Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Kokią knygą pasiimtumėte į negyvenamą salą?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 48

#21
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
Pačią storiausią kada nors išlestą , būtų lengviau laužą pakūrenti :D o dar jei degtukų būtų :)

na jei rimčiau tada tikriausiai (kaip ir kažkas jau minėjo ) norėčiau turėti Bibliją.
  • 0

#22
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Visi tokie dievoti tai jau jetau jetau, ankščiau Biblijas duodavo katorgininkams Sibire, kad apmąstytų ką padarė.... o čia prie sala tai nesuprantu.
  • 0

#23
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:

Visi tokie dievoti tai jau jetau jetau


Vienu metu man irgi kilo juokas "Vos ne paskutinėm gyvenimo akimirkom grįžtama ten, kur banda", BET.Biblija gi išminties knyga. Gal ir nieko idėja pasiimti ją.Pasisemti dorybingumo, gerumo, išminties.Tobulumo gal net.Bet neimčiau asmeniškai aš jos.
  • 0

#24
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Aš irgi neimčiau biblijos, bet man, nors ir ateistei, ši knyga vis tiek labai įdomi.
  • 0

#25
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
sako , biblijoj gali rasti visus atsakymus tereikia mokėti ieškoti :D
  • 0

#26
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Galbūt ir rastum ten atsakymus, nežinau, svarbu ką nori rasti. Bent jau aš kaip biblija skaitau nuo šešių metų (čia pas mus tokia tradicija giminėj), tai nežinau, nors ir moku didžiąją dalį jos mintinai, vis tiek nieko gero nerandu, na, nenbetn Isminčių knyga, Karalių kn. teikia siokios tokios naudos. Is esmės Biblija yra puikiai parašytas istorinis romanas su tikrais įvykiais, tik pateiktais mistifikuotai ir tai, kad sakoma jog ji išminties knyga manau, ne tiek tiesa, kiek tai yra įkalta visoms kartoms iki mūsų būvimo.
  • 0

#27
SakaiŽinai

SakaiŽinai

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 224 Pranešimai:
Jei toje saloje būsi priverstas praleisti visą savo likusį gyvenimą, tai manau tikėjimas Dievu ir amžinuoju gyvenimu, galėtu būti paskutinė tavo viltis. Nes kitu atveju, nematyčiau prasmės gyventi. Žmogus sukurtas gyventi tarp žmonių. Ir kas galėtų būti geriau kaip tvirtas tikėjimas. Žmogui būtų daug lengviau viską iškęsti, nes jis suprastu, kad "viskas čia yra laikina, o tikrasis ir amžinasis gyvenimas laukia manęs po mirties" . Nors tai yra saviapgaulė, tačiau tokiu atveju man jos reikėtų.
  • 0

#28
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Jeigu tektų gyventi visą gyvenimą toje saloje, tą prasme jeigu tai suprasčiau, tai nieko nelaukęs pasiskandinčiau, arba jeigu ten būtų uola tai šokčiau žemėn. Tikrai savo gyvenimo tokioms bereikšmėms kančioms neatiduočiau. Iš esmės tada gyvybė būtų nieko neverta, apskritai žmogus toks padaras, kad nėra linkęs prisitaikyti, taip kad mirtis veikiau būtų išganymas nei bausmė tikint jog papulsi į pragarą kaip savižudis. Iš esmės tokioje vietoje pasirinkdamas mirtį, nusileistum Dievui.....
  • 0

#29
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Kažin ar skaityti pakanka, kad suprastum šv.Raštą.(Jau nekalbu apie šakas, kurios nagrinėja šv.Raštą, pavyzdžiui, Kabala, kurių mes neišmanome).Reikia išmanyti ir žydų misticizmą, gal ir susipažinus su Kabala.Jeigu tu neradai atsakymų, tai nereiškia, kad jų ten nėra.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#30
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Kažin ar skaityti pakanka, kad suprastum šv.Raštą.(Jau nekalbu apie šakas, kurios nagrinėja šv.Raštą, pavyzdžiui, Kabala, kurių mes neišmanome).Reikia išmanyti ir žydų misticizmą, gal ir susipažinus su Kabala.Jeigu tu neradai atsakymų, tai nereiškia, kad jų ten nėra.


Biblija ir Kabala yra visiskai skirtingi dalykai mielasis, ju sieti tarpusavyje ne tik kad negalima bet ir neleidziama, teologines studijoje prabreziama, kad Biblija yra tirinejama pazodziui, atmetant zydu misticizma, masonizma, Kaliostrizma bei kitas sakas. Biblija yra nagrinejama kaip saltinis ieskant ne metaforines reiksmes, o pačio teksto krypčių bei tiesioginių reiksmų. Jeigu tu nori sieti Biblija su zydais, tada jau prasideda jesivos mokymas, kuris siejasi tik su Tora ir Talmudu, kas yra visiskai skirtinga, kadangi Talmude nagrinejama pazodine pacios Toros reiksme, jos komentarai. Taigi Kabala, Biblija, Tora ir Talmudas yra visiskai skirtingi dalykai.
O tai, kad as nerandu atsakymu, tai tik irodo ta fakta, jog as esu netikintis ir tiek. Nors ir kiek skaiciau, tyrinejau, rengiau darbus, apie biblija niekada netikejau jokia metaforine jos reiksme, esu gyrnai materialistas, tikiu tik tuo, ka galiu paliesti ir pamatyti. Visada sakiau, kad tikiu materija, bet ne mistika. Nors mistikos mano gyvenime oi kiek pilna ir galbut man ir reiktu ja tiketi, bet egocentriko, kurio mintys sukasi tik apie analize bei sinteze, prota pakeisti sunku.
  • 0

#31
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Šito nusišnekėjimo nekomentuosiu.Tik vieną vietą:

Biblija ir Kabala yra visiskai skirtingi dalykai mielasis, ju sieti tarpusavyje ne tik kad negalima bet ir neleidziama, teologines studijoje prabreziama, kad Biblija yra tirinejama pazodziui, atmetant zydu misticizma,

Tai, ką tu parašei, yra visiškas absurdas.Teologinės studijos, kieno, katalikų? Katalikų teologija, manau, mažiausiai čia reikėtų painioti.Ir kaip galima Bibliją nagrinėti atmetant žydų misticizmą, jeigu ji žydų mistikų parašyta?Suprantama, kad gal katalikų kai kuriems teologams ir palanku atmesti žydų misticizmą, bet prisiminkime, jog didžioji Biblija toli gražu parašyta ne šių teologų, kurie galėtų aiškinti, ką reikia atmesti ir ko ne.
Beje, pagarba Teodorai, kad tu turi dar ir teologinį išsilavinimą.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#32
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Aš gal tavo nesamonių irgi nekomentuosiu, nes paskui išeis diskusiją kad aš ir šitą išmanau ir kad vėl giriuosi. Taigi kaip sakoma duosiu durniui kelią. Bet gal aš vėl susireikšminau čia?????? :P
  • 0

#33
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Tai diskutuok sąžiningai ir nesusireikšmink :P
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#34
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Tai diskutuok sąžiningai ir nesusireikšmink :P



Niekada nediskutavau nesąžiningai, jau neprisigalvok ir niekada nesireikšminau, čia jūs taip galvojat, nes turbūt kažkas manyje nepatika ir tiek....
  • 0

#35
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Teodorai, nesąžiningas diskutavimas yra toks, kai žmogus savo vertybes iškelia prieš kitą oponentą, savo gabumus, etc.Tai dažnai darosi panašu į argumentus ad hominem.
O dėl to, kad tu nesusireikšmini, tai visi puikiai skaitėm tavo paties įpročius:

*nepripažįstu savo klaidų jeigu jos neišsakomos argumentuotai.

Galima būtų tęsti, bet ar verta.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#36
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

apskritai žmogus toks padaras, kad nėra linkęs prisitaikyti



...ir visi pasaulio evoliucionistai ka tik eme zagseti. [dar prideciau, kad Darwinas apsiverte grabe, bet butu pernelyg akivaizdu]
  • 0

#37
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Teodorai, nesąžiningas diskutavimas yra toks, kai žmogus savo vertybes iškelia prieš kitą oponentą, savo gabumus, etc.Tai dažnai darosi panašu į argumentus ad hominem.
O dėl to, kad tu nesusireikšmini, tai visi puikiai skaitėm tavo paties įpročius:

*nepripažįstu savo klaidų jeigu jos neišsakomos argumentuotai.

Galima būtų tęsti, bet ar verta.



Ar aš kėliau savo vertybes? Jeigu aš pasakiau, kad mokinausi, tą ir tą, tai čia vadinasi keliu vertybes, jeigu aš pasakiau, jog skaičiau tą ir tą, jog pasiekiau tą ar kitą, tai įrodo ne vertyvių kėlimą, bet to žmogaus kompetenciją, jo gebėjimą būti komunikabiliam, jo erudiciją ir panašius dalykus...Aš gerbiu žmogaus egoizmą bei charizmą, o ne kuklumą....

apskritai žmogus toks padaras, kad nėra linkęs prisitaikyti



...ir visi pasaulio evoliucionistai ka tik eme zagseti. [dar prideciau, kad Darwinas apsiverte grabe, bet butu pernelyg akivaizdu]


O mes apie biologiją čia kalbėjome? aš maniau kad apie filosofiją?
  • 0

#38
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
nu baik :D nebuk toks ruskanas
  • 0

#39
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Jam dolor in morem venit meus
  • 0

#40
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Kaip sakoma, šunes loja- karavanas eina.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0