Peršokti prie turinio

Nuotrauka

IVONA, BURGUNDO KUNIGAIKŠTYTĖ


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 1

#1
Knygnesys

Knygnesys

  Skaitytojas (a)

 • Nariai
 • 100 Pranešimai:
Režisierius - Jonas Vaitkus


Witoldas Gombroviczius – prieštaringa, kontraversiška, įžuli ir kategoriška XX a. asmenybė. Šis rašytojas anksti atrado ir įtikėjo savuoju talentu. Tuo priversdamas neabejoti ir kitus, nors kiek susidūrusius su jo kūryba. Nepaisant to, jog savo laiku buvo nepripažintas ir smarkiai kritikuojamas, šiandien jis laikomas vienu iš neįprasčiausių rašytojų literatūros istorijoje. Tokio apibūdinimo pelnė dėl savo filosofijos, teksto konstravimo būdo, bei nepaprastai įtaigingos ir atviros kalbos. „Aš esu humoristas, lošėjas, esu akrobatas ir provokatorius. Mano darbuose daiktai apsiverčia aukštyn kojomis. Aš esu cirkas, lyrizmas, poezija, siaubas, maišatis, žaidimas, - ko dar jūs norite?“ – juokiasi avangardistas.

Režisierius Jonas Vaitkus ėmėsi nepaprastos užduoties: pažaboti ir į sceninę kalbą paversti pirmąją dramaturgo pjesę, parašytą dar 1938 metais - „Ivona, Burgundo kungaikštytė“. Tai groteskiškas, ciniškas, kupinas aštrios ironijos, satyros ir šmaikštumo kūrinys, kurio dramaturginės ir stilistinės vingrybės puikiai išryškinamos scenoje. Spektaklyje karališkas sodas, kuriame vaikštinėja nuobodžiaujantys aristokratai virsta pajūrio paplūdiu su, kaip įprasta, aplinkui besimėtančiom šiukšlėm. Vieną iš pagrindinių - Karaliaus vaidmenį režisierius paskyrė nepakartojamam Rolandui Kazlui. Jaunojo princo Filipo, kuris ryžtasi vesti keistuolę, visiems tiesiog nepakenčiamai įdomią Ivoną (vaidina Ingrida Daunoravičiūtė) atiteko Jaunimo teatro aktoriui, 2006 m. "Auksiniu scenos kryžiumi" apdovanotam - Andriui Bialobžeskiui. Spektaklis režisieriaus ir aktorių dėka virsta linksmu mūsų visuomenę pajuokiančiu atvaizdu, kur kiekvienas mato tai, ką nori matyti. Čia ydos ir tuštybė pernelyg dažnai ima viršų ir skleidžiasi visomis įmanomis formomis.

2007 metais teigiamai kritikų įvertintas spektaklis, pelnė net du „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus, kurie buvo įteikti režisieriui Jonui Vaitkui ir aktoriui Rolandui Kazlui.
 • 0

#2
ovvvis

ovvvis

  Dalyvis (ė)

 • Nariai
 • 90 Pranešimai:
Nesupyk, bet jei kopini iš kur nors informaciją, parašyk ir šaltinius iš kur paėmiai ;)
 • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0