Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Dienos vargai...


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 433

#21
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:

ech, nuo pat ryto sugadinta nuotaika. kogero labiausiai zlugdo kai tavo noras padaryt ka nors gera yra neivertinamas.


Gal reiktų keist požiūrį ir daryt gera ne dėl įvertinimų :D
  • 0

#22
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
man yra svarbus ivertinimas. ir dar tai taip netiketa is artimo zmogaus. stengies kazka malonaus padaryt, o dar pasirodo, kad laiko tave skupa, nors idedi sirdi butent del to zmogaus.
  • 0

#23
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Kam yra svarbus kažkieno įvertinimas, tas nukentės. Nes ne visiems žmonėms rūpi tavo pastangos.
  • 0

#24
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
o man nevisu vertinimas ir rupi. yra tam tikra zmoniu kategorija:artimieji, draugai.:)
  • 0

#25
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ne visiems draugmas rūpi tavo pastangos.
  • 0

#26
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius

Ne visiems draugmas rūpi tavo pastangos.



manau tai ir pasakoja Justė :)


O šiaip Juste jeigu tas žmogutis yra tau artimas ir tau brangi jo nuomonė , tada papasakok kaip jautiesi , ko tu siekei ir kokie tavo veiksmai buvo neįvertinti , pasakyk kad tau dėl to negera ., kad galbūt šiek tiek pyksti (o pykti tikrai būtų dėl ko) ir paklausk kodėl tavo pastangos buvo neįvertintos :D manau jei tai padarysi pasijusi lengviau ir ramiau , nes nebereikės jaustis nemaloniai dėl neįvertinimo :D
  • 0

#27
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
aciu, inesss.:) tai buvo mano brolis.jau kaip ir issiaiskinom. jis nenorejo manes iskaudint, bet taip isejo. cia gal ta trintis kalta. ir netgi pabande man isiteikt paskui.:D zodziu, as irgi jam ne angelas. broliski nesklandumai.:D

juodas.baltas, zinau, kad nevisiem rupi. is esmes daugeliui pats svarbiausias zmogus pasauly yra pats AS, todel taip kartais ir buna, kad neivertina kito. bet galbut ivertins tada kai neteks mano pastangu daryt kazka gero.:D
  • 0

#28
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Būtent - egoizmas, Pačio Aš išsiplėtimas, mus priveda prie noro būti įvertintam kitų. Sidharta neigė visus 'Aš', tokio nėra. Mes jį patys susikuriam. Mes galim jį ir sunaikinti - tai jau pirmas žingsnis į nušvitimą, išsivadavimą nuo aistrų ir troškimų.

Kai žmogus pasiekia Nirvaną, jis nori padėti kitiems žmonėms. Be atlygio. Daugelis įsivaizduoja, kad nirvana yra kažkoks sušaltėjimas/sustiprėjęs abejingumas viskam. Taip nėra. Abejingumas gimdo smurtą, nirvana gimdo užuojautą ir pagalbą. Be atlygio.
  • 0

#29
justė

justė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 442 Pranešimai:
nemanau, kad imanoma atsisakyt to egoizmo. visvien mes tokie esam, kad musu pasauliai sukasi apie mus. aisku vienu zmoniu egoizmas itin stiprus, kitu silpnas. bet nematau reikalo jo atsisakyt. mano gyvenimas, tai as tik juo ir rupinuos, taip pat kaip tais kurie i mano gyvenima ieina.
  • 0

#30
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
Nėra už ką Juste :)
--
susimąsčiau o ar nirvanos siekimas nėra panašus į egoizmą ? juk tada sieki naudos sau :D juk nirvana tai kaip ir palaimos būsena :o
  • 0

#31
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Hmm.. Kaip čia tau tiksliau pasakius..
Nirvanoje yra esmė išsivaduoti iš troškimų liūno, o ne dar labiau pastorinti savo ego su pastarojo aistrom.
  • 0

#32
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Šiaip Nirvanoje tu nieko nesieki. Tu ieškai. Ir surandi. Arba ne. Šiaip niekas negali pasakyti - va, dabar pasiekei nirvaną.
  • 0

#33
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Nu tai egoizmas kitaip sakant.Pasieki sau ramybės būseną kažkokią.
O kokia naudoa iš to aplinkiniams? kam padės su ta savo ,,nirvana", ar padarys kitą laimingesnį? Jei padarysi viskas gerai, jei ne, nėra jokios prasmės.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#34
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nirvanoje žmogus visų pirma nori palengvinti kitiems gyvenimą/ kančias. Juk kažkur minėjau, kad Nirvana gimdo užuojautą, taip pat nešališkumą/nesmerkimą ir išmintį.
  • 0

#35
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
O kaip nirvana pasiekiama? tipišku atveju minima nuolatinė meditacija, užsidarymas nuošaliose vietose ir t.t. ar yra kitaip? tam reikia daug metų, su žmonėmis nebendrauji, kur išreiški užuojautą?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#36
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ne, to nereikia. Reikia būti 'čia ir dabar', tiesiog stebėti kas vyksta su tavimi 'čia ir dabar'. Daryti visą laiką tik tai, ką darai. Jeigu vairuoji, vairuok. Jeigu sėdi, sėdėk. Jeigu pieši, piešk. Ir stebėk tai.

Viena kartą Sidharta ėjo su pasekėju pro kaimą, ant Sidhartos kaktos nutūpė musė. Jis ją nuvijo, bet mechaniškai, ne sąmoningai, nepastebėdamas. Ir tada jis du kartus nuvijo musę sąmoningai, pastebėdamas. Pasekėjas nesuprato. "Ką Tu darai? Musės seniai nebėra..." Sidharta atsakė: "Musės nebėra... bet aš nusidėjau, nes atlikau nesąmoningą judesį". Jeigu pastebėjai, žodis 'nuodėmė' yra kelis iš žodžio 'demėsys', 'dėmesio nebuvimas'.

Meditacija irgi yra svarbu. Meditacijoje tu ne šiaip sėdi, o stebi savo bemintį protą, protą, kuris tuščias, kuriame nėra minčių. Tik tiek.

Nušvitusiąjam nereikia būti daug laiko su žmonėmis, kad pajusti užuojautą. Prieš valgant pažiūrėk, ar nėra alkanesnių už tave, prieš geriant - ar nėra šalia labiau ištroškusių.


Kalnai reikalingi tam, kad pasitraukti nuo žmonių, praktikuoti, nes praktikuoti tarp žmonių, ypač tų, kurie nesiekia to pačio tikslo kaip tu - labai sunku, beveik neįmanoma.
  • 0

#37
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Nuodėmė? Kažkaip žiūriu kilęs nuo žodžio dėmė.
O tikrai taip Sidharta sakė? norėčiau pamatyti šaltinį?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#38
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nežinau, nežinau ar Sidharta taip sakė. Nežinau šaltinio. Užtat žinau šiuos išmintingus žodžius.
  • 0

#39
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Na va :lol: Man kažkaip nieko čia išmintingo.Ar tai blogai? O gal turėčiau užgrūsti forumą citatomis kurios man atrodo išmintingos?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#40
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
O man tai išmintinga, ir man nerūpi, kaip tau atrodo, nes aš nežinau, kaip tau atrodo.
Į tavo du galinius klausimus atsakysiu vienu žodžiu. Spėk, kokiu. :lol:

Nežinau.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0