nuolatinis ir pastovus. Labiau tiktų žodis tiesiog sutrikimas. Nebent žodį būsena imsime kaip gyvenimo būdą :lol:
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#26
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
o kaip tada pavadinti tokiu atveju, kai pvz asmuo dėl AS patyrė problemų tik vaikystėje ir paauglystėje, o po to išsivystė į kūrybingą, išradingą, konstruktyviai bendraujantį žmogų, tai ar šitokiu atveju irgi būtų sutrikimas?
  • 0

#27
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

o kaip tada pavadinti tokiu atveju, kai pvz asmuo dėl AS patyrė problemų tik vaikystėje ir paauglystėje, o po to išsivystė į kūrybingą, išradingą, konstruktyviai bendraujantį žmogų, tai ar šitokiu atveju irgi būtų sutrikimas?


AS tai vystymosi sutrikimas, kuris yra neišgydomas. Tačiaukai kurie gali pasižymėti talentais ar erudicija, nes jų IQ nėra žemas.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#28
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Sutinku, bet kalbant apie mano pateiktą hipotetinį atvejį, ar etiška vadinti sutrikimu tai, kas įtakojo žmogaus talentą ir erudiciją? :lol:
  • 0

#29
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Atsakysiu kaip žydas, klausimas į klausimą. Kodėl žodžiui sutrikimas turime priskirti tik neigiamą atspalvį? Juk pasaulyje žinoma daug talentingų žmonių, kurie turėjų įvairių sutrikimų, negalių, bet tai jiems nesutrukdė kurti ar dar kitaip parodyti savo talento.
Šiaip aš nemanau, kad pats, kaip po sutrikimas, įtakoja tą talentą ar erudiciją. Man sutrikimas yra kaip faktas, tam tikra žmogaus geba arba negebėjimai. Kažkurios srities, ar tai būtų kognityvinės, ar vystymosi, ar psichikos sutrikimas. Kalbu bendrai, ne tik apie AS.
Juk ir tarp pačių AS nėra visi labai talentingi ar aukšto IQ. Tad ne visiems tas sutrikimas įtakojo talentą. Be to, aš manau, kad AS gali būti ir lengvos, bei sunkios formos.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#30
Faint

Faint

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 209 Pranešimai:
Tikriausiai įdomiausia būtų apie Edgarą Po sužinot daug pikantiškų dalykėlių. Po to dar apie Alberą Kamiu, na ir Škėmą aišku.
  • 0

#31
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Šiaip nelabai domiuosi rašytojų gyvenimais, bet kartais labai sunku atskirti rašytojų gyvenimą nuo jų kūrybos, tai dabar domiuosi Aldous Huxley per jo esėistinę literatūrą :)

man truputį nepatiko, kad kai kurie jo darbai buvo susiję su apsipūtimu...
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#32
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Bet gal ten nelabai jau ir buvo galima išvengti to apsipūtimo
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0