Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Sveika gyvensena


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 35

#1
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Ar stengiatės maitintis ekologiškais produktais? Atsirenkate maistą ar valgot viską? Ar vadovaujatės mitybos piramide? Ar galite teigti, kad gyvenate sveikai? Kodėl?
  • 0

#2
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Valgau įvairų maistą, bet stengiuosi vengti dažniau kokio šlamšto. Jei pasitaiko ekologiškų produktų, tai ir juos suvalgau. Dažniausiai valgau sveiką maistą jei ką nors sportuoju. Jei ne, tai tada valgau beveik bet ką.
  • 0

#3
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Valgau labai daug ką.Stengiuosi kuo mažiau visokių traškučių ir panašių dalykų.Coca-Cola ir kitų panašių gėrimų negeriu.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#4
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Aš tai visą gyvenimą buvau storuliukė. Tačiau tai buvo stimulas domėjimuisi sveika gyvensena. Niekada nemėgau pusfabrikačių ir chemijos. Visų tų coca-cola, traškučių ir t.t. Tačiau taip sunku buvo šokolado atsisakyt. :) Nors visiškai ir neatsisakiau. Tik galiu pasakyti pagrindinius dalykus, kas susiję su sveika gyvensena: Reikia klausyti savo kūno, druska yra blogis, Vanduo yra visiškas gėris. Žmogus per dieną palei savo svorį turi išgert kažkiek vandens. Pvz. aš palei save turiu išgirt 3 litrus su trupučiu. Prieš kažkiek laiko pradėjau tai daryti. Visą gyvenimą turėjau sausą odą, tokią šerpetojančią ir negalėdavau gyvent be kremo sausai odai. Pradėjau gert vandenį... Pačią pirmą dieną sunku buvo tiek išgert, bet po gurkšnelį kas kažkiek laiko ir pavyko. Atsibundu kitą rytą ir kažkaip keista. Perbraukiu ranka per veidą ir tokie kaip riebalai ant veido. Pasirodo, net po pirmos dienos pradėjo šalintis prastos medžiagos, o sausa oda tapo normalia, nes nebėra dehidratacijos. Todėl kasdien išgeriu daug paprasto vandens. :) Su druska irgi truputį pažaidžiau. Vengiau jos 2 savaites. Tada dariaus salotas iš šviežių daržovių ir užsidėjau mažą mažą šlakelį druskos. Palei skonį buvo normalu, tačiau kaip jos negaudavau taip pasidarė prastai. Čia va tą skaičiau, kad druskos skrandis visiškai nesuvirkšina todėl yra apkraunamas. Tą vakarą išpliumpiau n litrų vandens, nes taip gerklę degino.
Tad va. Toks mano rašinys, kurio niekas neskaitys, kilęs iš patirties. Vaikai, valgykit sveiką maistą, o ne E. :)
  • 0

#5
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
o as perskaiciau ir tu mane paskatinai pradet gert vandeni.zinau, kad tai gerai ir puikus vaistas nuo daugybes negalavimu. :)
sveika gyvensena negaliu pasigirt, bet pradejau vengt itartinu produktu, pvz prieskoniu, desreliu, kuriose vargu ar galima rast mesos.tik va neatsikratau potraukio mesainiams, kolai...niekaip. :)
  • 0

#6
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Nesivadovauju jokiomis mitybos piramidėmis, dietomis ir visokiomis teorijomis :) Anksčiau nors ir stengiausi išvengti visokio šlamšto vis tiek kartais jo suvalgydavau, tačiau atsisakius mėsos kažkaip automatiškai ir natūraliai dingo poreikis visokiam šlamštui, saldumynams. Absoliučiai nebevartoju alkoholio... Palaipsniui natūraliai be jokio nesveiko savęs kankinimo iš raciono dingo ir pieno produktai, tapau vegane, dabar esu 50 % florantietė :) Rinkdamasi produktus vadovaujuosi intuicija, valgau tą, ko prašo kūnas :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#7
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Nepyk ,Julija, bet aš nepritariu vegetarizmui. Išvis, kaip tu gali sveikai gyvent nevalgydama nei mėsos, nei PIENO PRODUKTŲ. Pienas ir jo produktai labai didelį vaidmenį atlieka mūsų organizme, o mėsa dar didesnį. Gal kai tu nesportuoji ir nepropoguoji aktyvios veiklos, tau būna viskas gerai, puikiai jautiesi, bet jei užsiimtum rimtesniu sportu ar pan. tada pajustum tikrai didelį tam tikrų maistinių medžiagų trūkumą. Nors po tam tikro laiko vis vien vegetarizmas turėtų atsiliept tavo sveikatai. Aš nei žeminu, nei peikiu, tik išsakau savo nuomonę. :)
  • 0

#8
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:

Nepyk ,Julija, bet aš nepritariu vegetarizmui. Išvis, kaip tu gali sveikai gyvent nevalgydama nei mėsos, nei PIENO PRODUKTŲ. Pienas ir jo produktai labai didelį vaidmenį atlieka mūsų organizme, o mėsa dar didesnį. Gal kai tu nesportuoji ir nepropoguoji aktyvios veiklos, tau būna viskas gerai, puikiai jautiesi, bet jei užsiimtum rimtesniu sportu ar pan. tada pajustum tikrai didelį tam tikrų maistinių medžiagų trūkumą. Nors po tam tikro laiko vis vien vegetarizmas turėtų atsiliept tavo sveikatai. Aš nei žeminu, nei peikiu, tik išsakau savo nuomonę. :)

Na, čia kalbi ne Tu, o visuomenės stereotipai. Ale žmogus yra apsigimęs mėsėdis ir, kad mėsos trūkumas yra nesveika. Šiek tiek tiesos yra, bet labai mažai. Nesveika yra negauti geležies, kurios yra mėsoje, tačiau gausu daržovių, kuriose yra geležies. Jos netgi jei augintos ekologiškai neturi jokių pesticidų, o va mėsa, kuri parduotuvėj - kupina E, arba visokių glutamatų ir t.t. Vien dėlto, kad ilgiau išliktų prideda daug chemikalų. Jei valgoma natūrali mėsa iš švaraus ūkio, neapdorota kažkokiais bjaurybėm, tai ji yra normalus sveikas maistas. Pati nesu vegetarė, bet nemetu akmenų į jų daržą. :) Tik nelabai pritariu veganų idėjom. Pvz. karvutės gamina pieną būtent gėrimui - kodėl jo negėrus, arba bitės neša medų - valgymui, kodėl tai irgi yra nevalgoma? Sakys žiaurus elgesys su gyvūnais, bet tai kaip su bitėm? Miniatiūriniais botagėliais jas muša, kad medų gamintų? :)
  • 0

#9
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
na bites gamina sau, bet pavyzdziui karvems kaip tik gerai kai jas melzia. :)
  • 0

#10
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Nesakau, kad žmogus yra apsigimęs mėseėdis, tik noriu pabrėžt, kad žmogui reikia VISKO po truputi, ir nemanau, kad visą laiką kažkokia vieno maisto rūšis gali pakeisti kitą...
  • 0

#11
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Aš nesu profesionali sportininkė, bet pritariu teiginiui: "Gyvenimas yra judėjimas". Todėl judinu ne tik sielą, bet ir kūną :) Atsisakius mėsos, tą daryti pasidarė kažkodėl lengviau. Brownai, Jūsų nuomonė, manau, sutampa su daugelio šio forumo dalyvių :) Bet nuomonė ir žinios bei patirtis yra skirtingi dalykai :) Nors ir žinios būna skirtingos :) Tas, kuris bijo atsisakyti mėsos, ras begalę straipsnių, kuriuose rašoma apie jos naudą, vegetaras ras tyrimų, įrodančių, kad mėsa nėra būtina. Tačiau visai kas kita išanalizuoti abu požiūrius, ir dar visai kas kita pažinti save :) Kiekvienas siekiame tobulumo, tačiau kiekvienas pasirenkame savo kelią :) Jūsų ir mano pasirinkti keliai skirtingi, tačiau ne vienas jų nėra nei teisingas, nei neteisingas :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#12
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Nesakau, kad žmogus yra apsigimęs mėseėdis, tik noriu pabrėžt, kad žmogui reikia VISKO po truputi, ir nemanau, kad visą laiką kažkokia vieno maisto rūšis gali pakeisti kitą...

Gerai pasakėte" "nemanau" :) O tai kad reikia visko po truputį... na mano patirtis sako ką kita, tad nereikia visko apjungti :) Jūs nepažįstate mano kūno, kad galėtumėte sakyti, ko jam reikia :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#13
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Na taip, aš sprendžiu daugiausiai iš savo mažos patirties. :)
  • 0

#14
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

na bites gamina sau, bet pavyzdziui karvems kaip tik gerai kai jas melzia. :)

Šiuo atveju man nelabai rūpi, kas yra gerai karvei :) Aš nesigilinau į jos sveiką gyvenseną :) Aš galiu kalbėti tik už save :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#15
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Na taip, aš sprendžiu daugiausiai iš savo mažos patirties. :)

Ar tikrai sprendžiate iš SAVO patirties? :)
Ir jeigu ji tokia maža, tai gal negalima iš jos apie tokius dalykus spręsti?
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#16
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Kodėl negaliu spręst? Patirtis gal ir maža, bet žinių yra. :)
  • 0

#17
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Kodėl negaliu spręst? Patirtis gal ir maža, bet žinių yra. :)

Jeigu Jūs bent kelis metus nugyventumėte kaip vegetaras, tai Jūsų patirtis būtų gan pakankama. Na o dėl žinių... Na kas naudingo mėsoje spėju jau žinote, o kita puse ar domėjotės? Ar domėjotės kaip gyvena vegetarai ir veganai? :) Ar domėjotės atitinkamais moksliniais (o ne masinės žiniasklaidos) tyrimais? Ir vėl gi, ko vertos žinios be patirties? Bet jeigu Jūs remiatės svetimomis žiniomis, tai privalote ištirti abiejų pusių žinias, kad darytumėte išvadas, o tai reikalauja nemažai laiko. Tokiu atveju paspaudžiu Jums ranką ir išreiškiu pagarbą, jei išnagrinėjote tiek daug tyrimų rezultatų.
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#18
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:

na bites gamina sau, bet pavyzdziui karvems kaip tik gerai kai jas melzia. :)

Šiuo atveju man nelabai rūpi, kas yra gerai karvei :) Aš nesigilinau į jos sveiką gyvenseną :) Aš galiu kalbėti tik už save :)

as ir nesakau, kad reikia gerti piena, nes karvei gerai kai ja melzia.tik kalbu apie vegetaru teorijas. ir nesuprantu kodel pasak ju negalima gerti pieno. nuo to karvei nera blogai.
  • 0

#19
Julija

Julija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 265 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

na bites gamina sau, bet pavyzdziui karvems kaip tik gerai kai jas melzia. :)

Šiuo atveju man nelabai rūpi, kas yra gerai karvei :) Aš nesigilinau į jos sveiką gyvenseną :) Aš galiu kalbėti tik už save :)

as ir nesakau, kad reikia gerti piena, nes karvei gerai kai ja melzia.tik kalbu apie vegetaru teorijas. ir nesuprantu kodel pasak ju negalima gerti pieno. nuo to karvei nera blogai.

Nežinau ką Jums sakė veganai, bet kur aš sakiau, kad negalima gert pieno? :)
  • 0
Katei nerūpi, ką apie ją galvoja žiūrkės

#20
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Veganai nenaudoja pieno produktų priedo. Visko kas eina iš gyvūnų. "Veganai nevartoja jokių gyvūninės kilmės produktų, tokių kaip mėsa, žuvis, kiaušiniai, želatina, pienas, medus ir kt." - wikipedia. :) Per anglų mums kaip tik buvo visus metus veik veganizmo ir vegetarizmo temos. Kai išsiaiškinom smulkmeniškai. Hehe. :) Žinoma, motyvų tapti veganais yra daug. Išsamiau: http://lt.wikipedia....wiki/Veganizmas
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0