Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Onore de Balzakas ir jo romanai


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 29

#21
laTulipe

laTulipe

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 328 Pranešimai:
esu skaičiusi ,,Eugenija Grandė'' - na visai nieko, bet nuobodoka.
greitu metu skaitysiu ir ,,tėvas Gorijo'' :lol:
  • 0

#22
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Perskaičiusi temą visai susidomėjau pačiu Balzaku kaip asmenybe, matyt, teks kada perskaityti jo biografiją.

O dabar apie jo knygas. Šiaip esu perskaičiusi "Tėvą Gorijo" (ši man kažkodėl pasirodė labai paprasta ir graudinanti knyga), "Eugeniją Grandę", "Pusbrolį Ponsą", "Kurtizanių spindesį ir skurdą" bei, rodos, apsakymų rinkinį "Gobsekas". Deja, visas tas skaitymas vyko prieš gerus 3 ar 4 metus, kai net neįsivaizdavau, jog vėliau su Balzaku teks susidurti 11 klasėje. To pasekoje dabar teprisimenu siužetų nuotrupas ir tai, jog šio autoriaus kūriniai man skaitėsi itin lengvai ir buvo įtraukiantys.

Dabar planuoju iš naujo perskaityti išvardintas knygas bei dar keletą neskaitytų, nes vėl ėmė traukti realizmas, o ir nuobodulys skaitant realistiškai ir įtaigiai vaizduojamą įvairių sluoksnių Prancūzijos visuomenę, man yra asmeniškai neįsivaizduojamas.
  • 0

#23
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Man taip pat sunku įsivaizduoti, kaip tai gali būti nuobodu.Bet gali.Čia nuo nuotaikos gal priklauso.
O visgi, Rastinjakas vienas iš mėgstamiausių ir tikrai nepamirštamų veikėjų.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#24
laTulipe

laTulipe

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 328 Pranešimai:
taigi, prieš kurį laiką perskaičiau ,,tėvas Gorijo''. nuobodi ir ši knyga buvo, nors įdomi. ypač pabaiga labai sugraudino :)
  • 0

#25
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

taigi, prieš kurį laiką perskaičiau ,,tėvas Gorijo''. nuobodi ir ši knyga buvo, nors įdomi. ypač pabaiga labai sugraudino :)



Mane tai kaip tik vidurys graudino o ne pabaiga, pabaiga nuspejama tokia sakyciau.
  • 0

#26
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:
"Tėvas Gorijo" - ko gero pirmas rimtas mano klasikos romano skaitymas. Didelis įspūdis, tikrai neteko nuobuodžiaut. Gal ne visiems priimtinas Balzako rašymo stilius, bet tokia jau ta klasika. Turi susitaikyt skaitydamas, kad rašyta ne dabar, taigi, bus kitaip. Be to, ir tuose ilguose aprašymuose nieko nereikalingo nėra.
Paskui buvo "Gobsekas". Tiems, kurie neskaitėt, pastebėsiu, kad šioje apysakoje minima viena iš Gorijo dukterų, jos ir jos šeimos likimas. Spėju, kad "Nusingeno banko namai" būtų apie antrąją, bet nėra išleista.
Dar skaičiau "Šagrenės odą", "Eugeniją Grande" ir "Pusbrolį Ponsą". Kartais kyla ambicijos perskaityt kuo daugiau "Žmogiškosios komedijos", ta chronologine tvarka kaip ji buvo rašoma - susitikt kituose romanuose tiek Rastinjaką, tiek Votreną, bet čia kol kas iš svajonių srities :)
  • 0

#27
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

"Tėvas Gorijo" - ko gero pirmas rimtas mano klasikos romano skaitymas. Didelis įspūdis, tikrai neteko nuobuodžiaut. Gal ne visiems priimtinas Balzako rašymo stilius, bet tokia jau ta klasika. Turi susitaikyt skaitydamas, kad rašyta ne dabar, taigi, bus kitaip. Be to, ir tuose ilguose aprašymuose nieko nereikalingo nėra.
Paskui buvo "Gobsekas". Tiems, kurie neskaitėt, pastebėsiu, kad šioje apysakoje minima viena iš Gorijo dukterų, jos ir jos šeimos likimas. Spėju, kad "Nusingeno banko namai" būtų apie antrąją, bet nėra išleista.
Dar skaičiau "Šagrenės odą", "Eugeniją Grande" ir "Pusbrolį Ponsą". Kartais kyla ambicijos perskaityt kuo daugiau "Žmogiškosios komedijos", ta chronologine tvarka kaip ji buvo rašoma - susitikt kituose romanuose tiek Rastinjaką, tiek Votreną, bet čia kol kas iš svajonių srities :)


ooo, taip ir as noreciau paskaityt. man Balzakas labai labai patinka. mane tie aprasymai savotiskai zavi, nes jie turi savo funkcija. Balzako kuriniuose nera skyriu(kodel ju nera pasidaro aisku paskaicius Balzako biografija apie jo rasymo buda), o perejimai nuo vienos prie kitos scenos ir buna per aprasymus :)
  • 0

#28
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
na pastebejau, kad Balzako gerbeju cia negausiai, bet esantiems ir, tikiuosi, busimiems turiu labai puikia nuoroda i issamu jo knygu personazu aprasyma ju tarpusavio rysius. isvardinta kuriuose kuriniuose jie pasirodo.

http://www.gutenberg... ... #2H_4_0025
  • 0

#29
Actus

Actus
  • Nariai
  • 4 Pranešimai:
Skaičiau ,,Pusbrolis Ponsas'' ir ,,Tėvas Gorijo'', pirmoji visai patiko, o antra buvo praktiškai tokia pat. Taip, veikėjai skyrėsi, bet visas pasakojimas buvo praktiškai vienodas. Teko ne kartą pajusti, jog šitą jau tikrai skaite, šitą irgi.
  • 0

#30
Rututux

Rututux
  • Nariai
  • 7 Pranešimai:
Reikėjo mums šiais mokslo metais perskaityti "Tėvą Gorijo" arba "Eugeniją Grande". Skaičiau Grande ir galiu pasakyti, kad iš mokyklai reikalingų perskaityti knygų sąrašo tai buvo viena geresnių knygų, tačiau man trūko daugiau veiksmo, norėjosi dar kažko, labiau užkabinančio, ko aš ir pasigedau.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0