Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Skaitymas balsu.


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 11

#1
Giedrius

Giedrius

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 22 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Teko girdėt, kad skaitant knygas balsu gerėja gebėjimai reikšti mintis balsu, intonacija, kalbos rišlumas. Nieko oficialiai patvirtinančio ar paneigiančio deja naršant internete neradau
Tad klausiu jūsų, ar bandėt kuris ką nors panašaus?
  • 0

#2
Griūk_negyvas

Griūk_negyvas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 170 Pranešimai:
Aš ir esu tą girdėjusi, ypač tinka poezija, nes joje daugiau ekspresijos. Garsūs oratoriai taip ir mokėsi auditoriją valdyti balsu. :} Šiaip kažkur turiu informacijos šiuo klausimu, vėliau paieškosiu.
Bet skaityt tokiu būdu neteko, be to, ir nemanau, ar jis priliptų: esu įpratusi skaityt sau, tad ir mintis geriau sekasi reikšti, pvz., rašant.
  • 0
Kiekvienas žmogus turi savo ribotą horizontą. Su laiku horizontas siaurėja ir tampa tašku. Tada žmogus sako: tai yra mano požiūris

#3
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
As dznai taip skaitau, ypac patikusias knygas, arba studijines knygas, nes tik taip sugebu isiminti, man skaityti mintyse sekasi prastai kazkodel...
  • 0

#4
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:
Teko namie ir darbe. Tik aš prastoka skaitovė.
Pati sau neskaitau, bet, kai skaitau kitiems, labai jaučiasi kada klausosi, o kada - ne. Net jeigu tyli.
Prisimenu, kad kadaise visai nepatiko "Hario Poterio" pirmos dalies pradžia - maždaug iki 70 psl., kol jis pradeda mokytis. Kai skaičiau pati. O paskui teko visa tai skaityt vaikams. Ir, aišku, bijojau būtent dėl tos vietos. Bet kaip jie klausėsi. Juste jutau, kad buvo užgniaužę žadą. Na, ir aš tada su tuo tekstu "susitaikiau" :)
Eilėraščiai. Va, juos kai klausaisi garsiai skaitant ką nors, dažniausiai atrodo gražesni ir suprantamesni, bent man, negu kai pati skaitau.
Dėl to, ko Giedrius klausė, tai taip pat skaičiau apie tai, bet neprisimenu, kur. Internete, rodos, visgi.
  • 0

#5
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Visai nemoku skaityti balsu, jei tenka, tai atsiranda neatitikimas tarp to, ką skaitau iš tikrųjų, ir to, ką sakau balsu, aš taip greit nemoku kalbėti, kaip moku skaityti. Manau, kad tą sugeba tik tie žmonės, kurie skaitydami sau skaito tokiu pat greičiu, kaip balsu skaitydami
  • 0

#6
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
megstu kalbeti viesai, ir garsiai skaityti labai megstu, tik kad kai gyvenu nebe viena/ne su seima, nejauku butu is niekur pradet bubenti patikusi pasaza, tai sutiktus draugus kankinu. Intelekto virsune. Kas del iskalbos, tai hmm. Mokykloj buvau skaitove, nes kad ir koks tai butu atrodes apgailetinas uzsiemimas, man svarbiau buvo rinktis sau tekstus ir kai kas nors prieidavo pasiteirauti knygos pavadinimo. Bet tureti tik teksta [mums neleisdavo ne rankom mosikuoti, kas man yra labai sunku, nes as kaip kalbantis malunas] ir balsa bei akiu kontakta yra totally awesome ir siek tiek, manau, pralauzia retorikos srityje.
  • 0

#7
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
O aš galiu tik pavydėti, kad mėgstate kalbėti viešai, man čia vienas šlykščiausių dalykų gyvenime ir išvis man auditorijos baime. Bet va paradoksas, kad gali tekti iš to ateityje duoną valgyti :|
Tai ne, balsiai neskaitau, nors gal reiktų
  • 0

#8
SakaiŽinai

SakaiŽinai

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 224 Pranešimai:

O aš galiu tik pavydėti, kad mėgstate kalbėti viešai, man čia vienas šlykščiausių dalykų gyvenime ir išvis man auditorijos baime. Bet va paradoksas, kad gali tekti iš to ateityje duoną valgyti :|
Tai ne, balsiai neskaitau, nors gal reiktų


Manau, kuo dažniau kalbėsite viešai, tuo viskas darysis paprasčiau ir lengviau. O jeigu tai bus darbas, tai tik laiko klausimas kada prie to priprasite. Kiekvienas kalbėjimas ruoš jus ateičiai, kurioje jūs jausitės užtikrinčiau ir laisviau.
  • 0

#9
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

As dznai taip skaitau, ypac patikusias knygas, arba studijines knygas, nes tik taip sugebu isiminti, man skaityti mintyse sekasi prastai kazkodel...


o man atvirksciai, jei viska skaitau balsu tai tikrai neatsiminsiu. daznai sunkiau suvokiu ka skaitau. todel skaitau tyliai sau, o esmines dalis (zodziu junginius) balsu pakartoju kelis kartus. taciau tai sieju su ivairesne tos pacios informacijos gavimo technika del atsiminimo.

i tema, del oratoriniu sugebejimu gali buti, nes ir raiskiai skaityti balsu reikia moketi, o ismokus skaityti raiskiai balsu kaip ir ivaldomas savo balsas, na valdyti intonacija, nedaryti ivairiu nereikalingu intarpu (aa) ir pan. cia tik mano nuomone, info sia tema nesu radus, na nesu ir domejusis ;)
  • 0

#10
Giedrius

Giedrius

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 22 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Aš bandžiau šiek tiek tokiu būdu skaityt, bet tada nebegaliu suvokt teisingai tekso, pasikeičia skaitymo greitis be to dalis dėmesio tenka pačiam tarimui. Tik po keleto kartų bandymo skaitymas tapo labiau panašus į bendravimą balsu su kitu žmogum, kai vienu metu ir kalbi ir dar tuo pat metu suki kitą mintį ;) Tiesa, toks skaitymas dar vargina, greičiausiai dėl to kad į procesą įsijungia dar viena smegenų sritis.

*Broka (Broca) sritis: motorinė kalbos sritis galvos smegenų žievės kairiajame apatiniame kaktiniame vingyje.
  • 0

#11
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
ot tai laba diena. Nemanau, kad balsiai skaityti butina pirmakart matoma teksta. Nepanasu, kad sitaip skaitant butu kokios naudos
  • 0

#12
Giedrius

Giedrius

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 22 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas

ot tai laba diena. Nemanau, kad balsiai skaityti butina pirmakart matoma teksta. Nepanasu, kad sitaip skaitant butu kokios naudos

Na, nežinai nesakyk :) kažkas taip skaitant vistiek dirba, ir jei sekasi vis geriau kažkas gerėja, bet tu man pasakyk kas :)
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0