Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Juodas.Baltas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 133

#1
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Sveiki.
Savo vardo neminėsiu, užtat paminėsiu savojo nick'o reikšmę - Juodas.Baltas rodo, kad esu kol kas 'Kenčiu.Nekenčiu.Patinka.Nepatinka' rate, kurį Budos Kelios žmonės paprastai vadina Dharmos, na, Būties, ratu. T.y. 'Juodas.Baltas' rodo mano nepastovumą, neapsisprendimą.

Man 14, bet šis skaičius nieko nerodo. Aštuoniolikmetis gali numirti būdamas seniu, tuo tarpu žmogus, sulaukęs 80-ies gali mirti jaunas.

Šiuo metu ieškau savo gyvenimo kelio, tai suprantama - paauglystė, stataisi sau pamatus. 13-ikti gyvenimo metai buvo tas etapas, kada buvau iternetinis trolis(plačiau apie tai - http://bit.ly/Yva6X). Laisvalaikiu kiršindavau žmones, bet ta tema nesiplėsiu.

Muzikos nesiklausau. Labiau patinka tyla. Tas nuostabus dalykas - tyla - puikiai tinka meditacijai. Tyla, tai kaip ta siena - parodo tą nuostabų pasaulio paprastumą ir t.t.
Nežinau, gal jūs manęs ir nesupratote, tačiau vienas mokytojas devynerius metus tiesiog sėdėjo ir žiūrėjo į sieną, bandydamas suvokti savo ir jį supančio pasaulio prasmę, o nesiremdamas knygomis.

--

Kadangi tai knygų forumas, šiek tiek tarsiu žodžių apie knygas.

Knyga - tai žmogaus kai po tokio egizstencijos pamatas, būtent dėl ko mes ir esame žmonės, o ne gyvūnai. Knyga lieka po mūsų mirties, palieka mūsų pėdsaką civilizacijose.

O esminis knygos dalykas - ji įaudrina mūsų vaizduotę ir po ilgų stebėjimų galiu pasakyti, kad visas knygos turinys lenda tiesiog į pasamonę. Na, žodžiai pro viena ausį įeina, pro kitą išeina ir tiek - nebent jie turi didelę vertę, pribloškia mus.
Tuo tarpu knyga, nesvarbu kokia ji bus, tiesiog plaukte plaukia į pasąmonę, tas man joje ir patinka.


Kalbant apie žanrus, šiuo metu labiausiai patinka detektyvai, ypač Saros Brown kūrybą ir t.t. Sakyčiau, jie, detektyvai - kaip ir šachmatai - lavina protą.

---

Šiuo metu kenčiu priklausomybės nuo kompiuterio padariniais, tad laisvalaikį praleidžiu tik prie kompiuterio. Nesu didelis profesionalas IT klausimais, bet supratimą turiu.

Domiuosi Budos Keliu. Tuo palikimu, kurį man ir tau paliko Sidharta. Šiaip žaviuosi juo kaip išmintingu žmogumi. :)

--

Daug apie save prikalbėjau, galite taip pat paklausti ko norite.
  • 0

#2
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Sveikinu prisijungus prie mūsų bendruomenės.
Kodėl taip tave sudomino budizmas? Nuo kada juo pradėjai domėtis?
  • 0

#3
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Sidharta mokino kaip gyventi šiame pasaulyje, jis kalbėjo apie šį pasaulį ir man tas patiko.
Ir ne tiesa, kad budizmas neigia dievą. Daugeliui žmonių, tuo tarpu ir man, dievo klausimas tiesiog nerūpi. Man rūpi šis momentas, būtent šis.

Taip pat Sidharta negąsdino žmonių - 'jeigu tu to ir to nepadarysi, tai degsi pragare'. Sidharta nieko nevertė. Jis buvo toks pat žmogus kaip mes visi, jis mokino, aiškino, kaip pasiekti nušvitimą - aukščiausią žmogaus dvasinę būseną, atsiribojimą nuo visų aistrų, troškimų ir kančios, nes būtent aistra tolygiai sukelia ir kančią.

Tad ši, o vienuoliai, yra kilni tiesa apie skausmą:
Gimimas yra skausmingas; senatvė yra skausminga;
Liga yra skausminga; mirtis yra skausminga;
Liūdesys, rauda, nusiminimas ir nusivylimas yra skausmingi.
Prisilietimas prie nemalonių dalykų yra skausmingas,
Negauti, ko trokštama, yra skausminga.
Trumpai, penkios godumo rūšys yra skausmingos.

Tad ši, o vienuoliai, yra kilni tiesa apie skausmo priežastis:
Geiduliai, kurie veda į atgimimą,
Derinyje su malonumu ir troškimai,
Malonumų ieškojimas visur,
Būtent geidulių dėl aistros,
Geiduliai dėl gyvenimo,
Ir geiduliai dėl negyvenimo.

Tad ši, o vienuoliai, yra kilni tiesa apie skausmo nutraukimą:
Nutraukimas neprisimenant geidulių;
Užmetimas, užmiršimas, aplengvėjimas ir neprisirišimas.

Tad ši, o vienuoliai, yra kilni tiesa apie kelią, vedantį prie skausmo nutraukimo:
Tai kilnus aštuongubas kelias, būtent,
Teisingas supratimas, teisingas ketinimas, teisinga kalba,
teisingas veiksmas, teisingas gyvenimo būdas, teisingas dėmesys,
teisingas susikaupimas ir teisinga meditacija.

[Pirmasis S. Gautamos pamokslas]

Būtent tas man ir patiko - tai yra tik filosofija, tai tik psichologija, o ne religija.
Nors jeigu taikliai pažiūrėjus į visas tas budistų apeigas, Sidhartos kaip Dievo garbinimą - tam aš nepritariu, tai jau religija.
Sidharta buvo tik mokslininkas, filosofas and no more.
  • 0

#4
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Kaip užtikai šį forumą?
  • 0

#5
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Reklama kitam forume buvo. :)
  • 0

#6
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Labas, mielasis.
O gal neapsiriboji budizmo religijos filosofija? Tikriausiai apskritai įdomu religijų filosofija. Kitų religijų idėjos galbūt irgi visai įdomios? Pačios įdėjos, ne, kad mokymas.
Beje, tyla - gėris.

P.S. gal skaitai koanus? Jei ne, tai galiu parašyt nuorodą - spėju, patiktų. Labai geri kūrinėliai.
  • 0

#7
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Pažįstu daugumą religijų, o vieną labai gerai. :)
P.S. Gal gali paaiškinti, kas tie koanai? :)
  • 0

#8
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ir ne tiesa, kad budistų šūkis yra 'Abejok viskuo'. Tiesiog jų požiūris labai lengvas.
Kai kurie žmonės, pas mus dar vadinami 'didvyriais', stengiasi pakeisti pasaulį, daro jį geresnį. Tuo tarpu budistas stengiasi pakeisti save. Pakeitęs save, jis kitaip žvelgia į pasaulį, kurį kažkada norėjo keisti. :)
  • 0

#9
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Visos religijos turi savo pliusų ir minusų, dažnai turi daug ir panašumų, bet niekada nereikia pasitikėti aklai kokia nors religija.
  • 0

#10
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Budizmas nėra religija. :) Tai - filosofija, kadangi Sidharta buvo tik filosofas.
  • 0

#11
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Filosofijoms tas pats galioja. :)
  • 0

#12
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

bet niekada nereikia pasitikėti aklai kokia nors religija.


Kad suprastum filosofiją, reikia mąstyti, tad aklas pasitikėjimas atkrenta.
Filosofija nėra kažkoks tikėjimo ar ne tikėjimo reikalas. :)
  • 0

#13
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Bet filosofija filosofijai nelygu.
  • 0

#14
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ką nori tuo pasakyti? :)
  • 0

#15
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Tai, kad bent dabar manęs visiškai netraukia budizmas. :)
  • 0

#16
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ar bent žinai, kodėl netraukia? :)
  • 0

#17
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Budizmas nėra religija. :) Tai - filosofija, kadangi Sidharta buvo tik filosofas.


Hm.. kažkas čia ne taip :) Budizmas yra religija. O kiekvienoje religijoje yra filosofojos ir taip toliau. Bet visų pirma tai religija :) Ir budizmas man lyg ir su Buda siejasi... Taip?

O tas Sidharda tai gal ir filosofas, tačiau jo religijos kaip ir nėra.
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#18
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Hm.. kažkas čia ne taip :) Budizmas yra religija. O kiekvienoje religijoje yra filosofojos ir taip toliau. Bet visų pirma tai religija :) Ir budizmas man lyg ir su Buda siejasi... Taip?

O tas Sidharda tai gal ir filosofas, tačiau jo religijos kaip ir nėra.


Budizmas nėra religija. Kaip ir konfucianizmas.
Aišku, yra daug budizmo atšakų, kurios, mano galva, pakankamai nukrypo nuo pagrindinio Sidhartos mokymo - jis nėra Dievas. Tuo tarpu jį garbina ir bando budizmą paverst religija.
O štai, kad ir zen budizmas, tėra tik filosofija. Budizme nėra Dievo, nėra tikėjimo. Ten yra žinios, ten yra mokslas.
  • 0

#19
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Ups, aš pirmai taip kvailai pasakiau :)

Juk Sidharda ir Buda tai tas pats atsiprašau už tokią grubią klaidą, tačiau tikrai nesidomiu, tad ir nežinau :)

Pagal mokslinį ir visą kitokį skirstymą budizmas yra religija. Čia galim ginčytis. Netgi istorijos pamokose taip sakoma. O jau tai, kad ten nėra dievų (lyg ir), tai jau kitas dalykas. Ir dar tai, kad tai yra mokslas. Pateik, jei nesunku, kokių nors mokslinių faktų apie tą religiją :)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#20
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Ups, aš pirmai taip kvailai pasakiau :)

Juk Sidharda ir Buda tai tas pats atsiprašau už tokią grubią klaidą, tačiau tikrai nesidomiu, tad ir nežinau :)


Sidharta yra vardas. Buda sanksrito kalba yra 'nušvitęs'. Sidharta pasiekė nušvitimą, bet yra daug žmonių pasiekusių nušvitimą.


Religija – savita istoriškai susiformavusi konkrečios socialinės grupės išpažįstamų ontologinių etinių pažiūrų ir su jomis susijusių ritualų sistema


Taip, budizme yra apeigos, bet zen budizme jokių apeigų nėra. Tai filosofija.
Žinoma, aš neatsakingai pasakiau, pateikdamas tai kaip mokslą, nes mokslinių faktų nežinau. :)
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0