Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Filmų rekomendacijos


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 35

#1
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Šioje temoje galėsit rekomenduoti, jūsų manymu, gerus filmus.

Butų gerai, jei pateiktumėt šią naudingą informaciją:
* Filmo pavadinimas
* Žanras
* Pastatymo metai
* IMDB įvertinimas
* Jūsų nuomonė, pamąstymai.
* Filmo treileris.

Siužetą galite atskleisti pasinaudoję „Spoiler" tagu.

Spoiler

  • 0

#2
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Mm.. O nebuvo kažkokios panašios temos?
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#3
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Ne, buvo tema tik apie paskutinį matytą filmą. O čia galima bus rekomenduoti, netgi prašyti parekomenduoti tam tikro žantro filmų ir tt.
  • 0

#4
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Mm... supainiojau su šituo viewtopic.php?f=37&t=144 =)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#5
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
kam IMDB ivertinima uzboldinai? Sawee, bet, mano nuomone, tai vienas nykesniu rodikliu renkantis filma.
  • 0

#6
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Na taip, dažnai įvertinimas nebūna tikslus, bet jei imdb filmas yra įvertintas <5 , tai labai aišku, kad ji tikrai nieko vertas.

O šiaip nebūtina laikytis visų aprašytų kriterijų. :) Gali tik parašyti savo nuomonę ir viskas.
  • 0

#7
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Keista... Tokia įdomi ir apytuštė tema.
Na, aš labai mėgstu visiems brukti savo mėgstamus filmus, tai gal ką nors sudominsiu su tokiu, kurį man taip pat senokai buvo rekomendavęs vienas žmogus, o aš pažiūrėjusį jį likau išties sužavėta.

Posted Image
SANTA SANGRE(1989)
Žanrai: drama, horror, mystery

Filmas prasideda scena psichiatrinėje ligoninėje, kur guli pagrindinis veikėjas. Netrukus parodoma jo vaikystė cirke su savo tėvais ir įvykis, nulėmęs veikėjo beprotybę. Na, ir galų gale, makabriškojo keršto metas.
Pats siužetas gal ir nėra kažkas stebuklingo, bet jo pateikimas mažų mažiausiai žavingas. Filmas labai spalvingas, dinamiškas, pilnas originalių personažų ir turintis puikų garso takelį. Ryškios spalvos, absurdo elementai, pagrindinio veikėjo beprotybės išraiškos filmą praturtina groteskiškomis scenomis, kurias žiūrint tiesiog sutrinki, nes vienu metu užplūsta labai prieštaringos emocijos.
Pagaliau pažiūrėjus įspūdis su niekuo nepalyginamas, esu mačiusi tikrai daug, todėl mane nustebinti yra ganėtinai sunku. Žinoma, anoks čia argumentas žiūrėti "Santa Sangre". Esmė, kad jei kas nori pamatyti kažką visiškai netradiciško, iš dalies trikdančio ir siurrealistiško, tai šis filmas kaip tik.
  • 0

#8
des

des

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 98 Pranešimai:
Jeigu jau pažiūrėjote Santa Sagre, tai verta pažiūrėti ir dar vieną Jodorowskio panašios tematikos filmą Holy Mountain, o jei ir tai jums pavyko padaryti, tai tada nebeturite kitos išeities kaip pažiūrėti dar vieną jo filmą - El Topo. Viena puikiausių satyrų vesterno tematika. Bent jau man taip nutiko pažindinantis su šiuo režisieriumi, neretai (o tiksliau niekada) vadinamu "išprotėjusiu Borgesu".
  • 0

#9
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Jau teko matyti. Patiko ne ką mažiau nei Santa Sangre.
  • 0

#10
des

des

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 98 Pranešimai:
Dėmesio! Jeigu kas dar nežinot, šį šeštadienį, liepos 31, 23:45 per LTV bus rodomas neeilinis filmas - Žvėris, kylantis iš jūros. Kadangi LTV info kol kas nededa, tai apie jį galite paskaityti čia: http://www.alfa.lt/s... ... 2-25_14-46

Tamsus, negailestingas kinas. Patariu geruoju pažiūrėt. Tai - paskutinis Vytauto Žalakevičiaus filmas, paskutinė stotelė prieš nirvaną. Kalbama, kad režisierius aktorius filmavimo aikštelėje kaip reikiant iškankino. Beje prieš filmą, 23:15, bus ir speciali laida, kaip buvo kuriamas šis filmas. Sėkmės!
  • 0

#11
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Nuostabus filmas nors ir lietuviai kūrė, bet siužetas tai topinis...žiūrėjau su pasigardžiavimu...
  • 0

#12
cloudmaker

cloudmaker

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 60 Pranešimai:
"The Silk", "The Blindness"
  • 0
Be muzikos pasaulis būtų klaida.

#13
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Kas čia per filmai? Kodėl juos rekomenduoji?
  • 0

#14
des

des

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 98 Pranešimai:
Nežinojau kur dėt, bet tik visai neseniai radau tokį a.a. Macaičio sąrašą. (Bet turbūt visi jį žino, ir viską išžiūrėję.) O jis tikrai, patikėkim, labai nemenkas. Apie daugumą filmų esu tik skaitęs, o jei kažkokiu būdu pavyks juos ir pažiūrėti, turbūt kažkas įvyks.
  • 0

#15
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:
O, kažkada mačiau "Nepakantumą" - tą iš pirmos sąrašo dalies.
  • 0

#16
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Seniai matytas sąrašas, ketvirtadalį jo jau esu peržiūrėjusi(iš 'negarsinės kino poezijos' viskas jau matyta ir daugiau ar mažiau sužavėję). O daugelis kitų filmų planuose yra.
  • 0

#17
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Norėčiau rekomenduoti Krzysztofo Kieślowskio filmų trilogiją ,,Trys spalvos: mėlyna, balta, raudona“.(1993-1994)
Paskutiniais metais nemažai dėmesio skiriama šiam lenkų kino grandui, kuris asmeniškai man vienas mylimiausių režisierių, tačiau gal daugiau dėmesio gauna jo ,,Dekalogas“.
Taigi spalvos atitinkančios Prancūzijos vėliavą bei laisvę, lygybę, brolybę. Tačiau viskas daug sudėtingiau ir daugiaprasmingiau. Spalvos tampa ne tik kūrinių leitmotyvu, per jas kuriant nuotaiką, perteikiant veikėjų emocijas, tačiau jos atlieką ir simbolinę prasmę, atspindi stichijas ir tampa užuominomis į psichologines, filosofines reikšmes.
Filmų paantraštiniai žodžiai atspindi jų pagrindinę mintį, tarkim ,,Mėlynoje" laisvę galima suprasti kaip išsivadavimą iš jausmų, iš prisiminimų ir ar tai yra įmanoma? Taip pat ,,Mėlynos" istoriją galima interpretuoti kaip Jobo istoriją apie visko praradimą ir apie viltį. Filme labai svarbi muzika pgr. veikėjos Žiuli vyras kompozitorius ji taip pat kuria muziką. Kieslowskio filmų ypač ,,Dvigubo Veronikos gyvenimo“ dėka atradau nuostabų kompozitorių Preisnerį. Beje ,,Mėlynos“ muzikinis finalas ir skambantys žodžiai iš Biblijos labai paveikūs ir gražūs, aš žiūrėdama visada susigraudinu :}
,,Balta" šviesesnis filmas ir nors lygybės ten nėra, bet yra ironijos ir siužeto nenuspėjamumo bei pilna simbolių: balandžiai, plaukai, lagaminas ir t.t
Paskutinė dalis ,,Raudona“ sakyčiau apie bendravimą, įsiklausimą ir teisingumą. Kartu tai labiausiai mistiška dalis apie atsitiktinumus, o gal ne atsitiktinumus, apie gyvenimo istorijų pasikartojimą, likimą. Raudonos finalas tarsi apibendrinimas visos trilogijos, kurios filmus nors ir nepatartina visgi galima žiūrėti ir atskirai.
Taigi trilogija labai intelektualus ir daugiaprasmis filmų ciklas, tačiau ir nesigilinant į visas tas mitologines, biblines potekstes filmai išlieka labai jautrūs ir dvasingi, bet ne sentimentalūs ir ne didaktiški, nes kaip pats Kieslowskis sakė jam svarbiausia bendražmogiški jausmai. ,,Mes visi bijom taip pat ir tų pačių dalykų. Mes visi mylim taip pat. Todėl aš ir šneku apie tai, nes visuose kituose dalykuose aš tuoj pat randu skirtį“ .
  • 0

#18
Ernoldsame

Ernoldsame

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 47 Pranešimai:
Posted Image
Noreciau pristatyti lietuviu draugu, gruzinu, filma :)
Filmo pavadinimas: "Monanieba" (Gailejimasis).
Rezisierius: Tengiz Abuladze
Metai: 1984 (bet su Orwellu filmas nesusijes :D )

Filmas apie modernu Gruzijos miesto mera, kuris pasirinko visu sriciu modernizacija, tam paaukojus to miesto zmoniu kultura, tikejima ir kitus zmogiskus dalykus. Filmas prasideda to mero mirtimi, taciau viena moteris nusprendzia, kad jis nevertas buti priimtas i zeme. Prasideda teismas, moteris atskleidzia visa buvusio miestelio mero istorija. Pabaigoje mero sunus nusprendzia nusizudyti, nes nepakelia gedos, kuria uztrauke tevo praeitis. Paskutiniai zodziai pasakyti filme buvo senos moters retorinis klausimas "What good is a road if it doesn't lead to a church?"]
Tai filmas, palikes kazkoki gera jausma, kokio jau seniai nebuvau jautes. Senosios moters pasakyti zodziai buvo isvis kazkas fantastisko :) Tikrai rekomenduoju si filma, kadangi tokiu filmu tikriausiai labai mazai. Taip pat, manau,kad filmas turetu patikti Ingmaro Bergmano filmu fanams :D
  • 0

#19
nervous.head

nervous.head

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 26 Pranešimai:
Na, dažniausiai renkuos "minfuck'us". Ilgam susuka galvą. Labiausiai patikę - "Gummo", "The Science Of Sleep", "Donnie Darko."
IMDb įvertinimų nerašysiu, nes filmai ten dažniausiai nuvertinami.

1. "Gummo" (1997)
Drama
"Gummo" itin keistas filmas, kuris paliko didžiulį įspūdį.
" A few years ago, a tornado hit this place. It killed the people, left and right. Dogs died. Cats died. Houses were split open, and you could see necklaces hanging from branches of trees. People's legs and neck bones were sticking out. Oliver found a leg on his roof. A lot of people's fathers died, and were killed by the great tornado. I saw a girl fly through the sky, and I looked up her skirt. Her skull was smashed."

2. "The Science Of Sleep" (2006)
Drama/Romance
Filmas, kuriame susipina sapnai ir realybė. Meilės irgi yra. Kartais gerai, kai jos yra. Man jis pasirodė liūdnai mielas. Tik taip tegaliu jį apibūdinti žodžiais.
"Stéphanie: Why me?
Stephane: Because everyone else is boring. And because you're different. You don't like me, Stéphanie."

3. "Donnie Darko" (2001)
Drama/Mystery
Apie šį filmą, po to, kai pažiūrėjau, mąsčiau ilgiausiai. Dėliojau savo galvoje įvairias versijas, paaiškinimus, detales. Perskaičiau kitų mačiusių atsiliepimus ir viskas pagaliau susigulėjo. Gražus filmas, graži baigtis. Graži idėja. Kelionės laiku mane žavi nuo vaikystės.
"Donnie: Why do you wear that stupid bunny suit?
Frank: Why are you wearing that stupid man suit? "
  • 0
"Optimizmas yra karti pajuoka iš žmogaus sielvarto."

#20
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Gal galite rekomenduoti kokius nors filmus apie rašytojus, jų gyvenimą, gali būti koks nors autobiografinis, bet nebūtinai?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0