Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Friedrich Nietzsche "Štai taip Zaratustra kalbėjo"


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 4

#1
vuras

vuras

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 69 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Taigi, dabar skaitau sia knyga ir tiesa pasakius labai daug ko nesuprantu. Visada sunku buvo perprasti simbolika tekstuose del per mazai turimos informacijos apie juos, taipogi trugdo pusiau eiliuotas tekstas, trumpom pastraipelem su skirtinga mintele, kuris mane greit ismusa is veziu, nes ties ~5 pastraipele as jau skrajoju kazkur padebesiais. Kokie jusu ispudziai skaitant ar perskaicius sia knyga ? :D
  • 0
Plastikmaniak

#2
Nesugalvoju

Nesugalvoju

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Ar cia pirma filosofijos knyga, kuria bandai skaityti?
Nesu daug Nyces knygu skaicius, bet susidariau nuomone, kad jei pradeti jo kuryba dometis, tai ne nuo sios knygos. Man irgi labai greitai mintys kitur "pabegdavo", maniau, kad tik man vienai taip. Kitos skaitesi jau kiek lengviau. Ir is viso, jei jau pradeti dometis filosofija, tai turbut pirma knyga Nyces pasiciupti - ne pats geriausias sprendimas. Cia tik mano asmenine nuomone, nera jo knygos pacios sudetingiausios, bet nera ir pacios lengviausios, suprantamiausios.
Patarimas - pries ciumpant sudetingesne filosofine knyga, naudinga pasidometi rasytojo biografija, rasymo temomis ir bruozais, tada lengviau skaityti.
  • 0

#3
vuras

vuras

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 69 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
Esu Aristotelio, Akviniecio skaites siek tiek, tai man ten viskas daug suprantamiau buvo, nes filosofuoja kazkokia konkrecia mintimi, o ne aplinkiniais keliais, kaip Nyčė :D Vienus skyrius suprantu lengvai, kai kuriuos sunkiau, keliu nesupratau isvis. Apskritai as sios knygos filosofine nepavadinciau
  • 0
Plastikmaniak

#4
Nesugalvoju

Nesugalvoju

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
Na, Nyce siaip buvo baiges filologijos studijas, tad tikriausiai ir savo filosofija bando sujungti su literaturiniu stiliumi. Gal as per mazai jo knygu skaiciau, bet nevisiskai suprantu ta beveik masini zavejimasi juo ir ta fakta, kad Nyces knygu tiek daug isversta lietuviskai. Jei is vokieciu filosofu, tai man Sopenhaueris ar Kantas labiau patiko. Bandysiu dar kada paskaityt, dar visiskai neatmetu, bet kol kas matau, kad "nelimpa" man Nyce ir antzmogio ideja. Nors "Antikristas" visai patiko, radau geru minciu.
  • 0

#5
gile

gile

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 233 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
  • Dabar skaitau:F. Schiller „Laiškai apie estetinį žmogaus ugdymą“
Kadangi neseniai perskaiciau, tai galvoju reikia fiksuoti ispudzius :) siaip rodos yoel kitoje temoje rase, kad si Nyces knyga jam per daug dramatiska pasirode. Visa laika, kol skaiciau, si ideja galvos nepaliko ir, nors tai pirma Nyces knyga, kuria skaiciau ir palyginti negaliu, bet pritariu. Dramatiska. Ir tikrai ne visus skyrius supratau. Manau, kad ir del amziaus ir jo atnesamos isminties trukumo, ir del issilavinimo filosofijos srityje. Ir operos :) visgi, buvo minciu del kuriu skrajot pradedavau butent ta tema, o ne siaip :)
Beje, man patiko uzuomina i poezija. Ir tai netrukde skaityti, kaip tik atvirksciai.
Nepatiko uztatai susireiksminimas ir priespriesa teiginiu, kai viename puslapyje sakoma, kad tai ismintingiausio zmogaus knyga, skirta tik geriausiems ir tai geriausia, ka kada skaitysi, o kitame - pamokslo autorius skelbiasi kukliu. Cia kaip ir tas absurdiskas, ir del to man be galo juokingas, pasakymas "esu kuliausias zmogus pasaulyje".
Perskaicius siaip nusprendziau, kad reikes pakartot po keliu desimciu metu ir paziuret, kaip kis vertinimas ir suvokimas.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0