Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Januz L. Wišviewski ,,Vienatvė tinkle“.


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 3

#1
Mergiote

Mergiote

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 874 Pranešimai:
 • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Kaip ir žadėjau, rašau apžvalgą apie Januz L. Wišviewski knygą ,,Vienatvė tinkle“.

Mokykloje teko pristatinėti pasirinką šiuolaikinio užsienio rašytojo knygą, tad aš ėmiausi šitos. Neperrašinėsiu ir nekursiu kažko naujo, tiesiog copy paste (bet visą tai mano =)

Apie autorių

Janusz L. Wiśniewski - lenkų rašytojas, informatikas, chemikas. Gimė 1954m.Torunės mieste. Studijavo fiziką ir ekonomiką M. Koperniko universitete, apgynė informatikos daktaratą Varšuvos politechnikos universitete ir habilitacinį chemijos mokslų daktaro darbą anglų kalba Lodzės politechnikos universitete. Yra Pamario pedagoginės akademijos Slupske ekstraordinarinis profesorius.
Šiuo metu gyvena Vokietijoje. Mėgsta keliauti.
Yra išleidęs 24 knygas įvairiomis kalbomis (10 iš jų yra išverstos į kitas kalbas).

Pirmoji pastraipa.
Nuo ketvirtojo kelio rampos vienuoliktame Berlyno Lichtenbergo traukinių stoties perone po traukinių ratais šoka daugiausia savižudžių. Taip tvirtina oficiali, skrupulinga, kaip visada, tiksli visų Berlyno stočių vokiečių statistika. Galiausiai tai ir matyti, kuomet sėdima ant suolelio prie ketvirtojo kelio vienuoliktame perone. Ten bėgiai blizga labiau nei kituose peronuose. Avarinis stabdymas, dažnai kartojamas, ilgam palieka nugludintus bėgius. Be to, įprasti tamsiai pilki ir nešvarūs betoniniai geležinkelio pabėgiai keliose vietose per visą vienuoliktojo perono ilgį daug šviesesni nei kitur – tarpais beveik balti. Tose vietose stoties priežiūros tarnybos naudojo stiprius detergentus, kad nuplautų lokomotyvų ir vagonų suplėšytų ir sutraiškytų savižudžių kūnų kraujo dėmes.

Turinys. Jakubas ir Ji susitinka virtualioje erdvėje – ICQ pokalbių svetainėje. Pažintis prasideda nuo Jos žinutės - prašymo : ,,Ar galiu visa tai tau papasakoti?” Jis leido. Ir nuo vienos, keistokos žinutės prasidėjo beveik metus trukusi draugystė, kupina atvirumo, jautrumo, išgyvenimų, jausmų ir prisiminimų.
Nekalba jiedu apie bereikšmius dalykus, kaip gali atrodyti internetiniai pokalbiai (La. Ka vejki?). Jakubas pasakoja apie genomą, savo buvusią mylimąją Nataliją, draugą Džimą. Ji - apie vyrą, kuris be darbo negali gyventi, pokalbius ,,Širdis ir Protelis”.
Du suaugę žmonės patiria vienatvę tinkle – kartu, bet labai toli vienas nuo kito. Jie myli, laukia, pasakoja išgyvenimus, tikisi, juokiasi, verkia, susitinka. Ir Jakubas eina į vienuoliktąjį peroną prie ketvirtojo kelio rampos.

P.S. kalba jie ir apie paprastus dalykus, tik ne per daug erzinančiai ar banaliai.

Vat taip aš ją pristatinėjau, o mano atsiliepimai būtų tokie:
Šią knygą pasiėmiau tik dėl vienos citatos (,,Dieve, padėk man būti tokiu žmogumi, kokiu laiko mano šuo”). Pažvelgusi į knygos pavadinimą, viršelį ir aprašymą susidariau nuomonę – romaniūkštis apie internetinę meilę. Nieko gudraus, bet norėjau kažko paprasto po F. Kafkos ,,Metamorfozės”. Tačiau, tai nebuvo taip lengva, kaip tikėjausi. Sakoma, kad vienas iš geros knygos požymių yra sukelti jausmus. Tai va, ir juokiausi, ir verkiau. Tiesa, laukiau kitokios pabaigos ir net norėjau kitokios pabaigos, bet maniškis variantas būtų daug prastesnis.

Iš tiesų kažko gudraus, dėl ko ją galima vadinti meniškai aukšto lygio tai ir nėra daug. Tad kas tikisi gauti daug sudėtingos literatūros, tai ir nusivils =)
Tačiau man patiko. Skaityti lengva, greita, tiesa vidury knygos ir atsibodo, o tą nusibodimą kartais prablaškydavo istorijos apie Jabubo arba Jos draugus, dėl kurių didelis pliusas rašytojui.
Knyga puikiai išlaviravo, kad nebūtų nurašyta į lėkštųjų pusę.

Skaitykit =)
 • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#2
Yoel

Yoel

  Forumo dvasia

 • Nariai
 • 1.844 Pranešimai:
 • Miestas:Vakarų Lietuva
Ačiū, kad parašei.Tikrai buvo įdomu paskaityti atsiliepimą apie knygą.
 • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#3
rasuole11

rasuole11

  Naujokas (ė)

 • Nariai
 • Akis
 • 13 Pranešimai:
as sia knyga irgi skaiciau, tiesa pries keleta metu...jau senokai... prisimenu tiek, kad man ji visai patiko, lengvai skaitesi ir tikrai pritariu, kad nebanali....Tiesa, manau, kad ji idomiau skaitosi zmonems , kurie daug naudojasi internetu, taip pat ir daug bendrauja internete :P
 • 0

#4
Vėjo_Nublokšta

Vėjo_Nublokšta

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 906 Pranešimai:
 • Miestas:Vilnius
Man taip pat teko skaityt gan seniai šiaip..
Pamenu,kad taip pat kaip ir Mergiotė skaitydama juokiausi ir verkiau..
Pabaiga buvo tokia šiaip stebinanti..Nes viskas gan susimaišė..
Šiaip manau,kad tikrai įdomu paskaityt,kai kažko labai rimto nesinori ir kažko per daug lengvo..
 • 0
"Man nerūpi ar tu juodaodis, baltaodis, heteroseksualas, biseksualas, gėjus, lesbietė, lieknas, storas, aukštas, žemas, turtingas ar vargšas, jei tu būsi malonus man, aš būsiu malonus tau. Šitaip paprastai."
- Eminemas -
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0