Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Eleketroninės skaityklės


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 30

#1
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Prieš mėnesį įsigijau Prestigio e.skaityklę ir galiu pasakyti, kad esu labai patenkinta. Žinoma, kaina buvo šiek tiek per didelė mano manymu, bet vertėjo moraline prasme. O ar Jūs turite e.skaitykles? Ar planuojate įsigyti?
  • 0

This is my design.


#2
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Prieš mėnesį įsigijau Prestigio e.skaityklę ir galiu pasakyti, kad esu labai patenkinta. Žinoma, kaina buvo šiek tiek per didelė mano manymu, bet vertėjo moraline prasme. O ar Jūs turite e.skaitykles? Ar planuojate įsigyti?

Koks tikslesnis modelis? Spalvota ar su e-ink?
  • 0

#3
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Tikslesnis modelis Prestigio Nobile PER5162. Nespalvota ir be savo apšvietimo, kad nevargintu akių.
  • 0

This is my design.


#4
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Man knyga yra kol kas maloniausias išradimas, pradedant formatu, dydžiu, kvapu ir pasitenkinimu versti puslapį po puslapio, taip, kad aš neplanuoju nieko pirkti.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#5
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Man knyga yra kol kas maloniausias išradimas, pradedant formatu, dydžiu, kvapu ir pasitenkinimu versti puslapį po puslapio, taip, kad aš neplanuoju nieko pirkti.

Kol gali knygas gauti maža kaina arba pasiskolinti - skaityklės nereikia, bet jei reikia literatūros, kurios Lietuvoje nėra, tada skaityklė yra puikus išsigelbėjimas ir gan greitai atsiperka. Paprastai mano žiūrimų knygų kainos prasideda nuo 15€, dažniau būna apie 50€ (panašios kainos popieriniam ir elektroninam variantui), tačiau elektroninį variantą ahem.... gali *gauti* kitaip :), todėl gan daug sutaupoma. Be abejo, popierinį variantą yra daug mieliau skaityti.
  • 0

#6
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Iš savo patirties galiu pasakyti, kad bent jau ta skaityklė, kurią turiu nėra tokia jau atstumianti. Ji užima mažiau vietos keliaujant nei krūva knygų, o ir vizualiai puslapiai atrodo kaip knygos. Žinoma, knyga liks knyga, bet kaip Brownas rašė, kad labai sutaupoma "gaunant" elektronines knygas kitaip.
  • 0

This is my design.


#7
Kindle

Kindle

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 27 Pranešimai:

Man knyga yra kol kas maloniausias išradimas, pradedant formatu, dydžiu, kvapu ir pasitenkinimu versti puslapį po puslapio, taip, kad aš neplanuoju nieko pirkti.

Tik zmogus niekad nelaikes el-skaitykles rankose gali taip kalbeti :)
Kol neisbandziau el-skaitykles maniau kad tai kvailas ir nepatogus dalykas kaip ir plamcetinis kompiuteris. Bet kai gavau proga pazaisti su SONY skaitykle mano nuomone pasikeite 100%.
Tai is ebajaus isigijau kindle touch. Galiu pastebeti dideli pliusa skaitant anglu kalba tereikia priliesti nesuprantama zodi ir iskarto gauni vertima su paaiskinimasi.
Pliusu tikrai daug. Vienintelis minusas kuri galiu pastebeti tai mazai lietuviskos lieteraturos elektroniniu formatu. Bet tai manau su laiku issispres. :)
  • 0

#8
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Tik zmogus niekad nelaikes el-skaitykles rankose gali taip kalbeti :)
Kol neisbandziau el-skaitykles maniau kad tai kvailas ir nepatogus dalykas kaip ir plamcetinis kompiuteris. Bet kai gavau proga pazaisti su SONY skaitykle mano nuomone pasikeite 100%.
Tai is ebajaus isigijau kindle touch. Galiu pastebeti dideli pliusa skaitant anglu kalba tereikia priliesti nesuprantama zodi ir iskarto gauni vertima su paaiskinimasi.
Pliusu tikrai daug. Vienintelis minusas kuri galiu pastebeti tai mazai lietuviskos lieteraturos elektroniniu formatu. Bet tai manau su laiku issispres. :)

Taip, elektroninės knygų skaityklės yra tikras gėris, bet šiuo metu didžiausias kai kurių (ypač Kindle) minusas yra blogas .pdf formatų palaikymas: arba raidės mažos, arba bet kaip pavertus dar reikia srcolinti tekstą kiekviename puslapyje.

Gal bandei skaityti knygas su kindle fire?
  • 0

#9
Kindle

Kindle

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 27 Pranešimai:
Kindle Fire ne skaitykle o plamcetinis kompiuteis su Android OS. Ja labiau galima prilyginti ipad'ui o ne e-skaityklei.

O del PDF labai puikiai issprendziau sita problema konvertuodamas knygas i MOBI formata. Kindle skaitykle ne vien irenginys bet ir servisas kuri suteikai amazon'as
  • 0

#10
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Man pavyzdžiui patogu .pdf formatas, nes mano skaityklė turi gan didelį ekraną, o scroll'inti tereikia vieno mygtuko paspaudimu. Nesuprantu kodėl narys Kindle taip garbina kindle, tiesiog bjauriai kažkaip yra atmetamos kitos skaityklės, kurios tam tikrais aspektais pranašesnės už kindle. Žinoma, ir ta pati kindle skaityklė turi pliusą, kurio norėčioj savoje skaityklėje, bet tai nėra tai, be ko negalima gyventi.
  • 0

This is my design.


#11
Kindle

Kindle

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 27 Pranešimai:

Man pavyzdžiui patogu .pdf formatas, nes mano skaityklė turi gan didelį ekraną, o scroll'inti tereikia vieno mygtuko paspaudimu. Nesuprantu kodėl narys Kindle taip garbina kindle, tiesiog bjauriai kažkaip yra atmetamos kitos skaityklės, kurios tam tikrais aspektais pranašesnės už kindle. Žinoma, ir ta pati kindle skaityklė turi pliusą, kurio norėčioj savoje skaityklėje, bet tai nėra tai, be ko negalima gyventi.


as negarbinu kindle paprasciausiai ja naudoju ir zinau visus pliusus ir minusus. kitas skaitykes kiek teko ciupineti jos ne ka blogesnes ;)
  • 0

#12
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Kindle Fire ne skaitykle o plamcetinis kompiuteis su Android OS. Ja labiau galima prilyginti ipad'ui o ne e-skaityklei.

O del PDF labai puikiai issprendziau sita problema konvertuodamas knygas i MOBI formata. Kindle skaitykle ne vien irenginys bet ir servisas kuri suteikai amazon'as

Kindle fire yra planšetinis, bet galime ir jį priskirti skaityklėm, kai kuriais atvejais jis net lenkia įprastines e-ink skaitykles (galimybe skaityti spalvotus žurnalus).
  • 0

#13
Kindle

Kindle

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 27 Pranešimai:

Kindle fire yra planšetinis, bet galime ir jį priskirti skaityklėm, kai kuriais atvejais jis net lenkia įprastines e-ink skaitykles (galimybe skaityti spalvotus žurnalus).


Deja skaityklei ja priskirti gali tik amazono marketingo skyrius ;)
Skaitykles pagrindas yra e-rasalas, o ten yra LED ekranas. Skaityklei dar budinga savybe kad akumuliatorius laiko 4-8 savaites. O Fire tik 11 valandu.
Galima skaityti knygas ir ant Fire bet tai tas pats kas kompiuterio ekranas.
  • 0

#14
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

Deja skaityklei ja priskirti gali tik amazono marketingo skyrius ;)
Skaitykles pagrindas yra e-rasalas, o ten yra LED ekranas. Skaityklei dar budinga savybe kad akumuliatorius laiko 4-8 savaites. O Fire tik 11 valandu.
Galima skaityti knygas ir ant Fire bet tai tas pats kas kompiuterio ekranas.

Bet plačiąja prasme mes kai kurias planšetes tikrai galime priskirti skaityklėm (amazon marketingo skyrius puikiai dirba :) ). Skaityklė ir reiškia, kad vienas iš pagrindinių šio daikto tikslų yra elektroninio formato knygų skaitymas, pavyzdžiui, nook color (taip, jį galime vadinti ir planšete) dažniausiai tam ir naudojama, nors turi ir lcd display (Aišku, čia tik bereikalinga diskusija).

O kuo blogai skaityti knygas per kompiuterio ekraną/planšetę? Akių negadina. Planšečių didžiausia nauda ir yra ta, kad kai kurios turi ypatingai didelę rezoliuciją ir portabilumą. Taip pat jų baterijos trukmė man nėra minusas, nes 10-11 h pilnai užtenka, galbūt atspindžiai gali kartais sukelti nepatogumų.

*Tai taip išeina, kad reiktų sukurti dar naują skiltį: Planšetės? ^_^
  • 0

#15
Kindle

Kindle

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 27 Pranešimai:
Na tada ir televizoriu galime pavadinti skaitykle nes per ji galima puikiai skaityti kas parasyta :) Cia jau skonio reikalas kam patogiau per kur skaityti ;)
  • 0

#16
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Brownai, pirmiausia reikia pabrėžti, kad gal naujieji ekranai akių ir negadina, bet jas vargina, todėl ilgesnis skaitymas gali pažeisti akis nes sumažėja akių drėkinimas ir jos greičiau pavargsta, kas vėliau gali tapti rimta problema. Pirkau savo skaityklę dabartinėje "Technoramoje" ir man bandė įkišti planšetę pagrįsdami vien tik tuo, kad planšetė gali daugiau ir pigiau kainuoja, bet ieškojau būtent tokios technikos, su kuria galėčiau skaityti, atrodytų patraukliai, būtų nesunku prižiūrėti ir, svarbiausia, galėčiau skaityti ne vieną valandą iš eilės. Manau pagrindinį skirtumą pabrėžiau.
Kalbant apie baterijos "laikymą", planšetė patogu tuo, kad pakrauni ir gali pamiršti kada krovei. Tai tikrai patogiau, nei kas dieną žiūrėti, kad galėtum kažkur pakrauti ir būti pririštam prie elektros srovės.
  • 0

This is my design.


#17
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Tik zmogus niekad nelaikes el-skaitykles rankose gali taip kalbeti :)
Kol neisbandziau el-skaitykles maniau kad tai kvailas ir nepatogus dalykas kaip ir plamcetinis kompiuteris. Bet kai gavau proga pazaisti su SONY skaitykle mano nuomone pasikeite 100%.
Tai is ebajaus isigijau kindle touch. Galiu pastebeti dideli pliusa skaitant anglu kalba tereikia priliesti nesuprantama zodi ir iskarto gauni vertima su paaiskinimasi.
Pliusu tikrai daug. Vienintelis minusas kuri galiu pastebeti tai mazai lietuviskos lieteraturos elektroniniu formatu. Bet tai manau su laiku issispres. :)

Laikiau ir ką? Nepatinka man. Nesuprantu, kodėl turėčiau pasiduoti šiam vajui ir taip pat paspaudinėjęs skaityklę, keisti į tai, ką mėgstu nuo vaikystės?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#18
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Kol gali knygas gauti maža kaina arba pasiskolinti - skaityklės nereikia, bet jei reikia literatūros, kurios Lietuvoje nėra, tada skaityklė yra puikus išsigelbėjimas ir gan greitai atsiperka. Paprastai mano žiūrimų knygų kainos prasideda nuo 15€, dažniau būna apie 50€ (panašios kainos popieriniam ir elektroninam variantui), tačiau elektroninį variantą ahem.... gali *gauti* kitaip :), todėl gan daug sutaupoma. Be abejo, popierinį variantą yra daug mieliau skaityti.

Būtent su šia problema susidūriau nuo šių metų. Universiteto bibliotekoje pakankamos užsienio literatūros nėra, arba tokios kokios man reikėtų. Kai kurias knygas įsigijau, bet, tarkime, užsenietiškas mokslinės liteatūros atlasas kainuoja iki 300 litų toje pačioje universiteto bibliotekoje. Užsisakiau iš užsienio kur kas pigiau. Šiais metais nusprendžiau, jog pigiau būtų pirkti internetinį variantą. Laikiau tuomet draugo skaityklę rankoje, bet jis skaito tik fiction, o man reikėtų orientuotis ties atlasais, kuriuose gausu teksto, iliustracijų, schemų, lentelių, taigi, tie, kas išmanote, kokios galimybės skaityklei dorotis su tokio pobūdžio informacija? kurios rodo iliustracijas? Beje, kuo skiriasi Kindle touch nuo Kindle paperwhite? Ta prasme, kad paperwhite turi apšvietimą, kurio neturi touch'as - žinau. Ką reiškia parašymas, jog kiekivenas kindle yra lock-in to kindle books. Ta prasme, ar įmanoma skaityti piratinę knygą, ar tik iš amazono? Kokios galimybės įsigyti įdėklą su apšvietimu, ar tokių yra rinkoje?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#19
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Ech, kaip man pikta, kad visi pamiršta tikrai gerą skaityklių liniją.
Šiaip, man teko skaityti knygą su iliustracijomis, nors manoji skaityklė neturi spalvų (kad negadintu akių), todėl būdavo sunku kažką įžiūrėti. Nemanau, kad Kindle siųlo kažką visapusiškai geriau šiuo atveju, Yoel. Visgi dirbant su moksline literatūra geriausiai yra popierinis variantas, o skaitant savo malonumui tinka kuo puikiausiai ir skaityklė.
Taip pat, kaip minėjai, kad "turėtum" keisti tai, kas patinka nuo vaikystės. Ne, neturėtum. Dėl ko aš pirkau skaityklę,tai dėl to, kad toli gražu ne visas knygas kurias noriu gauti yra išleistos Lietuvoje. Aš parsisiunčiu elektroninį variantą ir perskaitau knygą su didesniu malonumu originalo kalba (šiuo atveju anglų kalba), nei kad labai neretai prastą vertimą į lietuvių kalbą. Taip, popierinės knygos ya kažkas tokio, bet niekas skaityklių per prievartą nekiša, gali nusipirkti jei nori, nenori - neperki. Paprasta
:)
  • 0

This is my design.


#20
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Ech, kaip man pikta, kad visi pamiršta tikrai gerą skaityklių liniją.
Šiaip, man teko skaityti knygą su iliustracijomis, nors manoji skaityklė neturi spalvų (kad negadintu akių), todėl būdavo sunku kažką įžiūrėti. Nemanau, kad Kindle siųlo kažką visapusiškai geriau šiuo atveju, Yoel. Visgi dirbant su moksline literatūra geriausiai yra popierinis variantas, o skaitant savo malonumui tinka kuo puikiausiai ir skaityklė.
Taip pat, kaip minėjai, kad "turėtum" keisti tai, kas patinka nuo vaikystės. Ne, neturėtum. Dėl ko aš pirkau skaityklę,tai dėl to, kad toli gražu ne visas knygas kurias noriu gauti yra išleistos Lietuvoje. Aš parsisiunčiu elektroninį variantą ir perskaitau knygą su didesniu malonumu originalo kalba (šiuo atveju anglų kalba), nei kad labai neretai prastą vertimą į lietuvių kalbą. Taip, popierinės knygos ya kažkas tokio, bet niekas skaityklių per prievartą nekiša, gali nusipirkti jei nori, nenori - neperki. Paprasta
:)

Tai, aš regis, tai ir rašiau. Kiek laikiau skaityklę rankoje, man ji neitin patiko, tačiau skaityti užsienio literatūrai geresnės alternatyvos nėra. Kai kurias knygas perku ebėjui, tačiau siuntimas ir popierinės knygos kaina yra gana didelė. Na, bet grožinė literatūra- galima apsieiti, tačiau, kai kalba pradeda eiti apie specifinę, pasijaučia skirtumas. Be to, nepaslaptis, jog ir už ją retai moku, kadangi parsisiunčiu iš interneto, tik, svarstau, jei (ne)(nusi)pirkus, gal vis tik patogiau būtų ją turėti su savimi skaitykėje, juolab, kad Kindle serija nelabai kandžiojasi kaina.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0