Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Cenerentola


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 66

#61
SakaiŽinai

SakaiŽinai

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 224 Pranešimai:

Nepyk, Cenerentola, bet ir aš tavo temikėje išsisakysiu šiek tiek off topic

Įdomiai kalbat apie tikėjimą, mirtį ir t.t.
Įstrigo mintis, kad po mirties - tuštuma. Tokia sudėtinga būtybė, išsivystanti iš dviejų ląstelių nepriklausomai nuo žmogaus norų nenorų, nugyvenanti spalvingą gyvenimą - ir po mirties - viskas? Žemė, mano akimis, pati tikriausia skaistykla, jei ne pats pragaras. Pati esu ne vieno žmogelio nenorimų, nenumatytų, neišvengiamų pragariškų kančių stebėtoja. Ir, norit pasakyti, visa tai neturi prasmės?
Kad religija, žmonių išmislas, sutinku.Tai būdas žmonėms valdyti. Kaži ar Kryžiaus žygių tikrasis tikslas buvo skleisti tikėjimą. Inkvizicija. Raganų, mokslo žmonių medžioklės. Šių dienų religijos skleidėjų gyvenimai, nuodėmės, nesuderinamos su jų skleidžiamomis tiesomis. Bet, manyčiau, aukščiau mūsų vis dėlto kažkas yra, kuriam vienodai, kokią tu religiją išpažįsti.
Mūsų pasaulis gal ir baigsis, bet ar nėra šalimais kitų pasaulių - paralelinių? Skamba kaip fantazija. Bet fantastai aprašė robotus ir t.t. dar tada, kai niekas apie juos net negalvojo. Smegenyse paslėpta daug informacijos, tik žmonės jos nesugeba iškrapštyti. Gal ten glūdi ir mūsų priešistorė bei ateitis?

Cenerentola, žaviuosi tavo sprendimu pabūti savanore. Gal klystu, savanoriais vykstama į problemiškas vietas ar dirbama su problemiškomis grupėmis. Pavyzdžiui, padedama dirbti su neįgaliais vaikais, šeimos krizių centruose, pagalbos linijose, globos namuose ir t.t, ir pan. Tokia patirtis labai vertinga


Matai, žmogus gali prisigalvoti bet ką ir pagrįsti lygiai taip pat, kad kažkada fantastai aprašė apie robotus ir t.t.
Kažkada su psichologe, diskutavom šia tema, kad žmogui sunku susitaikyti, kad po mirties nieko nebus. Dėl to, kai kurie rašo eilėraščius, knygas ir taip tikisi, kad jų vardas nemirs kartu su jų kūnu. Kiti tikisi, kad technikos naujovės, taip pažengs, kad leis gyventi amžinai ar bent jau ilgiau ir t.t.
Tiesiog sunku žmogui su tuo susitaikyti ir tiek.. Kaip yra iš tikrųjų niekas nežino.
  • 0

#62
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
labai teisingai pasakyta. Is esmes kiekvienas zmogus sendamas tampa vis didesniu egoistu, siekianciu nugaleti laika bei tapti nemirtingu. Bet cia reiktu paklausti, kodel zmogus nori tapti nemirtingu, kodel jam reikia Dievo? Greiciausiai Dievas reikalingas tik todel, kad zmogus nesamoningai siekia, buti valdomas, paklusti kazkam auksciau uz ji. Dievo buvimas leidzia zmonems teisinti savo poelgius, kalbeti (paslapciomis) apie tai, ko nedrista kalbeti viesai. Is esmes Dievo buvimas tera iliuzija, jeigu Dievo nebutu mes ji sugalvotume is naujo, kaip sake Volteras.
Nemirtingumas taip pat nera zmogaus naturalus troskimas, nemanau, kad atsirastu zmoniu siekianciu gyventi amzinai. Gyvenimas pats savaime imtu atsibosti. Mirtis nera tik paprastas uzgedimas, tai pokytis, cia aisku galima tiketi arba ne, bet greiciausiai sielos isejimas is kuno leidzia jai tobuleti, apmastyti savo poelgiu, padaryti tarsi ataskaita, taciau is naujo gime mes darome tas pacias klaidas.Is esmes galima sakyti, kad zmogus nesuvokia savo paties minciu, savo paties mastymo. Yra toks posakis, kad zmogus supranta tik tai, ka padaro, bet jeigu apie tai galvoja, to niekada neanalizuoja, is esmes mes net nesuprantame kokia musu priederme siame pasaulyje, del ko mes gyvename? Kokia musu uzduotis, koks galutinis taskas, kada buvo pradzia ir pan.. zmogus amziu begyje netapo nei protigesnis nei kvailesnis, jis tiesiog stabili butybe, mananti, kad supranta viskas, bet is tiesu nesuprantati nieko....
  • 0

#63
Kristida

Kristida

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 49 Pranešimai:
Amžinai gyventi žmogiškajame kūne ir aš nenorėčiau. Aš tik kalbu apie įprasminimą - tai kokia kančios, pasiaukojimo, paties gyvenimo prasmė, jei po mirties viskas baigiasi? Negi ir siela miršta, ar ir jos nėra?
Manau, siela bandoma, valoma gyvenimu žemėje. Ir nesutikčiau, kad žmogus nepasimoko, stabiliai sėdi vienam lygmeny - nors ir nelabai kokia, bet vis dėlto evoliucija vyksta :P (Primityviai juokauju, jei ką)

SakaiŽinai, turiu galvoje, ne palikimą po savęs, ne baimę mirti ir po savęs nieko nepalikti - visas materialus turtas - ir eilėraščiai, ir žinomas vardas, ir visas žemėje liekantis produktas dar nesuteikia amžinybės. Kalbu apie sielą.
  • 0

#64
SakaiŽinai

SakaiŽinai

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 224 Pranešimai:

Amžinai gyventi žmogiškajame kūne ir aš nenorėčiau. Aš tik kalbu apie įprasminimą - tai kokia kančios, pasiaukojimo, paties gyvenimo prasmė, jei po mirties viskas baigiasi? Negi ir siela miršta, ar ir jos nėra?
Manau, siela bandoma, valoma gyvenimu žemėje. Ir nesutikčiau, kad žmogus nepasimoko, stabiliai sėdi vienam lygmeny - nors ir nelabai kokia, bet vis dėlto evoliucija vyksta :P (Primityviai juokauju, jei ką)

SakaiŽinai, turiu galvoje, ne palikimą po savęs, ne baimę mirti ir po savęs nieko nepalikti - visas materialus turtas - ir eilėraščiai, ir žinomas vardas, ir visas žemėje liekantis produktas dar nesuteikia amžinybės. Kalbu apie sielą.


Aš viską supratau, Kristida. Jūs tikite siela.. Bet yra žmonių, kurie netiki siela, todėl rašo knygas, eilėraščius, dainas.. Kiti bando patekti į rekordų knygą. Kiti vėl kitaip bando save įamžinti. Dar kiti save ramina ir guodžia savo susigalvota filosofija. Visi nori to pačio. Tik gal jūsų "variantas" yra pats "geriausias" , labiausiai paguodžiantis ir patogiausias.
Norėčiau, kad tai būtų tiesa.
  • 0

#65
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Kristida, o kodėl jūs tikite, sielos nemirtingumu, turiu omenyje kuo remiasi toks jūsų tikėjimas?
O kai rašėte, kokia gyvenimo prasmė, jei viskas baigiasi.. na, man šiuo metu atrodo, kad svarbiausia yra pats procesas(stoikų, budistų požiūris).
Dabar ( sakau dabar,šiuo metu, nes viskas gali ilgainiui keistis) nesu krikščionė, galima sakyti apskritai netikiu , kad egzistuoja antgamtiskos jegos ,man priimtinas racionalistų požiūris.
Dėl sielos mirtingumo-nemirtingumo tiesiog nežinau..Labai norėtųsi tikėti, kad ji mirtinga, kad po mirties viskas tieiosg pasibaigs, (kaip Demokritas sakė- egzistuoja tik atomai ir tuštuma, siela, kaip ir kūnas susideda iš atomų, kurie mirus išsisklaido..).
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#66
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Kristida, o kodėl jūs tikite, sielos nemirtingumu, turiu omenyje kuo remiasi toks jūsų tikėjimas?
O kai rašėte, kokia gyvenimo prasmė, jei viskas baigiasi.. na, man šiuo metu atrodo, kad svarbiausia yra pats procesas(stoikų, budistų požiūris).
Dabar ( sakau dabar,šiuo metu, nes viskas gali ilgainiui keistis) nesu krikščionė, galima sakyti apskritai netikiu , kad egzistuoja antgamtiskos jegos ,man priimtinas racionalistų požiūris.
Dėl sielos mirtingumo-nemirtingumo tiesiog nežinau..Labai norėtųsi tikėti, kad ji mirtinga, kad po mirties viskas tieiosg pasibaigs, (kaip Demokritas sakė- egzistuoja tik atomai ir tuštuma, siela, kaip ir kūnas susideda iš atomų, kurie mirus išsisklaido..).
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#67
Kristida

Kristida

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 49 Pranešimai:

... kuo remiasi toks jūsų tikėjimas?..


Nuojauta :D Ta prasme, nesiremiu jokiais žymių žmonių išvedžiojimais, pamąstymais. Tolstu ir nuo bet kokios religijos.
Tikiu Dievą (vadinu visiems žinomu vardu), bet įsivaizduoju jį kiek kitaip nei dauguma religijų piešia. O pačios religijos su Dievu nesieju. Jis aukščiau religijos...Žinau, kad žodžiais to nenusakysiu, reik būt geram oratoriui, kad išsakyt tą ką jauti
Svarbu tai, kad mano tikėjimas ir mano išvedžiojimai padeda man kasdieniniame gyvenime :)

Jei tavo, Cenerentola, įsitikinimai ir tikėjimas tau padeda gyventi, tada viskas tvarkoj, manyčiau :)
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0