Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Basta - nebūtinai pabaiga


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 58

#21
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
nepykit, kad isiterpsiu :)
as teises kaip studiju nesirinkciau ir nesirinkau, bet zinau, kas man ten butu idomu. tai galimybe gincytis/diskutuoti civilizuotai, remiantis istatymais. tik beda, kad baisiai daug tu istatymu ir tiksliomis formuluotemis reikia zinoti, kad tas gincas idomus iseitu :) (cia tik mano poziuris is salies, nes realiai su teise nesu susidurus)
  • 0

#22
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Jau geriau tuomet studijuoti kokią žurnalistiką...
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#23
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
na kaip kam :) as is situ dvieju rinkciaus teise :) man si specialybe konkretesne :)
  • 0

#24
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Teisė yra teisė.Įstatymai yra įstatymai.Žinom, kam jie Lietuvoje tarnauja :)
Geriausiai teisę, įstatymus ir konkretumą atspindi Kafkos knygos ,,Pilis" ir novelė ,,Procesas" :) Gal teko skaityti? Įdomiausia, kad ten nieko nėra perkeltine prasme, na, nebent truputį.Teorijoje teisė, įstatymai gal ir suteikia konkretumą, bet ne praktikoje.Pažiūrėk, kiek būna bylų atidėjimų, vilkinimų, apeliacijų ir t.t. Lietuvoj kaip nori taip murdai tą teisėtvarką.Suprantama, jeigu išmanai įstatymus.Tik tuomet juos gali apeiti.Įstatymai tam ir yra, kad juos apeitum.
Praktikoje, geriausia, konkrečiausia yra remtis logika.Tuomet įmanoma civilizuota, normali diskusija.Indukcija/dedukcija/Okamo skustuvas ir t.t. Bet čia teise nekvepia.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#25
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
as kalbu bendraja prasme. beje zurnalistika ne ka maziau (jei ne daugiau) kaip kam tarnauja arba isvis nemaza dalis zurnalistu noredami islaikyt reitingus ar dar ka puse istoriju sukuria, kelia milijonus is pirsto lauztu versiju, pagal faktus "bobute pasake" :)
  • 0

#26
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Taip, sutinku, žurnalistika nėra tinkamas pavyzdys.Tik jau ne Lietuvos horizonte.Na, gal tuomet filosofija.Ją studijuodamas gali išmokti racionalios diskusijos subtilybių.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#27
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Patikėk studijavau filosofiją du metus ir sakau tiesiai šviesiai diskusijų joje neišmoksi. Nes filosofija yra toks dalykas, kad ten kiekvienas turi savo teiginį įgyvendint teorijos-praktikos pobudžiu, todėl diskutuot nelieka laiko.
  • 0

#28
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Teisė yra teisė.Įstatymai yra įstatymai.Žinom, kam jie Lietuvoje tarnauja :)
Geriausiai teisę, įstatymus ir konkretumą atspindi Kafkos knygos ,,Pilis" ir novelė ,,Procesas" :) Gal teko skaityti? Įdomiausia, kad ten nieko nėra perkeltine prasme, na, nebent truputį.Teorijoje teisė, įstatymai gal ir suteikia konkretumą, bet ne praktikoje.Pažiūrėk, kiek būna bylų atidėjimų, vilkinimų, apeliacijų ir t.t. Lietuvoj kaip nori taip murdai tą teisėtvarką.Suprantama, jeigu išmanai įstatymus.Tik tuomet juos gali apeiti.Įstatymai tam ir yra, kad juos apeitum.
Praktikoje, geriausia, konkrečiausia yra remtis logika.Tuomet įmanoma civilizuota, normali diskusija.Indukcija/dedukcija/Okamo skustuvas ir t.t. Bet čia teise nekvepia.

nepyk, bet juokinga tave skaityti. Skysciausias argumentas, kuri tenka isgirsti is aplinkiniu ir yra - LIETUVOJ SU TEISE BARDAKAS!! Kafka, deja, irgi nelabai kaip siejasi su studiju pasirinkimais, sry2say. Lengviausia turbut kalbeti, kai pats toje koseje neverdi. Sunku paaiskinti zmogui, kodel idomu teises teorija, kaip siejasi logika ir istatymu interpretavimas, ar kiek visko slypi Konstitucijoje. Ir cia kalba kol kas eina ne apie tai, kaip visa tai funkcionuoja praktikoje [nors paminetina, kad teisej gi ne tik teisejai ir advokatai]; lietuviu astronomai savo darbo salygom ir poziuriu taipogi nesigiria, bet kosmosas nuo to tai nepasidaro maziau idomus. Taip kad pasiulyciau nekalbeti apie tai, ko neismanai.
  • 0

#29
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

nepyk, bet juokinga tave skaityti. Skysciausias argumentas, kuri tenka isgirsti is aplinkiniu ir yra - LIETUVOJ SU TEISE BARDAKAS!! Kafka, deja, irgi nelabai

Koks skirtumas skysčiausias ar ne, paprasčiausiai, jis yra teisingas ir tiek.Čia tik bukam, gali atrodyti, kad Lietuvoje yra kažkokia teisėtvarka.Jeigu metus studijuoji teisę, tai dar nereiškia, kad tu jau esi toje mėsmalėje, taip, kad nereikia čia primesti tikrų teisininkų.

Sunku paaiskinti zmogui, kodel idomu teises teorija, kaip siejasi logika ir istatymu interpretavimas, ar kiek visko slypi Konstitucijoje.

Jei sunku [vadinasi, nesugebi], tai kam čia ir aiškinti, kad įdomu.

Patikėk studijavau filosofiją du metus ir sakau tiesiai šviesiai diskusijų joje neišmoksi. Nes filosofija yra toks dalykas, kad ten kiekvienas turi savo teiginį įgyvendint teorijos-praktikos pobudžiu, todėl diskutuot nelieka laiko.

Tai gal čia nuo kiekvieno savybių priimti informaciją priklauso.Jeigu nesugebėjai išmokti, tai tavo paties bėdos.Pažįstu tokių, kurie, beje, istoriją studijavo ir stebina tuo, ko išmoko.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#30
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
as ir nevaidinu ~*tikros*~ teisininkes - bet jau ir tiek pasimokius aisku, kad ne viskas taip, kaip atrodo pasaliniam ekspertam. Juolab kad kalbu tik apie moksla - ne apie praktine reikalo puse. Ir net jei apie tai sneketume - jei pavyks baigti ir sugalvosiu ateiti sieti su teise, tai nebus teisesauga ar teisetvarka. Cia sietina su tuo, kad, kaip minejau, teise ne vien sitie dalykai sudaro.

ir paaiskint sugebeciau, kodel idomu ir visa kita, taciau neveltui mano minetus dalykus atrandi netrumpai pasimokes, o ne forumuose zinuciu deka.

o siaip tu kazkoks piktas ir suteodorejes. Nu bet jei norisi manyti, kad zinai geriau - prasom, man tai negaila :} [be to, jei man idomu - as taip ir aiskinsiu. Jums net ir neleidus.]
  • 0

#31
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Tai, kad aš pateikiu savo nuomonę apie teisę ir tiek.Kas yra susiduręs akis į akį, čia pas mus-nežinau kaip užsienyje- su tam tikrais atvejais, tai neretai eina už galvos susiėmęs, kiek ten visokios painiavos.
Aš irgi kalbėjau apie mokslą, bet Minerva iškėlė mintį, kad teisė padeda vystyti racionalią diskusiją, aš su tuo nesutikau.Tiesiog norėjau pasakyti, kad teisė iškelia dar daugiau neaiškumų ir tiek.
Antras dalykas yra tai, kad turiu su tavimi sutikti dėl to, kad yra ir įdomių dalykų.Įstatymų žinojimas praverčia kiekvienam išsilavinusiam žmogui.Manau, kad kiekvienas turėtų suvokti Konstituciją ir žinoti įstatymus, kaip vairuotojas žino kelių eismo taisykles.Galiausiai, mano įsitikinimu, visa kita tarnauja biurokratiniam aparatui.
O šiaip, čia jokio pykčio nėra.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#32
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
cia slypi pokstas, nes suvokiu, kad nesu pavyzdys - bet kiek teko susidurti, diskusijoje teisininkai mintis geba delioti sklandziai ir tiksliai [kai nori, kai reikia; teisines formuluotes ir logikos ismanymas palengvina pati ginco procesa]. Pilstymas is tuscio i kiaura apskritai pradedamas toleruoti tik kai jau si ta ismanai. Painiavos ten kiek tik nori, bet tai irgi idomu ir neisvengiama, kadangi teise yra vienas tu grynai zmogisko proto dariniu, niekas jos is dangaus nenuleido, ji neegzistuoja pati del saves. Va, vaaa cia man dar labai idomus dalykas yra - teises evoliucija. Apskritai visu moderniu institutu evoliucija ir nefunkcionavimas siandien [kas isplaukia i ju pritaikomuma pasikeitusioms salygoms]. Klydineju, sawee.

aisku, kokia ten diskusija, kai zinai, kad pensiju mazinti valstybe negali, taciau taip yra, ir tau i veida dar rekia - O TAI KAIP CIA GAUNAS?!

noreciau kada nors sugebeti parodyti, kaip idomu yra LRKT Konstitucijos intepretacijos. Nu as negaliu! Ten jau ne KET levelio, ten idomiau. Kita vertus, gal cia mano kokia manija.
  • 0

#33
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Taip taip, tik nesupyk, jei ką pasakiau ir įžeidžiau, tikrai- nieko blogo.Man tik įdomu, dėl ko žmonės renkasi teisę.Juk sakykim, tu prieš tai, kai nestudijavai, nežinojai, nei teisės evoliucijos, nei LRKT Konstitucijos intepretacijos ir t.t. Ar bent jau domėjaisi? Tai va, čia ir slypi didysis mano klaustukas, kaip jauną žmogų gali patraukti teisė? (Atmeskime gerą uždarbį) Kai jis dar, sakykime, neturi to suvokimo su kuo valgoma ta ,,teisė" ?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#34
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
mane labai domino [ir dabar domina] intelektine nuosavybe. Like, negali isivaizduoti, kaip. Dar as norejau kruvio ir kad vertintu uz nuopelnus, t.y., kad nebutu galima praslysti is bendro issilavinimo. Siaip teises nenorejau, nemaniau ir nemanau, ir vargu ar manysiu, kad tai mano simtaprocentinis pasaukimas - norejau kitur, bet tai tema mano prisistatymui :D
  • 0

#35
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Jau tik tu patikėk ką aš išmokau, diskutuot su manim nėra lygaus. Visos diskusijos surištos su istorija, filosofija ir kitais mano išmanomais dalykais be jokių ribų. Galiu kalbėt nesustodamas, mano teiginiai geležiniai, o tuo ne kartą įsitikino dėstytojai, jeigu taip nebūtų nebučiau buvęs kurse geriausiu...Tai mano žiniomis abejoti ne tik kad negalima, bet ir nerekomenduotina.
  • 0

#36
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
O, maloningasai Totai, gaila, kad čia forume dar neatskleidėte savo nuostabių gabumų(ar tik jie neįgimti?) ir neparodėte savo erudicijos.

mane labai domino [ir dabar domina] intelektine nuosavybe. Like, negali isivaizduoti, kaip. Dar as norejau kruvio ir kad vertintu uz nuopelnus, t.y., kad nebutu galima praslysti is bendro issilavinimo. Siaip teises nenorejau, nemaniau ir nemanau, ir vargu ar manysiu, kad tai mano simtaprocentinis pasaukimas - norejau kitur, bet tai tema mano prisistatymui :)

Aš maždaug suprantu, ką tu norėjai pasakyti.Tuo kartu užteks, lauksim tavo prisistatymo, arba kol pasirodys Basta ir pratęs diskusiją iš savo varpinės.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#37
Basta

Basta

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 14 Pranešimai:
Oho, brangieji! Pasireiškėt
Į kiekvieną žinutę atskiro komentaro nerašysiu, nors būtų galima.
Teisė yra kaip ir kiekvienas kitas mokslas, yra dalykų, kurie yra įdomus, yra tokių, kurie ne. Teisė kaip socialinis reiškinys turi daug ydų, aš visiškai sutinku su Yoel tuo klausimu, kad visame aparate daug popierizmo, daug vilkinimo ir tt. bet tai yra viena svarbiausių demokratinės visuomenės sričių kaip ir medicina, o joje juk irgi pilna blogybių, ar gi ne? Dauguma žmonių tiesiogiai nesusidūrę su teise ar kaip tik susidūrę, bet blogąja prame (pvz. teismuose, eilėse pas notarus ir kt.) skuba spręsti apie visą sistemą. Mūsų šalies įstatymai yra gana puikus - tikrai. Tačiau problema yra tame, kad ne visi jų laikosi. Ir aš kalbu ne tik apie pareigūnus, kuriems tai tiesioginė pareiga, bet ir paprastus žmones, kuriems jų inetersai yra aukščiau visų kitų. Trūksta pilietiškumo.
Iš kitos pusės, nepalaikau devilrun pozicijos. Manau, kad kalbėdama apie minčių dėstymą ir visą kitą gėrį, kurio mokoma teisėje turėtum žinoti, kad karščiuotis irgi nėra puikus būdas įrodyti savo teiginių teisingumą :) nes dabar visi tavo argumentai, bent jau mano nuomone, buvo paremti ne kažkokokiu tvirtu pagrindu, o tiesiog karštu noru apginti sritį, kurioje dabar esi.
Tai tiek pastebėjimų :)
  • 0

#38
Basta

Basta

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 14 Pranešimai:

Taip taip, tik nesupyk, jei ką pasakiau ir įžeidžiau, tikrai- nieko blogo.Man tik įdomu, dėl ko žmonės renkasi teisę.Juk sakykim, tu prieš tai, kai nestudijavai, nežinojai, nei teisės evoliucijos, nei LRKT Konstitucijos intepretacijos ir t.t. Ar bent jau domėjaisi? Tai va, čia ir slypi didysis mano klaustukas, kaip jauną žmogų gali patraukti teisė? (Atmeskime gerą uždarbį) Kai jis dar, sakykime, neturi to suvokimo su kuo valgoma ta ,,teisė" ?


Šitą dar panorau pakomentuoti :)
Yoel, būk visiškai tikras, didžioji dauguma studijuoja teisę dėl gero atlyginimo ateityje. (žinoma, yra keli procentai idealistų ir šiaip pasišventusiu kaip ir visur kur). Tiesa, dar vienas motyvas yra tėvų, seserų, brolių, dėdžių pavyzdys, kurie jau yra teisininkai, šitą mintį galėčiau paplėtoti, bet manau, supranti, ka turiu galvoje. Trečioji dalis, žmonės, kurie mokosi teisę dėl to, kad jiems reiks teisinių žinių, tačiau nė nežada dirbti teisinio darbo.
  • 0

#39
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Šitą dar panorau pakomentuoti :)
Yoel, būk visiškai tikras, didžioji dauguma studijuoja teisę dėl gero atlyginimo ateityje. (žinoma, yra keli procentai idealistų ir šiaip pasišventusiu kaip ir visur kur). Tiesa, dar vienas motyvas yra tėvų, seserų, brolių, dėdžių pavyzdys, kurie jau yra teisininkai, šitą mintį galėčiau paplėtoti, bet manau, supranti, ka turiu galvoje. Trečioji dalis, žmonės, kurie mokosi teisę dėl to, kad jiems reiks teisinių žinių, tačiau nė nežada dirbti teisinio darbo.

Dėl šito turiu pritarti. Turiu draugę, kurios šeimoj iš 5 žmonių 5 yra teisininkai :) Ji pati stojo irgi dėl to, nors yra meniškos sielos ir buvo tikra kančia ten mokytis.
Teko susipažinti su vienu vyru, kuris kaip tik magistrą studijavo teisę ir tik dėl to, kad turėjo savo firmą ir norėjo žinių, kad nereiktų pačiam samdytis teisininkų.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#40
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

O, maloningasai Totai, gaila, kad čia forume dar neatskleidėte savo nuostabių gabumų(ar tik jie neįgimti?) ir neparodėte savo erudicijos.


Čia kaip man dabar sureaguot reiktų į tokį pasipylstymą žodžiais? Vėl tipo eilinį kartą juokauji ar nauja lingvistinė mada atėjo? Apie kurią dar nieko nežinau?
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0