Peršokti prie turinio

Nuotrauka

N. Saimonas. "Kalifornijos viešbutis"


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje nėra atsakymų

#1
knygugrauzike

knygugrauzike

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 136 Pranešimai:
„Kalifornijos viešbutis“
Gruodžio 29, 30, 31 dienomis J. Miltinio teatre premjera Neilas Saimonas „Kalifornijos viešbutis“(2-jų dalių komedija), režisierius Algimantas Pociūnas.


„...Man nebereikia daugiau pinigų – jų turiu pakankamai; nebetrokštu jokių literatūrinių įvertinimų – visus jau turiu. Kodėl vis rašau? Turiu tik vieną priežastį – esu gyvas ir man patinka gyvenimas.“

(Neilas Saimonas)Neilas Saimonas (g.1927m.) – šiuolaikinis amerikiečių dramaturgas, kurio pjesės daugiau nei 50 metų statomos įvairių teatrų scenose. Šio dramaturgo populiarumas – išskirtinis, jis tituluojamas Brodvėjaus teatrų karaliumi, jo humorui lenkiasi viso pasaulio teatrų gerbėjai.


Rašytojo gyvenimas susietas su Niujorku: čia jis gimė ir mokėsi, kūrė komiškus kūrinius (skečus) radijui ir vedė humoristines televizijos laidas. Jau 6 dešimtmetyje jis buvo populiarus ir žinomas kaip išskirtinio, subtilaus humoro meistras. Amerika juo žavėjosi, jo kuriamos televizijos laidos „Geriausias šou“ rungėsi populiariausiųjų sąraše. 1961m. Brodvėjaus teatras pastatė pirmąją N. Saimono pjesę, kuri sudomino žiūrovą, bet išskirtinių aplodismentų dramaturgas susilaukė 1963m., kai scenoje debiutavo komedija „Basomis po parką“. Legendinis komedijų meistras užkariavo Niujorką, o vėliau ir kitas pasaulio teatrų scenas. Neilo Saimono kūriniai sėkmingai ekranizuojami, o juose pagrindinius vaidmenis dažnai vaidina garsiausios Holivudo žvaigždės: P. Falkas, D. Hofmanas ir kiti.


N. Saimono pjesių personažai – paprasti žmonės, atsidūrę paprastose gyvenimiškose situacijose, apdovanoti neišsemiamu dramaturgo humoru. Kamerinė aplinka, taiklus sąmojis, neįtikėtinos situacijos meistriškai sudėliojamos į spektaklio visumą.


Pjesė „Kalifornijos viešbutis“ (parašyta 1976m.) sudaryta iš atskirų dalių, kurias jungia ta pati veiksmo vieta – viešbutis, kurio kambariuose verda atskiros gyvenimiškos istorijos.


Pirmoji istorija pasakoja apie dvi atostogaujančias poreles iš Čikagos, kurios tris savaites gyvena, pramogauja drauge ir suspėja viena kitai nusibosti. Ir štai vieną popietę viešbučio kambaryje kyla konfliktas... Keturių senų draugų kompanija patenka į šmaikščią, bet nemalonią situaciją. Aiškindamiesi santykius, jie išsako vieni kitiems smagius bendravimo priekaištus, kurių neįmanoma papasakoti, bet smagu pamatyti...


Antroji viešbučio kambario istorija apie solidžią porelę iš Londono - aktorę, kuri viliasi gauti garbingąjį „Oskarą“, ir jos vyrą, kuris lydės ją į Holivudą. Jaudinantis pasiruošimas būsimai apdovanojimų ceremonijai ir ...nusivylimų vakaras viešbučio kambaryje. Vienas įvykis, vienas vakaras ir šūsnis emocijų, kurios liejasi į melodramą, į dramą ir pagaliau – į komediją. Vakaras, prasidėjęs nusivylimais ir ašaromis, baigiasi sveiko juoko doze. Ir šį kartą negavę „Oskaro“ viešbučio kambario gyventojai nusiramina. Gyvenimas nesibaigia, jis verda už kiekvienų Kalifornijos viešbučio kambario durų, tik reikia jas praverti ir įsiklausyti...


Neilo Saimono kūryba neturi sienų, ji skirta visiems trokštantiems smagiai ir prasmingai praleisti laiką.


Mūsų teatro žiūrovams tai yra antroji pažintis su garsiojo dramaturgo kūryba. Daugiau nei dešimt metų mūsų repertuarą puošia nepakartojamas režisieriaus G. Gabrėno spektaklis pagal N. Saimono pjesę „Paskutinysis iš aistros kamuojamų meilužių“.


Vaidina:


Donatas Kalkauskas, Deividas Rajunčius, Toma Razmislavičiūtė, Evaldas Stokė, Eleonora Koriznaitė, Laimutis Sėdžius, Asta Preidytė


Literatūrinės dalies vedėja Jūratė Urbšienė
  • 0
Knyga - tai visas mano pasaulis.
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0