Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Vanda Juknaitė


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 71

#41
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Dėl pavyzdžio, sakau ar tokią knygą skaitytum? Tą prasme ar tokioje knygoje būtų galima įžvelgti skaitytojui tarpeilutines potekstes ir pan... Tą prasme bandau išvesti tokią mintį, kad tokiame siužete būtų norodoma preitos kartos nuodėmes ir naujos kartos kančios. pvz., tėvas apvogė parduotuvę, bet už tą jo apvagimą po kažkiek metų nesamoningai atkenčia sūnus, pvz, jo šeima išsiskiria ( nu čia kaip pavyzdys),,,


Jeigu sudomintų, tai skaityčiau. Ar galma bus įžvelgti tarp eilučių, tai dar priklauso ir nuo rašytojo, kaip jis visa tai pateiks.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#42
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Tai tik primityvus pavyzdys, kad kažkokie aiškinimai yra nieko verti, nebent jie būtų labai įtaigūs.Nesuprantu, ko tada būtų vertas simbolizmas, impresionizmas arba magiškasis realizmas, kur iš viso niekas nėra aiškinama.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#43
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:

Aš tau sakau, kad nebūtina rašyti kaip kaip aš. Šiukštu rašyti vienodai, tačiau pasakyk tu man ką galima pasimokyti iš pastraipos kur aprašoma kaip sėdi moteriškė prie vonios atsukusi vandenį ir žiūrėdama kaip skęsta šuniukai. Ką tu gali pasimokyti: nežudyt, gailėtis ( jeigu gailėtis tai ko? tos moteris, šunelių, ar to vaiko ( jei neklystu ten buvo vaikas kazkoks), kuris galvoja, kad šunyčiams viskas bus gerai) be to ten jau nuo pirmų sakinių jaučiama depresinė nuotaika ir pan... Knyga be moralo. Apskritai knygoje turi būt moralas bent kažkoks.

Aš galiu pasakyti. Galima pasimokyti pačiam sau išsikelti klausimą, kodėl ji taip padarė, ir tuos kitus klausimus, kuriuos Dori jau paminėjo. Nu pvz aš skaičiau tokias knygas, ten buvo įvairiai besielgiančių žmonių, man kildavo tokie klausimai, aš apie tai galvodavau, taip išsiugdžiau sau empatiją ir dėl to dabar esu labai krūta. Tikrai krūta, nes dabar aš suprantu, kad kai į priėmimo skyrių ateina pacientas, kuris bijo, kuriam skauda, tai jį reikia suprasti, nuraminti. O ne žvengti su kolegom ir šnibždėtis, koks kvailas, ko jis verkia, jis tik eilinis pacientas mums, kaip kai kurie kiti daro. Va ko galima išmokti iš tokių knygų.
  • 0

#44
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Aišku, kam mano kūriniai banaalūs, tas tegu neskaito... bet pas mane nie vienam lape nera pasakyta kad pvz., koks nors Segejus buvo kvailas, kadangi vaikysteje galva susitrenkė... ką tu pasakei, tai jau skamba kaip idiotizmas.


Joks idiotimas, turiu pritarti Yoel. Tu juk pats teigei, kad aiškini kiekvieno veikėjo poelgius, jeigu jis mušė, tai jį kankino tas ir tas, jeig darė taip, tai atskleidi jo nedorybę ir pan. Nereikia priimti to tiesiogiai, kad būten toks sakinys ir yra. Norim pasakyt, kad tau kur veiksmas, ten reikalinga ir priežastis nurodyta.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#45
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Žiūriu mes čia nesusikalbėsim jaučiu... parašysiu knyga, tada galėsit mano stilių su Juknaitę ir lygint, analizuot, plėtot su mėšlu vartaliot, tyčiotis ir panašiai elgtis... 8-)
  • 0

#46
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Man panašiau, kad Teodoras rašo pamokomojo tipo tekstą (didaktinį) ir labai pedantiškai visur sudėlioja visus taškus ant i , taip nepalikdamas jokios laisvės skaitytojo interpretacijai.Tokie veikėjai turėtų būti labai vienpusiški, jeigu visada žino, ką ir kodėl daro.
Ir nesuprantu, kam aiškinti tekste visus dalykus, ar tuo siekiama taip paveikti skaitytoją? Juk čia kažkoks perdėtas moralizavimas.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#47
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:

Na, aš tiesiog klausiu koks moralas, juk visi mokykloj tą knygą skaitėm ir visiems buvo vienodai įteigtas moralas, kad taip elgiasi moteriškė, kankina depresijos be jokio paaiškinimo.

Depresijos paaiškinimą ne mokykloj, o universitete moko. Ir tai vienintelio paaiškinimo nėra, tik teorijos.
  • 0

#48
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
O mus mokykloj per biologija apie depresija mokė, univere per psichologija apie depresija nekalbėjo tik jau daugiau apie psichiatrija sakyčiau netgi.
  • 0

#49
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Man panašiau, kad Teodoras rašo pamokomojo tipo tekstą (didaktinį) ir labai pedantiškai visur sudėlioja visus taškus ant i , taip nepalikdamas jokios laisvės skaitytojo interpretacijai.Tokie veikėjai turėtų būti labai vienpusiški, jeigu visada žino, ką ir kodėl daro.
Ir nesuprantu, kam aiškinti tekste visus dalykus, ar tuo siekiama taip paveikti skaitytoją? Juk čia kažkoks perdėtas moralizavimas.



O kas čia blogo jei pas mane ir didaktiškumo yra? Nuo to knyga nesuprastėja. Bet aš žiūriu čia jau tapo nebe juknaitės kūrinio aptarimas, o aptarimas koks prastas kūrėjas yra Teodoras ir kaip mes visi ji susimokę purvu apmėtykim, kad tik Juknaitė gražesnė atrodytų... Ačiū.
  • 0

#50
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Aš ir nesakiau, kad blogo.
Kadangi tu pats pradėjai lyginti kokie tavo veikėjai ir koks rašymo būdas, tai ir išsiplėtė diskusija apie tave.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#51
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
nu aš tai nesusimokiau, tik diskutuoju
  • 0

#52
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Aš save tik kaip pavyzdį pateikiau ( bet čia taip puikiai mano stilių sukritikavo, kad pasijaučiau kaip 300 metų senis rašantis jaunimui kas po teisybei vargu ar gaunasi ir vargu ar apskritai lietuviu rinkai man čia rašyt gaunasi vis tiek už tema mane jaučiu pasmerks visa salis... :) ), galėjau pateikti kaip pavyzdį pvz., kokią nors Bibliją, bet tai irgi būtų jaučiu blogai, nes pas juknaitę tai juk šedevras, užslėpta mintis kas antram sakinyje ir žodyje... ir tik aš tulas Kaunietis to nelabai pagaunu, savo stereotipiniu mastymu. 8-) 8-)
  • 0

#53
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Žiūriu mes čia nesusikalbėsim jaučiu... parašysiu knyga, tada galėsit mano stilių su Juknaitę ir lygint, analizuot, plėtot su mėšlu vartaliot, tyčiotis ir panašiai elgtis... 8-)

Jeigu mūsų nuomonės išsiskiria, tai nereiškia, kad mes nesusikalbam.
Iš tavo knygos niekas čia nesityčioja. tai tu pradėjai ją lyginti su Juknaite.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#54
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

O mus mokykloj per biologija apie depresija mokė, univere per psichologija apie depresija nekalbėjo tik jau daugiau apie psichiatrija sakyčiau netgi.


kažin, kiek ten tos psichiatrjos jums aiškino tau, kaip istorikui, turėjo dėstyti bendrąją psichologiją apie pagrindinius dalykus. mes apie tai mokėmės tik aju vėlesniuos kursuose, o klinikę 4kurse turėjom, tai kažin ar kitos specialybės studentams dėsto tiek daug.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#55
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
pas mus superinis dėstytojas buvo, kur psichiatrinėj dirbo ir puikiai viską aiškindavo plačiai kaip tikriems medikams. Be to aš medikų šeimoj gyvenu ir tokių knygų pas mane ciela lentyna...

Žiūriu mes čia nesusikalbėsim jaučiu... parašysiu knyga, tada galėsit mano stilių su Juknaitę ir lygint, analizuot, plėtot su mėšlu vartaliot, tyčiotis ir panašiai elgtis... 8-)

Jeigu mūsų nuomonės išsiskiria, tai nereiškia, akd mes nesusikalbam.
Iš tavo knygos niekas čia nesityčioja. tai tu pradėjai ją lyginti su Juknaite.


Kaip sakiau, save pateikiau kaip elementarų pavyzdį... galėjau pateikt bet ką... bet tokie pasakymai kaip banalu, neįdomu, kvaila ir pan... kažkaip sukelia prieštaringas idėjas. Be to kaip sakiau mano knyga kazin ar lietuvių rinkai skirta bus, nes jaučiu kad vien tik ja isleides susilauksiu tremties jeigu ne baudos.
  • 0

#56
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Na nesupyk, bet tada galėjai pateikti kitų pavyzdžius. Kurie yra išleidę jau knygas, tada bent galėtume lyginti (kas būtų skaitęs tas knygas) ir nebūtų jokių įsižeidimų, dėl nuomonės reiškimo.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#57
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Tai forume ne aš vienas esu gi.... gi nesivadia forumas www.Teodorassakoskaitytmanoknyga.lt :)
  • 0

#58
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Bet tai tu pradėjai sakyti, kokios prastos jos knygos ir lyginti su savo knyga. Prie ko čia kiti?
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#59
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Tai man prastos, man ir kitų lietuvių rašytojų knygos prastos, bet aš save pateikiau kaip pvz.... reikia skirti kur lyginimas grynai su manimi ir kur lyginimas tik kaip pvz.,
  • 0

#60
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Tai man prastos, man ir kitų lietuvių rašytojų knygos prastos, bet aš save pateikiau kaip pvz.... reikia skirti kur lyginimas grynai su manimi ir kur lyginimas tik kaip pvz.,

na žinok nesuprantu skirtumo, kur lyginimas su savimi ir savęs patiekimas kaip pavyzdžio?
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0