Peršokti prie turinio

Nuotrauka

"Beveik suaugę"


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 33

#1
Spalvota.

Spalvota.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 149 Pranešimai:
Tikriausiai visi kas skaitote knygas jaunimui žinote seriją "Beveik suaugę".
Kaip jum ji? Patinka? Jei taip, tai kokios mėgstamiausios knygos?
  • 0

#2
dragute

dragute
  • Nariai
  • 5 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Mano mėgstamiausia yra „Heroinas“
  • 0
<...> Nepykit ant manęs, kad išeinu
Ir palieku visus.
Juk man tikrai už jus geriau -
Lietaus lašai, niūrus dangus...

#3
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Jeigu neklystų, tai šioje serijoje yra J. Gaarder knyga "Mergaitė su apelsinais", kurią labai noriu perskaityti ir ieškau pirkti. O daugiau iš serijos neskaičiau, nes domina kitokia literatūra .
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#4
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
dievuliau as tai is vis tokiu net nezinau....
  • 0

#5
Spalvota.

Spalvota.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 149 Pranešimai:

Jeigu neklystų, tai šioje serijoje yra J. Gaarder knyga "Mergaitė su apelsinais", kurią labai noriu perskaityti ir ieškau pirkti. O daugiau iš serijos neskaičiau, nes domina kitokia literatūra .


Klysti. J.Gaarder knyga "Mergaitė su apelsinais" yra iš serijos +10.
  • 0

#6
dragute

dragute
  • Nariai
  • 5 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
„Mergaitė su apelsinais“ galima rasti betkurioje bibliotekoje :)
  • 0
<...> Nepykit ant manęs, kad išeinu
Ir palieku visus.
Juk man tikrai už jus geriau -
Lietaus lašai, niūrus dangus...

#7
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Klysti. J.Gaarder knyga "Mergaitė su apelsinais" yra iš serijos +10.


O ačiū, žinosiu dabar :) vadinasi su šia serija nieko bendro neturiu :)

dragute, man iš bibliotekos nereikia, noriu savo turėti, nes Gaarder mano vienas mėgstamiausių rašytojų :)
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#8
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
Nieko nesu skaičiusi iš beveik suaugę. Kai dar man buvo 15, tai norėjau paskaityti "Heroiną", bet pamačiau spektaklį ir noras praėjo.
  • 0

#9
dragute

dragute
  • Nariai
  • 5 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
Tikrai žiauri knyga... Bet įdomi :)
  • 0
<...> Nepykit ant manęs, kad išeinu
Ir palieku visus.
Juk man tikrai už jus geriau -
Lietaus lašai, niūrus dangus...

#10
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:
"Heroinas"? Ai, man alergija nuo visų knygų, filmų apie narkotikus. Bet filmą "Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo" vis tiek giriu.
  • 0

#11
Spalvota.

Spalvota.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 149 Pranešimai:
Kodėl alergija? Kuo tau jie nepatinka?
  • 0

#12
Fikcija

Fikcija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 151 Pranešimai:
Teko ir man užkliūti už to bulvarinio skaitalo, bet praėjau pro šalį greitai.
  • 0

#13
ccc

ccc

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 205 Pranešimai:

Kodėl alergija? Kuo tau jie nepatinka?

Gal dėl to, kad man tai visiškai neaktuali ir neįdomi tema.
O ir matyti filmai ta tema man per slogūs.
  • 0

#14
Greta

Greta

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 178 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Seniau skaičiau šias knygas.. Skaičiau ir tą žinoma "Heroiną", viso gal 10-20 buvau iš tos serijos perskaičius, bet nei viena iš jų nebuvo kažkokia nuostabi ar įsimintina.. Bent jau dabar taip atrodo,seniau būdavo įdomu :D
  • 0

#15
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
gudzioj septintoj klasej labai ejo sitos knygos per draugus - pirkt neteko, bet perskaiciau nemazai. Kad butu kas istrige, negaliu pasakyt, va neblogai pamenu tokios prancuzaites As kvepuoju ir Spinelli Zvaigzde - pamenu, skaiciau ir galvojau, kad ohoho, daugiau tokiu knygu [daugiau lyg ir nepamenu, kad but buve ju sioj serijoj, gal dabar taip atrodo].

kodel, Fikcija, bulvarinis skaitalas? Nes isaugai is tokios problematikos, siuzetu, nes atradai kazka krutesnio, nes dabar gali sakyt sios knygos neturi isliekamosios vertes [megstamiausias mano knygainiu argumentas, kuri tik siaip norejau pamineti, nenoriu deti zodziu tau i pirstus, nepagalvok]?

susidaro ispudis, kad Heroinas daugeliui pagadino sitos serijos ivaizdi. Beveik suauge yra uzsienyje pastaruoju metu jau kelinta atgimima isgyvenancio 'young adult' zanro [net serijos pavadinimas veik tiesiogiai isverstas] serija, ir joje isleista nemazai puikiu knygu. Jo, ir as is tokiu isaugau per seniai, isvis nepastebejau meto, kai apie tokia problematika butu norejesi *skaityti*; ka noriu pasakyt - Gretos zinute vykusiai susumavo - tai ir yra knygos, is kuriu zmogus isaugi. Kartais nusinesdamas i tolesnius skaitinius ju palikta giedra ispudi, ar atsiminima, kaip skaitei ir norejai dar, kaip kirbejo nuojauta, kad yra dar, kaip bliovei ar pykai, ar likai visiskai abejingas. Tai yra gerai.
  • 0

#16
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:
Yeass, kažkada teko ir man baisiai peikti šitą seriją. Nieko vertos, šlamštas ir panašiai, bet. Po to teko diskutuoti su vienu piliečiu. Kai man tėškė "O ką tada skaityti 12-14 intervale?" taip ir pritilau. Žinoma, yra ir kitų variantų, bet teko pripažinti žmogaus tiesą. Neskaitys gi Nyčės raštų ar Beketo dramų. Paskaitinėja tokį bulvarą, o po to pereina prie rimtesnių.(Tiesa, peikti būtų galima, jeigu ir toliau sėkmingai žavėtųsi ta serija.) Vargu bau, ar dvylikos metų imdamas į rankas Kafką ką nors suprasi kas vyksta ir ką laikai rankose. O grįžtant prie temos, teko skaityti tik "Lukas".Kadangi beveik visiškai neatsimenu knygos turinio tenka manyti, kad arba mano atmintis tiek nesiekia, arba knyga buvo verai įdomi.
  • 0

#17
Greta

Greta

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 178 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
ši serija tikrai nėra bloga, manau tai kaip vienas iš laiptelių, kopiant į suaugusių literatūrą (ne veltui "beveik suaugę"), knygos "grybšteli" nemažai temų,kurios rimtai gvildenamos rimtesnėse knygose, tad manau jos puikiai tinka tam tikrame amžiuje,po to jos tiesiog išaugamos, jeigu žmogus trokšta rimtesnės literatūros.
  • 0

#18
Fikcija

Fikcija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 151 Pranešimai:

kodel, Fikcija, bulvarinis skaitalas? Nes isaugai is tokios problematikos, siuzetu, nes atradai kazka krutesnio, nes dabar gali sakyt sios knygos neturi isliekamosios vertes [megstamiausias mano knygainiu argumentas, kuri tik siaip norejau pamineti, nenoriu deti zodziu tau i pirstus, nepagalvok]?


Dėl to, kad tokio pobūdžio rašliavos niekada pernelyg nedomino ir tos temos net aktualios nebūdavo paauglystės laikais, bet čia subjektyvu. Man ta ir panašios serijos primena dabartinius Saulėlydžius ir milijoną beverčių tęsinių. Tiesiog vykęs pasižaidimas su paauglio emocijomis, nereikia kankinančiai ilgai kurti tekstą, žinant, kad galima remtis vyraujančiu maksimalizmu tarp skaitytojų ir tada rašyti tinkama linkme -- narkotikai, atsitiktiniai lytiniai santykiai, depresija, kančios dėl nevykusios meilės, arba šiaip kančios, nes taip patogiau. Apsimoka ir visai atsiperka, kadangi paklausa visuomet bus tokiems svaičiojimams. Apie išliekamąją vertę... nu, nežinau, gal gerai tiek, kad žmogui padės formuoti požiūrį į atitinkamus dalykus -- pvz. paskaitęs Heroiną, supras, jog narkotikai gyvenimą daugiau griauna nei daro gražesnį, etc.
  • 0

#19
rimta_vėjavaikė

rimta_vėjavaikė
  • Nariai
  • 4 Pranešimai:
Rodos, jog anksčiau esu skaičiusi keletą šios serijos knygų. Mano paaugliško protelio jos visiškai nesuintrigavo ir nesužavėjo. Knygos pasirodė tiesiog sunkte persunktos problemomis. O kas per daug, tas nesveika. Taigi, man nepatinka.
  • 0

#20
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Dėl to, kad tokio pobūdžio rašliavos niekada pernelyg nedomino ir tos temos net aktualios nebūdavo paauglystės laikais, bet čia subjektyvu. Man ta ir panašios serijos primena dabartinius Saulėlydžius ir milijoną beverčių tęsinių. Tiesiog vykęs pasižaidimas su paauglio emocijomis, nereikia kankinančiai ilgai kurti tekstą, žinant, kad galima remtis vyraujančiu maksimalizmu tarp skaitytojų ir tada rašyti tinkama linkme -- narkotikai, atsitiktiniai lytiniai santykiai, depresija, kančios dėl nevykusios meilės, arba šiaip kančios, nes taip patogiau. Apsimoka ir visai atsiperka, kadangi paklausa visuomet bus tokiems svaičiojimams. Apie išliekamąją vertę... nu, nežinau, gal gerai tiek, kad žmogui padės formuoti požiūrį į atitinkamus dalykus -- pvz. paskaitęs Heroiną, supras, jog narkotikai gyvenimą daugiau griauna nei daro gražesnį, etc.


taip, visa tai subjektyvu, man tiesiog idomu tavo argumentavimas. Nezinau kaip tau, bet as gailiuosi, kad daugeli rimtu knygu perskaiciau per anksti - atiduociau pirsta, kad astuoneriu, desimties, trylikos man kas nors butu bruke Beveik suauge levelio knygas.

man Saulelydi teko skaityti, kad galeciau diskutuoti apie ji ir galiu tave patikinti, kad ta knyga, vertinant pagal siuos minetus tavo kriterijus, yra simta kartu labiau niekaline, manipuliuojanti ir skysta - bet tai jau praejusi diskusija, net ir siame forume. Siaip kancios yra literaturos pagrindas, tad nesuprantu, kodel apie jas negali rasyti Burgess ar dar kuris nors is YA rasytoju. Galima paklausti, kas tau buvo pereinamoji literatura tarp, nezinau, pasaku ir Becketto?

dar sis tas, ko niekada nesupratau: kodel visos *vertingos* knygos turi formuoti poziuri? Man nepatinka minimasis Burgess, man nepatiko Heroinas [kur kas mielesnis sirdziai savo laiku buvo Trainspotting], perskaicius vertybiu skales nepakeite, poziurio i narkotikus ar dar kazka - irgi. Nenumiriau ir neapykantos nei autoriui, nei knygai nejauciu. Negana to, man atrodo, kad labai nedaug knygu yra kaip nors paveikusios mano pasauleziura. Tai ka, tos, kurios ~*neturi tokios isliekamosios vertes*~ jau nevertos demesio? Ar del to Remarque, Hesse, Ivanauskaite - bulvariniai skaitalai? Ar Maltos sakalas [tikraja to zodzio prasme bulvarinis skaitalas, i.e. pulp fiction] kazkuo menkesnis uz Stepiu vilka? Kodel?
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0