Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Romain Gary


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 2

#1
Yoel

Yoel

  Forumo dvasia

 • Nariai
 • 1.844 Pranešimai:
 • Miestas:Vakarų Lietuva
Rašytojas Romain Gary (1914 - 1980) gimė Vilniuje, nors kai kurie šaltiniai teigia, kad tai įvyko Maskvoje. Jo tėvas buvo rusas (Gario tikroji pavardė — Kacev), motina — prancūzė. Būdamas 14-kos, jis išvyko į Prancūziją, kur vėliau mokėsi teisės. Antrojo pasaulinio karo metu tarnavo Laisvosiose Prancūzijos Pajėgose. Buvo pilotu, kariavo Europoje ir Šiaurės Afrikoje. Karui pasibaigus 20 metų dirbo Prancūzijos diplomatinėse tarnybose — tarp visų kitų pareigybių jam teko dirbti ir konsulu Los Andžele (1956-60). Gyveno Pietų Afrikoje, vėliau persikraustė į Paryžių.

Gary rašė angliškai ir prancūziškai. Jo pagrindiniai pseudonimai — Emile Ajar Gary ir Fosco Sinibaldi. Savo pirmąjį kūrinėlį — L`Education Europeene (Forest of Anger) išleido būdamas 31-nerių. Jo filmas Les Oiseaux Vont Mourir au Perou buvo uždraustas Kino Kontrolės Komisijos.

1979 metais perdozavusi barbitūratų mirė jo buvusi žmona, Jean Seberg. Jos kūną rado mašinoje. Savaitę iki šio įvykio ji išėjo iš savo namų. Anksčiau ji buvo žadėjusi nusižudyti. Netrukus po šio įvykio, 1980 metų gruodžio 2-ją, Paryžiuje nusišovė ir pats Gary .


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Aušros pažadas / iš prancūzų kalbos vertė Violeta Tauragienė. - Vilnius : Baltos lankos, 1999. - 324 p.
Europietiškas auklėjimas : romanas / iš prancūzų kalbos vertė A. Krančiukas ; redaktorė L. Baliulienė. - Kaunas : Vada, 2001 (Kaunas : Spindulys). - 227 p.Na, kokios jūsų nuomonės apie šį rašytoją?
 • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#2
Le Meute

Le Meute

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 937 Pranešimai:

Na, kokios jūsų nuomonės apie šį rašytoją?


Mano tai kuo puikiausia, nors skaičiau tik ,,Europietišką auklėjimą" ir kaip Ajar'o ,,Gyvenimas dar prieš akis", kuri buvo mano mėgstamiausia vaikystės knyga. Aš kai kurias Momo frazes net atmintinai mokėjau ir buvau įtraukusi į savo žodyną :) Tai tikrai puiki knyga apie arabų berniuko Momo gyvenimą buvusios prostitutės senos žydės Rozos tokiam kaip ir vaikų internate kur paliekami prostitučių vaikai. Spalvingi personažai: žydai, arabai, transvestitai, afrikiečiai, tai jau ko ko, o tolerancijos galima tikrai pasimokyti, o ir pati knygutė neveltui laikoma kaip ir šiuolaikiniais ,,Vargdieniais". Istorija šiaip liūdna, bet Gary čia parodo aukštąjį pilotažą ir sugeba viską pateikti taip, kad skaitant nedingsta nuo lūpų šypsena.
 • 0

#3
Itakė

Itakė

  Skaitytojas (a)

 • Nariai
 • 406 Pranešimai:
Vėlyvesnė Jo kūryba savotiškas fovizmas literatūroje, mat tai knygos su puikia jausmine slinktimi, užpildant visą erdvę (aliuzija į „Moters šviesą“). Gražios, plaukiančios mintys, sustyguotos taip, kad kartais net padžiazuojant. Puikus rašytojas, ir norisi pasidžiaugti, jog vis tik verčiamas į mūs kalbą.
 • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0