Peršokti prie turinio

Nuotrauka

2o1o metų knyga.


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 9

#1
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Taigi, turbūt jau darysis įprasta ir tradiciška, kad kaip ir pernai, kiekvienas išsirinksime knygą, kuri mums buvo pati pačiausia ir labiausiai vertinga 2o1o metais.Permeskit savo užrašus, blog'us, kiti pakratykite atmintį ir prisiminkite ką šiais metais skaitėte, pasvarstykite ir išrinkite tai, kas jums labiausiai patiko, paliko didžiausią įspūdį, galbūt labiausiai praturtino.

2o1o metų knygos
1.F.Dostojevskis ,,Broliai Karamazovai" (Yoel)
2.Muzilis ,,Žmogus be savybių" (Le Meute)
3.O de Balzakas Apsakymas- Gobsekas ir romanas Slėnio lelija (Minerva)
4.William Faulkner „Triukšmas ir įniršis“ (Itakė)
5.H.Hesse ,,Stepių vilkas" (Insomniakė)
6.Ernsto Teodoro Amadėjaus Hofmano "Katino Murklio pažiūros į gyvenimą" (Lyja)
7.M.Bulgakovo "Meistras ir Margarita" (whatever)
8. J.Saramago ,,Aklumas'' (Cenerentola)
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#2
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Aš pradėsiu.2o1o kovo mėnesį pradėjau skaityti F.Dostojevskio ,,Brolius Karamazovus".Tai ir bus mano 2010 metų knyga.Ji paliko didžiausią įspūdį, sukėlė daugiausia pamąstymo ir privertė galutinai Dostojevskį paskelbti savo mėgstamiausiu rašytoju, skaityti vis daugiau jo knygų(po to sekė Demonai, o prieš tai Idiotas).Visos knygos buvo įsimintinos šios rašytojo, tačiau Broliai Karamazovai vainikavo mano jausmus pačiu didžiausiu susižavėjimu Dostojevskiui.
Dvejojau, tarp A.Camus Maras, kadangi ši knyga taip pat turėjo didelės įtakos man, netgi sustiprino mano mintis dėl profesijos pasirinkimo.
Taigi, Broliai Karamazovai.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#3
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Man šiais metais pati įdomiausia, įsimintiniausia ir palikusi didžiausią įspūdį buvo Muzilio knyga ,,Žmogus be savybių"
  • 0

#4
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
dabar mastau ir renkuosi tarp dvieju, bet matyt pasiliksiu prie savo meiles :P O. de Balzakas Apsakymai. Romanas. taigi vienoje knygoje atspausdinti du nuostabus kuriniai (ju ten dar keli, bet didziausia ispudi paliko du) apsakymas Gobsekas ir romanas Slenio lelija. neziurint to jog knyga parasyta XIX a. ten aprasomos etiketo, galbut kelio i pripazinima taisykles beveik drasiai pazodziui butu galima taikyti ir siandien. be to ten stipriai isryskinami seimyninio ir viengungisko gyvenimo aspektai ir daug kitu dalyku.

kita knyga, kuria turejau galvoje (deja liko antra) buvo E. Allan Po Raudonosios mirties kauke :D
  • 0

#5
Itakė

Itakė

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 406 Pranešimai:
Vis sukau aplink šią temą ratus, bet pasireikšti taip ir nepasireiškiau. Atsakingas dalykas vis dėlto. Per šiuos metus į rankas pakliuvo tikrai daug gerų, stiprių knygų, todėl vieną vienintelę išrinkti pasidaro sunku. (Gerai, susikaupiu, atsakingas momentas.) Taigi tai būtų William Faulkner „Triukšmas ir įniršis“. Tai knyga, kuri nelyg tornadas prasiautė pro mano dvasią. O ir pėdsakai kažkokie yra. Kad įsitikinčiau kokie tie pėdsakai, reikės ją skaityti ir ateinančiais metais... Stiprus kūrinys, be galo efektingas. Jeigu ne „Triukšmas ir įniršis“, metų atradimu labai drąsiai galėjo būti G. Grass „Skardinis būgnelis“ arba R. Gavelis „Vilniaus džiazas“, bet čia tarp tų knygų išdygo Folkneris su savo monumentaliuoju kūriniu, ir nustelbė kitas knygas, mano skaitytas 2010. Taigi taip, metų knygą paminėjau, ant širdies ramu.
  • 0

#6
Insomniakė

Insomniakė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 78 Pranešimai:
Nemažai teko skaityt knygų vertų dėmesio, tačiau turbūt labiausiai džiaugiuosi susipažinus su H. Hesses kūriniais, todėl rinksiuos knygą ,,Stepių vilkas".
  • 0

#7
Lyja

Lyja

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 174 Pranešimai:
Pasirenku Ernsto Teodoro Amadėjaus Hofmano "Katino Murklio pažiūras į gyvenimą". Ši knyga, kartu su šituo forumu iš dalies, grąžino/priminė klasikos skaitymo malonumą.
  • 0

#8
whatever

whatever

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 369 Pranešimai:
Trenkė su perkūnu ir žaibais be jokių klausiamųjų ženklų ir nuostabos kupinų pakeltų antakių M.Bulgakovo "Meistras ir Margarita". Sudrebino Žemę po kojom.
  • 0

#9
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Reikejo pagalvot...atrodo,knygu nemazai,bet kas ta-pati Reiksmingiausia, dvejojau ties MANO 'Uzburtas kalnas', SARAMAGO 'Aklumas', SKEMOS 'Balta drobule'.Ir nors pastaroji virto viena is nedaugelio mano 'nuolatiniu' knygu, METU KNYGA tituluociau AKLUMA, kurio,tiesa sakant ne dorai neuzbaigiau, taciau ispudzio nepamirsiu ilgam, ir kai busiu stipresne butinai skaitysiu is naujo.
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#10
Gegytė

Gegytė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 54 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Aš siūlau Aklumą taip pat.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0