Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Visiškas naujokas,ieškantis įdomių ir prasmingų diskusijų.


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 45

#21
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

Keistai jus cia. Kur jus matot sabloniskuma isvis? nesu profesionalas koks nors. Kyla klausimas ar patys turit patirties tiek vertint. hm. Yra pastabu kad i kurias atkreipiau demesi, bet kaip sakoma in general visur kisat sabloniskuma. Brangieji jums neatrodo kad visos siuolaikines knygos rasomos pagal kazkoki sablona. Plius si rasliava rasyta mazdaug pries du metus.



Gerbiamasis jeigu apie patirti, tai as patikek turiu, nes esu savo kurinius publikaves ir siaip su literatura mane oi daug kas sieja. Visu antra, sabloniskumas pas tave tikrai esti gilus, pyk ne pyk, bet zinok yra. Nesvarbu ar tu rasei prie metus ar pries 10 metu, bet jeigu yra tai yra. Atsimink, knygos ir yra rasomos ne pagal sablonus, o pagal tam tikras rasytojo paties sugalvotas taisykles, cia tau rekomenduociau skaityt Fildinga ir Ricersona ( ,,Pamela" ir ,,Semela"), kad suprastum, kas yra sabloniskumas. Knyga negali buti rasoma pagal ta pacia juosta, nes tada jos niekas neskaitys, joje turi but kazkas naujo. As suprantu, kad kritika priimt yra labai sunku, cia ambiciju ambicija, bet turi pripazint, kad tau dar tobulet labai daug reikia... O mes tik patariam. Atsimink jeigu jau zmones is salies sako, kad skaityt neinasi tai reikia tiket, nes draugai kartais ir pameluoja, nes nenori susipykt. siulyciau skaityt daug romanu, kad ir ta pati Tekereju, Hardi, Gete ir panasiai.
  • 0

#22
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

nesu profesionalas koks nors.



taigi kad.

o musu kritika plaukia is to, kad esam, kaip matai, skaitytojai. Nebutina rasyti, kad galetumei kritikuoti rasyta zodi :} o tu nesustok, matai, kad yra kur tobuleti.

ir dar: sablonas nera lygu pasikartojancioms temoms, dauguma siuolaikiniu rasytoju kaip tik lauzo iprastas strukturas ir minties srautus, zr. modernizmas ir postmodernizmas, komiksai, etc.
  • 0

#23
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

nesu profesionalas koks nors.



taigi kad.

o musu kritika plaukia is to, kad esam, kaip matai, skaitytojai. Nebutina rasyti, kad galetumei kritikuoti rasyta zodi :} o tu nesustok, matai, kad yra kur tobuleti.

ir dar: sablonas nera lygu pasikartojancioms temoms, dauguma siuolaikiniu rasytoju kaip tik lauzo iprastas strukturas ir minties srautus, zr. modernizmas ir postmodernizmas, komiksai, etc.



o komiksai cia nauja struktura? Nustebau...
  • 0

#24
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
kur sakiau, kad nauja? Turejau omeny paciu komiksu kaita, kaip ir auditorijos suvokimo pokyti. Jeigu yra upo, pasidomek [visu pirma] graphic novel termino ivedimu ir Alan Moore. Aisku, prie naujo poziurio i komiksus, kaip mediuma, formavimo prisideda ir pasikeitusi paciu kureju pozicija. Nekalbu apie, suprask, rimtus rasytojus, rasancius komiksams, ir panasiai.
  • 0

#25
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

kur sakiau, kad nauja? Turejau omeny paciu komiksu kaita, kaip ir auditorijos suvokimo pokyti. Jeigu yra upo, pasidomek [visu pirma] graphic novel termino ivedimu ir Alan Moore. Aisku, prie naujo poziurio i komiksus, kaip mediuma, formavimo prisideda ir pasikeitusi paciu kureju pozicija. Nekalbu apie, suprask, rimtus rasytojus, rasancius komiksams, ir panasiai.



Ai, as ne taip supratau, todel ir klausiau, nes kiek man zinoma, tai komiksai atsirado XX a prad. berods 1903 m. laikrasiuose, tai as ir galvoju, kaip cia yra dabar...o tu kaip supratau kalbi apie komiksus zurnaluose. Lepsus Lingue...
  • 0

#26
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Ai, as ne taip supratau, todel ir klausiau, nes kiek man zinoma, tai komiksai atsirado XX a prad. berods 1903 m. laikrasiuose, tai as ir galvoju, kaip cia yra dabar...o tu kaip supratau kalbi apie komiksus zurnaluose. Lepsus Lingue...


tai jau ir pagalvojau, kad nesusisnekejom. Beje! Tiesa sakant, komiksu pradzia galima laikyti ne tik paties termino atsiradima XVIII amziaus pradzioje; stai pavyzdziui XVI a. pradzioje ispanu konkistadoro Hernán Cortés atrastas iki Kolumbo surastas rankrastis, kuriame pasakojama apie Misteku heroju, taip pat laikytinas komiksu, kaip ir dar ankstesnis prancuzu Bajo gobelenas, o pradzia galima laikyti net ir egiptieciu hieroglifus. Esme - naratyvas, pateiktas piestine forma. /devilrun uzsisnekejo ne i tema, tyliai pasisalina auditorijai vartant akis
  • 0

#27
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:


Ai, as ne taip supratau, todel ir klausiau, nes kiek man zinoma, tai komiksai atsirado XX a prad. berods 1903 m. laikrasiuose, tai as ir galvoju, kaip cia yra dabar...o tu kaip supratau kalbi apie komiksus zurnaluose. Lepsus Lingue...


tai jau ir pagalvojau, kad nesusisnekejom. Beje! Tiesa sakant, komiksu pradzia galima laikyti ne tik paties termino atsiradima XVIII amziaus pradzioje; stai pavyzdziui XVI a. pradzioje ispanu konkistadoro Hernán Cortés atrastas iki Kolumbo surastas rankrastis, kuriame pasakojama apie Misteku heroju, taip pat laikytinas komiksu, kaip ir dar ankstesnis prancuzu Bajo gobelenas, o pradzia galima laikyti net ir egiptieciu hieroglifus. Esme - naratyvas, pateiktas piestine forma.



Jo del sito sutinku, tik as manyciau, kad jie daugiau teoriniai nei praktiniai. Ypac Bajo gobelene...
  • 0

#28
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
sakyciau, atvirksciai - atsirade iki termino sukurimo, kaip tik labiau praktiniai, nors gal tau taip atrodo del to, kad anu mano pavyzdziu kurimo metu, aisku, niekas negalvojo apie ~*komiksus*~, nekalbant apie tai, kad nebuvo masines ju produkcijos :D nors tai, lyginant su siuolaikine forma, be abejo, tera istakos.
  • 0

#29
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

sakyciau, atvirksciai - atsirade iki termino sukurimo, kaip tik labiau praktiniai, nors gal tau taip atrodo del to, kad anu mano pavyzdziu kurimo metu, aisku, niekas negalvojo apie ~*komiksus*~, nekalbant apie tai, kad nebuvo masines ju produkcijos :D nors tai, lyginant su siuolaikine forma, be abejo, tera istakos.



Tai ne apie masine gamyba ir vartojima mes kalbam, nors del gamybos as pasiginciciau nes kiek man zinoma, tai Korteso piesinukai, buvo placiai naudojami Ispanijoje ir Portugalijoje net ir tarp varguomenes, kad tipo apsviestu kas per gyvuliai tie actekai ir inkai.
  • 0

#30
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
o o o mes apie skirtingus dalykus pradejome sneketi - ir taip ne i tema uzvedziau cia, o dabar krypstam i pavojinga teritorija. Baigiam gal, jei ka turi pasakyt, tai privaciai, prasau.
  • 0

#31
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:

o o o mes apie skirtingus dalykus pradejome sneketi - ir taip ne i tema uzvedziau cia, o dabar krypstam i pavojinga teritorija. Baigiam gal, jei ka turi pasakyt, tai privaciai, prasau.


Jo as irgi buciau pasiules baigt, nes zmogaus gaila, jau ir taip nervus sugadinom, tai dar tema aptersem...
  • 0

#32
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Keistai jus cia. Kur jus matot sabloniskuma isvis? nesu profesionalas koks nors. Kyla klausimas ar patys turit patirties tiek vertint. hm. Yra pastabu kad i kurias atkreipiau demesi, bet kaip sakoma in general visur kisat sabloniskuma. Brangieji jums neatrodo kad visos siuolaikines knygos rasomos pagal kazkoki sablona. Plius si rasliava rasyta mazdaug pries du metus.


na jei noris rasyt pagal sablona, tai geriausia rasyt meiles romanus, zmones paimdami knyga zino kuo tai baigsis, bet vistiek skaito (kartais ir as ne isimtis) :) o jei jau noris rasyt rimtaja literatura manau reiktu sablonu atsisakyt, kiek tai yra imanoma. o siaip kiti aiskiau isreiske tai ka as norejau pasakyt, kad man taip pat pritruko pagrindines temos/minties/moralo :)
  • 0

#33
garfildas1990

garfildas1990

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 12 Pranešimai:
na va pagaliau geros zinios mano kurini prieme. i Baltijos almanacha
  • 0

#34
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

na va pagaliau geros zinios mano kurini prieme. i Baltijos almanacha


sveikinu :)
  • 0

#35
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Ir as prisidedu prie sveikinimu... o jei ne paslaptis kaip su juo susiekti? Gal kad nete yra? Kokie adresai ar kas, nes as tai neradandu...
  • 0

#36
garfildas1990

garfildas1990

    Naujokas (ė)

  • Nariai
  • Akis
  • 12 Pranešimai:
Baltijos almanchas isleidziamas karta per metus si rugseji turi pasirodyti. nezinau ar internete yra tinklapis ju
  • 0

#37
Juste

Juste
  • Nariai
  • 3 Pranešimai:
Kelis metus galvoju (kokie 5 metai jau turiu tokia ideja), kad noriu rasyti knyga... bet nezinau apie ka, nezinau absoluciai nieko apie knygos rasyma... Gal kas turit kokiu patarimu? Kaip reikia uzsikabinti ant kazkokios istorijos? O mane domina labai daug dalyku visada...
  • 0

#38
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Tai jeigu aš tau pasufleruosiu kokią nors istoriją, čia jau bus nebe tavo,o mano knyga.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#39
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

Kelis metus galvoju (kokie 5 metai jau turiu tokia ideja), kad noriu rasyti knyga... bet nezinau apie ka, nezinau absoluciai nieko apie knygos rasyma... Gal kas turit kokiu patarimu? Kaip reikia uzsikabinti ant kazkokios istorijos? O mane domina labai daug dalyku visada...

ar knyga parasyti nori, ar istorija papasakoti? Jei tik pirmas noras, tai eik, isgerk ir pagyvenk dar, pamatysi, kokia tai tuscia uzgaida. Jei antras, tai, pasitelkiant pagalbon Vonneguta - sugalvok, kokia tema rupi tau taip, kad nori ir kitiems papasakoti. Tada atsisesk ir uzrasyk, nes snekos snekom, o knygos prasideda nuo popieriaus lapo ir piestuko.
  • 0

#40
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Be to pries pradedant rasyti tikrai patarciau pagalvoti ar tu tikrai pajegsi, nes knyga parasyt tai cia nelengvas darbas, aisku, jeigu nenori visiskos banalybes parasyt... pirmiausia turi susidaryt planus, apgalvot kiekviena zingsni ir tik tada galvot apie destyma....
o kaip cia visi sako; knyga tai pirmiausia popierius ir parkeris....va, o tada jau kaip Fortuna nusisypsos...
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0