Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Skaitymo įpročiai


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 81

#41
Kristida

Kristida

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 49 Pranešimai:

kai užverčiu knygą, pažiūriu, iš viršaus, kiek atrodo jau perskaityta ir kiek liko :)


Šitaip ir aš darau :) Aš knygas galiu paskaityti tik naktį ar savaitgalį darbe, jei viskas ramu Ir tualete pastraipėlę kitą :$
  • 0

#42
gilė

gilė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 24 Pranešimai:
  • Miestas:Gargždai
Knygą galiu skaityti tik tyloje ir, kas lmane jau neramina, tik susitvarkiusi kambarius. Negaliu skaityti netvarkoje. O tai labai blogai - tvarkyti dažnai būna ką, todėl labai nukenčia skaitymas. Pavydžiu tiems žmogeliukams, kurie gali skaityti visur ir visada - kiek jie per gyvenimą gali daug perskaityti. su tokiu įpročiu per mėnesį perskaitau vieną knygą, tai per 50 metų perskaitysiu tik 500 knygų, baisu :o Kaip atsikratyti to įpročio?
  • 0

#43
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Knygą galiu skaityti tik tyloje ir, kas lmane jau neramina, tik susitvarkiusi kambarius. Negaliu skaityti netvarkoje. O tai labai blogai - tvarkyti dažnai būna ką, todėl labai nukenčia skaitymas. Pavydžiu tiems žmogeliukams, kurie gali skaityti visur ir visada - kiek jie per gyvenimą gali daug perskaityti. su tokiu įpročiu per mėnesį perskaitau vieną knygą, tai per 50 metų perskaitysiu tik 500 knygų, baisu :o Kaip atsikratyti to įpročio?


mano skaitymo tempas panasus dazniausiai ir per menesi perskaitau knyga. kol kas del to nepergyvenu (na kartais uzeina toks baltas pavydas pvz Itakei, kuri knygas skaito neisivaizduojamu tempu). ka jau padarysi, siuo atveju esu linkusi save lyginti su neskaitanciais knygu (kiek jie netenka). nors zinau, kad tai saviapgaule :)
  • 0

#44
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Na aš vidutiniškai per mėnesį perskaitau 5 knygas. Būna, kad tik vieną per dvi savaites, būna per savaitę 4 net. Viskas priklauso nuo knygos įdomumo.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#45
gilė

gilė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 24 Pranešimai:
  • Miestas:Gargždai
Dori, o gal turite ir preliminarų savo gyvenime perskaitytų knygų sąrašą sudariusi - kiek jų perskaitėte? Turbūt visas senas ir naujas, kurios vertos dėmesio :o
Mano buvęs dėstytojas Rolandas Rastauskas yra pasakęs, kad vienąkart perskaityta knyga yra tas pats, kas iš viso neskaityta knyga - tai kiek dar reikės skaityti? :)
  • 0

#46
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Turiu šiokį tokį sąrašą. Gaila kad jį pradėjau pildyti tik prieš kelis metus. Nes ne visas knygas jau ir pamenu, kurias skaičiau. Būna žiūri į viršelį ir nepameni, skaitei neskaitei :^) Normaliai visas žymėtis pradėjau nuo 2007m, tai dabar yra apie 212 knygų. Vieni metai buvo sunkūs, skaičiau mažai, per kitus atsigriebdavau.
Dėl dėstytojo minties sutikčiau iš dalies, ne visos knygos vertos skaityti antrą kartą :o
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#47
gilė

gilė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 24 Pranešimai:
  • Miestas:Gargždai
Aišku, skaityti reikia tik geriausias (kaip skelbia V. Hugo :o ), o jas bent po du kartus. Aš žymiuosi knygas nuo kokių 12 metų, tad į sąrašą patenka ir "Bembis. Bembio vaikai", ir "Mažasis princas", o sąraše tik 306 knygos :) Neperskaitytos iki galo nesiskaito.
  • 0

#48
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
'sarase tik 306 knygos'

tai skaitymas kas tau - sportas? Nelabai suvokiu prasmes tokiu dalyku.
  • 0

#49
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

'sarase tik 306 knygos'

tai skaitymas kas tau - sportas? Nelabai suvokiu prasmes tokiu dalyku.


kai pradedama kalbėti apie knygų skaičius, tai dažniausiai visi galvoja, kad čia rungtyniaujama, skaitoma dėl skaičiaus ir t.t. Man asmeniškai patinka nagrinėtis kitų sąrašus, kaip keitėsi skaitymo įpročiai, koks skaitytojo skonis ir pan. Apie tai, ar geri ar blogi man metai buvo, visada galima pastebėti perskaitytų knygų kiekyje
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#50
Ievaa

Ievaa

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 49 Pranešimai:
Paskutiniu metu vis negaliu užbaigti pradėtų knygų... Tiesiog liepia ką nors mokyklai perskaityti, paskui dar ką nors naujo pasiimu ir senosios lieka nuošaly. Taigi dabar "skaitau" 4 knygas (vieną iš tikrųjų :) )
  • 0

#51
gilė

gilė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 24 Pranešimai:
  • Miestas:Gargždai

'sarase tik 306 knygos'

tai skaitymas kas tau - sportas? Nelabai suvokiu prasmes tokiu dalyku.




Jokiu būdu ne sportas. Tas "tik" yra, ko gero, todėl, kad dar yra daugybė norimų perskaityti knygų ir niekaip neina to didelio sąrašo įveikti, jis vis ilgėja
  • 0

#52
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
as pavyzdziui nesuprantu kaip jus zinot, kuri knyga BUS gera, o kuri ne. juk knygos kaip ir skaitytojai labai skirtingi ir cia skonio, vertybiu, poziurio reikalas kas vienam gera, kitam isvis nesamone gali buti netgi kalbant apie klasika, o ka jau kalbeti apie siuolaikinius rasytojus. as kazkaip nei vienos knygos nebrokuoju jos neperskaicius. o kaip perskaitau tada galiu pasakyti SAVO nuomone, patiko nepatiko ir pan. kartais prasta knyga reikalinga tam, kad suvoktum jog kita isties gera :)
  • 0

#53
Lota

Lota

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 177 Pranešimai:
  • Miestas:kur teka pieno upės...
Aš tai skaitau gana lėtai... Galėčiau greičiau, bet man tai atima visą malonumą, pvz "Hamletą" perskaičiau per valandą (nes labai reikėjo), o po to skaitydama savo noru užtrukau gerokai ilgiau. Skaitau nemažai palyginus su kai kuriais aplinkiniais, bet mažai palyginus su tikrai skaitančiais žmonėmis. Neįsivaizduoju, kiek knygų perskaičiau, gal reikėtų pasidaryti kokį sarašiuką Įprastai darbo dienomis neskaitau, nes neužtenka laiko, o ir, prisipažinsiu, tingiu, tad knygas pradedu ir užbaigiu savaitgalį. Tad gaunasi, kad į mėnesį perskaitau apie 4 knygas, jei jos trumpos — daugiau. Ir vis dėlto tiek dar yra knygų neperskaitytų, nes rimtai pradėjau skaityti prieš 2 metus. Uch... Tiek daug norisi visko ir iškart... Bet jauna, dar spėsiu :) Kažkaip niekad neskaitau kelių knygų iš karto. Pasiimu, vieną perskaitau, tada kitą, nes mane per daug blaško šokinėjimas iš vienos aplinkos į kitą. Iš tiesų gal ir gerai, kad darau 5 dienų tarpus, nes po kai kurių knygų poilsio reikia (skaičiau Markeso "Šimtą metų vientvės", baigus atrodė, kad pasenau 100 metų). Dar kas, skaityti mėgstu tyloje, atskirame kampelyje, nes kai kurios knygos reikalauja didelio susikaupimo. Nors, tiesą sakant, kai pasineriu į knygos pasaulį, aplinkos nebematau: galit trimituoti aplink mane, o aš nė nepastebėsiu :)
  • 0

#54
free3dom

free3dom

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 25 Pranešimai:
Manau dauguma turi vienodus skaitymo įpročius:) Aš taip pat mėgstu panagrinėti puslapių skaičių ar paskaityti prieš miegą, kas mano vyrui ne prie širdies (įjungta šviesa trukdo miegą):) taip pat mėgstu persirašyti įdomias citatas, jau senei darau tai tokį neblogą skaičių citatų turiu prikaupusi, paskui prisėdu panagrinėju jas visas, praverčia kai reikia rašyti įvairius darbus, palinkėjimus ar laiškus:) Beto labai mėgstu skaityti darbe, nes mano jau toks darbas, kad turiu daug laisvo laiko, tai todėl ir įpratau skaityti prie triukšmo, ko anksčiau negalėjau pakęsti:)

Dabar kilo mintimis taip pat aprašinėti knygas, kaip kai kurie jau tai daro:) Laikui bėgant užmiršti ar knygos pavadinimą, nors žinai jos eigą, net kartais norisi ažkokią knygą pasiūlyti draugams, o čia šast atsiverti sąsvinuką ir rinkis:)

Bet svarbiausia aš mėgstu skaityti knygas, o įpročiai keičiasi metams bėgant:)
  • 0
"Aš buvau liūdnas, nes netūrėjau batų, tik štai gatvėje sutikau žmogų - jis netūrėjo kojų.. Ir mano liūdesys išsisklaidė.."

#55
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

'sarase tik 306 knygos'

tai skaitymas kas tau - sportas? Nelabai suvokiu prasmes tokiu dalyku.




Jokiu būdu ne sportas. Tas "tik" yra, ko gero, todėl, kad dar yra daugybė norimų perskaityti knygų ir niekaip neina to didelio sąrašo įveikti, jis vis ilgėja

na gerai, sitai, tarkim, suprantu. Man gal per seniai teko laime suvokti, kad visko [net ir norimu perskaityti knygu] neperskaitysiu. Skaiciavima suprantu kaip megavimasi statistika, ir tas tikrai man artima [komentaras komentaro parastej: knygos yra knygos. Knygos kaip malkos, rase Radvilaviciute, ir as jai pritariu: visos knygos kalba apie ta pati ir labai nezymiai skiriasi, bet apie tai gal nesipleciam].

ar toks rasymasis isvis ka nors reiskia [tipo, uzrasiau, tai viskas - perskaiciau ir issideginau zyma ant saves, lekiu prie kitos]? Pagalvokit: juk knygos perskaitymas nereiskia, kad knyga iskraujavo tau i vidu. Knygas, kurias perskaiciau ir kurios nepaliko manyje pedsako [turiu omeny ir musu taip gerbiamas klasikas, ir apskritai - visas tas, kurios ne man, kuriu nesivarginsiu atsiminti; tikslinu, kad neatrodytu, jog kalbu apie butinuma kai kurias skaityti antrakart, kaip minejo RoRa], skaiciuoju desimtimis, ir nemanau, kad ju atzymejimas ka nors reikstu. Ar verta uzsirasineti tas knygas, kurias - perskaites! - siaip pamirstum?

kazkas eme kalbeti apie skaitymo tempus. Iki kokiu keturiolikos knygas rydavau desimtim i menesi, tada nurimau. Dabar jau skaitau, kai skaitosi ir kai yra upo ir jegu.
  • 0

#56
gilė

gilė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 24 Pranešimai:
  • Miestas:Gargždai
O man patinka atžymėti. Atžymiu, kuri nepatiko, kuri turėtų patikti vėliau, kai pradėsiu , pavyzdžiui, senti(nes knyga, pvz., gvildena senatvės problemas), atžymiu, kurią būtinai darkart reikės skaityti, paskui dar atskiras sąrašėlis iškraujavusių į vidų, kaip sakote. Va, reikėjo išvardyt savo mėgstamiausius personažus - atsiverčiau ir prisiminiau :)
Ką tik perskaičiau "Stipri kaip mirtis" ir pati baisiausiai nustebau, kad ją jau buvau skaičiusi paauglystėje - dabar lyg pirmą kartą gyvenime ją būčiau skaičiusi. Smagu turėt tokį gyvenimo sąrašą :P
  • 0

#57
Vėjo_Nublokšta

Vėjo_Nublokšta

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 906 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Dabar kai skaitau kažką reikalingo mokslui pradedu vaikščioti per kambarį. Šiek tiek geriau informaciją išsaugau.
O skaitant jau malonumui,atsigulu į lovą ir dažnai pasidarau puodelį arbatos. Ir mėgaujuosi dviem dalykais iškarto :P
  • 0
"Man nerūpi ar tu juodaodis, baltaodis, heteroseksualas, biseksualas, gėjus, lesbietė, lieknas, storas, aukštas, žemas, turtingas ar vargšas, jei tu būsi malonus man, aš būsiu malonus tau. Šitaip paprastai."
- Eminemas -

#58
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:

O man patinka atžymėti. Atžymiu, kuri nepatiko, kuri turėtų patikti vėliau, kai pradėsiu , pavyzdžiui, senti(nes knyga, pvz., gvildena senatvės problemas), atžymiu, kurią būtinai darkart reikės skaityti, paskui dar atskiras sąrašėlis iškraujavusių į vidų, kaip sakote. Va, reikėjo išvardyt savo mėgstamiausius personažus - atsiverčiau ir prisiminiau :)
Ką tik perskaičiau "Stipri kaip mirtis" ir pati baisiausiai nustebau, kad ją jau buvau skaičiusi paauglystėje - dabar lyg pirmą kartą gyvenime ją būčiau skaičiusi. Smagu turėt tokį gyvenimo sąrašą :P


O atžymite tik perskaitytas knygas ar ir kitus įvykius, kaip renginius kuriuose buvote ar matytus filmus?
  • 0

#59
gilė

gilė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 24 Pranešimai:
  • Miestas:Gargždai
Taip :P Ar tai laikytina žalingu įpročiu? Dienoraščio rašymas, manau, labai panašus užsiėmimas.
  • 0

#60
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
Pirma mankšta, atsipalaiduoju. Peržiūriu turinį. Perskaitau knygą ar kelias. Einu pasivaikščioti. Klausinėju savęs apie perskaityta knygą ir taip aktyvuoju medžiagą.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0