Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Rūkymas - už ar prieš?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 161

#61
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Jei kvailius vertintume palei jų tam tikrus poelgius, kurie nėra pripažįstami kaip psichinės ligos požymiai, tai mes visi esame kvailiai. Ir aš, ir tu, ir mes, ir jūs.
Tarkim, aš galiu trenkt kumščiu į stalą sąmoningai suvokdama, kad man skaudės ranką, bet mane tiek užnervavo, kad kitaip negaliu. Sąmoningai galiu sukimšt riebų kebabą ir apsilaižyt pirštukus nors žinau, kad tai nėra sveika organizmui. Sąmoningai galiu dar ir kaip sau kenkti. Žinau, kad kenkiu, bet kita to dalyko pusė nugali. Net ir galvos trankymas į sieną - tikiu, kad susinervinęs, ar nusivylęs savim žmogus galėtų kelis kartus trenkt galvą į sieną. Taip išleidžiamas pyktis, tik tiek.
Kvailys yra šiek tiek platesnė sąvoka nei tam tikro veiksmo atlikimas. Tarkime, Einšteinas rūkė, jis jau kvailys? Nejuokaukite, brangieji.
Žmonės yra mąstančios būtybės: patys sprendžia ką daryti jiem ir ką ne. Beveik viskas tikrai kenkia mums, mes tai suvokiame ir juolab dėl to nereikia čia vadint kažkokiais kvailiais. Labai nebrandu ir neetiška.
  • 0

#62
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
'kad kitaip negaliu'
Gali. Galėt tai tikrai gali. Jausmus galima kontroliuoti, tik reikia turėti ne tiek stiprią valią, kiek žinoti, kur pykčio metu kreipti dėmesį. Reikia kreipti dėmesį ne į pyktį ir trankyti stalą, o reikia stebėti pyktį. Žinau, to tu sau neleisi. Sau tu neleisi atsisėsti ramiai ant sofos ir stebėti savo pyktį.

Dabar dėl rūkymo šiek tiek pakeičiau savo nuomonę. Rūkantysis yra kvailys, jeigu jis rūko tik dėl priklausomybės. T.y. jeigu jis išsitraukia cigaretę tik dėl to, kad be jos jaučiasi kažkoks nepilnavertis - jis kvailys. Yra daug žmonių, kurie rūko tik dėl malonumo ir be cigaretės jie jausis visai gerai.

Dabar dėl to neetiškumo. Užteks šikti į mano daržą, kapiš? Aš nieko nesmerkiu, aš tik pavadinu daiktus tikraisiais jų pavadinimais, na, pagal mano supratimą. Bet tai nėra neetiška. Dėl šito klausimo daugiau nesikartosiu. Ir prisimink apie pagarbą. Ir gerbk kitą žmogų, jo nuomonę, norėdama, jog tavąją gerbtų.
  • 0

#63
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Na, aš kalbu apskritai apie žmones ir jų poelgius, o ne apie save. O mokyti manęs kaip valdyti pyktį nereikia, nes ir pati žinau. :D

Aš nieko nesmerkiu, aš tik pavadinu daiktus tikraisiais jų pavadinimais, na, pagal mano supratimą. Bet tai nėra neetiška. Dėl šito klausimo daugiau nesikartosiu. Ir prisimink apie pagarbą. Ir gerbk kitą žmogų, jo nuomonę, norėdama, jog tavąją gerbtų.


Vistiek neišvengi savo nuomonės kišimo. Gerai, kad bent išmokino forumo mergaitės tave pridėti frazes "mano nuomone", "palei mano supratimą".

tikraisiais jų pavadinimais

be pridėtos frazės būtų labai jau pasipūtėliška.
Dėl pagarbos - aš gerbiu pašnekovus, ir tave ir dar ką kitą. Jei aš rašau kritiškai tai nereiškia, kad aš, tavo kalba, "šiku į tavo daržą". Tiesiog aš oponuoju tau kaip kiekvienas žmogus. Noriu išsiaiškint iki galo tavo nuomonę. Tai paprasta diskusija. Pagarba yra mandagus kalbėjimas, nuomonės vertinimas, bet nebūtina sutikt su ta nuomone arba nutilt ją išgirdus. Jei kyla klausimų, kodėl negalima jų užduoti ir pasakyti savo komentarų? Beje, kas čia daros per eiliniai nuvažiavimai nuo temų. Kodėl vietoj argumentavimo bėgat nuo to ir bandot lįst į kitą žmogų, kad jis nejaučia pagarbos ar dar bala žino kuo apkaltint? Taigi yra nuomonė - ją ir sakykit, prie ko čia kiti žmonės. :)
Grįžtant prie diskusijos: kas yra kvailys ir kas yra protingas žmogus? Kuo rūkymas blogiau už priklausomybę kompiuteriams ar dar kam nors?
  • 0

#64
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nereikia? Deja, su tavo duotais pavyzdžiais pamačiau, jog reikia. Whatever. Patarimai kaulų nelaužo.

Atsiprašau! Ką mes čia kiekvienas darom? Taip, kišam savo nuomonę. Ir kišim toliau. Tai diskusija, kaip tu sakei. Aišku, jeigu tau ta nuomonė nepatiko, tu ją pasmerksi, arba sakysi 'vėl kiši savo nuomonę', 'vėl kiši savo ale filosofiją'.

Tu manęs negerbi. Ir kalbu ne apie tavo kritišką vertinimą. Kalbu apie mano nuomonęs šmeižimą, o ne vertinimą. Tu apšiki nuomonę, pasakai, kad ji tave suerzino, ir tai vadini kritika? :D Derėtų žinoti, kas yra kritika, tiksliau objektyvi kritika.

Grįžtant prie diskusijos..

Skirasi žalos dydžiu.
  • 0

#65
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:
Žinai ką, matomai tu neskiri kas yra nuomonės šmeižimas. Galbūt tu gyveni kokiame žemės kampely, kuriame tavo nuomonė nekelia niekam abejonių. O dabar sutikęs tiesiog paprastas abejones ir komentarus, kad teigti, jog tavo nuomonė yra "tikroji tiesa", kaip tu ir mini dažnai, yra labai negražu ir nemiela dūšiai. Tavo nuomonės manęs neerzina, manęs išvis neerzini tu. Esmė, kad tu pats labiausiai erzinies. Bėda yra tame, kad tu pasakai kažkokį teiginį ir jo visiškai neargumentuoji. Kaip rezultatas, žmonės nori argumentacijos, o kai vietoj jos pasakai, kad tai yra "tikroji tiesa" tikrai nemanau, kad tave už tai girs. Aš labai švelniai ir net motiniškai iš tavęs bandau išpešti argumentų, o tu vis įsikandęs, kad tai tikroji tiesa, taip yra. Na, tarkim, tu dabar va visą tą dalį paneigi. Bet...
Aš uždaviau tau kelis klausimus. Tu atsakai: žala yra didesnė. Neatsakai nei kas yra kvailys, nei kas yra protingas žmogus. Beje, kokia žala? Kas per žala? Ir kodėl didesnė? Moksliniai faktai kalba, kad ir tas ir tas kenkia. Tu pasakai vieną teiginį ir jo neargumentuoji, jei argumentuotum išvis galbūt nebūčiau aš nieko ir sakius. Tačiau žinok, kad tavimi abejos tol, kol tu nepasakysi visko aiškiai ir konkrečiai. Beje, pakartosiu dar kartą, aš vertinu tavo nuomonę. Net nesakiau aš tau - sutinku ar ne. Tu pats pasidarei išvadas, kurios galbūt nėra teisingos. Galbūt aš manau kaip ir tu, tiesiog siekiu argumentų ir platesnės tavo nuomonės be absoliutinimo, kad taip yra ir gana.
Tad vėl paklausiu, man nesunku. Kas yra kvailys, tavo manymu? Kas yra protingas žmogus? Ir kodėl žala didesnė?
  • 0

#66
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Dalį tavo pliurpalo praleisiu.

Kvailys yra neprotingas žmogus, protingo žmogaus antonimas, taip sakant. Kvailas žmogus vadovaujasi savo jausmais, nemąsto kaip elgtis įvairiose situacijose, o svarbiausia, pasikartosiu - pasiduoda jausmų įtakai. Yra visokių kvailių. Yra ir tokių, kurie slepia savo kvailumą.

Protingas žmogus visų pirma yra teisingas žmogus. Jis turi savo vertybių skalę, kurioje nėra 'patinka/nepatinka'. 'Patinka/nepatinka' būna pas kai kuriuos protingus žmones, bet vertybių skalėje - ne. Žodžiu, jie nesivadovauja jausmais, nes jausmai greitai keičiasi ir keisdamiesi dažnai atsisuka atakai prieš patį savo šeimininką.

Dabar aš faktų nepateiksiu, už tai išliek visą tulžį ant manęs ir nelaikyk tai argumentu.

Rūkymas kenkia plaučiams (ir ne tik, lyg tai dar kai kuriems organams..) - ir rūkančiajam, ir šalia esančiam personai, taip pat skatina priklausomybę.
Tuo tarpu kompiuteris kenkia akims (tik po ilgesnio laiko pasimato, panašiai kaip su rūkymu), skatina priklausomybę ir blogina įpročius. Kaip jis pablogina? Rūkymas užtrunka daugių daugiausiai tris minutes (paprastų cigarečių), tuo tarpu prie kompiuterio galima prabūti ir visą parą.
  • 0

#67
Evoliucija

Evoliucija

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 309 Pranešimai:

Žodžiu, jie nesivadovauja jausmais, nes jausmai greitai keičiasi ir keisdamiesi dažnai atsisuka atakai prieš patį savo šeimininką.


Man įdomu, iš kur čia tokios žinios, kad protingas yra tas, kuris nesivadovauja jausmais, o kvailys tas, kuris vadovaujasi? Gal kokioje knygoje yra parašyta? Ar jausmais vedini tam tikri poelgiai negali būti protingi?

Dabar aš faktų nepateiksiu, už tai išliek visą tulžį ant manęs ir nelaikyk tai argumentu.



Manoji tulžis vietoj, ir ant nieko aš jos nelieju, nes nematau prasmės kam reikia erzintis ar pykti. :D

Kaip jis pablogina? Rūkymas užtrunka daugių daugiausiai tris minutes (paprastų cigarečių), tuo tarpu prie kompiuterio galima prabūti ir visą parą.


Hmmm... Tada įdomu, ar nebūtų geriau parūkyti 3 minutes per parą ir nebegaišti savo laiko, nei sėdėti visą parą prie kompiuterio?
  • 0

#68
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Gali, bet taip būna ne visada. Aš šiek tiek suklydau, nepridėdamas prie kvailio aprašo žodžio 'visada' - kvailys visada vadovaujasi jausmais.
Ne, čia ne iš knygutės. Juodas.Baltas gali kai ką išmąstyti ir be kitų pagalbos, nors tai tau ir sunku suvokti.

Aš irgi dabar pradėjau galvoti.. Gal vis dėl to rūkymas yra ne taip kenksminga? Bet vis dėl to.. kompiuteris šiais laikais yra svarbi darbo priemonė.
  • 0

#69
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Tiesiog man keista,kad žmogus save kvailu laiko dėl to,kad kažką daro,kas kenkia jam..


Jei kvailius vertintume palei jų tam tikrus poelgius, kurie nėra pripažįstami kaip psichinės ligos požymiai, tai mes visi esame kvailiai. Ir aš, ir tu, ir mes, ir jūs.

evoliucija mano mintis išdėstė =)

Dalį tavo pliurpalo praleisiu.


Vat čia panašiau, kad tu negerbi Evoliucijos, o ne ji tavęs =)

O apie protingą ir kvailį, tai labai subjektyviai pasakei. Pasakei, taip, kad būtų galima ginčytis ir ginčytis. Tik dar net neaišku, kas būtų teisus :D Ir dar, dėl tų apibrėžimų, tai nemanau, kad galima konkrečiai pasakyti, taip kaip, tamsta, padarei. Juk negalima pasakyti, kas gražu, kas bjauru, kas gera, kas bloga. Kiekvieno nuomonė kirtis, kartais net kardinaliai =)


Rūkymas kenkia plaučiams (ir ne tik, lyg tai dar kai kuriems organams..) - ir rūkančiajam, ir šalia esančiam personai, taip pat skatina priklausomybę.
Tuo tarpu kompiuteris kenkia akims (tik po ilgesnio laiko pasimato, panašiai kaip su rūkymu), skatina priklausomybę ir blogina įpročius. Kaip jis pablogina? Rūkymas užtrunka daugių daugiausiai tris minutes (paprastų cigarečių), tuo tarpu prie kompiuterio galima prabūti ir visą parą.


Čia nebe supratau :) tai, kas blogiau, rūkymas ar kompiuteris? Pagal tavo pasakymą atrodo, kad kompiuteris, tik prieš tai teigei atvirkščiai :)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#70
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Aš savo nuomonę išdėsčiau apie dalykus, dėl kurių galima būtų 'ginčytis ir ginčytis'. Ir ginčykimės.

Aš teigiau, kad skiriasi žalos dydžiu, o ne 'rūkymas yra blogiau už kompiuterį'.
  • 0

#71
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Na tai kieno ta žala didesnė/mažesnė =)?
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#72
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Didesnė kompiuterio, hau!
  • 0

#73
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
pff, jau net tingisi skaityti tuos ginčus :D ;) turbūt todėl ,kad vakaras ;)
  • 0

#74
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
O tu paskaityk. Vakare viskas giliau į smegenis lenda.
Ir tai ne ginčai, tai diskusija. Jeigu nori ginčų, nueik į delfį kur apie Kedį parašyta. Ten bus ginčų, apie tūkstantis.
  • 0

#75
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
atsiprašau - diskusijų , visgi aš jų neskaičiau :$ o skaityt neskaitysiu , bent šiandien, ryt per daug sunki diena ;)
  • 0

#76
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Žinoma, kad prieš.Pats esu rūkęs ir nerūkęs, ir žinau, kaip skiriasi, kai nerūkai.Jau daug metų nerūkau ir nenoriu, nekyla pagunda.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#77
Jurgelis Spurgelis

Jurgelis Spurgelis

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 343 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas

Žinoma, kad prieš.Pats esu rūkęs ir nerūkęs, ir žinau, kaip skiriasi, kai nerūkai.Jau daug metų nerūkau ir nenoriu, nekyla pagunda.


Labai įdomu...ypač jūsų avataras...čia turbūt kazkokie sentimentai tam rūkymo periodui :D
  • 0

#78
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Geras pastebėjimas.Čia dėl Remarko: Viena cigaretė tinkamu metu , geriau nei visi pasaulio idealai.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#79
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
vaje, kiek cia diskusiju buta :D

rukau, tai esu *uz*, nors kvailoka kazkaip. Buti uz rukyma. Buti uz knygu skaityma. Uz uz uz kazkoki pasirinkimo dalyka; keistai skamba.

tiesa, skaiciau ir pastebejau minint, kad daznai rukoma norint neissiskirti is kompanijos. Pagalvojau, kad man isejo kitaip - labai ilga laika draugu kompanijoje be manes daugiau niekas neruke [ilgas laikas praejo ir yra, kas skundziasi, kad _ipratinau_ - kita nesamone].
  • 0

#80
Teodoras

Teodoras

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.485 Pranešimai:
Kai prieš 6 metus mečiau daugiau ir nerūkau ir esu visiškai prieš rūkimą, nes žinau kas laukia senatvėje, tai ką mačiau priverčia apie rūkymą galvot visiškai kitaip. To dalyko niekam nelinkėčiau patirt, net ir didžiausiam priešui...
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0