Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Kaip pamatyti gerą ir atpažinti prastą knygą


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 5

#1
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
,,Kaip pamatyti gerą ir atpažinti prastą knygą" yra straipsnis žurnale ,,Miesto IQ", kuriame diskutuojama apie literatūros atrankos kriterijus bei leidybos aspektus. Šiame straipsnyje man įsiminė ,,Versus aureus" direktoriaus A. Mickevičiaus pasakymas, kad pas mus įsigalėjęs keistas dalykas - jei pristatoma knyga, beveik niekada neminimas leidėjas. Taigi, tai privertė mane pamąstyti apie leidyklos reikšmę ir turiu pasakyti, kad man tai turi išties didelę reikšmę, kas knygą išvertė ir išleido.
Yra keletas leidyklų, kurių knygas aš galiu imti ir skaityti apie jų turinį nieko net nežinodama. Ir net jei nevisada atkreipiu dėmesį į tai kas knygą išleido, tai jau skaitydama pažvelgusi į leidyklą retai kada nustembu. Ir kalbu ne vien apie tam tikrus verčiamus autorius, bet ir apie pačią vertimo kokybę, nes aš pavyzdžiui visada įtariai žiūriu į didelės leidyklos naujus, kad ir klasikos vertimus, tuomet geriau pasiieškau senų knygos vertimų.
Taigi išsakiusi savo nuomonę, dabar norėčiau paskaityti jūsiškę, apie tai ar leidykla gali padėti pamatyti gerą ir atpažinti prastą knygą?
  • 0

#2
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Labai geras pastebėjimas.Dabar permečiau akimis, kokios mano paties pirktos knygos ir kas jas išleido:
TytoAlba
Trigrama
Aidai
Pradai
Yra aišku ir didžiųjų leidyklų, tokių, kaip Vaga.
Aidai jau seniai yra mano mėgstamiausia leidykla.Dėl to, kad jie leidžia tik rinktinę literatūrą-filosofinę, krikščionišką- ir dažniausiai tai atlieka kokybiškai.Taip pat pažiūriu Katalikų Pasaulio leidinius.Bet tarkime niekada specialiai nežiūrėsiu, ką išleido Almalitera- daugiausia šlamšto, o va, nueiti į aidų leidyklos tinklapį arba kad ir į tą patį ,,Versus aureus" dažnai nueinu ir randų, ką nors kas man patinka ir yra turi vertę.
Apie vertimus nelabai išmanau.Didžiosios leidyklos taiko į mases(iš neigiamos pusės vartoju šį žodį)- svarbu gražus viršelis ir madinga pavardė, gera reklama; priešingai elgiasi, pavyzdžiui, leidykla ,,Aidai" - leidžia tik konkrečiam,išskirtiniam skaitytojui skirtas knygas: istorines, filosofines, biografines.Todėl šiais laikais, labiau nei anksčiau, aš spredžiu apie knygą pagal viršelį.Paradoskalu.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#3
rasuole11

rasuole11

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 13 Pranešimai:
AlmaLittera leidzia" XXa. aukso fondo" knygas,klasikos serija... tarp ju yra visai nemazai neblogų knygų...
  • 0

#4
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Pritariu.Nors tas XX.a fondas kartais man irgi atrodo tik kaip gera reklama.Kai kurie kūriniai nelabai atitiktų ,,aukso fondo" kategorijos, ką gi, ne man spręsti.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#5
Nesugalvoju

Nesugalvoju

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Nėra tokios, iš kurios galėčiau pirkti bet kokią knygą ir būti garantuota, kad ji bus gera. Daugybė (o gal net dauguma?) gerų knygų išleidžiamos masinio leidimo leidyklose („BLK“, „Vaga“). Pastaruoju metu susižavėjau leidykla „Kitos knygos“, tačiau tikrai tikrai ne visas skaityčiau, net jei ir nemokamai kas siūlytų. Bet gal čia mano būdas kaltas - iš kokio 100 knygų man gal tik kokia viena pasirodytų verta pirkimo. Dar prisiminiau, kad „Lietuvos ryto” XX amžiaus knygų kolekcijoje dauguma pasirodė skaitytinos.
  • 0

#6
snigo

snigo

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 49 Pranešimai:
tiesa, leidykla svarbu. bet apskritai vengiu labai puošnių viršelių ir itin įmantrių pavadinimų. būna taip, kad visa knygos išmonė ir tėra vien sudėta į pavadinimą. žinoma, esama daugybės knygų, kurių pavadinimai įdomūs, viršeliai pritraukiantys, ir turinys "solidus". gerą knygą, matyt, reikia "užuosti" :)
  • 0
A rose is a rose is a rose




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0