Peršokti prie turinio

Nuotrauka

MBTI testas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 101

#81
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
gal kokie gynybos mechanizmai veikia?

Aš įtariu, kad tokiu atveju reik jokiu būdu nepasiduoti, su psichologais aiškintis priežastį ir pradėtibendrauti su ta panele :) Negalima leistis valdomam dark-side, jau geriau pačiam jį valdyti :)
  • 0

#82
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Tai manau, tokiu atveju konsultacija tik padėtų :) išsiaiškintume, dėl ko atsirado tie priešiški jausmai, geriau suprastume viena kitą, ir nebebūtų tų jausmų. Ar ne? O tikrai vertinant mane kištųsi asmeninė nuomonė? Tai tada vertinant bet kokį kitą pacientą irgi gali kištis ta nuomonė, jeigu pvz sužinotum, kad jo esminės vertybės prieštarauja tavosioms?


Konsultacijų tikslas nėra išaiškinti, ką pacientas ir psichologas jaučia vienas kitam, kodėl ir pan. Pacientas ateina su savo problemomis ir lūkesčiais, todėl konsultanto pareiga jam padėti jas spręsti.
Esu girdėjusi atvejų, kai pacientas įsimyli konsultantą, pradeda draugauti, atsiranda lytiniai santykiai, bet tada visa terapija eina "šuniui ant uodegos" ir jokių profesinių ryšių tarp jų nebegali būti.
Kai tu nepažįsti žmogaus, tu neturi apie jį išankstinės nuomonės, nesi susidūrusi su juo gyvenimiškomis aplinkybėmis, todėl ir vertinama yra kitaip. Psichologa kompetencija yra dirbti taip, kad neparodytum, jog tau jis nepatinka. Nesvarbu, ar skiriaisi vertybės, moralinės nuostatos ir kt. Jeigu matai, kad negali dirbti su tuom žmogum, tai pasiūlau nueiti pas kitą konsultantą.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#83
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda


as cia gal ne i tema, bet kaip tuomet atsiribojama nuo asmeniskumu jei tai ir nepazistamas zmogus, bet jam jauciama antipatija? jei su juo kazkiek yra teke bendraut kaip su klientu.

ir isvis kaip paaiskint antipatija zmogui, su kuriuo nesi realiai bendraves? pas mane kurse yra panele, kuriai as jauciu antipatija, nepatinka ji man ir viskas, nesu su ja normaliai bendravus ir nenoriu, stengiuos nebuti salimais. as tai vadinu nesueina biolaukai musu:)



Tam ir yra supervizijos, kad psichologai/terapeutai išmoktų atsiriboti nuo visų asmeniškumų. O kaip minėjau anksčiau, jeigu jauti antipatiją, nesugebi suvaldyti savo jausmų, tai pasakai, kad negali dirbti su šiuo žmogumi ir pasiūlau kreiptis kitur :) Esmė yra kompetencijoj.

Žinau tą jausmą, man irgi būna, kad rodos žmogus nieko nepadaręs tau, bet nemėgsti jo ir tiek :) Aš tai aiškinu sau taip, kad tame žmoguje mes matome tuos dalykus, kurių patys nemėgstam savyje. Gal garsiai to sau neįvardijam, bet tos neigiamos savybės atsispindi tame kitame žmoguje ir mes jo nemėgstam.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#84
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda
O šiaip, ta tema siūlyčiau paskaityti I. Yalomo knygas :) ten labai gražiai ir įdomiai aprašyti santykiai tarp terapeutų ir pacientų :)
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#85
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Man tai buvo, kad kai kurie žmonės prisipažino, kad kol mes nepabendravom, jiems atrodė, kad nemėgsta manęs ir tiek. Tai bandėm aiškintis šito priežastis. Tai paaiškėjo, akd jie savo mintyse turi susidarę kažkokio elgesio modelius, pvz kaip atrodo žmonės, kurie pasitiki arba nepasitiki savim, kurie juos vertina gerai ar blogai - kažkoks veido išraiškų, kūno gestų, balso intonacijų parametrų derinys. Ir stebint mane jiems nebuvo aišku, nes neatitikau tų modelių, jie susidūrė su nežinomybe ir tai juos išgąsdino. O modelių neatitikt, manau, yra normalu, žmonės yra skirtingi ir kiekvieną reiktų atskirai vertinti. Tai gal dėl to man taip nebūna, kad kokių nors žmonių nemėgčiau?
  • 0

#86
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Man tai buvo, kad kai kurie žmonės prisipažino, kad kol mes nepabendravom, jiems atrodė, kad nemėgsta manęs ir tiek. Tai bandėm aiškintis šito priežastis. Tai paaiškėjo, akd jie savo mintyse turi susidarę kažkokio elgesio modelius, pvz kaip atrodo žmonės, kurie pasitiki arba nepasitiki savim, kurie juos vertina gerai ar blogai - kažkoks veido išraiškų, kūno gestų, balso intonacijų parametrų derinys. Ir stebint mane jiems nebuvo aišku, nes neatitikau tų modelių, jie susidūrė su nežinomybe ir tai juos išgąsdino. O modelių neatitikt, manau, yra normalu, žmonės yra skirtingi ir kiekvieną reiktų atskirai vertinti. Tai gal dėl to man taip nebūna, kad kokių nors žmonių nemėgčiau?


Na matai, tavo atvejis kitos, nes turi AS, todėl kitiems žmonėms ir gali atrodyti ne pagal jų modelius.
Žmonės yra vienodi :) visi mes elgiames pagal tam tikrus elgesio modelius, susiarom nuomonę apie kitą pagal modelius, gyvenam. Visus valdo tie patys instinktai, poreikiai ir t.t.
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#87
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"

gal kokie gynybos mechanizmai veikia?

Aš įtariu, kad tokiu atveju reik jokiu būdu nepasiduoti, su psichologais aiškintis priežastį ir pradėtibendrauti su ta panele :) Negalima leistis valdomam dark-side, jau geriau pačiam jį valdyti :)


nu nera cia taip baisiai :) as galeciau su ja bendrauti jei situacija verstu (galbut ja pazinus man ji ir patikt pradetu), tiesiog ji man tera kursioke as su ja pasisveikinu jei kur sutinku ir tuo musu bendravimas baigiasi :)
cia galbut teisingiau klaust reikejo, kodel vienus zmones vos pamacius jie patinka,o kiti nepatinka?
as keleta draugiu taip va vos pamaciau iskart supratau, kad mes rasim bendra kalba ir busim drauges :)
  • 0

#88
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

cia galbut teisingiau klaust reikejo, kodel vienus zmones vos pamacius jie patinka,o kiti nepatinka?
as keleta draugiu taip va vos pamaciau iskart supratau, kad mes rasim bendra kalba ir busim drauges :)


Viskas yra chemija. Ar kitas žmogus mums patiks, mes jį įsimylėsim, mūsų smegenys nusprendžia per 3min nuo pažinties :) Kiekvienas žmogus turi savo kvapą, ir kai susiduria su kitu, prasideda cheminiai procesai :)
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#89
Minerva

Minerva

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 449 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
  • Dabar skaitau:T. Dreizeris "Finansininkas"


cia galbut teisingiau klaust reikejo, kodel vienus zmones vos pamacius jie patinka,o kiti nepatinka?
as keleta draugiu taip va vos pamaciau iskart supratau, kad mes rasim bendra kalba ir busim drauges :)


Viskas yra chemija. Ar kitas žmogus mums patiks, mes jį įsimylėsim, mūsų smegenys nusprendžia per 3min nuo pažinties :) Kiekvienas žmogus turi savo kvapą, ir kai susiduria su kitu, prasideda cheminiai procesai :)


chemija yra gerai :) nors tai irgi labai idomu, kaip tuomet zmones buve pazistami, draugai 10metu, staiga nei is sio nei is to isimyli vienas kita? na suprantu draugystes tarp vyro ir moters nebuna, vienas visada noretu daugiau, bet kaip tada antrasis? nejau jis visus tuos metus ta jausma slopino? ar kaip tai interpretuot? :)
  • 0

#90
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:

Na matai, tavo atvejis kitos, nes turi AS, todėl kitiems žmonėms ir gali atrodyti ne pagal jų modelius.
Žmonės yra vienodi :) visi mes elgiames pagal tam tikrus elgesio modelius, susiarom nuomonę apie kitą pagal modelius, gyvenam. Visus valdo tie patys instinktai, poreikiai ir t.t.

Nežinau, ar aš dabar turiu AS, nes neatitinku diagnostikos kriterijų, neturiu nei bendravimo sutrikimų, nei santykių sutrikimų. Gal kada turėjau, vaikystėj, paauglystėj, bet ne dabar. Tik man patinka bendraut su žmonėm, kurie turi AS arba AS savybių, nes jie pasako visokių originalių dalykų :)
Ar tiesa, kad žmonės, žiūrėdami į kitą žmogų, gali kažkokiu būdu suprasti, ką jis mato, suprasti, kaip jie patys atrodo tam žmogui (ne vertinimo prasme, bet matymo)?
Kaip suprasti, elgiamės pagal modelius? O pagal kokius modelius susidarom nuomonę apie kitą? Gal tarp jų yra modelis, kai stengiamasi susidaryt kuo objektyvesnę nuomonę, jei yra, tai gerai, toks modelis mane tenkina
  • 0

#91
Hasisas

Hasisas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 146 Pranešimai:
Turi omeny aspergerio sindroma
  • 0

#92
Dori

Dori

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 792 Pranešimai:
  • Miestas:Klaipėda

Nežinau, ar aš dabar turiu AS, nes neatitinku diagnostikos kriterijų, neturiu nei bendravimo sutrikimų, nei santykių sutrikimų. Gal kada turėjau, vaikystėj, paauglystėj, bet ne dabar. Tik man patinka bendraut su žmonėm, kurie turi AS arba AS savybių, nes jie pasako visokių originalių dalykų :)


Aš visada abejojau, ar tu jį turi :) Net esu kažkurima kitam forume rašiusi tavo temoje, kad nelabai net tikiu, nes iš tavo bendravimo jutau, kad nėra pas tave jo arba labai lengva forma :)
O kas tau iš viso sakė, kad turi AS? Juk tai neišgydomas sutrkimas, tai jei ir turėjai vaikystėje, turėtum ir dabar :)
  • 0
Nuotrauka
"Neskaitykite gerų knygų - skaitykite geriausias" V. Hugo

#93
F5c_wZ3_414e_X5

F5c_wZ3_414e_X5

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 148 Pranešimai:
Daug kas sakė, kad turiu AS, arba klausdavo, ar žinau, kas yra AS :D net baisoka.
Taip, neišgydoma, bet žmogus juk gali pasikeisti nuo vaikystės, įgauti daugiau sąmoningumo. Kaip vertinti tokį atvejį, kai žmogaus savybės išliko tokios pat, tačiau anksčiau jis atitiko diagnostikos kriterijus, o dabar jau ne? Vaikystėj tai labai tikėtina, kad turėjau, kai skaitau apie vaikus su AS, tai grynai aš O dabar? Nebeturiu tokių sutrikimų. Bet negi tai reiškia, kad tapau NT (neurotypical - žmogus be autizmo)? Kai skaitau apie NT ar bendrauju su jais, tai ne tiek daug bendro randu, kaip su AS. Ir NT vienas kitą supranta geriau :)
  • 0

#94
devilrun

devilrun

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 817 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
u, sitas smagus, nors tokio lygio testais nesikliauju. Zavi, kaip aprasyti asmenybes tipai; atrodo, konkreciai, bet vis vien pakankamai slidziai ir lygtai tinka, ir visi patenkinti aprasymais.

ENTJ manasis, bet pirmoji raide kaip kada.
  • 0

#95
Hasisas

Hasisas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 146 Pranešimai:
Nera tokio kaip mano :-P
  • 0

#96
nervous.head

nervous.head

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 26 Pranešimai:
Mani INTJ. VISKAS atitiko. :lol:
  • 0
"Optimizmas yra karti pajuoka iš žmogaus sielvarto."

#97
Cenerentola

Cenerentola

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 647 Pranešimai:
  • Miestas:Kaunas
INFP mano.;) ir I net 67 %.hm.
siaip aprasymas atitiko mazdaug 98 %, kai pirmakart dariau is pradziu lb nustebinta likau,bet ilgainiui,kitu paskaitinejus pamaciau,kaip kad ir devilrun sake-labai jau lankstus tie aprasymai.anyways,INFP ganetinai puikiai charakterizuoja mane;)
  • 0
Mes patys sprendžiame, kada mums skauda.
[Per Petterson]

#98
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Nu va aš kaip Marilyn Monroe ISFP ir kas būtų galėjęs pagalvoti :) bet mokyklos tai aš nemečiau, kad ir kaip pasirodo būčiau negabi mokslams
  • 0

#99
EverythingAlright

EverythingAlright

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 55 Pranešimai:
INFJ. Tikra aš.
  • 0

#100
Nesugalvoju

Nesugalvoju

    Dalyvis (ė)

  • Nariai
  • 90 Pranešimai:
INFJ . Kaip pirštu į akį.
I - 100% :)
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0