Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Edita Samajauskaitė-Younas LAIMĖ DELNE Išplėstinė anotacija


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje nėra atsakymų

#1
cenzura

cenzura
  • Nariai
  • 1 Pranešimai:
Romanas „Laimė delne“ buvo parašytas septyniolikmetės Editos Samajauskaitės–Younas. Tai kūrinys apie paauglių gyvenimą, santykius su tėvais ir bendraamžiais sovietmečio ir Nepriklausomybės sandūroje. Puikiai pažindama paauglių pasaulį, ji meistriškai rezga intrigą subtiliai atskleisdama pagrindinės romano veikėjos Meilės santykius su tėvais, su savo vaikystės ir jaunystės draugu, su vyresniu už ją vaikinu, kurį aistringai įsimyli, ir tolimu giminaičiu, kuriam pajunta sunkiai tramdomą trauką, taip pat vėliau su mokytoju, su kuriuo pradeda gyventi bebaigdama vidurinę, siekdama taip atkeršyti jo buvusiai sutuoktinei, kuri susidėjo su Meilės tėvu, o dar vėliau su savo darbdaviu ir taip pat ir su savo meilužio žmonos sūnumi, nuo kurio, susiklosčius aplinkybėms, pažinties ir prasideda romanas. Romanas konstruojamas dviem siužetinėmis linijomis derinant praeitį su dabartimi, jo pagrindiniams veikėjams keliantis ir klumpant, pykstantis ir taikantis, sergant ir mirštant, svarstant ir abejojant bei atgal sugrįžtant prie prarastų santykių. Siužetas nėra tradicinis, nes vaikystės draugas nėra įsimylimas, o atsiradus meilės trikampiui, konfliktas baigiasi tragiškai.

Pagrindinė veikėja Meilė vaizduojama labai tvirto charakterio, žinanti ko nori, besistengianti patikrinti save ir kitus įvairiomis gyvenimo aplinkybėmis, mokanti susitvardyti ir pastatyti į vietą tiek savo bendraamžius, tiek suaugusius. Autorė per visą kūrinį tarsi derina ir gludina du takelius, kurie pabaigoje susilieja į vieną tiesų kelią, ir kuriuo eidami jos herojai neabejoja savo likimu ir laime.

Romanas yra įdomus skaityti ne tik nenuspėjamu įvykių pateikimu, bet ir įdomiais dialogais, nesumeluota stulbinančia intriga, kuri skaitytoją įklampina tiek, jog jis nesugeba atsitraukti nuo knygos, nes maga sužinoti, kaip toliau pakryps romano veiksmas, ką naujo pateiks romano veikėjai. Visa tai tiek gyvenimiška ir tiek paprastai ir nebanaliai pateikta, kad knyga galėtų tapti jaunimo bestseleriu, juolab, kad knygų, vaizduojančių šiuolaikinio jaunimo gyvenimą, Lietuvoje ne tiek daug ir parašyta.

Toks romanas galėtų būti puiki medžiaga lietuviškam serialui apie jaunimo gyvenimą.

Visai neseniai autorė, gyvendama Jungtinės Karalystės sostinėje Londone, padėjo visas pastangas, kad prieš beveik daugiau kaip 15 metų parašytas romanas patektų į smalsaus skaitytojo rankas.


Papildomi duomenys:
Romanas
Edita Samajauskaitė–Younas
Laimė delne
Ciklonas
Vilnius
2012
698
ISBN 978-9955-880-85-1
Laimė, tarsi paukštis, sugrįžta tik į ištiestą delną.
  • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0