Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Rūkymas - už ar prieš?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 161

#121
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

ar nori pasakyti, kad rukymas/nerukymas iskart implikuoja, kad zmogus yra geras arba blogas?

Na, žinoma, kad ne.Turėjau omenyje, kad man patinka klausytis žmonių, kurie ką nors daro ir argumentuoja, kodėl daro.O taip daro tik asmenybės, kadangi neasmenybės, jeigu ką nors daro, tai pačios nesupranta net, kodėl tai daro.Jeigu tu darai tai dėl įvaizdžio-jau intelektualu, negu, kad daryti vien dėl įpročio.

suprantu, kad idomu priezastys, man irgi butu idomu is kitos puses ziurint. O man idomu viena - kodel tie, kurie neruko, jauciasi teisesni uz rukancius? Ir cia turiu omeny ne ta prasme, kad ak, as sveikesnis ir pinigu nelaidau, o ta, kad leidzia sau smerkti, teisti ir aiskinti, kaip gyventi? Kaip supranti, Yoel, cia ne visai simtu procentu tau, bet gal gali man padeti.

Na, matai.Čia vienu metu medikai buvo susizgribę daryti tokį projektą.Deja, buvo nepritarta.Ir garsiai nepritarta.O projektas buvo toks:tarkime tu rūkai ir susergi plaučių vėžiu.Ir ką gi? Ligonių kasos neapmoka tavo gydymo, nes tu pats sukeli sau tą ligą.Taigi, turi mokėti iš savo pinigų.Man tai atrodo kvaila: rūkyti ir save žaloti.O prieš tai, kas atrodo kvaila, aš jaučiuosi viršesnis.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#122
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Brownai, nesupratau tavo pirmo sakinio. Matau, kad nesvarbu, matau : D man lygiai taip pat nesvarbu tavo ar kokio kito teisuolio is dramblio kaulo boksto nuomone, nes tu nesi teisus siuo klausimu, sorry. Nes negali buti teisus klausimais, kurie susije su tuo, ka as darau su savo kunu, ar ka kas nors kitas daro su savo kunu.

mano rukymo priezastys - gera pirma patirtis, vis dar skanu, patinka iseiti ir parukyti ir nekvarsinti sau galvos penkias minutes, ir neleisti, kad kas kitas kvarsintu. Ivaizdis, be abejo. Romantika siokia tokia. Pertraukos darbe del rukymo tampa vertos demesio. Patinka ir pats sukimas. Patinka apskritai tai, kad rukymas, kaip sokis, gerimas, malda, yra visiskas ritualas. Smagiau man gyventi su tuo.

Yoel, as kazkur sitoj temoj apie tai jau rasiau ir nesiruosiu kartotis. O fraze apie tai, ka daro kvailys tuo metu, kai su juo gincijiesi, turbut zinai.
  • 0

#123
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

mano rukymo priezastys - gera pirma patirtis, vis dar skanu, patinka iseiti ir parukyti ir nekvarsinti sau galvos penkias minutes, ir neleisti, kad kas kitas kvarsintu. Ivaizdis, be abejo. Romantika siokia tokia. Pertraukos darbe del rukymo tampa vertos demesio. Patinka ir pats sukimas. Patinka apskritai tai, kad rukymas, kaip sokis, gerimas, malda, yra visiskas ritualas. Smagiau man gyventi su tuo.

Nereikia suprimityvinti žodžio ritualas reikšmę.Kitam ritualas yra atsisėsti, suvalgyti kiaulės karką ir išgerti butelį alaus.Koks gi čia ritualas? Šiaip jau žodžio ritualas kilmė siejama su religija ir turi simbolinę prasmę.Kadangi pavartojai šį žodį prie rūkymo, tai neatleisiu, kol nepaaškinsi, kokia čia simbolinė prasmė?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#124
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius


mano rukymo priezastys - gera pirma patirtis, vis dar skanu, patinka iseiti ir parukyti ir nekvarsinti sau galvos penkias minutes, ir neleisti, kad kas kitas kvarsintu. Ivaizdis, be abejo. Romantika siokia tokia. Pertraukos darbe del rukymo tampa vertos demesio. Patinka ir pats sukimas. Patinka apskritai tai, kad rukymas, kaip sokis, gerimas, malda, yra visiskas ritualas. Smagiau man gyventi su tuo.

Nereikia suprimityvinti žodžio ritualas reikšmę.Kitam ritualas yra atsisėsti, suvalgyti kiaulės karką ir išgerti butelį alaus.Koks gi čia ritualas? Šiaip jau žodžio ritualas kilmė siejama su religija ir turi simbolinę prasmę.Kadangi pavartojai šį žodį prie rūkymo, tai neatleisiu, kol nepaaškinsi, kokia čia simbolinė prasmė?

In fact, aside from its social aspect, tobacco has been celebrated for its medicinal and ritualistic characteristics throughout most of its history. Even to the present day, smoking—particularly that of the ubiquitous cigarette—remains pervasive in many cultures, “so commonplace as to appear a natural act” instead of, say, a bad habit (Gately 2001). But landmark scientific research begun in the 1940s detected a possible correlation between the rise in cigarette smoking and the rise in cases of lung cancer. Their conclusions would have a profound impact on the culture and politics of tobacco manufacture and advertising—and while some of the smoking public has heeded their warnings, others have been more reluctant. Lung cancer may be a troubling reality, but what of that “perfect type of perfect pleasure,” as Oscar Wilde put it? (Parker-Pope 2001).


is cia, paguglink fraze smoking as a ritual. Nustebinai siaip, negi nesi girdejes apie rukymo istakas? Ne, rimtai, ziauriai nustebinai, retai buna sitaip.

[o siaip pats pasakes vienam ritualas yra... paneigei visa, ka pasakei po to, nes iskelei ideja, kad ritualai gali buti ir asmeniniai [hold the phone!].
  • 0

#125
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:

ar nori pasakyti, kad rukymas/nerukymas iskart implikuoja, kad zmogus yra geras arba blogas?

suprantu, kad idomu priezastys, man irgi butu idomu is kitos puses ziurint. O man idomu viena - kodel tie, kurie neruko, jauciasi teisesni uz rukancius? Ir cia turiu omeny ne ta prasme, kad ak, as sveikesnis ir pinigu nelaidau, o ta, kad leidzia sau smerkti, teisti ir aiskinti, kaip gyventi? Kaip supranti, Yoel, cia ne visai simtu procentu tau, bet gal gali man padeti.

Čia niekas neaiškina tau kaip gyventi, tiktai pataria arba išsako savo nuomonę. O tie, kurie nerūko, tai, be abejonės, ne tik jaučiasi, bet ir YRA teisesni.
  • 0

#126
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

is cia, paguglink fraze smoking as a ritual. Nustebinai siaip, negi nesi girdejes apie rukymo istakas? Ne, rimtai, ziauriai nustebinai, retai buna sitaip.

Na, nepanašu, kad tavo rūkymas būtų panašus į tą ritualinį rūkymą, apie kurį tu kalbi.Juk rūkymas buvo grynai religinis ritualas.Na, kalbu sakykime apie šamanizmą ir t.t

[o siaip pats pasakes vienam ritualas yra... paneigei visa, ka pasakei po to, nes iskelei ideja, kad ritualai gali buti ir asmeniniai [hold the phone!].


Gaila, kad nesupratai minties.Jeigu žmogus vartoja žodį ritualas apie karkos valgymą užsigeriant alumi, jis šį žodį vartoja netinkamai.Tik tiek ir tenorėjau pasakyti.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#127
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius

ar nori pasakyti, kad rukymas/nerukymas iskart implikuoja, kad zmogus yra geras arba blogas?

suprantu, kad idomu priezastys, man irgi butu idomu is kitos puses ziurint. O man idomu viena - kodel tie, kurie neruko, jauciasi teisesni uz rukancius? Ir cia turiu omeny ne ta prasme, kad ak, as sveikesnis ir pinigu nelaidau, o ta, kad leidzia sau smerkti, teisti ir aiskinti, kaip gyventi? Kaip supranti, Yoel, cia ne visai simtu procentu tau, bet gal gali man padeti.

Čia niekas neaiškina tau kaip gyventi, tiktai pataria arba išsako savo nuomonę. O tie, kurie nerūko, tai, be abejonės, ne tik jaučiasi, bet ir YRA teisesni.

:} cia diskusija su tavimi ir baigsiu, nematau prasmes gaisti savo ir tavo laiko, nes viska teisumo klausimais jau issakiau. Tik siaip, draugiskai; pati pasimokiau is kategorisko tikejimo savo neklaidingumu - atsargiai, kartais reik jausti ribas, kad negautum i dantis, nes kiekviena sava tiesa yra 1) subjektyvi, 2) reliatyvi ir 3) neretai idomi tik tau paciam.

Yoel, kalbeta ten apie istakas. Sakyk ka nori, dalykai gali adaptuotis ir kisti simtus kartu, bet kol mumyse gajos istakos - kol mes apie jas zinom, tol jos svarbios. Tai man kaip tau motyvas vs. rezultatas. Del karkos supratau, aciu, kad patikslinai.
  • 0

#128
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Yoel, kalbeta ten apie istakas. Sakyk ka nori, dalykai gali adaptuotis ir kisti simtus kartu, bet kol mumyse gajos istakos - kol mes apie jas zinom, tol jos svarbios. Tai man kaip tau motyvas vs. rezultatas. Del karkos supratau, aciu, kad patikslinai.

Tik jau nereikia.Visi žinom, kas yra ištakos ir kiek jos svarbios.Tačiau susukti paprastą kasiaką nėra joks ritualas, kad ir kokios būtų to pradinės ištakos.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#129
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
man atrodo priesingai. Tikrai manai, kad verta del to gincytis? Tu man neatrodai teisus, lygiai kaip as tau neatrodau teisi. Gali sakyt, kad visi gincai yra idomus ir jega, bet cia man tokiu nekvepia.
  • 0

#130
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Teisumo klausimai? Kad čia ir tu didžiausią teisuolę vaidini, bandai įžvelgti tik teigiamą rūkymo pusę. Su tavim šia tema diskutuot tai tas pats kas ping pongą žaisti su siena.
No offence.
  • 0

#131
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Tiesiog negalima vartoti terminų, kurie neatitinka prasmės.Aš negaliu vadinti paprastos kėdės sostu, nors jos ištakos ir būtų karaliaus sostas.Ji tik paprasta kėdė.Lygiai, kaip ir rūkymo negalima vadinti ritualu.Ritualas turi turėti kažkokią simbolinę prasmę, dažniausiai religinę.Bet jau kartojuosi.O daugelio žmonių rūkymas, praktiškai visų paprastų žmonių, yra tiesiog įprotis-stumti laiką, praleisti darbo pertraukėles, pabūti romantiškam ir t.t. Visa tai man yra pažįstama, nes pats buvau rūkantis prieš 4-5 metus(dėkoju Dievui, atėjau į protą).Taikos pypkės rūkimas- jau ritualas.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#132
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Brownai, nea, ne visai - ir pasirodo, ne visai viska pasakiau dar. Niekur neminejau, kad rukymas turi TIK teigiama puse - tiesiog tu, pavyzdziui, kalbi vien apie neigiama :} as, kaip rukanti, galiu kalbeti apie pliusus, nemanai? Tai mano prerogatyva. O teisuole atrodau gal del to, kad as, supranti, rukau ir galiu apie tai sneketi is labai specifines perspektyvos - kitaip nei tu. [preziumuoju obviously, ka as zinau, gal tu irgi addictas, kuris dar ir negali mesti, arba jau metes]

no offence isties. Manes ir neizeistum. Geru likusiu svenciu, Brownai.

Yoel, as supratau, gali nesiplesti. As tau nepritariu - rukyma galima vadinti ritualu ir as ji vadinu tokiu - ir nei viens savo nuomones nepakeisim. Noriu pabrezti, kad as neabsoliutinu rukymo kaip geriausios ir prasmingiausios veiklos gyvenime, nes jau sulaukiau pastabos, kaip matai [nors megstu prikola tai mano hobis :D]. Anyhow, nematau prasmes testi sita sneka. Idomiu aisku izvalgu is tavo puses sulaukiau, uz kurias dekoju.
  • 0

#133
Griūk_negyvas

Griūk_negyvas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 170 Pranešimai:
Šiaip žiauriai kvailai atrodo, kai televizija ar knygos rūkymą pateikia kaip kažkokį priimtiną dalyką, kai po geros nakties, atsikėlus ar susinervinus, reikia pirmiausia užsitraukt dūmą ir paskęst dūmų debesy. Aišku, gal kai kam tai atrodo seksualu, bet seksualiau yra sveikas, kvepiantis, baltais dantimis žmogus :} aišku, nesu kokia pamokslininkė, kad draugam nurodinėčiau, kad va, nerūkykit, nes draudžiu - nea, čia gi apsisprendimo laisvė. O aš apsisprendžiau į kai ką kitą investuoti pinigus, kuriuos turėčiau skirti cigaretėms - jau geriau 2kg mandarinų, nei pakelis tabako ir dervos lazdelių :}
  • 0
Kiekvienas žmogus turi savo ribotą horizontą. Su laiku horizontas siaurėja ir tampa tašku. Tada žmogus sako: tai yra mano požiūris

#134
Insomniakė

Insomniakė

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 78 Pranešimai:
Esu prieš rūkymą ir nė nesuprantu ką jame žmonės įžvelgia. Turiu pažįstamų kurie mėgaujas rūkymu, kuriems tai yra kažkas daugiau ir tiesiog jau įaugę į juos, tačiau jie nepūčia kaip kaminai kiekvieną akimirką bele tik, tad jau dėmesio nekreipiu. Tačiau nieko nėra šlykščiau kai viskas prasideda dėl kietumo bei kompanijų. Net šlykštu žiūrėt kai dreba negavę cigarečių ir rūko vien dėl priklausomybės, o poto eina ir girias kieno ,,cizai" brangesni.
  • 0

#135
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

ar nori pasakyti, kad rukymas/nerukymas iskart implikuoja, kad zmogus yra geras arba blogas?

suprantu, kad idomu priezastys, man irgi butu idomu is kitos puses ziurint. O man idomu viena - kodel tie, kurie neruko, jauciasi teisesni uz rukancius? Ir cia turiu omeny ne ta prasme, kad ak, as sveikesnis ir pinigu nelaidau, o ta, kad leidzia sau smerkti, teisti ir aiskinti, kaip gyventi? Kaip supranti, Yoel, cia ne visai simtu procentu tau, bet gal gali man padeti.


uoj kaip suvelavau su diskusija, na bet atsakysiu tau i tavo klausima is savo varpines. is esmes zmogus ruko ar ne man vienodai piesia (apie svetimus zmones kalbu). mane rukantieji gerokai erzinti pradeda tuomet, kada as esu priversta rukyti pasyviai. suprantu kiekvienas laisvas daryti kas jam patinka neinu ir neaiskinu, tiesiog rukantieji daznai apie nerukanciuosius nesusimasto. ilga laika kavinese kol leido rukyti, tai net i kavines eiti nesinoredavo, laimei pagaliau susivoke, cia man atrodo didelis pasiekimas. ar pvz ispute paskutini duma ilipo i mikro autobusa, smirdi jis visas(mikrikas), ar automobiliuose (jau isvis tyliu kai tevai ruko masinose veziodamiesi mazus vaikus) ar viesuose renginiuose :D
  • 0

#136
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
sita puikiai suprantu - ir is savo varpines galiu pasakyti, kad as ir dauguma mano aplinkos rukanciuju yra pakankamai supratingi siuo klausimu. Man ne tai kad nejauku, man nemalonu butu rukyti taip, kad kitam tai keltu diskomforta, bet cia apie viska taip pasakyti galiu.
  • 0

#137
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

Nes negali buti teisus klausimais, kurie susije su tuo, ka as darau su savo kunu, ar ka kas nors kitas daro su savo kunu.

na tai taip pat nera visai teisinga, cia gal ne del teisumo, o del gydymo, nes juk gydoma visu musu saskaita. todel siuo klausimu manau butu protinga kazkokia dali cigareciu (alkoholio taip pat) kainos skirti serganciuju plauciu veziu/kepenu ligoms/priklausomybiu gydymui (ar bendrai sveikatos apsaugai). zinoma jei jau einam i toki teisuma, tuomet gydyti visu musu lesomis reiketu tik tas ligas, kurios issivyste savaime, dazniausiai del igimtu defektu :D
  • 0

#138
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
tau leidus, pasikartosiu:

o kaip tokiu atveju zinoti, ruko ligonis ar ne? O jei ruke dvidesimt metu, bet mete pries desimt? O jei mete pries savaite? Kas, jei liga nesusijusi su rukymu? O jei isimete vezys, bet nezinia, ar nuo rukymo?



tokiu budu lengvai galima nueiti iki absurdo, bet cia turbut abi sutinkam.
  • 0

#139
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
ee velniava, nedaskaiciau :D my point still stands, o ideja del papildomo apmokestinimo... hm. Nera ji visai bloga, bet is kitos puses galima butu supeikti panasiai kaip tusciu disku apmokestinima del kuriniu atkurimo
  • 0

#140
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

tau leidus, pasikartosiu:

o kaip tokiu atveju zinoti, ruko ligonis ar ne? O jei ruke dvidesimt metu, bet mete pries desimt? O jei mete pries savaite? Kas, jei liga nesusijusi su rukymu? O jei isimete vezys, bet nezinia, ar nuo rukymo?



tokiu budu lengvai galima nueiti iki absurdo, bet cia turbut abi sutinkam.


tai todel ir sakau kad gydymo islaidas (bent dali) isskaiciuoti i cigareciu, alkoholio kaina. na kiek daug perki, vartoji tiek daug sau kenki. 20 metu rukai 20 metu investuoji i gydyma, rukai metus, investuoji metus :D nezinau ar suprantamai paaiskinau :D
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0