Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Ar gyvenimas yra....gražus?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 152

Apklausa: Gyvenimas gražus: (50 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Gyvenimas gražus:

  1. Taip (37 balsai(-ų) [74.00%])

    Balso procentinis santykis: 74.00%

  2. Ne (13 balsai(-ų) [26.00%])

    Balso procentinis santykis: 26.00%

Balsuoti Svečiai balsuoti negali

#101
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
Atsakymas Lotai: Dėkui už nuoširdumą. Kaip turėtum žinoti argumentai veikia ne taip, kad aš turėčiau įrodyti gyvenimo prasmės neegzistavimą, o taip, kad kažkas turėtu jį įrodyti, jei keli kažkokia teoriją apie egzistencija turi ją įrodyti, o aš remiuosi tai, kad niekas neįrodė gyvenimo prasmės, tad dabar ji neegzistuoja.

P.S. Super būsenų nekuriu.

Atsakymas Teodorui: Nepateikei nei vieno rimto argumento, remiesi tik literatūra, literatūra niekada nebuvo įrodymų šaltinis, na, žinoma grožinė... Juokinga, kai kažkas teigia kažką panašaus į tai: Dievas egzistuoja, nes biblijoje taip rašoma. Apgailėtina argumentacijos klaida. Gal papuoliau ne į tą forumą, bet man visi autoriai kurie kažko neįrodo yra menkaverčiai. Skaičiau Platoną, bei Beikoną ir deja jie tik nori, kad gyvenimas turėtu prasmę, lygiai taip pat kaip ir nuoširdžioji Lota, žmogiškumas trukdo tiesos pažinimui.
  • 0

#102
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Atsakymas Lotai: Dėkui už nuoširdumą. Kaip turėtum žinoti argumentai veikia ne taip, kad aš turėčiau įrodyti gyvenimo prasmės neegzistavimą, o taip, kad kažkas turėtu jį įrodyti, jei keli kažkokia teoriją apie egzistencija turi ją įrodyti, o aš remiuosi tai, kad niekas neįrodė gyvenimo prasmės, tad dabar ji neegzistuoja.

P.S. Super būsenų nekuriu.

Atsakymas Teodorui: Nepateikei nei vieno rimto argumento, remiesi tik literatūra, literatūra niekada nebuvo įrodymų šaltinis, na, žinoma grožinė... Juokinga, kai kažkas teigia kažką panašaus į tai: Dievas egzistuoja, nes biblijoje taip rašoma. Apgailėtina argumentacijos klaida. Gal papuoliau ne į tą forumą, bet man visi autoriai kurie kažko neįrodo yra menkaverčiai. Skaičiau Platoną, bei Beikoną ir deja jie tik nori, kad gyvenimas turėtu prasmę, lygiai taip pat kaip ir nuoširdžioji Lota, žmogiškumas trukdo tiesos pažinimui.



Kuri mano knyga yra grozine? As remiuosi tik filosofija ir viskas. Ne visada reikia ieskoti irodymu, o kas tau bus nuo to jeigu irodymu bus ar nebus? As studijaus Tora, skaiciau Talmuda, ruosiausi Korano studijoms (siek tiek) ir niekur neradau, kad gyvename bereikalingai. As nesuprantu tai kuo pagal tave reikia remtis, kad teiginiai atitiktu tikrove?
  • 0

#103
SakaiŽinai

SakaiŽinai

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 224 Pranešimai:
Kiekvienas žmogus, susikuria arba bando susikurti gyvenimo prasmę. Gydyti žmones, būti geru advokatu, verslininku, turėti daug pinigų, vilą ar tiesiog nežinau, šiaip gyventi kažką veikiant. Ir jeigu pvz, aš noriu būti pačiu geriausiu gydytoju, mokausi, stengiuosi ir pagaliau pradedu dirbti, tai ir bus mano gyvenimo prasmė - tapti pačiu geriausiu gydytoju. Tačiau žmogus kaipo toks organizmas, kaip ir visa kita gyvybė Žemėje, neturi prasmės(o jei turi, mes jos nežinome). Jis ją gali tik susikurti.
  • 0

#104
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:

žmogiškumas trukdo tiesos pažinimui

Be žmogiškumo nebus jokios tiesos.
  • 0

#105
mermeladas

mermeladas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 247 Pranešimai:

žmogiškumas trukdo tiesos pažinimui

Be žmogiškumo nebus jokios tiesos.

Kaip „nebus“ ir kodėl?
  • 0

#106
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
Atsakymas Teodorui: Nesakiau, kad tavo paminėta literatūra grožinė. Tu ir vėl nepateiki jokių argumentų ir kartoji tas pačias beviltiškas klaidas, nesvarbu ar tai Koranas ar Biblija, vien todėl, kad kažkas parašo knygą be argumentų tai netampa įrodymu. Iš to, kad tu įrodytum tai taptu tiesa, o ne tik pasisvaičiojimais. Pagal mane reikia remtis mokslu (ir ne tik pagal mane).

Atsakymas SakaiŽinai: Tu šneki apie subjektyvią gyvenimo prasmę, o ši tema yra suformuluota objektyvia gyvenimo prasme. Dar norėčiau pridurti, kad geri advokatai ir geriausi gydytojai neegzistuoja.
  • 0

#107
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Atsakymas Teodorui: Nesakiau, kad tavo paminėta literatūra grožinė. Tu ir vėl nepateiki jokių argumentų ir kartoji tas pačias beviltiškas klaidas, nesvarbu ar tai Koranas ar Biblija, vien todėl, kad kažkas parašo knygą be argumentų tai netampa įrodymu. Iš to, kad tu įrodytum tai taptu tiesa, o ne tik pasisvaičiojimais. Pagal mane reikia remtis mokslu (ir ne tik pagal mane).

Atsakymas SakaiŽinai: Tu šneki apie subjektyvią gyvenimo prasmę, o ši tema yra suformuluota objektyvia gyvenimo prasme. Dar norėčiau pridurti, kad geri advokatai ir geriausi gydytojai neegzistuoja.



Moksla daro mokslininkai, kurie ir raso knygas. O kaip zinai dauguma mokslininku filosofai, religiotyrininkai ir pan....
  • 0

#108
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
Mokslą paaiškina gyventojai, kurie ne visada rašo knygas. O kaip žinau dauguma mokslininkų matematikai, biologai ir panašiai.
  • 0

#109
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Mokslą paaiškina gyventojai, kurie ne visada rašo knygas. O kaip žinau dauguma mokslininkų matematikai, biologai ir panašiai.


o kas yra gyventojai? Be to matau kad atmeti zmoniu interesus, ju domejimasi vienu ar kitu reiskiniu....
  • 0

#110
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
Būtybės gyvenančios planetoje pavadinu Žemė. Aš tiesiog žmonėm pasakau tiesą, meluoti sunku.
  • 0

#111
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Būtybės gyvenančios planetoje pavadinu Žemė. Aš tiesiog žmonėm pasakau tiesą, meluoti sunku.



Taigi tu pripazisti tik gyventoja kaip materialu, visu apciuopiama reiskini. O kur viso to metafizine dalis? Kas yra gyventojas placiaja sio zodzio prasme? Tu kalbi labai supraprastinai, labai naiviai....
  • 0

#112
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
Ne visų apčiuopiamą, gyventojas ir yra materialus. Metafizinė dalis ir yra pats žmogus. Rašau labai lakoniškai.
  • 0

#113
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:

Gyvenimas nėra nei gražus, nei negražus. Grožis neegzistuoja. Grožis tėra subjektyvus vertinimas kažko kas mums atrodo patraukliai, tad žmogus ar žmonės negali nuspręsti kas yra gražu, o kas ne.

Bet sprendžia. Subjektyviai. Taip pat ir apie gyvenimą. O kodėl negali spręsti? Suklys? O kas bus tiesos matas? Juk tai taip pat bus subjektyvu.

Atsakymas griūk_negyvam tu teigi, kad gyvenimo prasmė yra, bet ją nurodai subjektyvia, šios forumo temos klausimas nėra subjektyvi gyvenimo prasmė, šnekama apie objektyvia gyvenimo prasmę, kuri neegzistuoja. Ir dar norėčiau pridurti, kad moralės jau ir taip pasaulyje nemažai, tad jau nebe originalu platinti tą patį.

Tai tik Tavo teiginiai. Moralės, beje, nėra daug. Besivaikantys parodomojo objektyvumo stengiasi ir tuos likučius išgyvendinti - nebemadinga, neobjektyvu, atseit, ir pan. Bet jos nuostatos padeda žmonėms gyventi ir, svarbiausia, sugyventi.

remiesi tik literatūra, literatūra niekada nebuvo įrodymų šaltinis, na, žinoma grožinė... Juokinga, kai kažkas teigia kažką panašaus į tai: Dievas egzistuoja, nes biblijoje taip rašoma. Apgailėtina argumentacijos klaida. Gal papuoliau ne į tą forumą, bet man visi autoriai kurie kažko neįrodo yra menkaverčiai. Skaičiau Platoną, bei Beikoną ir deja jie tik nori, kad gyvenimas turėtu prasmę, lygiai taip pat kaip ir nuoširdžioji Lota, žmogiškumas trukdo tiesos pažinimui.

Pagal mane reikia remtis mokslu (ir ne tik pagal mane).

Aš tiesiog žmonėm pasakau tiesą, meluoti sunku.

Tiesos monopolis yra pats subjektyviausias dalykas. Mokslas be žmoniškumo tampa nusikaltėlių įrankiu. Beje, stumiasi į priekį mokslas būtent prasmės ieškojimo dėka.
Jeigu jos nematai - savo gyvenimo prasmės, ar neieškai, nebūtina sakyti, kad kažkokioj knygoj blogai parašyta, ar neparašyta. Neigimas, kaip ir teigimas taip pat yra žmogiški ir, be abejo, subjektyvūs dalykai. Bet neigdami žmogiškumą, ko norime? Tapti robotais? Tik ar robotai gali rasti tiesą?
  • 0

#114
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:

Beje, stumiasi į priekį mokslas būtent prasmės ieškojimo dėka.


Kieno prasmės? Gyvenimo? Nemanyčiau. Kokią tada prasmę atskleidė Mendelio tyrinėtieji paveldimumo požymiai arba Mendelejevo periodinė lentelė? Tai tiesiog tiesų/faktų/hipotezes patvirtinančių teiginių ieškojimas. (Nors nėra tokios, kurios negalima būtų paneigti, bet nefilosofuokim). Įdomumo dėlei, taip sakant. Ir, tarkim, gan sparčiai besivystantis genetikos mokslas kokią prasmę atskleis? Prasmė: galima tyrinėti žmogaus DNR, keisti/šalinti genus ir t.t?
  • 0

#115
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Beje, stumiasi į priekį mokslas būtent prasmės ieškojimo dėka.



kaip vykusiai pastebejo whatever, vargu ar prasmes. Prasme mes primetam proceso eigoj.

Neigimas, kaip ir teigimas taip pat yra žmogiški ir, be abejo, subjektyvūs dalykai. Bet neigdami žmogiškumą, ko norime? Tapti robotais? Tik ar robotai gali rasti tiesą?



neigimas = zmogiskas

zmogiskumo neigimas tuomet irgi yra zmogiskas

tai kokiu budu tuomet taptumem robotais? :D

isvis panasu, kad nesusisnekejot su Nieku; vienas pareiske, kad objektyviai nuspresti apie gyvenimo grozi zmogus negali - tai subjektyvu, kita gi atkirto, kad sprendzia, nors ir subjektyviai. Jusu nuomones siuo atveju telpa viena kitoj ir abu esate teisus.
  • 0

#116
SakaiŽinai

SakaiŽinai

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 224 Pranešimai:
Taip.. Prieš tai norėjau parašyti, kad šioje diskusijoje visi yra teisus.
Objektyviai - gyvenimas neturi prasmės.
Subjektyviai - gyvenimas gali turėti prasmę.
  • 0

#117
Niekas

Niekas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 102 Pranešimai:
SakaiŽinai pataikė kaip pirštu į akį.

O dėl tiesos, tai mokslas yra objektyvus, o ne subjektyvus. Na, žinoma dažnai tenka susidurti ir su subjektyviu, bet mokslo įrodimai kurių nenuginčiji tampa objektyvus.
  • 0

#118
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
tai jeigu gyvenimas neturi prasmes, kaip kad cia norima irodyti, tai kyla klausimas, kodel mes neisizudome, juk gyventi vis tiek neverta, anot kai kuriu cia kalbejusiu? Argi nelengviau persipjauti venas ir pasinerti i amzinybe, o galbut ten taip pat nera prasmes. Apskritai ar kas nors is vis turi prasme, anot zmogaus mastymo? Gimstame nezinodami del ko esame atsiusti, gyvename ieskodami tinkamo kelio, o mirstame tikedamiesi, kad bus atsakyta i visus klausimus... Kokia mirties prasme, argi mirtis taip pat negali butu grazi, tyra. Ar mirtis tai neapsivalymas nuo gyvenimo? O galbut gyvenimas linkes mus aukleti tam, kad galiausiai nebijotume stoti i akistata su merdejimu ir proto aptemimu?
Jeigu gyvename beprasmiai, tada ir visi sukurti statiniai, parasytos knygos, sukurtos kompozicijos yra beprasme. Grozis tera niekas, dabartinis zmogus jau nebesupranta tikros idejos, jis interpretuoja viska taip, kaip yra ikalta per keleta paskutiniu desimtmeciu. Mes nebesiekiame tobulybes. Jeigu gyvenimas beprasmis, tada zmogus yra niekas, zmogus taip pat beprasmis. Mes maistas kiriminams. Irodikit kad taip nera? Ar isivaizduojate koks zmogaus kuno irimas yra pasibaisetinas, nieko nera baisiau, kaip gyventi zinant, kad taves nebeprisimins, kad nugevensi gyvenima bereikalingai. Taip kalbedami tiesiog atimate paskutine zmogaus vilti tiketi, bent tuo, jog esame sis tas, bet ne niekas...
,,Dievo nera" sake, Nycia, o sakau, kad tokiu atveju nera ir zmogaus....Mes teseme kazkieno iliuzija, sapnas, vaizdinys, kuriam viena diena teks dingti. Ir musu vardu niekas nebeprisimins, niekas nekalbes apie mus (ir as nekalbu apie tai, kad tai yra kazkoks palikimas ar troskimas buti zinimam ir pamirstam). Zmogus tera zmogus, bet nekiekvienas zmogus yra vertas buti zmogumi. Vieni gyvena, kiti egzistuoja, treti merdi. Kokia viso to prasme? Jos nera? Tai kam apskritai reikalinga kankintis sioje zemeje.....
  • 0

#119
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:

tai kyla klausimas, kodel mes neisizudome, juk gyventi vis tiek neverta,


Galbūt žmogus nemato prasmės ir savižudybėje.
  • 0

#120
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

tai kyla klausimas, kodel mes neisizudome, juk gyventi vis tiek neverta,


Galbūt žmogus nemato prasmės ir savižudybėje.



Tada apskritai ka mes cia veikiame?
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0