Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Stefan Zweig


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 3

#1
Yoel

Yoel

  Forumo dvasia

 • Nariai
 • 1.844 Pranešimai:
 • Miestas:Vakarų Lietuva
Stefan Zweig
Stefanas Cveigas (Stefan Zweig) – austrų biografas, poetas, novelistas. Rašytojas gimė 1881 m. lapkričio 28 d. Vienoje, pasiturinčioje žydų šeimoje, jau nuo pat vaikystės domėjosi įvairiais Europos menininkais ir jų kūriniais, mėgo J. Štrausą. Tačiau mokyklą baigė neturėdamas didelės motyvacijos ar ypatingų ateities tikslų. Tikrieji jo moksliniai ir meniniai ieškojimai prasidėjo tik po to, kai visiškai vienas jis apkeliavo beveik visą Europą, aplankė įžymias vietas ir, galų gale, vėl grįžo į Austriją.

Pirmieji jo darbai yra eilėraščiai ir trumpos poetinės dramos. Rašyti Cveigas pradėjo Pirmojo Pasaulinio karo metais, nes, dėl sveikatos netinkamas į kariuomenę, jis dirbo karo archyvuose. Jo darbas buvo rašyti trumpas istorijas apie kareivių veiksmus mūšio lauke. Būtent šis darbas pavertė S. Cveigą tapti prisiekusiu pacifistu, kokiu jis išliko ir visą likusį gyvenimą.

Po karo rašytojas dirbo advokatų kontoroje, turėjo neblogą tarnybą, tačiau tuo niekada nebuvo patenkintas. Nors taip pat buvo įvertintas ir literatų tarpe – čia jis visada užėmė aukštą poziciją, jo darbai buvo vertinami kaip vieno iš geriausių Europos rašytojų, verčiami į kitas kalbas.

1934 metais S. Cveigas, kaip ir daugelis žydų tautybės žmonių, paliko savo gimtinę, emigruodamas į Angliją. Čia jis išsiskyrė su pirmąja žmona, vesdamas kitą – Lotte Altmann. 1941 metais su savo antrąja žmona išvyko į Braziliją. Čia jie abu savanoriškai nutraukė savo gyvenimą.

Viskas baigta, Europa susitvarkė, mūsų pasaulis yra sugriautas, ir kai tau yra 60 metų, vistiek jau esi nenaudingas ir beveik miręs, aš daugiau nenoriu egzistuoti, aš neturiu dėl ko, neturiu prieš save dešimtmečių, aš jų nebenoriu – teigė jis.

Stefano Cveigo kūryba labai autobiografiška, nesunkiai joje atrandame paties autoriaus išgyvenimų ir gyvenimo detalių. Galbūt net ir savižudybė buvo nuspėjama jo gyvenimo baigtis – ši tema plėtojama kone visuose autoriaus darbuose.


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Permainų svaigulys [romanas] – Vilnius, 1996.
Žmonijos žvaigždžių valandos [dvylika istorinių miniatiūrų] – Vilnius, 1995.
Kazanova [biografinė apysaka] – Kaunas, 1994.
Novelės (Stefanas Cveigas, Robertas Muzilis) – Vilnius, 1990.
Erazmo Roterdamiečio triumfas ir tragedija – Vilnius, 1990.
Magelano žygis – Vilnius, 1989 [kiti leidimai: 1949].
Marija Stiuart [istorinis romanas] – Vilnius, 1989 [kiti leidimai: 1939]
Širdies nerimas [romanas] – Vilnius, 1985 [kiti leidimai: 1975, 1970, 1965].
Balzakas – Vilnius, 1963.
Nepažįstamosios laiškas [novelė] – Vilnius, 1961.
Ketvirtis milijono [novelės apie sportą] – Vilnius, 1960
Amok [romanas] – Kaunas, 1939.
Magelanas – Kaunas, 1939.
Baimė [nolvelė] – Kaunas, 1929.

Paimta iš http://www.rasyk.lt

Ar esate skaitėte šio rašytojo knygų? Ką manote? Kokį įspūdį paliko?
 • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#2
Teodoras

Teodoras

  Forumo dvasia

 • Nariai
 • 1.485 Pranešimai:
skaičiau ,,Marija Antoanete" ir ruošiuosi ,,Marija Stiuort" skaityt...tai Marija Antonija man labai patiko, labai gerai rašo, informatyviai, nėra jokių stereotipų, net sugeba intrigą išlaikyt istoriniam romane, nes man kaip istorikui žinančiam kuo baigėsi revoliucija, vis tiek skaitant mintys sukosi, kad o gal vis dėlto Marija su Liudviku išsigelbės... :D
 • 0

#3
Minerva

Minerva

  Skaitytojas (a)

 • Nariai
 • 449 Pranešimai:
 • Miestas:Kaunas
 • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
as esu skaiciusi Balzaka. tik sio autoriaus deka ir susidomejau Balzako kuryba, nes suzinojau koks idomus buvo pacio Balzako gyvenimas, gyvenimo budas ir kokia gausi jo kuryba. labai labai patiko biografija.
 • 0

#4
Le Meute

Le Meute

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 937 Pranešimai:
Skaičius Mariją Stiuort ir kiek pamenu, paliko gero istorinio romano įspūdį, bet kadangi man nėra įdomu istorinių asmenybių gyvenimai, tai daugiau nieko ir neskaičiau, bet norėčiau paklausti gal kas skaitėt jo Vakarykštį pasaulį?
 • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0