Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Metodika, padedanti įveikti nerimo sutrikimą


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 26

#21
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

ne, ne argumentum ad hominem; as tavo argumentu neneigiu vien del to, kad tu toks ar anoks [nes bet kuriuo atveju nezinau, koks], tiesiog tavo argumentacija man atrodo neefektyvi ir neduodanti jokios naudos diskusijai, pvz.:

Parodyk man šioje diskusijoje normalią argumentaciją, gal tavo? Pradėk nuo pirmo komentaro.
http://lt.wikipedia....Šiaud ... dyklė
Paskutinį punktą paskaityk(Varganai pavaizduoti oponento bandymus...).Gal išmoksi argumentuoti.


tai kame bedos? Tu laikai, daktarai laiko, kazkas nelaiko. Del to ir sakau - negeneralizuok ir nedaryk problemos ten, kur jos nera; geriau is patirties kalbetum, uzuot puldinejes viena diskusijos dalyvi.

Tu nusišneki.Atsiprašau, bet ar pati to nejauti.Kaip galima sakyti, daktarai laiko,o kiti nelaiko.Tai kas kalbant apie mediciną yra autoritetas, gydytojas ar kažkas? kažkas-kaimo bobulytė, ar paauglys prie kompo.

visiskai nesvarbu - nesupratai, kokiu tikslu ivedziau sita :} Ir nereikia.

Dar vienas ,,pavyzdingas" argumentas.

nu sorry, bet is taves to nesitikejau. Gal is tiesu pradedam nuo pradziu - kur tu cia matai problema? Buk malonus, paimk ir ivardink. Nes is, tarkim, sio fragmento:

Bet vienas dalykas šioje diskusijoje man neaiškus, jeigu gripas yra liga, kodėl nėra liga psichinis sutrikimas?



ir is to, kad velesnej zinutej emei ir iklijavai vieno zmogaus nuomone, kad reikia tapti samoningu ir nekamuos ir po to sekusio tavo 'ar dabar aiskiau pasidare, kodel sakiau, kad nera ziurima i liga' atrodo, kad tavo beda buvo tai, kad kai kuriems ne daktarams sitie sutrikimai NEATRODO ligos, tada emei ir persokai prie teiginiu, esa tik medicina yra autoritetas, ir isvis kaip galima manyti kitaip. Tai kodel tada tave taip sujaudino F- pasisakymas? Labai prasau taves perskaityti sitai is naujo, gal suprasi, ko as vis dar cia rasineju. Ir jei sugebesi, suformuluok tai, del ko manai cia diskutuojas.

o siaip ir visokie tu nusisneki is tavo puses zavingai skamba. Nezinau, galbut daugiau paskaityk ir pasidomek, kad galetum pradet ne tik aiskiau argumentuot savo pozicija, bet ir kritikuot kitu argumentus. Juolab kad ir straw man susijes ne su bandymu issiaiskinti pasnekovo pozicija, o su silpna argumentu imitacija/ju ispesimu is konteksto. Ka galima butu ir tau pritaikyti - ignoruoji dauguma mano parasytu dalyku, kurie tiesiogiai siejasi su tema, palieki tik tai, kur mano atsakineta i tavo asmeniskumus ir nezinau kelinta karta pamineta, jog nesvarbu, kad zmogus is gatves vieno ar kito dalyko nelaiko liga [ir vis tiek, savajame atsakyme formuluodamas ta pati, sugebi izvelgti ginca. Juk musu nuomones, kaip suprantu, siuo atveju sutampa!]. Ir dar karta pabreziu, del sventos ramybes: TAIP, autoritetas siuo klausimu yra medicina ir WHO. Aisku? Galiu ir darkart pakartoti. Del to ir sakau, kad nesuvokiu, is ko tu cia darai problema.

neatmetu galimybes, kad kazko paprasciausiai neizvelgiau - neradau to, kas imtu ir padetu staiga suvokti, ka tu bandai pasakyti; is kitos puses, tai ir tavo, kaip pasnekovo, pareiga - kalbet ne su savim, bet stengtis aiskiai formuluoti savo nuomone ir poziuri. As neturiu tikslo ~*sutriuskint*~ tavo pozicijos, juo labiau, kad ne nezinau, kokia ta tavo pozicija yra. Matau tik, kad kazko labai piktas.
  • 0

#22
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Mano pozicija labai elementari.Žmonės, kurie kalba, kad psichinis sutrikimas įveikiamas saviįtaiga-nusišneka tikrąja to žodžio prasme, jie negali to niekaip argumentuoti, tik pliaukšti niekus, jog, jeigu tapsi sąmoningas galėsi išsivaduoti nuo viso to.Ar tai neprimena ezoterikos ir sektų mokymo? Čia, suprantama, tik tarp kitko.Tai aš ir klausiu, kuo psichinis sutrikimas skiriasi nuo gripo, nežiūrint to, kad gripas sukeliamas viruso?
Taip, autoritetas yra medicina.Nes ji nurodo aiškius simptomus, kliniką, profilaktiką, gydymą- kodėl tai yra liga, arba kodėl nėra.Kurie nėra daktarai neturėtų sapalioti nelyginant sektų nariai apie minčių išlaisvinimą ir išsivadavimą iš kančios.

Tai kodel tada tave taip sujaudino F- pasisakymas?

Mane sujaudino? Susimildama.Nebent mes ne apie tokį sujaudinimą kalbam.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#23
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
aciu. To tereikejo, nebut buve butina rasyti siu gigantisku paklodziu.

ir neturiu su kuo gincytis sioje zinuteje.

o esme visu minciu isvadavimu [ezoteriku, sektu, whatnot] yra ta pati - ne visi laimingi vartodami vaistus, butu jie nuo psichiniu ligu ar kazko kito; ne visiems tas padeda, o jei padeda [ar atrodo, kad padeda] kazkas kito - saviitaiga, zoleles, magija - smerkti negalima, taciau negalima ir sakyti, kad tai visuotinai pasiteisinusi ir vienintele tinkama praktika [iki sito norejau atvesti anoje zinuteje mineta hipotetini pavyzdi su zmogumi, kuris kazkokiu [i]stebuklingu[/i] budu pagijo nuo ligos]. Taip, butent del to, kad autoritetas - medicina.
  • 0

#24
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Tai lyg ir išsiaiškinom?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#25
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
taip.
  • 0

#26
mermeladas

mermeladas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 247 Pranešimai:
Toks vat įdomus video apie pozityvų mąstymą Smile or Die
  • 0

#27
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:

Mano pozicija labai elementari.Žmonės, kurie kalba, kad psichinis sutrikimas įveikiamas saviįtaiga-nusišneka tikrąja to žodžio prasme, jie negali to niekaip argumentuoti, tik pliaukšti niekus, jog, jeigu tapsi sąmoningas galėsi išsivaduoti nuo viso to.

Na visų pirma reikėtų pataisyti didžiulę klaidą - sąmoningumas nėra tas pats kas saviįtaiga, tai visai kitoks dalykas. Sąmoningumas yra supratimas apie savo paties jausmus, priežastis, kurios juos sukelia. O saviįtaiga yra bandymas padaryti, kad veiktų pasąmonė (kaip ir nerimo sutrikimo atveju, tik atvirkščiai - nesąmoningi dalykai veiktų sąmonę teigiamai). Taigi kaip matot, sąmoningumas neturi nieko bendro su saviįtaiga. Beje, saviįtaiga yra naudojama nerimo sutrikimų gydymo procese - nutraukti uždarą ciklą (psichikos įtampa --> kūno įtampa --> psichikos įtampa), saviįtaigos metu yra mažinama kūno įtampa.

O dabar apie visą diskusiją. Kaip matau, tu man prieštarauji, tačiau esi teisus kaip ir aš. Aš pabrėžiu psichologinę ligos kilmę, tu pabrėži biologinę. Iš tiesų medicinoj daugumos ligų etiologiją ir patogenezę sudaro biopsichosocialiniai faktoriai, gal somatinėse ligose nesidomintiems yra sunku įžvelgti psichologinį ar socialinį aspektą, tačiau psichikos ligose visi 3 aspektai yra labai ryškūs. Taip pat nežinau, ar tu žinai, bet liga (tiek psichinė, tiek somatinė) yra ne stabili būsena, o dinamiškas procesas. Daugelis ligų vyksta uždarų ciklų principu. Supaprastintai pažiūrėję į nerimo sutrikimą, galim įžvelgti maždaug tokią schemą:
nesąmoningumas, prastas savęs pažinimas ir kitos psichologinės bėdos + daug etiologinių veiksnių (genetinis polinkis, stresas, somatinė liga, psich.traumos) --> biocheminiai sutrikimai --> simptomai (nerimas, baimė, įtampa, apatija, depresija) --> biocheminiai sutrikimai --> psichologinės bėdos --> simptomai --> biocheminiai sutrikimai --> simptomai --> psichologinės bėdos --> ir taip toliau tas pats per tą patį.
Kaip matai, yra tam tikri dalykai, kurie daro įtaką vieni kitiems, priežastis tampa pasekme ir atvirkščiai. Kad nebeliktų šio uždaro ciklo, reikia jį nutraukti, geriausiai keliose vietose. Dėl to nerimo sutrikimo gydymas yra būtinas ne tik vaistais (reguliuoti medžiagų apykaitą), bet ir psichoterapija (nežinomų priežasčių, kurios sukelia simptomus, išaiškinimas ir sprendimas, gerinimas įgūdžių rasti priežastis pačiam). Kai esi sąmoningas, savo bėdas gali suprasti tokias, kokios jos yra, o ne išreikštas per simptomus. O kai supranti tokias, kokios yra, tai atsiranda daugiau galimybių jas išspręsti.
Kad tai veikia, ne tik teoriškai, bet ir praktiškai žinau. Žmogus serga nerimo sutrikimu, tai jam užeina priepuolis, kurio metu būna nerimas, įtampa, širdies ritmo sutrikimai, negalėjimas blaiviai mąstyti. Jis pats nelabai suvokia, dėl ko taip yra, paklausus priežasties atsako neteisingą. Bet kadangi aš jį gerai pažįstu, tai užduodu keletą klausimų, iš to atrandu keletą galimų priežasčių, ir paklausiu jo, ar kartais taip nėra. Išsakytos priežastys neatrodo tokios baisios, tada tie simptomai praeina, širdies ritmas susinormalizuoja. O jeigu žmogus gerai save pažinotų, tada manęs šiam procesui nereikėtų, priežastis būtų suvokta tiesiogiai ir simptomai neatsirastų.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0