Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Erichas Marija Remarkas - Vakarų fronte nieko naujo


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 5

#1
Karolis

Karolis

  Forumo dvasia

 • Moderatoriai
 • 1.455 Pranešimai:
Puslapiai: 182
Leidykla: Šviesa
Išleista: 1989 m., Kaunas
Vertėjas: Jonas Kabelka
ISBN kodas: ISBN 5430-00-215-1

Pagrindinis romano „Vakarų fronte nieko naujo“ veikėjas, jaunas kareivis Paulius Boimeris, kartu su savo draugais tiesiai iš mokyklos suolo patenka į kariuomenę. Pirmiausia jie išeina karinius apmokymus, o tada patenka į frontą. Romane aprašomi Pirmojo pasaulinio karo įvykiai, kurie sudaro epinio veiksmo foną. Romane rašoma, kaip P. Boimeris bei jo draugai susiduria su karo pavojais bei sunkumais- nežmoniškais kapralo Himelštoso apmokymais, pavojingomis akistatomis su priešo kariuomene priekinėse fronto linijose bei šiurpiais vaizdais po mirtinų atakų. „Mes matome žmones, kurie dar gyvi, nors jiems trūksta galvos, mes matome bėgančius kareivius, kuriems nutrauktos abiejų kojų pėdos, <...> matome žmones be burnos, be smakro, be veido, <...> teka saulė, ateina naktis, granatos švilpia, gyvenimas baigtas“. Tai pasakojimas apie tai, kaip kare žūva jaunoji karta: iš pradžių P. Boimerio draugai ir bendražygiai, o tada jis pats. Jo mirtis- netikėta, beprasmiška, nors ją buvo galima nujausti, nes toks likimas ištiko daugumą „prarastosios kartos“ žmonių. Tą dieną, kai mirė pagrindinis veikėjas, „kariuomenės pranešimą sudarė tiktai vienas sakinys: „Vakarų fronte nieko naujo“. Šis sakinys - romano pavadinimas. Jis atspindi Pirmojo pasaulinio karo situaciją - vieno kario mirtis - tai dar ne pasaulio pabaiga, ne įvykis, kuris gali nulemti šalies ateitį.

Nors minėjau, jog šiame romane yra aprašomi Pirmojo pasaulinio karo įvykiai, tačiau jie nėra patys svarbiausi šiame kūrinyje. Remdamasis šiais įvykiais, E. M. Remarkas atskleidžia psichologines problemas, žmogiškus jausmus, karo beprasmybę. Visą tai rašytojas perteikia per patrauklų bei spalvingą Pauliaus Boimerio charakterį. Tai santūri, reljefiška asmenybė, trokštanti gyventi, turinti subtilius jausmus ir praktinį nuovokumą, humorą bei melancholiją. P. Boimerio paveikslas tampa „prarastosios kartos“ likimo simboliu. Labai didelę reikšmę turi P. Boimerio ir jo bendražygių draugystė. Draugų balsai, išgirsti nelaimės akimirką, Pauliui yra „brangesni už gyvenimą, <...> brangesni už motinos meilę, stipresni už bet kurią baimę, jie yra didžiausia ir patikimiausia apsauga“. Ši draugystė yra vienintelė atsvara visa naikinančiam karui. Romano tema - gyvenimas Pirmojo pasaulinio karo metu - yra įdomi tiems skaitytojams, kurie nėra susidūrę su karu. Tačiau tiems, kurie yra kariavę, šis romanas gali atgaivinti skaudžius prisiminimus iš karo. Įdomu yra skaityti žmogaus, dalyvavusio aprašomuose įvykiuose, pasakojimą. Tai yra autentiška, nepagražinta istorija. Remarkas visa tai išgyveno, tad jis nieko neslepia, aprašo taip, kaip buvo. Tai - vienas iš faktų, kodėl ši knyga yra patraukli.

E. M. Remarko romanas „Vakarų fronte nieko naujo“- visame pasaulyje žinoma bei skaitoma knyga. Ją aš perskaičiau, lyginant su kitomis knygomis, greita. Aš taip įsitraukiau į siužetą, kad negalėjau atsitraukti nuo knygos - skaičiau ne tik namie, bet ir darbe per pietų pertrauką, taip pat dirbdama namie vis stengdavausi rasti minutę laiko, kad galėčiau paskaityti bent vieną romano puslapį. Man patinka knygos, kuriose yra aprašomi įvykiai, paremti istorijos faktais. Šis romanas man primena E. Hemingvėjaus romaną „Kam skambina varpai“, nes jame taip pat aprašomas karas (šiuo atveju - Ispanijos pilietinis karas), veikėjų išgyvenimai. E. M. Remarko romano stilius man primena ir lietuvių autoriaus Juozo Lukšos - Daumanto knygą „Partizanai“. Daumantas - vienas žymiausių Lietuvos partizanų. Jis aprašė įvykius jam prisijungus prie partizanų. Šias tris knygas vienija tematika- šalies gynimas, egzistencinės, išlikimo problemos bei pabaiga - pagrindinis personažas (pasakotojas) miršta. Man tokia pabaiga buvo netikėta skaitant visas tris knygas. E. M. Remarko romaną siūlau perskaityti tiems, kuriems patinka knygos karo tema. Nemanau, kad perskaitę nusivils- užversdama šią knygą aš dar ilgai mąsčiau apie ją, apie gyvenimą Pirmojo pasaulinio karo metu.

Rasyk.lt
Priedas  Erichas Marija Remarkas - Vakarų fronte nieko naujo.pdf   871,74K   2318 Parsiųsta kartų
 • 0

#2
atsuktuvas

atsuktuvas
 • Nariai
 • 8 Pranešimai:
O gal kas gyvu atsiliepimu turite? Vis laikau ja minty, bet dar ranka nekyla pirkti..
 • 0

#3
whatever

whatever

  Skaitytojas (a)

 • Nariai
 • 369 Pranešimai:
Man asmeniškai ši knygą patiko. Kol kas esu skaičiusi tik tris Remarko knygas, bet visgi, jeigu reikėtų rikiuoti, ši būtų antroje vietoje. Tiesiog įtraukiantis, nuoširdus pasakojimas ta pačia tema: karas, mirtys ir t.t Bet visgi nuomonė nuomonei nelygu. Galbūt pirma perskaityk pasiskolinęs(-usi) ar kaip kitaip, o tik tada pirk..
 • 0

#4
Dori

Dori

  Intelektualas (ė)

 • Nariai
 • 792 Pranešimai:
 • Miestas:Klaipėda
Aš pradėjau pažintį su šiuo rašytoju nuo šios knygos. labai patiko skaičiau ir akyse stovėjo visi vaizdai, aprašymai tiesiog taiklūs. Vakar parsinešiau iš bibliotekos "Kelias atgal", nesulaukiu, kada pradėsiu skaityt :)
 • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#5
Mantas

Mantas
 • Nariai
 • 3 Pranešimai:
Labai gera knyga! Būtinai paskaitykite, nepasigailėsite. Aš dabar skaitau antrą dalį, "Kelias atgal", kuri skaitoma "Vakarų fronte nieko naujo" tęsinys.
 • 0

#6
karzygis

karzygis

  Dalyvis (ė)

 • Nariai
 • 23 Pranešimai:
Tikrai patiko, labai vaizdžiai pateikiami to meto karo įvykiai, jautiesi susiliejęs su herojumi ir išgyveni su juo...
 • 0
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0