Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Įdomiausi šiuolaikiniai lietuvių rašytojai.


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 108

#41
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
O vergai yra tokie patys žmonės, kaip ir visi. Ir nekalti, kad gimė tokiais laikais, kai odos spalva turėjo tiek reikšmės. Ir joks žmogus negali būti nuosavybė. Net jei jis ir nuspelno, nei vienas neturime teisės taip elgtis su kitu. Jie lygiai taip pat negalėjo priešintis sistemai, kaip ir Brisius. Bet čia kalbama apie žmones :wait:
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#42
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Toks jausmas, kad tau nepatinka knygos, kur yra aprašomas blogis, seksas, žudymas, girtuoklystės ir pan. Kad knyga turi būti tik šviesi, didinga ir pan. Bet jeigu buvo/yra tokia realybė? Aš kaip tik mėgstu tokias knygas, kur paminama žmogaus moralė, principai, vertybės. Kur instinktai veikia, o ne protas. |Pvz. Saramago "Aklumas", "Dėdės Tomo trobelė". Ten su žmonėmis elgiamasi dar žiauriau nei su Brisiumi. ;(


Ne, tai aš nesakau, kad viskas yra gražu ir didinga aplinkui, šioks toks minimalus blogis irgi yra. Kad ir aš pvz., viename iš mano apsakymų, kuriuos spausdins yra aprašomas žmogaus pokalbis su savo sąžine, kuri jam atskleidžia jo tuštybę, jo amoralų elgesį darbe, jo nenorą bendradarbiauti, skundimą, žeminimą ir pan...bet visa tai yra pateikiama per tam tikrus rėmus. Ta pati mano knyga, atskleisiu kad rašau apie tai kaip žmogus genda palaipsniui, pvz, apie žmonos prievartavimą, valdžios įrodymą, nežmonišką pavydą, kuris virsta į pagiežą. Bet niekada to neparodau atvirai, visada yra gailestis, užuojauta, kova su pačiu savimi, siekis keistis ir tam dedamos pastangos. Man svarbiau, yra kai veikia protas, kuris kontroliuoja instinktus. Bet atsimink toje pačioje ,,Dėdės Tomo trobelėje" yra kalbama apie žmogaus nuosavybe, o kadangi nuosavybė yra turtas su ją elgiamasi kaip tinkama, ypač jeigu nuosavybė pati to nusipelno. O Brisius yra mažas menkas šunelis, ir jo bėda tik tokia, kad jis paseno.


siuo atveju brisius dar didesne nuosavybe, jei laikai kad zmogu galima prilyginti nuosavybei, tai kodel tada suns negalima? :D
na vadinas nori pasauli pavaizduot geresni nei jis yra, juk ne visada zmogu sazine grauzia ir ne visada jis kovoja su savim, kitas tiesiog lipa per kitu galvas, nes mano kad yra virsesnis ar vertingesnis uz kitus ir tiek :)
  • 0

#43
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Tai aš priimsu visų nuomones, gi nesakau, kad dabar tu skaityk tik Stendali arba tik Šadarlo De' lakro, o jau kokios Ivanauskaitės neskaityt ir pan.. Ne, aš tiesiog sakau, kad man lietuvių literatūra nepatinka ir viskas. O būtent dėl to prostitucijos Ivanauskaitės kūryboje ir yra pagrindinis kablys, man kelia pasibjaurėjimą, kad moteris vaizduojaa kaip savanoriška prostitutė...siaubas. Parodykit man moterį ar merginą, kuri savo noru ( atmetant pinigų stygių) eitų į viešnamį. Absurdas.

Taigi nesakau, kad Brisius yra nepriklausomas individas, taip ji nuosavybė, bet jis yra nuosavybė pagal kitus kriterijus. Elgtis su nuosavybe žiauriai galima tik tuo atveju jeigu ji samoningai elgiasi priešingai savininko valiai. Tuo tarpu šuo negali elgtis priešingai valiai. Šiuo atveju dar senas šuo, kuris guli, laukdamas mirties. Šiuo atveju žmogus gali priešintis sistemai, šimtai vergų sukilimų buvo įvykę tiek Brazilijoje, tiek Meksikoje, tiek Amerikoje, tiek Urugvajuje tiek kitur. Ištisas hazendas išžudydavo.
O dėl bohemos, na, pas mane bohemos šeimoje tai daug...visa giminė vien bohema ir gyvenam.

Tokie žmonės, kurie lipa per kitų galvas vadinami karijieristais yra pats baisiausias žmonijos tipas. Daug tokių pažįstus tarp savo aplinkos, jie faktiškai su dalgiu prasieitų per žmonių minią, kad tik pirmi būtų.
  • 0

#44
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Tai aš priimsu visų nuomones, gi nesakau, kad dabar tu skaityk tik Stendali arba tik Šadarlo De' lakro, o jau kokios Ivanauskaitės neskaityt ir pan.. Ne, aš tiesiog sakau, kad man lietuvių literatūra nepatinka ir viskas. O būtent dėl to prostitucijos Ivanauskaitės kūryboje ir yra pagrindinis kablys, man kelia pasibjaurėjimą, kad moteris vaizduojaa kaip savanoriška prostitutė...siaubas. Parodykit man moterį ar merginą, kuri savo noru ( atmetant pinigų stygių) eitų į viešnamį. Absurdas.

Taigi nesakau, kad Brisius yra nepriklausomas individas, taip ji nuosavybė, bet jis yra nuosavybė pagal kitus kriterijus. Elgtis su nuosavybe žiauriai galima tik tuo atveju jeigu ji samoningai elgiasi priešingai savininko valiai. Tuo tarpu šuo negali elgtis priešingai valiai. Šiuo atveju dar senas šuo, kuris guli, laukdamas mirties. Šiuo atveju žmogus gali priešintis sistemai, šimtai vergų sukilimų buvo įvykę tiek Brazilijoje, tiek Meksikoje, tiek Amerikoje, tiek Urugvajuje tiek kitur. Ištisas hazendas išžudydavo.
O dėl bohemos, na, pas mane bohemos šeimoje tai daug...visa giminė vien bohema ir gyvenam.

Tokie žmonės, kurie lipa per kitų galvas vadinami karijieristais yra pats baisiausias žmonijos tipas. Daug tokių pažįstus tarp savo aplinkos, jie faktiškai su dalgiu prasieitų per žmonių minią, kad tik pirmi būtų.


toje ivanauskaites knygoje nesakoma, kad jos nuejo savo noru is pat pradziu. ten parodoma, kad tai kaip ismoktas gyvenimo budas, jos nemoka kitaip gyventi, neisivaizduoja kitokio gyvenimo, ir istrauktos is prostitucijos savo noru i ja grizta. na taip yra, yra tokiu moteru. su karjeristais tas pats, tokiu zmoniu yra ir tikrai daug :D esi labai didelis romantikas, pasauli matai grazesni nei jis yra :) cia tame ir esme, kad patinka realizmas, tai kas aktualu siuolaikiniame gyvenime, o ne pvz kokios meninko kurybos kancios (nors ir ziurint kaip pateikta) :)
  • 0

#45
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Ne, priešingai, aš esu visiškas juodas pesimistas, matau tik juodas spalvas aplink save. Aš esu toks didelis pesimistas, kad manyje optimizmo visiškai nėra nei lašo. Va, todėl mano kūriniai ir yra romantiniai, nes aš noriu, kad viskas būtų gražu, kad viskas būtu sustatyta į tamtikras vietas ir pan...
  • 0

#46
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Ne, priešingai, aš esu visiškas juodas pesimistas, matau tik juodas spalvas aplink save. Aš esu toks didelis pesimistas, kad manyje optimizmo visiškai nėra nei lašo. Va, todėl mano kūriniai ir yra romantiniai, nes aš noriu, kad viskas būtų gražu, kad viskas būtu sustatyta į tamtikras vietas ir pan...


O man atrodo, kad būtent romantikai ir optimistai ir rašo tokius kūrinius, kad viskas būtų gražu :D
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#47
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Tai tada aš esu išimtis iš bendros visuomenės terpės..... :D Aš toks juodas pesimistas, kad turbūt juodesnio ir būt negali...
  • 0

#48
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Ne, priešingai, aš esu visiškas juodas pesimistas, matau tik juodas spalvas aplink save. Aš esu toks didelis pesimistas, kad manyje optimizmo visiškai nėra nei lašo. Va, todėl mano kūriniai ir yra romantiniai, nes aš noriu, kad viskas būtų gražu, kad viskas būtu sustatyta į tamtikras vietas ir pan...


na vadinasi papildai tai ko tau truksta (beje keista kaip pesimistas gali rasyti optimistiskai, juk tai priestarauja pesimisto prigimciai :D )
o as realiste, labiau i optimizmo puse pildau tai ko man truksta, pamatyt zmoniu silpnybes, blogybes. kad pasaulis nera vien grozis ir geris :)
beje dalis rasanciu apie geri ir grozi man per daug nusisaldina :)
pvz dbr skaitau Po knyga, viskas sukas apie mirti, bet kaip idomu, nes ta mirtis kiekvienam apsakyme pateikiama vis kitaip :)
  • 0

#49
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Na, manau visi ta ištrauką perskaitė, kuria buvau idėjes, tai aš jos visą laiką čia nelaikysiu...kad nebūtų man keblumų... 8-)
  • 0

#50
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
jei butu ne per daug aprasymu tokioj knygoj tai skaityciau :D nesupratau tik kodel jo meile jai atrodo zavinga, jei jis ja prievartauja :)
esu maciusi filma su siek tiek panasiu scenrijum (na lazda su dviem galais). nezinau jo pavadinimo, nes ne nuo pradziu ziurejau, o rode per inita, tai kas per filmas neparaso :) vaidina Hugh Grantas. kur jauna paryziete isimyli zymiai vyresni rasytoja, ir dasileidzia iki to kad ja zemina visaip svarbu kad jis jos nepaliktu, ji pastoja, jis ja apgaule isskraidina i kita sali, o pats tesia pasileideliska gyvenima, meta rasyt, ji partrenkia masina ir ligoninej jo niekas nelanko, tik suzinojus apie ta avarija grizta ta panele, jis lieka invalidu ir tada jau ji ji visaip psichologiskai zlugdo :) gal znai ta filma? :)
  • 0

#51
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Kokią ištrauką? Nieko nemačiau :tmi:
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#52
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Na, manau visi ta ištrauką perskaitė, kuria buvau idėjes, tai aš jos visą laiką čia nelaikysiu...kad nebūtų man keblumų... 8-)


tai man pratrint citavima? :D
  • 0

#53
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Gali... pratrint, būčiau dėkinga...palik tik savo išsakyma..

Bet šiaip to žmogaus meilė savo žmonai, yra mistifikuota. Jis ją myli savais, nors laiko suvaržyta. Vienu žodžiu reikia skaityti visą knygą kad suprastum, nes ten pateikiami atskiri epizodai, širdgėla, kančia, noras nusižudyti, prisikėlimas iš depresijos. Meilės tipai ir pan.. Galiu sakyt, kad mano knyga labai sunku skaityt. Ją reikia įsikaityt, kad suprastum apie ką kalbama. Nes iš esmės nuoširdžiai gaila ne tos moteris, bet paties vyro. Kuris esti nežinomybėje, kadangi nemato aplink savo egzistuojančio veiksmo....
  • 0

#54
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Teodorai, perskaičiau tavo ištrauką.
O tu knygoje paaiškini, kodėl kunigaikštis taip elgiasi? iš kur jam sukilo tas noras taip elgtis su žmona? Man šiek tiek primena muilo serialus, bent jau iš aprašymo. Ir Jeigu tavo knygoje tiek daug žiaurumo, tai Brisius istorija "švelnus pūkelis" :D
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#55
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Tai aišku, paaiškinu iš kur pas jį tas žiaurumas. Šiaip galiu pasakyt, kad tikrai Brisius ir ,,Dėdės Tomo trobelė", tai tik vaikiškos pasakos su mano. Šiauip mulo operos nelabai primena. Nes viskas pateikiama kaip kerštas vienas prieš kitą. Ten svarbū ženklą suvaidina laiškai, posakiai, kreipiniai. Reikia skaitant matyt, kaip keičiasi vieno požiūris į kitą. Pvz., kunigaikštis dievina savo žmona, o ji darosi priverstinai abejinga. Aišku antro skyriaus galas yra visiškai žiaurus. Iš esmės pas mane penki tomai yra skirstomi į penkis pavadinimus, tai vien tai, jog pirmasis tomas vadinams ,,Nuodėmingieji" daug ką pasako, o antrajame ,,Prievarta" pačios prievartos visiškai nėra....vienu žodžiu laukit knygos ir suprasit, nes čia taip paprastai nepaaiškinsi...
  • 0

#56
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Tai kaip tu gali nemėgti tokių knygų, kai pats dar baisiau rašai? :^) Rašai kaip ir šiuolaikiniai rašytojai, apie šiuolaikines aktualijas: prievartavimai, žmonos mušimai, nerviniai priepuoliai ir t.t.
Aš tikiuosi, kad visoje knygoje yra išdėstyta ir paaikinti poelgiai, žiūrėk, kad nesigautų kaip muilo operoj: myliu, nemyliu, sumušė, bet myliu, pabėgau, parėjau, nes myliu, vėl sumušiau :D
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#57
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Čia ne dabartis aš rašaus apie XVIII a. Rusija, kur viskas remiamasi istorija. Pvz., XVIII - XIX a, žmona buvo laikoma vyro nuosavybe, už blogą elgesį ją būdavo galima sumušti, nuplakti, uždaryti į kalėjimą priverstiniams darbams, jeigu vyras nužudydavo žmona, tai jis pats atsipirkdavo tik pinigine bauda, o jeigu žmona nužudydavo vyrą, tai švelniausia bausme būdavo nuplakama.
Tokie net įstatymai buvo išleisti.
Šiaip pati pravoslavų bažnyčia liepdavo moteriai besaligiškai paklusti vyrui, elgtis su juo kaip su savo šeimininku ir pan... Todėl šiuo atžvilgiu kunigaikštis yra dar geras žmogus, nes nėra iš priegimties žiaurus ir blogas. Jis savo poelgių gailisi. Išsiųsdamas žmoną 7 metams iš namų, jis susigrąžina ją tik todėl, kad nekentėtų jo paties sūnus. Tai tartum pasiaukojimas.
  • 0

#58
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
va va as pritariu Dori :D apie tai kad zmona vyro nuosavybe ir panasius paprocius yra knyga Juros katedra, neseniai skaiciau man patiko. gerai kad toj knygoj viskas gerai baiges ir kad ten ne tik moterys beteises, bet ir vyrai ne beleka daryt gali :) na jei neskaitem tai siulau paskaityt :)
  • 0

#59
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

va va as pritariu Dori :D apie tai kad zmona vyro nuosavybe ir panasius paprocius yra knyga Juros katedra, neseniai skaiciau man patiko. gerai kad toj knygoj viskas gerai baiges ir kad ten ne tik moterys beteises, bet ir vyrai ne beleka daryt gali :) na jei neskaitem tai siulau paskaityt :)



Tai tais laikais visur ta pati kultūra buvo...laimingos pabaigos pirma buvau atsisakęs, bet paskui persmasčia ir vis dėlto bandysiu įdėti. O šiaip kiek čia muilo operos pas mane...tai velnias žino. Nugi aprašau beveik 150 m. vienos giminės istorija, jos peripetijas, nuosmukius, kilimus, kančias, mąstymą ir pan...nu šiaip kiekviena knyga yra muilo opera ta pati ,,Karas ir taika" muiko opera, ,,Forsaitai" muilo opera...visur galima atrasti muileškos...
  • 0

#60
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Teodorai, jau pradedi teisintis :D
Beje, sakai, kad rašai apie tuos laikus. Tai pakartosiu, kažkurio argumentą, kad lietuvių autoriai irgi rašė apie savo laikus, kai gyveno. Ar tai būtų kaimas su savo gėrimais, ar brisiaus žudymas, ar gavelio vilnius :) Kaip Pauliukaitis sako "Dainuoja, ką mato", taip ir rašytojai :)
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0