Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Knygų restauracija


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 2

#1
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
http://tv.delfi.lt/video/Md8DgoAo/ - kaip įrišamos laiko paveiktos senovinės knygos?
Puošnumu, grožiu ir originalumu senovinės knygos neprilygsta šių dienų knygoms, tačiau laiko žymių paveiktoms knygoms kaskart prireikia rūpestingos restauratoriaus rankos. Manoma, kad pirmoji knyga Lietuvoje buvo įrišta XVI amžiaus pradžioje LDK valdovui ir Lenkijos karaliui Žygimantui Senajam.
Senovinės knygos neretai būdavo iliustruojamos graviūromis, knygų viršeliai puošiami ornamentais. Tad kiekviena senų laikų knyga – unikali kultūros ir meno vertybė.
Taigi mokytis, kaip restauruoti vieną ar kitą laiko paveiktą knygą, restauratoriui tenka visą gyvenimą. Knygų restauratorius turi jausti spalvas, jam būtina turėti kantrybės, tvarkingumo ir amato įgūdžių.

http://tv.delfi.lt/video/d2CRAVQh/ - kaip restauruojamas susidėvėjęs ir suplyšęs popierius?
Knygų restauracijoje vienas svarbiausių etapų yra pažeisto popieriaus atnaujinimo procedūra. Vilniaus universiteto bibliotekos knygų restauravimo skyriuje su specialia popieriaus liejimo mašina pažeistas popierius per gana trumpą laiką įgauna kone pirmykštį vaizdą. Šis popieriaus liejimo mechanizmas buvo išrastas Rusijoje. Dabar mašina gerokai patobulinta ir restauratoriams padeda kokybiškai atnaujinti susidėvėjusius senų knygų puslapius.


http://tv.delfi.lt/video/EEB7d2OG/ - kaip konservuojami pažeisti knygų puslapiai ir viršeliai?
Vilniaus universiteto bibliotekos Restauravimo skyriaus darbuotojoms kasdien tenka restauruoti knygas, kurios per ilgą laiką pažeidžiamos drėgmės ir pelėsių, klijuoti suplyšusius knygų lapus. Specialus šiuolaikiškas knygų restauravimo aparatas universiteto bibliotekos restauratoriams padeda greičiau ir kokybiškiau panaikinti rašalų dėmes puslapiuose. Skirtingai nei anksčiau restauruojant knygas, aparato dėka restauratoriams nebereikia išrišti knygos puslapių.

http://tv.delfi.lt/video/oSwqlVJI/ - unikalūs leidiniai, kurie patenka į restauratorių rankas.
Vilniaus universiteto bibliotekos Restauravimo skyriaus darbuotojams kasdien tenka restauruoti retus ir unikalius leidinius. Štai labai vertinga XVI a. vokiečių kalba išleista Sebastiano Miunsterio knyga buvo rasta šiukšlyne. Dabar ją restauratoriams teks prikelti naujam gyvenimui. Dar vienas įdomus ir nepaprastas eksponatas, patekęs į bibliotekos restauratorių rankas – iliustruotas karpiniais žmogaus anatomijos leidinys, kuris, ko gero, buvo mokomoji priemonė medicinos mokslų studentams.

Didžioji dalis restauruotinų leidinių į Vilniaus universiteto Restauravimo skyrių akeliauja metraščių pavidalu iš įvairių Lietuvos archyvų. Ankstesniais metais metraščiai nebuvo prižiūrimi ir saugomi. Kad metraščiai vėl taptų tikrais dokumentais, reikia kruopštaus kasdienio, rankomis atliekamo restauracinio darbo.
  • 0

#2
MyMa

MyMa

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 81 Pranešimai:
  • Miestas:Anx
Kaip faina :)
Tikriausiai restauratorių kantrybė geležinė ;D
  • 0

#3
Inga

Inga

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 155 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai
tikrai, kad žmogus turi turėti kantrybės, ne tai kad tik ten prie vieno lapo prasėdėt, bet jis ta daro kiekvieną savo darbo dieną :) bet šeip būtų įdomu pačiai tai pamėginti
  • 0
'I am not afraid of death I just don't want to be there when it happens.' Woody Allen

Jeigu vienur nesiseka, tai neturėtų trukdyti patirti laimę kitur. Jane Austen




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0