Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Draconica


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 24

#1
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Na, aš čia gal ir neilgai bet laikas ir man prisistatyti. Elementaru, kad nick'ą pasirinkau nuo lotyniško žodžio draco (čia tiems kurie lotyniškai nesimokinę ar nesusidūrę). Studijuoju istorijos bakalaurą universitetę ir stuksenu į ketvirto kurso tvarkaraštį. Esu aistringa skaitytoja ir tiesiog nekenčiu Meyer kaip autorės. Ankščiau rašiau fantastinio pobūdžio prozą įkvėpta J.R.R.Tolkieno, o vėliau ir Rowling, bet atradus siaubo knygų pasaulį, ėmiausi to ir šiuo metu šlifuoju mintį knygai. Rašiau eilėraščiu paaugliškos depresijos metu, bet galiausiai supratau, kad tai ne man, nes tam aistros nejutau.
Man 22 metai ir esu antri metai laimingai susižadėjusi. Abu mėgstame knygas tik gal šiek tiek kitokios tematikos, nors daug ir sutampa todėl literatūrinės diskusijos nėra retas svečias.
Labiausiai iš rašytojų vertinu minėtajį Tolkieną, Rowling, Sapkowski ir Glen Cook. Taip pat anksčiau buvau nemenkai susidomėjusi Murakami ir Coelho kūryba, bet man ji nepasiteisino perskaičius net po penkias knygas. Žinoma, keletas jų yra gerų ir man patikusių, bet visa kita ne per labiausiai.
Na, šiuo metu aktyviai vedu du blogus, dalyvauju rasyk.lt bendruomėneje. Domiuosi muzika (šiuolaikine ir klasikine (kaip galima nemylėti Lang Lang)), literatūra, japoniška animacija (anime), bei japoniškai komiksais(manga).
Na, kaip ir viskas, o jei yra klausimų, klausti galite drąsiai.
  • 2

This is my design.


#2
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Dabar, Yoel, labai stebisi. Mūsų amžius vienodas, o aš savęs niekaip dar neįsivaizduoju vedusio. Chi hi hi, tuo labiau šeimos galva, jeigu šiais laikais dar priimtinas toks šeimos modelis.
Na, malonu, kad užsukai ir atnešei kitokio vėjo, kaip fantasy literatūros.
Man vis domina, kaip šiais laikais žmonės taip anksti tuokiasi, na, bet gal kaip natūraliai apie tai išeis iš kalbos, klausti nedrąsu ir viešai per daug intymu.
Koks mėgstamiausias anime serialas ir anime filmas?
Ar manai, kad jeigu pati parašysi fantastikos knygą, būsi skaitoma Lietuvoje? Kiek susipažinau, tai Lietuvoje fantastikos kūrėjai nėra itin vertinami... gal klystu?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#3
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Na, Yoel, gal šiais laikais šeimos galvos modelis gal ir nėra priimtinas, bet man jis artimiausias širdžiai. Dėl santuokos, tai galiu pasakyti tik tiek, kad kai kiti stebisi kodėl taip anksti, aš sakau, jei radai tinkamą žmogų - kam laukti? Tiesiog aš su išrinktuoju perėjom labai labai daug ir jei neišsiskyrėm po to, tai jau tikrai nepaliksim vienas kito dėl kažkokių išorinių veiksnių :) Nėra nieko čia gėdingo nei klausti, nei tai per daug intymu, tai natūralu kaip vaikų gimdymas :)
Beje, aš ne šiaip užsukau, aš žadu čia likti :)
Hmmm, anime serialas. . . Mononoke (neprincesė), o filmas tai būtų Bleach - diamond dust rebellion. Gal ir nieko įspūdingo, bet labai patiko.
ne, deja nemanau, kad parašiusi fantastikos knygą Lietuvoje būsiu sutikta plojimais. Kadangi tarybiniai laikai baigėsi prieš gerą dešimtemtį tai drąsiai galiu teigti, kad dabar yra galimybių plėstis ir užsienyje, aišku, jos nėra lengvai ranka pasiekiamos, bet norint viskas įmanoma. Jei net "Saulėlydžio" serija susilaukė skaitytojų, tai manau galėčiau ir aš, bet gal neaiškiai parašiau, o gal ir nepaminėjau, bet į fantastikos žanrą nesidairau, dabar esu linkusi į siaubo žanrą. Fantastikai mano užmojai per dideli ir dar nesijaučiu tam pakankamai subrendusi. Kadangi fantastikos srityje mane įkvėpė būtent legendinis J.R.R.Tolkien tai ir bandyčiau siekti jo bent jau "Žiedų Valdovo" užmojo, o gal net ir "Hobito". Apie "Silmariljoną" ar "Nebaigtas Viduržemio istorijas" net nekalbu :) Žinoma, savo bandymus rašyti kol kas slepiu ne tik nuo internetinės erdvės, bet ir nuo sužadėtinio, nes iki kol galėsiu kažką rodyti ar (geriausiu atveju) publikuoti internete, reikia gerai apšlifuoti.
  • 0

This is my design.


#4
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Saulėlydį skaitėte ir nusivylėt? Ar tiesiog žinai ir neskaičiusi, kad tai buvo populiarumo burbulas šiai kartai?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#5
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Iš pradžių žiūrėjau filmą, vėliau pasiėmiau knygą į rankas ir siaubingai nusivyliau. Pirmasis filmas tikrai patiko, bet vėlesni yra tiesiog nesąmonė, o ką jau kalbėt apie pirmąją knygą. Filmas buvo 100% geriau susuktas nei ji, tad pačios rašytojos bei jos stiliaus labai nemėgstu. Dabar šiuo metu skaitau ir "50 shades of grey" tirdama kas tai per populiarumo viršunė apėmusi angliškai kalbančia pasaulio pusę, bet nujaučiu, kad tai bus ne toli nuriedėjęs obuolys nuo Meyer.
  • 0

This is my design.


#6
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Aš tik filmą žiūrėjau, nes buvo šeimoje mergaitė, kuri skaitė, tad ir filmą pakvietė pažiūrėti.
Ir kaip matau, skaitote, Game of Thrones, kaip lyginant serialą su knyga? Kokie įspūdžiai?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#7
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Serialas tiesiog nuostabus, nors yra tam tikrų nukrypimų nuo knygos (kas liečia veikėjų amžių bei tam tikras išvaizdos detales), bet visa kita labai tiksliai atkurta, todėl nė trupučio nenusivyliau serialo kokybe.
  • 0

This is my design.


#8
gile

gile

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 233 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
  • Dabar skaitau:F. Schiller „Laiškai apie estetinį žmogaus ugdymą“
O tai va tai na tai na - džiugu sulaukti naujų narių, kurie (kaip jau pastebėjau) ruošiasi aktyviai dalyvauti forumo gyvenime.
Šiaip pati savęs nelaikau fantastikos megėja, nors užaugau su Rowling ir tikrai labai žaviuosi Tolkien, bet mane intriguoja mintis, kad forume atsirado (tikėkimės) nuolatinis šio žanro atstovas.

Rašyk.lt profilyje pastebėjau, kad ten lyg ir vyrauja eilės. Ne kartą esu ten mačiusi, kaip žmonės kelia savo knygas po vieną skyrių, ar žadi pati taip daryti? Na, kai jau jausi, kad koks vienas skyrelis kaip ir arti tobulybės ir vertas bendruomenės nuomonės... Šiaip man toks ilgų kūrinių publikavimas atrodo mažumėlę keistas; bet visgi įdomu, kas ten taip slepiama (net nuo sužadėtinio :) ).
  • 0

#9
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Taip taip, regliariai čia užsuku apie 10 kartų per dieną, bet visas temas okupuoti kažkaip negražu, kai gan retai atsiranda naujų žinučių :)
Eilės vyravo tik todėl, kad tai lengviausia pateikti, bet iš tos bendruomenės pasitraukiau. Tiesiog visi laiko save kritikais ir vietoj geresnio žodžio atsiliepia nemaloniai. O knygos (ar bent apsakymo, nes dėl knygos storio ir ilgio dar nesu apsisprendusi, bet išeis kaip išeis), tai tikrai ten nežadu kelti po skyrių. Per daug gali įtakoti kitų žmonių komentarai, kurie beveik visada būna klaidingi, taigi nenorėčiau, kad mane kažkas vestų iš kelio, kurį užsibrėžiau.
Kas dėl pačio rašymo, kol kas tik renkuosi informaciją. Senai išaugau iš to amžiaus, tai užtenka tik vaizduotės, kad kažką sukurtum. Galiu šiek tiek papasakoti apie ką tai bus.
Veiksmas vyks Amerikoje, psichiatrinėje ligoninėje XVIII a. viduryje. Kad gerai suprasčiau tuometinį medicinos pasaulį skaitau knygas apie to meto psichiatrinių architektūrą, taip pat žurnalą apie psichines ligas ėjusį tuo laikotarpiu (šiuo atveju man padėjo ši puiki svetainė http://www.forgotten...s.org/index.php ), bei keletą kitų. Aišku, įdėją dar tik rutulioju, nors rėmus kaip ir turiu. Žinoma, minčių turių ir fantastikos žanrui. Šiuo metu planuojamam savo gyvenimo didžiausiam kūriniui piešiu žemėlapį, stengdamasi, kad jis kuo mažiau panašėtų į jau išleistus kaip Tolkieno, Martino ir t.t. Žinoma, kol kas tai tik idėjos, bet laikui bėgant tikiuosi jos įgaus rašytinį pavidalą. Tiesiog šiuo metu niekur neskubu :)
  • 0

This is my design.


#10
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"
Sveika prisijungus :)

dziugu jog zadi ipust nauju veju :)

kazkaip negaliu susituret nepakomentavus. iki siol niekaip nesuprantu kodel nemaza dalis rasytoju savo herojus nukelia i praeiti. suprantu kai tai istoriniai romanai, na kai greta sugalvotu veikeju vyksta istoriniai ivykiai ar dalyvauja istorines asmenybes, bet visais kitais atvejais ar nemanai kad herojai nukelti i praeiti bus tik aplinkos prasme, bet ju suvokimas, elgsena ir panasiai bus per daug itakojami siu dienu (turiu galvoj tavo pacios) patirties?
na neneigiu, kad mano tokia nuomone gali buti del to, jog vertinu realistus, naturalistus :)
  • 1

#11
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Hm, tavo įdėja labai argumentuota, bet manau (nekalbu apie savo atvejį), kad rašytojo ir apskritai žmogaus mintis yra neapribojama. Taip, veikėjas visada bus kažkiek įtakotas savos patirties ir savų minčių, bet kas liečia istorinius romanus, juos iš tiesų vienu metu ir lengva rašyti, ir sunku. Visu pirma, sunku, nes turi ištyrinėti visus aprašomąjame laikotarpyje vykusius niuansus, socialinius aspektus ir taip toliau, bet lengva todėl, kad šių laikų istorikai pateikia daug ir aiškios medžiagos, tad mintimis persikelti į kažkokį laikotarpį tereikia turėti pakankamą susidomėjimą ir geros, patikrintos informacijos kiekį. Žinoma, gal aš viską įsivaizduoju blogai, nes pačiai tuo dalyku dar neteko užsiimti, bet šiandieninė medija tikrai padės įsijausti į praeitį jau vien neskaitant literatūros ir mokslinių šaltinių. Tikiuosi pakankamai aiškiai atsakiau :)
  • 0

This is my design.


#12
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Idėja- įdomi. Tik, hmmm...linkiu nesukurti stereotipiškos aplinkos, kalbu apie psichiatrijos ligoninę. Neretai žmonės tai įsivaizduoja gana tipiškai, o dar XVIIIa., bet kuriuo atveju, viliuosi, kad būsite kompetetinga apie tai rašydama :)
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#13
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Galėčiau pradėti teigti, kad taip ir bus, bet niekada negali būti už save garantuotas. Net jei man ir atrodys, kad rašau gerai, tikrai ne visiems patiks. Beto, kadangi mane domina būtent "horor" aspektas visame tame, tai be tam tikrų stereotipų visvien neišsiversiu.
  • 0

This is my design.


#14
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
O kaip jūs manote, kada įvyko moderniosios psichiatrijos revoliucija?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#15
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Na, čia jau labai diskutuotinas klausimas. Galima sakyti, kad nuo to laikotarpio kai buvo pradėta vengti Bedlam'o pasėkmių, bei kitų šios psichiatrinės aspektu. Antra vertus galima teigti, kad didžioji psichiatrijos revoliucija buvo Amerikoje, bet ji vyko palaipsniui. Deja, dabar nepamenu taip staiga vieno iš "pradėtojų" pavardės.
  • 0

This is my design.


#16
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Bent jau Europoje tai sietina su Pinelio pavarde ir Prancūzija. Galima sakyti iki XIXa. Pinelis suteikė kitokį požiūrį į psichinius ligonius, po jo reformų ir su psichiniais ligoniais imta elgtis ir gydyti visais kitomis sąlygomis.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#17
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Taip, gal ir taip, bet bent jau Europa man neteko domėtis dėl literatūros stokos. Gal galėtumei pasiųlyti ką nors? Labai tiktų akiračio praplėtimui.
  • 0

This is my design.


#18
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Taip, gal ir taip, bet bent jau Europa man neteko domėtis dėl literatūros stokos. Gal galėtumei pasiųlyti ką nors? Labai tiktų akiračio praplėtimui.

Konkrečios literatūros negaliu nurodyti, nes neturiu. Visgi, įdomu, kad pasirinkai JAV, o ne Europą, pavyzdžiui, Vieną.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#19
Draconica

Draconica

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 251 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
  • Dabar skaitau:Dmitrij Skiriuk - "Rudens lapinas"
Tiesiog radau prieinamos informacijos apie Ameriką ir tiek. Čia jau ne pasirinkimo reikalas.
  • 0

This is my design.


#20
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Gal galėtum pasakyti, su kokiom asmenybė tu sieji Amerikos psichiatriją? Man pirmos mintys šauna tik apie XXa. tai Berne, Maslow ir Rogers. Yra daugiau žymesnių, bet kas iš XVIIIa ?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0