Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Garsių kūrinių ekranizacijos


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 26

#1
šviesa

šviesa

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 38 Pranešimai:
Keista, kad dar neradau tokios temos :) Parekomenduokit gerų klasikos kūrinių ekranizacijų, jei galima, šalia dar trumpą savo nuomonę apie patį filmą, kad būtų lengviau atsirinkti.
Aš pati nuo savęs galiu pasiūlyti porą filmų:
The Trial
http://www.imdb.com/title/tt0108388/
IMDB šitai Kafkos "Proceso" ekranizacijai duoda vos šešis balus, bet aš per daug nekreipiu į tai dėmesio. Aišku, pati Kafkos knygos dvasia gal ir nėra visai atkurta, bet tai režisieriui - labai sunkus darbas. Tūkstantis pliusų filmui už Anthony Hopkins Aš praleidau gerą laiką žiūrėdama.

1984
http://www.imdb.com/title/tt0087803/
Kas skaitėt šitą Orvelo romaną - būtinai pažiūrėkit. Čia viena geriausių mano matytų ekranizacijų apskritai... Tobulai perteikta knygos atmosfera. Vėlgi - labai daug ką davė nuostabi John Hurt vaidyba..

Tai labai laukiu jūsų rekomendacijų, kad turėčiau ką žiūrėt per atostogas :)
  • 0

#2
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
,,The Forsyte saga"

... re=related

Ypač gerai pastatytas mini serialas 2002 m. Puikiai atvaizduoja knygą, beveik jos neiškraipydamas. Bent kiek pats mačiau ir dabar skaitau knygą Dž. Golsvorti ,,Forsaitų saga" galiu pasakyti, kad pastatymo ir knygos siužetas sutampa idealiai, na, tik knygos pabaiga kiek kitokia. Šiaip visą šį serialą galima pamatyti per youtube, labai gera kokybė.
  • 0

#3
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
ot klausima uzdave :}

Fight Club

nuskilo, aisku, tiems, kas Chuck Palahniuk Kovos kluba perskaite tikusiu laiku [ir vykusi senaji vertima, o ne ta, obuolini], kam sugrojo smegenim ir ka ikvepe; itariu, kad si knyga geriausiai musa per visus suvokimus ja skaitant paauglysteje arba kai jau imama nusivilti gyvenimu. Knyga patiko - o man patiko ir as ja laikau moderniaja klasika - Fincherio ekranizacija nustebins tuo, kad yra vienas is nedaugelio variantu, kai filmas prilygsta, o kai kuriais aspektais - ir lenkia originaluji saltini. Nepatiko - bus galima zavetis, kaip talentingas diedas ekrane moka meistriskai sukalti istorija aklai neidamas paskui tai, ka uzrase Palahniukas. /reveransai paauglystei
  • 0

#4
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:

IMDB šitai Kafkos "Proceso" ekranizacijai duoda vos šešis balus, bet aš per daug nekreipiu į tai dėmesio.


Pasinaudosiu proga ir pasiūlysiu ne į temą. :) IMDB yra masių saitas, t.y. bet kas gali vertint ir jei man tarkim nepatinka galiu duoti vieną. Na, didelis subjektyvumas. O va nelabai seniai sužinojau saitą, kur vertina kritikai ir rašo ne tik, kad kažkokį balą, bet svarbiausia, jog viską recenzuoja. O The trial ten tikrai gerai įvertintas: http://www.rottentom.../1022001-trial/ :o
Tikrai mane sudomino, reikės pažiūrėti.
  • 0

#5
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
O kaip jums Kingo kūrinių ekranizacijos? Kas patiko?
  • 0

#6
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Kubrick'o The Shining patiko, ir Darabont Shawshank Redemption labai labai, sita rekomenduoju visiems, kas nemate. Kitkas nelabai, nes siaubo knygos man paveikesnes uz siaubo filmus.

dar atsiminiau - maciau 1408; apsakymo skaityti neteko, beeeet filmas visai patiko; nepaliko superinio ispudzio, ir siaip neitin baisus, bet ganetinai nenuspejamas, tad idomu ziureti. Plius John Cusack. Damn.
  • 0

#7
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:


,,Šlovė ir prietarai" Dž. Ostin. Tiek filmas, tiek knyga yra tobulai parašyti ir sustatyti. Filme puikiai galima jausti XVIII a. pab. - XIX a. dvasią kuria gyveno rašytoja, kurdama šį šedevrą.




,,Daktaras Živago" 2002 m. pastatymas laikomas vienu iš geriausių kūrinio pastatymų, nors saryšis su knyga kai kur nesueina. Nors galiu pasakyt iš savo patirties, kad filmas yra daug labiau įdomesnis negu knyga. Knygoje perdaug viskas persmelkta karo, o filme akcentuojama meilė tarp Jurijaus Andrejevičiaus Živago ir Laros Antipovos.
  • 0

#8
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
...paminejau Cusack'a ir dar atsiminiau High Fidelity pagal Nick Hornby romana. Kas skaite jo knygu [Apie vaikina, Ilgesnis kelias zemyn etc], tas jau mazdaug zino, ko tiketis. Bet filmas puikus ir protingas [nezinia kaip gali is treilerio pasirodyti].
  • 0

#9
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas

Kubrick'o The Shining patiko, ir Darabont Shawshank Redemption labai labai, sita rekomenduoju visiems, kas nemate. Kitkas nelabai, nes siaubo knygos man paveikesnes uz siaubo filmus.

dar atsiminiau - maciau 1408; apsakymo skaityti neteko, beeeet filmas visai patiko; nepaliko superinio ispudzio, ir siaip neitin baisus, bet ganetinai nenuspejamas, tad idomu ziureti. Plius John Cusack. Damn.


Faktas, kad siaubo knygos daug paveikesnės, gi dirba vaizduotė :D
Mačiau labaai daug Kingo ekranizacijų, vienos patiko labiau, kitos mažiau, bet labiausiai norėčiau išskirti The green mile. Man šis filmas paliko neišdildomą įspūdį
  • 0

#10
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
paziurek Sosenka, to paties rezisieriaus. Man Green Mile ir siaip nepatiko, taciau nors sis taiko i tuos pat vartus, ir emocijom zaidzia panasiai, bet... kitoks.
  • 0

#11
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas

paziurek Sosenka, to paties rezisieriaus. Man Green Mile ir siaip nepatiko, taciau nors sis taiko i tuos pat vartus, ir emocijom zaidzia panasiai, bet... kitoks.


turi omeny The Shawshank Redemption? Mačiau, bet man Green mile ne dėl to žaidimo emocijom patiko.
  • 0

#12
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
:}} jo, ta pati. Kas del Mylios, tai nezinau, as tuomet, kai ziurejau, tai teimaciau tam filme. Skeptiska paauglyste ir visa kita. Nesvarbu! Dziugu, kad matei The Shawshank Redemption, man jis toks atvirukiskai idealistiskas filmas, kad net gera ant sirdies.
  • 0

#13
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Šaušenkas šiaip jau vienas geriausių, bendrai gal geriausias filmas apie kalėjimą, kiek esu mačius. Kas nematėt tikrai rekomenduoju pažiūrėt
  • 0

#14
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:


,,Keistas Bendžemino Batono gyvenimas" filmas sukurtas pagal F. Skoto Fidžeraldo to paties pavadinimo apsakymą. Išties didelį įspūdį paliekantis filmas, tik gaila, kad siužetas skiriasi tarp originalaus kūrinio ir filmo.
  • 0

#15
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė



,,Keistas Bendžemino Batono gyvenimas" filmas sukurtas pagal F. Skoto Fidžeraldo to paties pavadinimo apsakymą. Išties didelį įspūdį paliekantis filmas, tik gaila, kad siužetas skiriasi tarp originalaus kūrinio ir filmo.


O aš nepabaigiau žiūrėti nes baisingai nusibodo =D virš 3 valandų... bet pabaigsiu
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#16
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Man tai kaip tik tokie filmai greitai praeina...
  • 0

#17
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Minėtasis Kubrick'o "Švytėjimas" man labai patiko (žiūrėjau visus tris kartus), užtat, kur kas vėliau perskaityta knyga nepaliko gilesnio įspūdžio.

1962 metų "The Trial" ekranizacija kiek nuvylė, nes tikėjausi kažko labai ypatingo (kaip perskaičius knygą), bet iš esmės filmas visai neblogas.

1965 metų, David Lean režisuotas "Doctor Zhivago" pribloškė gerąją prasme. Labai gražus, epiškas filmas. Tiesa, knygos dar neskaičiau, bet ir ji laukia savo eilės, nors labai nemėgstu pirmą pamatyti ekranizaciją ir tik po to perskaityti knygą. O tas pats laukia ir su "Fight club"...
  • 0

#18
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:


,,Sense and Sensebility" pagal to paties pavadinimo Dž. Ostin romaną. Tiek knyga, tiek filmas yra tobulai glaudūs, filmas nenukrypsta į lankas, pokalbiai sutampa. Tikrai puikiai pastatyta ekranizacija.

... re=related

,,Ana Karenina" pagal L. Tolstojaus romaną su Sofi Marso, šiaip visi filmai apie Ana Kareniną yra pakeisti, niekur nėra grynai to paties kaip ir romane, bet šis filmas nors nesusilaukęs tiek garbės yra vienas iš tų, kuriuos pažiūrėjus galima sakyt, kad filmas atitinka knyga. Išties efektingas, Rusijoje filmuotas filmas su pritrenkiančiais vaizdais. Nors aš mačiau ir seniasnę versiją, tačiau šis man patiko labiau...



,,Sugrįžimas į Braidšedą", pagal to paties pavadinimo knygą ,,Brideshead Revisited, The Sacred & Profane Memories of Captain Charles Ryder", kurią parašė Evelyn Waugh tai pasakojimas apie draugystę, meilę, katalikišą turtais pertekusią šeimą, šiek tiek gėjiškus santykius tarpukario laikais. Labai brangiai atroadantis filmas. Deja, knyga nėra išversta. Šiaip šį filmą rodys penktadienį per Baltikum aksinį, 21:00 jei neklystu, tai pažiūrėti verta.
  • 0

#19
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:


,,the Trial" vienas įspūdingiausių per visą kino istoriją sukurtų filmų pagal F. Kafkos romaną ,,Procesas" siaubą keliantis filmas 1962 m. buvo pirmasis, kuris atvaizdavo rašytojo kūrinį. Po to 1992 m. sekęs filmas su A. Hopkinsu tokios šlovės nesulaukė.
  • 0

#20
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:


,,Tustybes muge" (,,Vainity fair" 2004 m.) su R. Viterspoon, nuostabus filmas pagal to paties V. Tekerejaus kurini, pasakojantis apie jaunos merginos kelia i slove ir kritima zemyn Napoleono karu metais. Anglijos pasididziavimas, aristokratijos uzkulisiai.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0