Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Vanda Juknaitė


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 71

#21
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Patikėk žinau kas depresija ir kiek ji trunka. Todėl su Dori apie tai kalbėt nereikia, nes teko daug domėtis nervų ligomis. Taip, kad apie psichinę depresijos veiklą žinau pakankamai.

Dėl savižudybė, šiaip ar taip, kai kuriais atvejai, ji yra pateisinama ir tai visiškai nėra bereikšmis veiksmas ir netgi kartais labai logiškas. Tai įrodo tiek Senovės Istorija, tiek Viduramžių.

Kodėl gi, mėgstu gyventi industrinėje kultūroje, milžiniški miestai, pramonė viskas ok, nesu gi kaimo žmogus (agrarinis).
  • 0

#22
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
ai, tai tada industrial subkultūrą turėjau omenyje. Kur pateikiami visokie baisūs dalykai be jokių paaiškinimų, tik norint parodyti, iki ko priėjo žmonės, gyvendami taip, kaip dabar :)
  • 0

#23
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
subkultūrai prijaučiu, bet tik dalinai...
  • 0

#24
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
o kaip manai tada, kaip tokia subkultūra paveiktų žmones? knygos, kuriose vaizduojamas gyvūnų žudymas, yra vieni niekai palyginus su ta subkultūra
  • 0

#25
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Matai, rodymas visuomenei kaip ji nusirito jau iš esmės turi pateisinama ryšį, kadangi visuomei suteikiamas paveikslas jos pačios atspindžio, tuo tarpu gyvūnų žudymas pateisinamo sąryšio su tuometine ar šiuolaikine epocha neturi. Elgesys blogas su gyvūnais buvo visais laikais, tačiau tik nuo XIX a. tai ima ryškėti kaip normalus reiškinys, tas pats Biliūnas, vėlgi, rodo, kad žudydamas šunį ar katę elgiesi gerai. Nėra jokios bausmės už tai, jokios pamokos nieko.
  • 0

#26
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
o kodėl negalima sakyti, kad tos knygos yra blogai besielgiančių žmonių atspindys? Kodėl manai, kad jis rodo, jog žudydamas šunį ar katę elgiesi gerai?
  • 0

#27
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Kadangi nėra tai paaiškinama, nėra po ti sekamos pamokos, kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, o kiekvienas sakinys privalo būti pasveriamas prieš jį pateikiant publikai.
  • 0

#28
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Jeigu tu laikai, kad kūrinyje nebuvo paaiškinta, kodėl buvo skandinami šuniukai, tai galiu parekomenduoti paskaityti antrą ir trečią kartą.
Antras dalykas, paskaityk priešpaskutinį mano pranešimą.Jeigu tu kažką paaiškini, tai nereiškia, kad toks veiksmas yra pateisinamas.Primityvus pavyzdys: kaimynas Jonas pagavo Petriuką vagiantį obuolius ir savavališkai nukirto jam pirštą, nes vogti nėra gerai.Bet argi obuolių vagimas yra svari priežastis(ir bet kokia kita priežastis) savaviliškai kapoti pirštus.Tavo tekstas bet kuriuo atveju yra nuobodus ir neleidžiantis skaitytojui pačiam interpetuoti tekstą ir veikėjų poelgius.Tokie tekstai skirti nebent kvailiems skaitytojams, telenovelių mėgėjams, meilės romanų mėgėjams, kur privaloma paaiškinti dėl ko Alechandras prarado per avariją atmintį, o dėl ko Maribelė apkeitė kūdikius ligoninėje.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#29
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Pavyzdys su obliu vagimu ir rankos nukirtimu netikęs, kadangi rašai tai be konteksto: pirmiausia vagystė yra priežastis nukirsti ranką, jeigu mes kalbame apie rytų šalis, antra, vagystė šiaip ar taip yra nusikaltimas, o jeigu ji atliekama kieno nors nuosavybėje vadinasi savininkas gali elgtis savo nuožiūra ir tik paskui pats atsako už savo poelgius ir pan...

Dėl paaiškinimų mano kūriuose, kaip sakiau, kolkas tu neskaitei, todėl negali ir žinoti ar jie nuobodūs ar ne... kiek teko kitiems skaityti, netgi tiems patiems literatūros kritikams, jiems tai pasirodė nenuobodu. Ką gi ar man dar būtina pateikti išvadą?
  • 0

#30
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Teodorai, tu pats rašai knygą apie žmonos prievartavimus, mušimus ir kitus žiaurumus, o Juknaitei siūlai uždrausti mokytojauti. Kur čia logika? Apskritai, kokią teisę turi sakyti, kas nusipleno būti mokytoja, o kas ne? Brisiaus ir kitų gyvūnų tau gaila, bet pats savo knygoje propaguoji irgi žiauriųmą, vergų iš "Dėdės Tomo..." tau irgi negaila, jeigu jie to nusipelno. Kur čia tavo žmogiškumas?
Rimtai, tavo akiratis toks siauras, toks grynas kietakaktis, jeigu man nepatinka, tai ir kitiems turi nepatikti.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#31
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Ne, rašyti apie kasdienį gyvenimą yra gerai, bet ta kasdienybė turi būti argumentuota ir paaiškinta, visko suversti tam tikram gyvenamam laikui yra neprasminga.


Nebūtina visko argumentuoti ir aiškinti knygoje, tam ir yra kalba tarp eilučių, skaitytojas pats turi suvokti, ką norėjo pasakyti autorius. O tau, kaip sovietų laikais, turi būti viskas pateikta ant lėkštutės. Parašyta ir dar paaiškinta, kodėl taip parašyta ir kokius jausmus tai turi sukelti.

Ir šiaip, net susinervinau skaitydama Teodoro postus. Visiškai pritariu Yoel.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#32
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
bet pas mane visai kitoks požiūris į visa tai ką aš rašau... kaip sakiau, pas mane nagrinėjama žmogaus psichologija, pagal kurią siekiama įrodyti, kad žmogus yra tik subjektas kurio mąstymas per visą gyvenimą gali nueiti iki duobės ir vėl iškilti iki aukščiausio taško, o visi tie jo atliekami veiksmai yra pagrįsti mąstymo veiksniais, be to jis visada gailisi savo poelgių, siekdamas juos ištaisyti. Tai sugniuždyto vidaus žmogus bent jau toks atrodo iš vidaus, bet ne iš išorės. Matai aš nelabai moku paaiškinti. Visa esmė, kad pas mane viskas pateikiama kitu kampu ir nėra taip viskas stereotipiška, aš aprašinėju istorija, teisine veiklą, bet ne kažkokį beryši veiksmą, kaip kad skandinimus. Pats tai rašydamas aš visada pagrindžiu išryškindamas to personažo ydas ir dorybes tame atliekamame veiksme. Aišku, kad aš ne viską paaiškinu, yra gi vietos ir skaitytojui pačiam suvokti, iš esmės visa knyga ( visi 5 tomai būsimi) yra skirti pačiam skaitytojui suvokti kuris iš personažų yra doras, o kuris ydingas, nors iš pirmo žvilgsnio tai nėra parodoma arba viskas taip sumaišoma, kad kartais doras žmogus atrodo kaip didžiausių nuodėmių esybė ir atvikščiai. Kiek teko kitiems skaityt jau ir susidūriau su tuo, kad žmonės susidaro vieną nuomonę apie vieną personažą, nors iš esmės ji turėtų būti priešinga. Net ir skaitom.lt buvo tas pats, kai aš dėjau ištrauką, jeigu dar pameni, Dori.

Kolkas pas Juknaite, kiek man teko skaityt, tai žmogaus mąstymas neatskleidžiamas, tik veiksmas ir viskas. Ir aš išsakau tik savo nuomonę, nesakau gi kitiems, kad jūs neskaitykit jos, jeigu aš taip sakau... Laisva šalis, skaitykit ką norit jeigu jus žavi tokie tekstai prašau...mėgaukitės aš gi ne cenzorius.
  • 0

#33
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Kodėl visi turi rašyti taip, kaip tu rašai? Ir tk tavo rašymo stilius veiksmas - priežastis yra teisingas? Tokia nuomonė susidaro skaitant tavo postus. Ar gera knyga yra tik ta, kuri sukelia gailestį? Kur veikėjo veiksmai yra pagrįsti?
Aš nesutinku, kad paprasčiausias veiksmas - skandinimas yra beprasmis ar be ryšio. Taip ir siekiama sukelti skaitytojui susimąstymą, kodėl taip pasielgta, ką aš turėčiau iš to išmokti ir pan.
Žodžiu, mokinkis skaityti tarp eilučių. Jeigu knygoje nėra parašyta, kad nužudžiau, nes sirgau despresija ar esu įdingas, tai nereiškia, kad ji jau bloga.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#34
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Aš tau sakau, kad nebūtina rašyti kaip kaip aš. Šiukštu rašyti vienodai, tačiau pasakyk tu man ką galima pasimokyti iš pastraipos kur aprašoma kaip sėdi moteriškė prie vonios atsukusi vandenį ir žiūrėdama kaip skęsta šuniukai. Ką tu gali pasimokyti: nežudyt, gailėtis ( jeigu gailėtis tai ko? tos moteris, šunelių, ar to vaiko ( jei neklystu ten buvo vaikas kazkoks), kuris galvoja, kad šunyčiams viskas bus gerai) be to ten jau nuo pirmų sakinių jaučiama depresinė nuotaika ir pan... Knyga be moralo. Apskritai knygoje turi būt moralas bent kažkoks.

Čia tas pats jeigu kas nors parašytų romaną kur visi vagia tik dėl to jog daugiau nėra ką veikti. Kazin ar tau tokią knygą patiktų skaityt? Nors gal ir patiktų čia tavęs nesupaisysi... :)
  • 0

#35
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Ž. Kokto yra pasakęs „Gera knyga yra ta, kuri pasėja klaustukų“

Būtent tas vaizdas prie vonios ir iškelia klausimus: ko gailėtis? moters, šuniukų? kodėl ji taip pasielgė? ar aš būčiau taip daręs? ko turėčiau išmokti iš šios knygos? Kiekvienas skaitytojas į tą situaciją pažiūrės iš savo prizmęs, iš savo patirties, vertybių, moralės ir pan. nebūtina juk pasakyti skaitytojui iškarto, ko gailėtis, kodėl ji pasielgė būtent taip. Man taip skamba, kaip pasiteisinimas, aš norėčiau pati suvokti elgesio priežastis. Čia ir yra žmogaus psichologija. O moralas yra visada knygoje, jei mes sugebame jį pamatyti ir suprasti.

Knyga apie vagis gal ir patiktų man, nes būtent už to "vagimo iš neturėjimo, ką veikti" ir slypėtų visos priežastys. ne viskas matoma plika akimi ir ne viską reikia priimti kaip už gryną pinigą.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#36
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Vis tiek nelabai aš matau kur čia pas ją vertybė knygoj. Tai gerai pasakyk man tada knygos moralą...

Na, gerai, pateiksiu kitą pavyzdį: O kaip tau būtų knygą apie šešių kartų giminės narius, kurių kiekviena karta kenčia už praeitos kartos nuodėmes? ( gera pavyzdį sugalvoja)...
  • 0

#37
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Kodėl tau visi turi viską pasakyti, įrodyti, kad knyga gera? Nors ko, aš klausiu, tau visada reikia paaiškinimo, parašymo, pasakymo tiesiai šviesiai.
Man moralas yra vienoks, tau gali būti kitoks. Vieni gali teisti moterį, kiti suprasti. Negalima visiems taikyti tos pačios taisyklės.

O tavo pavyzdžio nesupratau, ką aš turiu iš jo pasakyti?
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#38
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Na, aš tiesiog klausiu koks moralas, juk visi mokykloj tą knygą skaitėm ir visiems buvo vienodai įteigtas moralas, kad taip elgiasi moteriškė, kankina depresijos be jokio paaiškinimo.

Dėl pavyzdžio, sakau ar tokią knygą skaitytum? Tą prasme ar tokioje knygoje būtų galima įžvelgti skaitytojui tarpeilutines potekstes ir pan... Tą prasme bandau išvesti tokią mintį, kad tokiame siužete būtų norodoma preitos kartos nuodėmes ir naujos kartos kančios. pvz., tėvas apvogė parduotuvę, bet už tą jo apvagimą po kažkiek metų nesamoningai atkenčia sūnus, pvz, jo šeima išsiskiria ( nu čia kaip pavyzdys),,,
  • 0

#39
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Teodorai> literatūros kritikai man tikrai nėra rodiklis.Nebent nurodytum pavardes.Toliau, tu kūrinio tikrai nepateiki intriguojančiai apie jį kalbėdamas.Paprasčiausiai nuobodu skaityti, kai viskas argumentuota, paaiškinta, kaip sakiau, tokia literatūra tinkama neišprususiam skaitytojui arba 5 klasės mokiniui.Kur teksto aiškinimas vyksta pagal schemą: Kodėl Jonas buvo negeras? Tekste randi parašyta: Jonas buvo negeras, nes....

bet pas mane visai kitoks požiūris į visa tai ką aš rašau... kaip sakiau, pas mane nagrinėjama žmogaus psichologija, pagal kurią siekiama įrodyti, kad žmogus yra tik subjektas kurio mąstymas per visą gyvenimą gali nueiti iki duobės ir vėl iškilti iki aukščiausio taško, o visi tie jo atliekami veiksmai yra pagrįsti mąstymo veiksniais, be to jis visada gailisi savo poelgių, siekdamas juos ištaisyti.

:) Juknaitė taip pat nagrinėja žmogaus psichologiją.Ir jos veikėjai taip pat eina iki duobės, tik ne visi pakyla.Nėra taip banalu, kaip tavo situacijoje.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#40
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Tu supranti ką kalbi, imsiu aš tau ir rašysiu kritikų pavardes. Biški nei šiaip nei taip skamba.

Aišku, kam mano kūriniai banaalūs, tas tegu neskaito... bet pas mane nie vienam lape nera pasakyta kad pvz., koks nors Segejus buvo kvailas, kadangi vaikysteje galva susitrenkė... ką tu pasakei, tai jau skamba kaip idiotizmas.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0