Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Mikelandželas Buonarotis


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 1

#1
Brownas

Brownas

  Forumo dvasia

 • Moderatoriai
 • 1.457 Pranešimai:
Michelangelo Buonarroti (adapt. Mikelandželas Buonarotis, 1475 m. kovo 6 d. Kaprezė, Toskana, Italija - 1564 m. vasario 18 d. Roma, Italija) – renesanso dailininkas, skulptorius, architektas ir poetas. Mikelandželas paliko aibę šedevrų, kurie žavi žiūrovus jau daugiau kaip keturis šimtmečius. Jo kūryba stipriai veikė tolimesnį Europos tapybos ir skulptūros vystimąsi.

Mikelandželas gimė 1475 metais netoli Florencijos, Italijoje. Jo talentas pasireiškė anksti, ir trylikametis jis jau dirbo pameistriu Florencijoje pas garsų dailininką D. Girlandają. Penkiolikmetį Mikelandželą gyventi į L. Medičio rūmus vos ne kaip šeimos narį priėmė Florencijos valdytojas Lorencas Didysis, kuris tapo berniuko patronu. Didžiulis Mikelandželo talentas per visą jo karjerą buvo akivaizdus, ir popiežiai bei pasaulietiniai valdovai dažnai užsisakydavo įvairių meno kurinių. Nors jis gyveno įvairiose vietose, didesnę savo gyvenimo dalį praleido Romoje ir Florencijoje. Mikelandželas mirė Romoje, 1564 metais, prieš pat savo aštuoniasdešimt devintąjį gimtadienį. Jis niekada nebuvo vedęs.

Nors jis nebuvo toks universalus genijus, kaip jo vyresnysis amžininkas Leonardas da Vinčis, Mikelandželo visapusiškumas žavi savo įspūdingumu. Jis buvo vienintelis dailininkas, galbūt net vienintelis žmogus, pasiekęs aukščiausią tobulumo viršūnę dviejose žmogiškos veiklos srityse. Kaip dailininkas, Mikelandželas užima aukščiausią ar beveik aukščiausią padėtį ir dėl savo šedevrų kokybės, ir dėl įtakos vėlesniems dailininkams. Daugybė freskų, kuriomis jis išdekoravo Siksto koplyčios Romoje lubas, teisėtai laikomas vienu didžiausių meno pasiekimų per visus laikus. Vis dėlto Mikelandželas pirmiausia save laikė skulptoriumi, ir daugelis kritikų jį pripažįsta talentingiausiu kada nors gyvenusiu skulptoriumi. Nepranokstamo meniškumo yra jo sukurtos, pavyzdžiui, Dovydo, Mozės ir garsiosios Pietos statulos.

Mikelandželo „Dovydas“

Mikelandželas buvo ir labai talentingas architektas. Tarp jo garsių pasiekimų šioje srityje yra Medičių koplyčios Florencijoje dekoras. Jis daug metų buvo ir Šv. Petro bažnyčios Romoje vyriausiuoju architektu.

Be to, Mikelandželas per savo gyvenimą yra sukūręs daug eilėraščių, ir maždaug 300 iš jų išliko. Jo sonetai ir kiti eilėraščiai buvo išleisti tik po mirties. Jie reikšmingai atskleidžia Mikelandželo asmenybę ir aiškiai parodo, kad jis buvo talentingas poetas.

Žymiausi kūriniai:

„Pieta“ – skulptūrinė kompozicija, 1498;
„Dovydas“, 5,5 m aukščio skulptūra, 1504;
Siksto koplyčios lubų freskos Biblijos ir mitologijos temomis Romoje, 1508-1512;
Popiežiaus Julijaus II antkapis su pranašu Moze, Romoje, 1513;
Lorenco Mediči antkapis ir Džiulijaus Mediči antkapis, Florencijoje, Medičių koplyčioje, 1524-1531.
 • 0

#2
Le Meute

Le Meute

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 937 Pranešimai:
Mikelandželo nuopelnai architektūroje man atrodo visada šiek tiek sumenkinami, o juk būtent jį galima laikyti baroko pranašu, o jo berots Florencijos biblioteka su įspūdingais laiptais laikomi tikru manierizmo ir jau kone baroko šedevru. Taip pat ir beveik toks vaizdas kokį dabar matome Šv. Petro bazilikoje Vatikane taip pat yra Mikelandželo nuopelnas, juk būtent jisai grįžo prie kryžminio kupolinio plano ir įspūdingasis briaunuotas kupolas nors ir nepabaigtas paties menininko, bet yra jo sumanymas.
Be architektūrinių šedevrų Mikelandželas buvo ne mažiau puikus urbanistas ir perprojektavo Kapitolijaus aikštę įvesdamas renesanso taip mėgiamas perspektyvas.
 • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0